Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Malo je iskustva sa tim Taurus jer su od skora kod nas u prodaji pošto se rade za Mađarsku,Francusku i Poljsku mislim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesto su se pogubile hankook gume? Pre zime sam nerkao da ih uzmem, sad ih nema u dimenziji 195/65 r15...

Imale su dobru cenu, bas mi rece prodavac da su se nenormalno prodavale...

Sigurno, uzeo ja Hankook zimske. Vozio sam gi na GP a sad i na Stilo. Odlicna guma za te pare. Edited by Skorpion

Share this post


Link to post
Share on other sites

Testirao danas po kisi. Ja ljudi bolje gume nisam vozio. Ne proklizavaju ni po mokrim pesackim prelazima, linijama.. itd. Konstantna trakcija sve vreme sa jakim gasom. Kao da je suncan dan :)

 

jel imaju i te letnje kao zimske, oznake koliko je jos mm ostalo?

20141129_123505.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo bio kod vulkanizera uzeo dve nove tigar taurus 301 dot 1315 dimenzije 165 7081t r14 sa ugradnjom i balansiranjem 7.500 din...taman mi ostalo za burek do plate ☺

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo bio kod vulkanizera uzeo dve nove tigar taurus 301 dot 1315 dimenzije 165 7081t r14 sa ugradnjom i balansiranjem 7.500 din...taman mi ostalo za burek do plate ☺

Aj javi kako se ponašaju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo presao 30 km deluju mi ok nisu bucne doduse nisam isao preko 110 i suv je put pa lepo koce...cekamo kisu pa da testiramo akvaplaning i ostale kerefeke...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko ima iskustva sa tigar syneris gumama, da li su ok za normalnu vožnju u dimenziji 225 45 r17, vidim da nisu skupe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo za pitanje!!! I ja ocu isto da postavim, zanima me kakve su te gume?! Ako bilo ko ima iskustva bilo kakvih nek napise.... 

 

Ja sam cuo za jedno iskustvo samo do sada, a to je: Od vozaca koji vozi sefove i direktore Tigra iz Pirota, koji jelte proizvode doticnu gumu. Oni na njihove nove Superbe nakon kupovine skidaju fabricke gume i stavljaju SYNERIS. Vozac kaze da su gume sasvim OK, ne verujem da imaju sportske karakteristike kao neki PIRELLI ili MIchelin, aki za prosecnog vozaca su dovoljne, jedina zamerka je koji dB (decibel) veca buka u odnosu na neku skuplju gumu. E to je jedino sto znam, sad ako neko ima jos nekih iskustva neka iznese. Moj stav je kad moze direktor da se vozi sa tim gumama, mogu i ja. Pogotovo zato sto je cena vise nego povoljna, tacno duplo jeftinija od NOKIANA, ili nekog MICHELINA...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim na ponašanje po mokrom i trajnost.

Ovo dvoje ne ide bas jedno sa drugim. Sto se mog iskustva tice, za mokro je Continental (izuzev EcoContact serija) majka Mara :) .

Sto se trajnosti tice, ono sto licno izbegavam-raznorazni Saver, Eco, Fuel Saver i slicni modeli, pre se uplastice nego sto se svuce sara :) .

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koje su po vama najbolje gume, dimenzija 195 65 15? Mislim na ponašanje po mokrom i trajnost.

Za ta dimenzija imas gume od 4500 do 9000rsd. Odredi budzet pa onda :) Ja prosle godine uzeo Fulda Ecocontrol HP i sam prezadovolen, guma,je meka,odlicno drzi i nije proklizala ni jednom, a prosle godine osao do Skopje dvaput mesecno i dvaput do Grckoj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim na ponašanje po mokrom i trajnost.

Ovo dvoje ne ide bas jedno sa drugim. Sto se mog iskustva tice, za mokro je Continental (izuzev EcoContact serija) majka Mara :) .

Sto se trajnosti tice, ono sto licno izbegavam-raznorazni Saver, Eco, Fuel Saver i slicni modeli, pre se uplastice nego sto se svuce sara :) .

Svi ti izrazi se odnose na potrošnju goriva a ne na broj pređenih kilometara.

Koje su po vama najbolje gume, dimenzija 195 65 15? Mislim na ponašanje po mokrom i trajnost.

