Jump to content
FAS Goran
igor0511

P: Leon 2.0 TDI FR

Recommended Posts

Neka je srecna prodaja i nova kupovina! Bilo bi lepo da ostane u krugu foruma, prelep automobil super ocuvan, za pozeleti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salu na stranu, dolazi malo ulaganja obicno na kolima na oko 100kkm. Makar veliki servis i gume, cesto i kocnice ako nije vozac opterecen kocenjem motorom kao ja :D . Akumulatori budu tu vec na nekoj starosti i zavisno od toga gde se kola parkiraju isto cesto odu.

 

Ali ona prica da je bolje 230kkm od 100kkm je toliko nerealna da ni doticni ne moze da veruje u istu :lol:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je to redovno odrzavanje koje je manje vise pod moranje kad se kupi polovan auto. Ja da sam potencijalni kupac ne bih se opterecivao time jer je auto svakako nov. Nije nov nov nov kao neki na PA i tako to, ali jbga... :lol:

29 minutes ago, igor0511 said:

 

 

Ali ona prica da je bolje 230kkm od 100kkm je toliko nerealna da ni doticni ne moze da veruje u istu :lol:

 

Cista budalastina! Mada to prolazi kod ovog naroda, neki, takvi su vec 10 godina na vlasti. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
33 minutes ago, igor0511 said:

Salu na stranu, dolazi malo ulaganja obicno na kolima na oko 100kkm. Makar veliki servis i gume, cesto i kocnice ako nije vozac opterecen kocenjem motorom kao ja :D . Akumulatori budu tu vec na nekoj starosti i zavisno od toga gde se kola parkiraju isto cesto odu.

 

Ali ona prica da je bolje 230kkm od 100kkm je toliko nerealna da ni doticni ne moze da veruje u istu :lol:

 

Izgleda da je taj motor vise vremena kocio tog Leona nego sto ga je pogonio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bas volim da koristim autoput gde god da idem, imam tu (ne)srecu da duze radim i onda sam gotovo uvek van guzvi, tako da mi makar kocnice i potrosnja uglavnom ne trpe.

 

7 minutes ago, MiloshBg said:

Sve je to redovno odrzavanje koje je manje vise pod moranje kad se kupi polovan auto. Ja da sam potencijalni kupac ne bih se opterecivao time jer je auto svakako nov. Nije nov nov nov kao neki na PA i tako to, ali jbga... :lol:

 

Slazem se apsolutno, samo bi mene najiskrenije bilo sramota da napisem nov nov nov na bilo cemu sto je 7 godina staro, pa makar stajao i u garazi samo :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto me je par ljudi pitalo da dodam status poseta servisima, dobih danas od Porsche-a:
image.thumb.png.e9b671cc938d7913d263be35963ac36f.png
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/22/2024 at 9:34 PM, danijel55 said:

Vise zbog zene :D

Ima raznih žena ... kad smo punta menjali, moja rekla može koji 'oćeš, samo da nije crven, i da nije automatik ! :D

 

A nakon đira u sestrinom 307 automatiku, na šta smo je jedva naterali, izjavila je : "Pa ovo je napravljeno za invalide, mož' da se vozi jednom rukom i jednom nogom. " :lol:

 

Izvinjavam se domaćinu, i srećnu udaju Leona želim !  :thumbup:

On 1/22/2024 at 9:34 PM, danijel55 said:

Mada leon kida i prava je priča.

Nema mada, nego pare vadi sada ! ;) 

 

Posle mož' da pričaš da si ga pazario od prvog vlasnika, čoveka u godinama ... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvinjavam se kolegi na of-u pre svega.

@Reacher Gilt Kod mene je drugacije,pristaje ona i na manuel,ali posto malo vozi i pre svega je sve do sada bio automatik eto problema.Ne mislim na stradanje seta kvacila itd,vec sta ako se ugasi negde i to je dovede u rizicnu situaciju?

Mada ,danas sam sa e46 isao do Ar i smorio se stalnim saltanjem,nije mi problem voziti manuel ,ali radije biram automatika.Valjda se covek razmazi brzo.Nekada mi nije bilo niti malo tesko ici sa turbo zetom istom deonicom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad vec svi offuju, ajd' i ja cu :D

Ne radi vise tako na novim kolima. Sva novija kola sa S&S ce se sama upaliti ako drzis kvacilo u slucaju da se ugase.

