Jump to content
FAS Goran
igor0511

P: Leon 2.0 TDI FR

Recommended Posts

Veruj mi, dobri su to motori, samo ljudi neznaju, ja sam ih provalio u dinar ,komplikovani ali sve se da resiti , uglavnom mislio sam na 2.0 tfsi taj bi trebao biti dobar ;) i u ovom ne da bi isao, plus neki stejdz da se grune, prosiri usis, nabije veci turbo malo preprogramira i jos par dzidza bidza, isao bi bolje od lamboa :D ne bi ih svi budzili na 500+ konja da su losi .... pusti ti to sto se kod nas kupi vozi preproda .... tad je svaki los cak i vtec hondin .... u mom slucaju problem je bio neki otrcan dzek, ja ga prelemio na drugi i sad sve fercera perfekt, motor radi apsolutno tiho i trosi malo , nasao kod Blagoja u borci - najjaci za fauvei delova ako ti nesto treba, ima i servis da ti zameni ;)

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ovo i jeste raketno gorivo, jer je raketno gorivo kerozin (iz dizela) u sustini :D  

 

A to sa 500+ks, budze ljudi i 1.9tdi na 500ks, ali ne svi, kad si zadnji put na ulici video 1.9tdi sa 500ks, e isto tako je i retkost 2.0tfsi od 500ks...

 

 

Igore malo trujemo temu, ali ja nesto kapiram ili ce kupiti kolega sa foruma ili ide auto u porse nazad, tako da mozemo da djubrimo malo :D  

Nego sta je u planu sledece :D  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cuti video sam seicenta ili cinquecenta na BG table kockasti onaj mali :D ali bukvalno svaku fauvei oznaku ima, spreda GTI pozadi TSI sa strane GT kad oplakao od smeha nisam, kud nisam slikao da imamo materijal za forum :D

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za sledeci auto je (ipak) u planu nesto vrlo dosadno sto ce da pokriva sve ono sto Leon nije imao (krovni nosaci, grejaci sedista, elektro gepek, vise prostora i 4x4) :D

Vrlo blizu sam odluke da to bude Geely Atlas 4x4 hibrid model.

 

Opisacu vec u nekoj temi razloge, ali poredjenje Compasa, Renegade, novog QQ i Geely-ja je bilo vrlo lako, cak sam se i iznenadio koliko je moj licni utisak drugaciji. Superautomobili ce cekati jos koju godinu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih pathfinder nissan-a i slicni - glomazno debelo vozilo, 7 sedista, zvucnici da se preprave u jace i nista mi vise ne bi trebalo , sem mozda nazubljenih guma ;) Ako bi imao neki benzinac u toj varijanti definitivno broj 1 za izbor ;)

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja takodje gledam samo benzince, ali zbog toga sto mi je vecina tura trenutno do 10km udaljenosti. 

Japanci mi se nikako ne svidjaju nazalost. Kao da su svi zarobljeni u dizajnu generacije iza, pogotovu sa enterijerima

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj uopste to tako da gledas, bojazljivo/stedljivo , uzmes benzinca pa nek je i 3.0/3.5 4.0  , to ti je bukvalno pokretan stambeni porstor, mora da ima snagu, mora da napaja uredjaje a sto se enterijera tice .... menjas ga kako god ti hoces ;) da li ce to biti android onaj *srani ili moja neka varijanta , pioneer/sony/ blaupunkt i na biiip si ;) tako to ide ;) inace u vojsci sam video jedan od onih oklopnih vozila za transport ljudi ...APC ... on je benzinac ima dva motora ... nije to bez razloga tako ;) pali i po najjacoj zimi , radi sljaka, ne prodaje ;)

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Recimo da to nije ocekivanje trenutno od kola :)

Mini je tu za igranje. Za primarni auto je ideja da sto duze treba samo male servise i da generalno ne cackam nista.

