Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Svi hvale zimsku. Jedino sto sam nasao na nekom alfa forumu da je neko pohvalio letnju, vise nigde nista ne pise. Dobra je cena za novu gumu.

Sa moba sam pa nemam media cod za youtube:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde pomoc od ovih iskusnijih i istrazivaca raznih testova, .ik samo nemoj one nemacke testove da mi postavis

Dvoumim se izmedju ove dve gume toyo proxes cf2 ili semperit speedlife u dimenziji 205-55-16, brzinski index V ili eventualno H ako prvog ne bude.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedan od izvora, ali ne uzimaj zdravo za gotovo jer su ljudi subjektivni.

A i koliko vidim ocene su unutar kategorija pa one moje šuntave gume imaju najbolju ocenu(naravno samo u lowcost kategoriji :) ).

 

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Semperit/Speed-Life.htm

 

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Toyo/Proxes-CF2.htm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni bolje izgleda Toyo. Koja je razlika u ceni?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Igore ovo sam i ja video i po tome volje toyo, a i njih bi pre posto su pozadi toyo.

Bogisha cena je ista ili jako slicna 100-200din gore dole, ali ih jos nema, cekam da stignu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzmi sve sa rezervom oko ovih sajtova, ko zna ko je tu glasao i zašto.

 

Ako ti budeš zadovoljan sa Toyo verovatno ću i ja uzeti za napred. Računam da ove koje sada imam maksimalno ima da pređu još 2-3 meseca dok ne budu u katastrofalnom stanju ako nastave da se troše istim temom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Semperit je takođe dobra guma, imao / ima je Nidža na Alfi.

Edited by ivan.ik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ova lasa se reklamira i na TDI-u ja ih okrenem a oni nemaju vise kaze lik sve prodato, al moze i hoce jos da naruci. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Agrohim prodaje Lassu, ja sam kod njih uzeo zimske.Tad nisu imali na stanju ali su sutradan stigle.Kazu da se lepo prodaju,e sad da li je to njihova prica ili je istina ne znam. Meni su se lepo pokazale

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od prvog neke gledam da uzmem, ova cena me privlaci. Neko kaze da turci prave lose gume, ne bas ovaj brend ali kao globalno... Sad svako ima neku svoju pricu. :)

 

Prodavac uvek kaze da je dobra guma samo da ne bude da se raspadne za sezonu dve. ni sara mi ne izgleda lose

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drustvo, neko je vec pitao, ali ja ne videh odgovor... smeta li ako su prednje i zadnje razlicitih dimenzija? Mislio sam, za sada, posto nisam pri kesu, da uzmem napred letnje, a nazad ostavim zimske. A na zimu kupim dve nove zimske i onda samo menjam na pogonskim tockovima.

 

A sad, drugo pitanje, nasao sam neke znj gume, Uniroyal, jako lepo izgledaju, a malo jeftinije imam ponudu za dva para, Kumho i Dunlop, pa bih u tom slucaju stavio na sva 4 letnje... Sta biste mi savetovali, sta je bolje da uradim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve se živo izmešalo... Sad će biti i novih kineskih brendova sa Pirelli tehnologijom...

Kinezi su kupili Pirelli, zvanično. :D

 

Prošle godine sam radio sa kineskim gumama za teretni program. I sada radim takođe, samo slabijim intenzitetom... I poprilično su mi poznata iskustva potrošača, odnosno raznih prevoznika. Mnogi su našli računicu da uzmu gumu koja je jeftinija od npr. Michelina 2.5-3 puta, a sa njom pređu 15-20% manju kilometražu nego sa Michelinom. Veliki deo proizvođača u Kini radi pod licencama velikih kompanija, i odnos cene i kvaliteta dovode na jedan lep nivo. 

 

Formirati ovde tržište za putnički program sa kineskim gumama bi bilo jako teško, jer teško je konkurisati Tigru sa cenom. I kada bi bili malo jeftiniji, ko bi stavljao gumu sa prefiksom ''kineska''... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za auto koji ima jednake dimenzije guma na prednjoj i zadnjoj osovini idealno je da budu sve cetiri budu jednake (model, marka, starost, potrosenost (rotira se po potrebi), tip)... Svako odstupanje od toga teoretski narusava vozne karateristike auta, ali za prosecnog vlasnika pogotovo u praksi moze bilo sta i razlicite dimenzije i marke i tip... U Srbiji je bitno da se kotrlja i da ima saru 6+mm ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Sve se živo izmešalo... Sad će biti i novih kineskih brendova sa Pirelli tehnologijom...

Kinezi su kupili Pirelli, zvanično. :D

 

Prošle godine sam radio sa kineskim gumama za teretni program. I sada radim takođe, samo slabijim intenzitetom... I poprilično su mi poznata iskustva potrošača, odnosno raznih prevoznika. Mnogi su našli računicu da uzmu gumu koja je jeftinija od npr. Michelina 2.5-3 puta, a sa njom pređu 15-20% manju kilometražu nego sa Michelinom. Veliki deo proizvođača u Kini radi pod licencama velikih kompanija, i odnos cene i kvaliteta dovode na jedan lep nivo. 

 

Formirati ovde tržište za putnički program sa kineskim gumama bi bilo jako teško, jer teško je konkurisati Tigru sa cenom. I kada bi bili malo jeftiniji, ko bi stavljao gumu sa prefiksom ''kineska''... 

 

 

Vrčinac.  :thumbdown:

Za skoro iste pare je imao tada Semperit Speed Life i ludak kupi kineže.

Vezano za teretne recimo Dunlop SP372 guma na pogonskim točkovima busa u gradskoj vožnji izdrži sigurno oko 100 000 km / čak i više dok su na prednjoj ili srednoj osovini kao nove.

Znam da su Pirelli-jeve gume na MAN SG313 tzv japancima trajale nenormalno dugo, čak su pominjali srednu osovinu oko 400 000 km gradske vožnje.

Sigurno imaš neke kilometraže i uslove za te gume.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj savet kao nekog ko ih je namontirao na hiljade da ih preskocis. Barum je daleko kvalitetnija i bolja guma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa Tigar je najjeftiniji i tu nema konkurenciju :),a u rangu Save ima veliki izbor.


Takodje znam da je na gotovo svim testovima zimska Sava imala odlicne rezultate dok je Tigar uvek bio najgori...

Sumnjam da je tolika razlika u kvalitetu jednog brenda izmedju letnje i zimske gume.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam uzeo sava hp 16,pa cemo videti kakve su.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malopre me iseče Wintera. Mala kišica i Gnjorf kao Bojan Križaj. Malo levo desno i sve kližeći. Ove smrdljive Dunlop ni da trepnu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cena smesna....5700

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam tu letnju Savu r15 i pisao sam vec da za mene ta guma ne vredi nista, cak necu ni da je vracam sada nego cu da ih prodam posto zasto i kupicu nove dve, verovatno Fulde zimske opet jer sam prezadovoljan Fuldom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...