Jump to content
FAS Goran
igor0511

P: Leon 2.0 TDI FR

Recommended Posts

Čemu si zaista najliži, za kupovinu? Ako nije baš teška intima to što pitam :)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kakvi intima :D Za Geely Atlas sam bas zagrejan. Prakticno jedino sto me odvraca je nedostatak panorame ( i salterica na volanu, ali ajd' bez toga mogu lako).

Cekam jos koju nedelju da vidim da li Leon ide ili u zamenu, da mi izdaju ponudu u tom trneutku i da prelomim.

 

Nadam se da ce sve dobro proci jer alternativu nemam trenutno :D Sve ostalo sto sam gledao mi je gore od Geely-ja za koplje.  I nekako mi je po mojim kriterijumima best buy ulozeno-dobijeno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ideja oko kupovine kola je da i dalje imam gde (i od cega) da zivim nakon kupovine, ta sitnica me malo muci za G klasu :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, igor0511 said:

Ma kakvi intima :D Za Geely Atlas sam bas zagrejan.

Izvini ako si pisao negde (mada taman ti konstantno bump-ujemo oglas :D)... Ako si vec krenuo na tu stranu, da li si mozda gledao/probao Chery, onaj sto mu je ime kao model mobilnog telefona :) ? Salu na stranu, Tiggo 7 Pro je u pitanju, pazario mi drugar koji je direktor sektora u jednoj nasoj IT firmi. Covek moze da kupi maltene sta mu se cefne u nekom normalnom rangu cena, vozio do sada premiume, a uzeo je iz razloga bas kao sto i ti gledas. I zbog cega su se u startu pre neku deceniju kupovali Japanci, pa onda Korejanci... I da se malo igra i proba :) , jer uzivo stvarno obecavajuce deluje. Kešnuo je istih cca 30 soma, doduse klasicni 1.6T, GDi naravno, 185 KS, 275 Nm, DCT sa 7 brzina, verzija sa 5 sedista. Najjaca oprema (mozda) Noble, mislim 7 godina garancije, za sada kaze da je i vise nego zadovoljan. Posto radi dosta sa Rusima i Turskom, kaze da se tamo vec ohoho voze i da im daju garanciju od 10 godina :blink: ? Kad se samo setim kada je komunalna kupovala onaj uzas od belih Tengo, pre nepunih deceniju i po... I gde su oni, a gde smo mi. Kako ce se pokazati u visegodisnjoj praksi i kakav ce mu biti pad vrednosti, to opet ostaje da se vidi.

2 hours ago, igor0511 said:

Mada nisam uopste gradje kao kolega @moron :D 

Ko ti je kriv kad si rodjen bez tela jazavicara :P .

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gvirnuli smo u visnje po malo, u 8 model, ali nije mi nesto legao, nemam drugo objasnjenje. Suvise mi je sve ekrana, boja, dugmica, nije mi to to. Stavise izlazio je dosta iz plana po dimenzijama.

7 nekako nisam ni gledao posle toga jer mi se Geely bas dopao. Mozda odem da pogledam ako se oduzi cekanje na ponudu i zamena / prodaja kola.

 

Inace, takodje isto vazi i za Geely. Voze ih Rusi bas mnogo, iscitao sam gomilu foruma. Svi su zadovoljni i sta ludaci rade sa njim kontam da ce meni trajati bez problema :D

Samo neki od klipova na koje sam naleteo po njihovim forumima: Teranje kroz mocvaru, drift, tunning, Outlander vs Geely snezna trka i moj omiljeni -> Geely vs traktor vuca :D 

 

13 minutes ago, Bingodalton said:

Kako mislis gde da zivis? Pa u G klasi. 
 

 

Juznoafricka fora :D Kod njih je vrlo popularno da se stavi (bezvredna) nekretnina pod hipoteku, uzme Ferrari i zive ljudi u kolima. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se, i meni Atlas ima (bar vizuelno) dopadljiviji enterijer.

Trunku klasicniji, sa ekranom multimedije lepo uklopljenim i spustenim u tablu (nije tablet kao u 7 Pro, koji sam imao prilike i uzivo da razgledam).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam još uživo gledao taj Atlas :)

Gde on "živi"? U KIA salonu ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@moron nemoj jos koji dan da gledas, da me ne odgovoris kao za Tucson sa onim podesavanjima trake i migavcima koji se ne vide :lol:

Salim se, sa Kio-om saradjuju, ima ih kod lakat krivine u Zemunu. Totalno je kul stvar sto trenutno imaju prakticno samo 2 nivoa opreme pa je moguce dobiti bas ono sto zelis da testiras, za razliku od svih ostalih kola koja sam gledao.

 

Tu je najveci fijasko bio za Renegade. Dali mi da probam 500x manuelni i Tonale automatik pa salta kao Tonale, ali ide kao 500x pa ti zamisli :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvini molim te ako sam te ja "oterao" od Tucsona. Nije mi bila namera.