Za ta dimenzija imas gume od 4500 do 9000rsd. Odredi budzet pa onda :) Ja prosle godine uzeo Fulda Ecocontrol HP i sam prezadovolen, guma,je meka,odlicno drzi i nije proklizala ni jednom, a prosle godine osao do Skopje dvaput mesecno i dvaput do Grckoj.
Pa da sam odredio budžet napisao bih do toliko ovako samo pitam koje su najbolje gume? Po mom mišljenju gume su izuzetno bitne i tu ne treba štedeti prošle godine sam uzeo dve mišelin energy saver a sad gledam da li opet njih ili neke druge. Čuo sam za neke dunlop da su baš dobre što se tiče stabilnosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko je to u dinarima? :)

Ja gledao danas na nekom sajtu 225 45 r17 letnja  oko 6400 dinara, to je badava u odnosu na ostale...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kreni vako, premium brendovi su ti Michelin, Continental, Dunlop, GoogYear, Pireli i Bridgestone.Sta god da uzmes nema da pogresis, so to sto Pireli i Bridgestone vaze za tvrde gume. Posle ti slede midrange brendovi kao Nokian, Hankook, Fulda itn sto po meni je opcija najbolje za pare. Pogledaj testove i videces da svaki od ovi brendovi je u top 10.

Edited by Skorpion

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Da li neko ima iskustva sa tigar syneris gumama, da li su ok za normalnu vožnju u dimenziji 225 45 r17, vidim da nisu skupe?

 

Bravo za pitanje!!! I ja ocu isto da postavim, zanima me kakve su te gume?! Ako bilo ko ima iskustva bilo kakvih nek napise.... 

 

Ja sam cuo za jedno iskustvo samo do sada, a to je: Od vozaca koji vozi sefove i direktore Tigra iz Pirota, koji jelte proizvode doticnu gumu. Oni na njihove nove Superbe nakon kupovine skidaju fabricke gume i stavljaju SYNERIS. Vozac kaze da su gume sasvim OK, ne verujem da imaju sportske karakteristike kao neki PIRELLI ili MIchelin, aki za prosecnog vozaca su dovoljne, jedina zamerka je koji dB (decibel) veca buka u odnosu na neku skuplju gumu. E to je jedino sto znam, sad ako neko ima jos nekih iskustva neka iznese. Moj stav je kad moze direktor da se vozi sa tim gumama, mogu i ja. Pogotovo zato sto je cena vise nego povoljna, tacno duplo jeftinija od NOKIANA, ili nekog MICHELINA...

 

Nije neko iskustvo, ali bas sam pre neki dan gledao u prodavnici, ovako na dodir, su bas tvrde...

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Koliko je to u dinarima? :)

Ja gledao danas na nekom sajtu 225 45 r17 letnja  oko 6400 dinara, to je badava u odnosu na ostale...

 

 

Ja sam ih nasao za po 6000 din komad... :D

 

 

 

 

Nije neko iskustvo, ali bas sam pre neki dan gledao u prodavnici, ovako na dodir, su bas tvrde...

 

I ja sam ih pipao :D Po meni su sto se tvrdoce tice sasvim OK, pored njih je bio Michelin Primacy ili kako vec, po rukom se ne moze osetiti neka specijalna razlika, a vizuelno mozda nijansu finije izgleda Michelin. O sastavu i kvalitetu materjala kao i ponasanju ne bih mogao nista reci dok ih ne probam. 

 

Ali s obzirm na duplo manju cenu od konkurenata mislim da je OK kupovina za prosecnog srpskog vozaca. Po ceni od 50 e komad ne moze se kupiti ni polovna par godina stara 17 ica nekog poznatog brenda...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim na ponašanje po mokrom i trajnost.

Ovo dvoje ne ide bas jedno sa drugim. Sto se mog iskustva tice, za mokro je Continental (izuzev EcoContact serija) majka Mara :) .

Sto se trajnosti tice, ono sto licno izbegavam-raznorazni Saver, Eco, Fuel Saver i slicni modeli, pre se uplastice nego sto se svuce sara :) .

Svi ti izrazi se odnose na potrošnju goriva a ne na broj pređenih kilometara.

Ajde pogledaj malo kakva smesa gume obezbedjuje smanjen otpor kotrljanja, pa nam napisi ovde ;) .

Naravno da Eco/Saver guma iz tog razloga i duze traje i daje slabije karakteristike.

Za razliku od performance gume, 100 puta pominjem Conti PremiumContact2 sa kojom sam bio odusevljen. Lepila za asfalt u svim uslovima, mekana, tiha... A posledica takve smese je primetno brze trosenje.

I jare i pare ne idu zajedno.

Posto pominjes Dunlop, letos sam uzeo Sport BluResponse, pretpostavljam da mislis na njih posto su aktuelne - vrlo dobre, nisu bas rang sa Conti ali imaju vrlo povoljnu cenu.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...