Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Posle puno premisljanja sta da uzmem umesto starog Savera, resih se za Hankook KynergyEco pre Fulde Eco Control. Sta znam. Malo mi vise ulivaju poverenja. Mada sam bacio oko na Blu Response....samo da ih zena ne primeti i pita: Zar Dunlop nisu one skupe gume?  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vodjen vrlo pozitivnim iskustvima zimskog seta Nokian guma, uzeh i dve letnje.. Jednom recju VRHUNSKI ! Finci rade gume mnogo bolje nego sto ih ocenjuju i nego sto se reklamiraju. U pitanju su Nokian line 205/55 r16 po ceni oko 7800 din/kom. Mnogo vise daju za tu lovu... Svakako preporuka od mene i od drugara koji ih vozi na Fordu Kuga u dimenziji 235/55 r17.

ja vec drugu zimu guram zimske nokian, extra!!! plus sto zena vozi 80% vremena nigde nije imala krizne situacije ili da nije izasla po snegu

javi kako se drze te letnje :unworthy:

Testirao danas po kisi. Ja ljudi bolje gume nisam vozio. Ne proklizavaju ni po mokrim pesackim prelazima, linijama.. itd. Konstantna trakcija sve vreme sa jakim gasom. Kao da je suncan dan :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam večeras testirao letnje po ovom potopu i bar sam skinuo svu so ispod automobila.  Posle je na red došlo kočenje i popizdeo sam dok sam sve stvari pokupio ispod sedišta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

drugari jurim gume, koje bi gume uzeli ajte pomoc. za nove je budzet mali mozda 500e a ako bi nasao neke polovne ali dobre za manje para ne bi se bunio. dimenzija (235/245/255) 35/19. visina obavezno 35 nema mesta za vislje

Edited by Milosnis

Share this post


Link to post
Share on other sites

nikad niisam kapirao te indexe koji je za sta i koliko :-) jel ovo po tebi dobro za mene, nisam neki divljak ali volim da ga dzaram nekad muski :-) znaci barum nije uopste losa guma citajuci ovde a cena od 120e kom nije strasna za novu gumu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nije svejedno da li je 235/35 ili 255/35... Jedna guma ima profil visok 82.25mm a druga 89.25mm... Da je 235/40, profil je visok 94mm, nije tako daleko... Pogotovo 225/40, to je 90mm sto je prakticno kao kod 255/35...

Share this post


Link to post
Share on other sites

nikad niisam kapirao te indexe koji je za sta i koliko :-) jel ovo po tebi dobro za mene, nisam neki divljak ali volim da ga dzaram nekad muski :-) znaci barum nije uopste losa guma citajuci ovde a cena od 120e kom nije strasna za novu gumu

Mislim da je ok. Janković je ima u dimenziji 225/45/17, ja sam se ozbiljno razmišljao da ih uzmem meni (sad će malo da sačeka dok se otarasim viška zimskih )

Bolja je od polovne sigurno a realno nije skupa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako mozes nekako do Bosne da odes racunaj da ces na kupovinu 4 nove gume jednu dobiti gratis,za cene koje su u Srbiji ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Covek je pomenuo indekse. Pre mislim da se to odnosilo na indekse nosivosti i brzine, nego na dimenzije.

ako je tako, 91 je indeks nosivosti (cini mi se 615kg), a Y je indeks brzine, do 300 km/h :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

gratis 1 odlicno :-) pricas za bilo koju marku ili ove barum? a koje jos ima za slicne novce. da mislio sam na to nosivost i brzine. sad je jasno ne treba mi taj Y 300kmh ne moz tolko da ide al neka ne smeta. :-)

Edited by Milosnis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obično su te gume sa većim indeksom brzine jeftinije, kako-zašto ne znam ali je tako. Valjda je manja potražnja ili šta već ali od viška glava ne boli...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa uglavnom za sve,ne bitno za dimenziju.Razlika u ceni je ta.jedna dodje gratis.

Gume su jeftinije plus imas povracaj poreza..

Najbolje da pozoves neku radnju tamo pa da vidis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne odustajes :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

A šta mislite ovim novim Taurus gumama . Konkretno me interesuje letnja 205/55/16. Kada sam zvao prodaju rekli su mi da je to unapređena Tigrova , i da je za izvoz ali da je od skora i kod nas u prodaji. Jel ima neko iskustvo sa tim gumama?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kakvo unapređenje, to su identične gume samo sa drugim znakom. Da li time Tigar tj. Bik (ponovo) pokušava da uđe na tržišta na kojima do sada nije imao većeg uspeha ili Michelin možda ima kvote za izvoz iz Srbije u EU pa mora da menja ime, ko zna. Sve u svemu, Tigar je i u prošlosti znao da radi za druge brendove i nije tu bilo razlike u kvalitetu (Kormoran, Riken, Rotex)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A koja je guma ako je Tigar? Nije Wintera! Jel imao neko neka iskustva sa letnjim Syneris ili Prima Tigrovim ? Baš me zanima jer im je cena zanimljiva,dobijam ove Taurus za 5000 din sa indeksom od 240km/h.

Edited by Ivan_KV

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesto su se pogubile hankook gume? Pre zime sam nerkao da ih uzmem, sad ih nema u dimenziji 195/65 r15...

Imale su dobru cenu, bas mi rece prodavac da su se nenormalno prodavale...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opasno se premisljam da uzmem neke jeftinije tipa Taurus 401, sad sreo sam nekoliko ljudi koji voze tigra i zadovoljni su.

 

Najvise mi treba za grad, to me odbija da dajem vece pare, a i ne divljam nesto sa kolima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...