 

Znači, za "Atlas" ne moram dalje od lakat krivine? Mada, onaj salon je baš mali i šanse nema da me tamo odmah ne zajaše prodajni savetnk ... Dok u onom velikom KIA salonu možda imam čak i 30 sekundi za slobodno razgledanje (prvog) vozila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahha ma kakvi oterao, potpuno si u pravu za Tucson. Drago mi je sto si mi rekao :)

 

A za saletanje mogu da ti odam jednu foru: odes u trenerci, po mogucstvu sa torbom za trening. Jos ja izgledam mladje nego sto jesam. Ni ne obrate mi se, u Koletu samo sto me nisu izbacili, mrzelo coveka da ustane do mene da mi objasni za kola :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@igor0511

Veceras natrcah, koja slucajnost - upravo poredjenje o kojem smo nas dvojica danas caskali :) .

Sveze izbacen test Geely Atlas Pro, uz istovremeno poredjenje sa Chery Tiggo 7 Pro, koji je nedavno predstavljen na istom kanalu.

Na strani Geely se navodi pogon na sva 4 tocka, koji Chery nema.

Dok je kod Chery prednost responzivniji i elasticniji motor (klasicni 1.6 turbo GDI cetvorocilindras protiv hibridnog trocilindrasa, a vrlo verovatno da uticaja ima i menjac). Zatim malo bolja izolacija kabine, bolja i niza pozicija sedenja slicnija sedenju u limuzinama... Kao i veci gepek - kod Geely je navodno samo 370l :blink: , maltene gepek zapremine Giuliette ili Golfa, tj. od manjih u Compact klasi. Dok Chery ima cak 100 l veci gepek.

Dizajn eksterijera/enterijera je vec u oku posmatraca, ali svakako je interesantno pogledati poredjenje. Moj pomenuti drugar je u ovom "duelu", po parametrima koji su njemu bitni, izabrao Tiggo 7 Pro:

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala @Ivan! Odgledah upravo. Bas me je ovaj Testosteeron razocarao. Kontam da se lozi na Cherry, ali vise puta sam cuo Cherry nego u testu Tigga 7 :lol:

Ili je uzeo pare da izreklamira Cherry, ali bas mi je los test. Previse netacnih informacija, u comfort modu prica o lagu gasa, preskocio grejanje volana, omasio kapacitet gepeka.. nista korisno nazalost.

 

Ono gde je Geelyjev motor mnogo bolji je potrosnja generalno i autoput zbog boljih prenosa. A sad za medjuubrzanja nisam bas ubedjen, ali ajd'. Tacno je za comfort mod da nije agresivan, ali zato ima vise modova

Ono za sta je trebao da napljuje Geely nije rekao jer ni 7 Tiggo nema: menjaci na volanu. Takodje me nervira sto nema Android Auto klasican, ali po recima ruskih foruma to se resava za 2min naknadnom instalacijom.

I ta nesrecna panorama.

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam probao  Tiggo 7, ali,  jesam 8, a nerviralo me je kako je "seckao" sistem za aktivno centriranje vozila u sredinu saobraćajne trake. Za moj ukus i navike, to prilikom vožnje na auto putu, a posebno na pravcu, mora da interveniše kao neka nevidljiva i nežna ruka. Pa čak i prilikom vožnje po krivinama, taj sistem u smislu idealne putanje koju sistem definiše mora da stvara osećaj vožnje kao po šinama. A ne da često sitno "secka". Oseti se to pod rukom. Sad, ko zna, možda onom što sam ga probao "nije bilo dobro". Dešava se to i kod novih kola, ma koji brend da je. Tome i služi garancija :) Da se "jaše po servisu" za svaku sitnicu :) A kada garancije prodje, odjednom ti sve oko tih falinki postane ravno do mora ... :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je utisak i sa slika jednostavno da mi se ne svidja. Nemam drugo objasnjenje. Moja dvogodisnja cerka to mnogo bolje ume da objasni. Sta god je teramo da uradi kaze - pa ne svidja mi se :lol: i da tu je sve zavrseno

 

Inace, rezervisan Leon, tako da prodaja nije vise aktuelna. 

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam prosledio slike ili link na nekoliko mesta. Imao sam 3 odgovora "da je karavan odmah bih isao da ga pogledam i kupim". Sve su porodicni ljudi sa decom kojima treba veci gepek. Svima se inace svideo, samo eto, koncept hecbek ne odgovara.

Super ponuda inace. Siguran sam da kupca cekaju bezbrizne godine eksploatacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala @Dale! Inace i uzeo je covek sa detetom. 

 

I ja sam dobio gomilu komentara steta sto nije karavan ili automatik.

 

A janse u medjuvremenu pripremam za naredni auto, u medjuvremenu planiram da teram Scott Scale :lol:

2 minutes ago, vagenovac said:

 

Jest bas lep. Mada boja mi se uopste ne svidja. Ostalo bi bilo vrh :D

Mada mi je eksterijer lepsi na Geelyju, nekako mi deluje ozbiljnije

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 minutes ago, vagenovac said:

Pfff kad ja uskoro oglasim f31 na prodaju ocekujem gomilu komentara steta sto nije limuzina ili saltung :D  

jeri dizel? :D a kolko trosi? :D najdebilnije pitanje ... pa zna se valjda kolko trose kad su ispravni i normalan rad motora ....

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 minutes ago, vagenovac said:

Pfff kad ja uskoro oglasim f31 na prodaju ocekujem gomilu komentara steta sto nije limuzina ili saltung :D  

Ako ti je Km kao kod Igora, onda nece :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@moron kakvi su ti generalno utisci? Bas me zanima da li ti se cinio kvalitetnijim od konkurencije ili sam ja postao vec subjektivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...