Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Imam i ja neka slova na Barum Polaris-u sa spoljašnje strane gume tamo gde dot treba da stoji. Ali sa unutrašnje uredno pišu 4 broja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

iskoristicu Sretenov link, ima i slova ali u nastavku je pravi dot...mozda ste to videli?

 

cxcv323.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

I čuvene ruske od čistog PVC-a. Guma koja je trajala duže od same Lade / Moskiča.

 

:laughing:  :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Okreni neki od ovih brojeva, prveri da li ima kod njih. Kad sam gledao pre neki dan ece da ima i da moze da se poruci, stigne za par dana...

034/723014

0648278109

0698278109

GP shop, radnja je u AR.

 

hvala na brojevima, Tigar vise nemaju u ponudi sve rasprodali, ima MATADOR 225 45 r17 za 7800 din po komadu, sasvim pristojna cena za tu gumu, na je po BG oko 9000 din.. radi se po Continental licenci...

 

Požuri, ako nije prodao

http://www.kupujemprodajem.com/225-45-17-20942525-oglas.htm?filter_id=29714344

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupljene Fulda Sportcontrol 225/45/17 za 9580din kom i za te pare nema bolje...

 

http://www.prodaja-guma.rs/shop/fulda-225-45-r17-sportcontrol-91y-fp.html

 

cena sa sajta jedna a kad se nazove je druga, postarina po gumi je 250din....

Vidim da su hvaljene na stranim forumima. Najbolji odnos cena/kvalitet, kao i dugotrajnost. Javi utiske :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dok sam imao 195/65/15 duvao sam gume na 2.2 bara... Sad imam 205/50/17, kupio sam nove i ne znam na koliko se duvaju... Jedni kazu 2.6, drugi 3 bara a neki kazu opet isto kao i one, 2-2.2 bara...

Uzeo sam nove 17-ke, proslo leto 2 kom Kumho ne znam model, nesto sport cini mi se, mogu pogledati ako je uopšte bitno... 205/50/ZR17 je..

Sad pre par dana sam uzeo jos dve Dayton (opet ne znam model) dimenzije 205/50/R17 bez onog Z...

Pitanje je samo koliko bara da duvam?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A koji je auto u pitanju? Kod mene na Alfi je preporuka za 215/45 R17: 2,4napred i 2,3 pozadi. Kad je pun onda ide 2,7 napred a 2,6 pozadi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ti Kontinentalova tabela pritisaka 

 

http://www.continental-tires.com/www/download/tires_de_en/general/download-area/ov_technical_information/dl_luftdruck_multi.pdf

 

Mada vrlo neozbiljno, na Stilu karavanu pod opterecenjem pozadi 3bara!!!

Toliko nikada ne bih

Edited by Kosta Smosta

Share this post


Link to post
Share on other sites
 

 

 

Okreni neki od ovih brojeva, prveri da li ima kod njih. Kad sam gledao pre neki dan ece da ima i da moze da se poruci, stigne za par dana...
034/723014
0648278109
0698278109
GP shop, radnja je u AR.

 

hvala na brojevima, Tigar vise nemaju u ponudi sve rasprodali, ima MATADOR 225 45 r17 za 7800 din po komadu, sasvim pristojna cena za tu gumu, na je po BG oko 9000 din.. radi se po Continental licenci...

 

Požuri, ako nije prodao

http://www.kupujemprodajem.com/225-45-17-20942525-oglas.htm?filter_id=29714344

 

Zvao coveka, Ima na stanju jos Synerisa. Rezervisao sam ih ponovo samo da vidimo kako ce da mi ih dostavi do Bg-a, da ne bih placao jos 1000 din postarinu. 

Hvala Totti! 

Mora castim za informaciju :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zadovoljiću se povratnom avionskom kartom za Pariz ili navigacijom iz Brava - biraj šta ti je bezbolnije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dok sam imao 195/65/15 duvao sam gume na 2.2 bara... Sad imam 205/50/17, kupio sam nove i ne znam na koliko se duvaju... Jedni kazu 2.6, drugi 3 bara a neki kazu opet isto kao i one, 2-2.2 bara...

 

Nadam se da je ovih 2.2 za 15" bilo kad su gume zagrejane?Tad se obicno i dodaje 0.3 bar,s tim sto se sugerise provera posle toga kas su gume hladne..

 

2.3 je preporuka za 17" mozes dodati koji bar kad su zagrejane...

Meni je auto laksi pa ih drzim oko 2.2,jednom sam probao na 2.4 skakao mi je Stilo kao loptica skocica po putu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alfa 147, 15"  - napred 2.3 a pozadi 2.2 i sve je bilo okej. Ni ja nisam obraćao pažnju na to toplo, hladno, pun, prazan. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Divim se vasim pritiscima :D 2.75bara (40psi) napred i 2.05bara (30psi) nazad, 175/55 R15 na Yugu :D Posle mnogo testiranja sta daje najbolje performanse :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

kazu da su najbolje za sneg te gume....kao one sa klinovima ali ove nemaju klinove....

Share this post


Link to post
Share on other sites
 

Zadovoljiću se povratnom avionskom kartom za Pariz ili navigacijom iz Brava - biraj šta ti je bezbolnije

 

xaxaxa, ma da dam oba, kad vec ide june nek ide i uze.. :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Klinovi su zakonom zabranjeni?

ja sam imao gume sa klinovima koje smo povadili, te gume su isle po snegu kao po suvom.....eeeee lepa vremena behu....sad mora da ides u prodavnicu da kupis gume .... i oni ti uvale turske, kineske..... :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ja na caletovom kombiju Nokian z.gume. imale klinove pa su izvadjeni. Saru ogromnu imaju i ko sto rece kolega idu ko po suvom. Mislim da su bile polovne skoro ko neke nove po ceni. Sve zaboravim da ih slikam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...