 

Nema vise onog ugasi se, pa gasi kontakt, pa brze vracaj nazad, pa se volan zakljucao,..

 

Pride dosta vozila pri pustanju kvacila da samo gas za 200 obrtaja sto je dosta da auto lagano krene tako da treba i malo umeca da ugasis auto :D 

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, danijel55 said:

Valjda se covek razmazi brzo.

To je to. Čuvena jevrejska dabogda imao pa nemao.

Zato moj tast tera Favorita od '89, koji od opreme ima pojaseve i grejač zadnjeg stakla.

Ne želi čovek jednostavno da se navikava na sve te novotarije. :D

 

Poslao sam link ka oglasu jednom drugaru koji od prošle godine traži zamenu za posustalog klia mkI, al' krupan je čovek poprilično.

Ja se nisam nikad ni vozio u leonu, al' rek'o bi da mesta ne manjka, pogotovo ne napred.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Reacher Gilt hvala :) Za C klasu ima ok mesta, ali nije sampion prostora defintivno. Zavisi dosta i od dimenzija vozaca :D Profilisana sedista su meni skroz kul i prijatna, ali mogu da zamislim da neko krupniji ne bi bio pretarano odusevljen sa njima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, to! Meni u bravu taman kako treba jer sam prosečnih 180/80, a njega gledam u suvozačkom, i prosto mi ga žao. :D

I to mu spustim sedište do patosa. Nisam ni znao da može da se spusti dok ga jednom nisam povezao.

Al' džaba sve, 198 i malo duži torzo ipak traži veći prostor. Smesti se on, al vidi se čim ga pogledaš kolko mu je udobno. :lol:

Moraćemo ipak da pronađemo nekog leona ovde prvo da vidi uživo.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ima mesta kao u delti,onda nije problem.

Ja sam 193/96 i ono ok je,s tim sto je uzasno neudobna 

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Reacher Gilt said:

Meni u bravu taman kako treba jer sam prosečnih 180/80

Moraćemo ipak da pronađemo nekog leona ovde prvo da vidi uživo.

Relativno slicno kao Bravo. Leon ima trunku vise mesta na zadnjoj klupi (poznata "falinka" Brava zbog padajuce linije krova), a opet za toliko manji gepek.

Generalno su danasnji Compacti korektni sa prostorom za vozaca i suvozaca, za standardnu gradju ili malo vise od proseka. A opet ce od polozaja prednjih sedista zavisiti i mesto pozadi za putnike, decija sedista, itd...

Posto sam od Corone inicijalno planirao istu klasu samo nekoliko godina noviju, (uz Megane Mk4 GT-Line, Giuliettu 2. restyle,...) za sebe sam razgledao i FR Leon - pa napamet znam da je 7 cm kraci od Brava, 2 cm siri i ima 3 cm veci Wheelbase. Gepek je manji za 20l, tj. standardnih Vagenovih 380l u toj klasi. Cisto da imas neke reference, da ne kopas po netu.

 

Inace, stvarno super ponuda i vise nego drugarska cena za sve ono sto se dobija. Poredeci sa slicnim godistima i daleko vecim kilometrazama vozila te klase iz uvoza, dovoljno je posloziti i uporediti par oglasa na PA. Ko trazi takvo vozilo Compact klase, bukvalno da nema sta da razmislja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Covece kakva priprema za kupovinu kola :D 

Ja sam uvek nesto vise isao na "osecaj" da li mi se nesto svidja. Cak i ovaj Geely ima jako los gepek za svoju klasu zbog baterije i pravog rezervnog tocka, mada mi je osecaj da je realno iskoristivi prostor daleko veci jer iznad daske ima jos toliko prostora prakticno slobodno.

 

Inace, ja sam 192-3cm visok, oko 100kg i skroz se udobno smestim u Leonu. Sediste je uvek maksimalno na podu jer volim tako da sedim, a za glavu imam jos solidno mesta. Mada nisam uopste gradje kao kolega @moron :D 

 

Eto poredjenja radi Geely mi je daleko laksi za ulazak napred i komotniji, naravno, ali pozadi kacim glavom okvir vrata pri ulasku. Manevri sa detetom su sa druge strane daleko laksi na Geely-ju.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...