 

Nekad bih se rado igrao sa kolima, sada cu svesnk vise da platim da sto manje vidim servise

Share this post


Link to post
Share on other sites

U toj varijanti G klasa i slicni .... cayenne , mozda onaj touraeg (kontam da oni nemaju reduktor sto je minus) .... pajero, 4 runner i sl. su najjaci u tome itd. ... ali dizeli jbg .... Sto ja licno ne volim ... Ja volim kad sljaka da sljaka do kraja ali da ne visim po servisima stim sto se u dizele ne razumem pa je moj izbor takav ... inace toyota 4 runner je proglasena kao najjaci u toj klasi, i onaj f150 raptor isto kazu da je ok .... sad zavisi kako si raspolozen, mitsubisi isto ima l200 itd. tako neka klasa .... toyota landcruiser isto ... sta znam ima par modela pa sad kako ti se koji svidi, dakle ovi sa reduktorom su ti japanci dobri ali uzasni dizajnerski ... verovatno jer imaju svrhu ... licno iako je dizel francuz (dci) opredelio bih se za patroldziju deluje mi kao dobra serija i jeftina, star je. ;)

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nece covek pickup, ni radni dzip, nisu to putni automobili. Njemu treba samo izgledom suv, da zadovolji sve potrebe i razumem ga zasto gleda Geely, video sam ga na parkingu.
Kakvih 3-4 hiljade kubika, 2500e registracija, pa nije lud covek.
Pusti te americke price.

Sent from my SM-S901B using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakav crni geely :D mozda ali mozda kia ima tako nesto i sigurno je bolje resenje .... geely to ko onaj propali cherry sto vozili murijasi ... to krs , niko to ni ne popravlja .... ovo nisu pikapovi, to su brate moj terenska vozila, imaju reduktor, za sve i svasta pravljeni ... nisu cing cang cung prevarim te pa ti uvalim varijanta, ovi sljakaju do kraja ... ali do kraja . Veruj mi sa terencem vodis klince i na planine i mora, gde god. Jedini koji ne posustaju.  I to vredi ... znas kad ce sa tim 'ranjem da klinci vide ono sto treba ... NIKAD. Da ja tako nesto vozim , parkiram u raskrsnici bas me briga, sto ne naprave parking za tako nesto ... to je takav lifestyle jbg - sirok. Na kraju cu i da kupim pathfindera i nabudzim mjuzu i sve sto treba .... mora ga teram ... svuda :D

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

image.thumb.png.3242c7ff8fbc6fc31969389a136869b6.png

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/22905380/nissan-pathfinder-nov?attp=p1_pv0_pc1_pl1_plv0

Gde los ... ozbiljan autic :D kako bih ga posedovao jos da je benzinac 4,5 tacka nula ;) ne bih ga nikad prodavao .... samo redovno podmazivanje ;) i da dihtuje sve kako treba, nabijes mu gumeno crevo do krova iznad i ide kroz moravu na keca ;) 

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo me podseti na jednog drugara kad sam mu rekao da sam uzeo Leona. Ja vozio Octaviu 2.0TDI makar 20kkm pre toga, znao koji motor hocu, opremu, sve i trazio 6 meseci da mi se sve poklopi. Ovaj otvorio oglase na 10min i kaze mi e bas si pogresio, sad cu da ti kazem sta si trebao :lol:

 

Da ne pominjem sto su svi znali da ce tada LED biti prevara i da ce to da crkava, a evo sad 7god kasnije je insustrijski standard.

 

20 minutes ago, Bingodalton said:

Nece covek pickup, ni radni dzip, nisu to putni automobili. Njemu treba samo izgledom suv, da zadovolji sve potrebe i razumem ga zasto gleda Geely, video sam ga na parkingu.
 

 

Bas tako, treba mi da mogu da ofem preko 15xm snega bez brige, da nakacim bicikl, lepo se spakujemo i da mi bude udobno kada sedim ili ubacujem dete. 

 

A o kineskoj pouzdanosti i trajnosti Volvoovog T3 motora su puni ruski forumi, mada ne verujem ni da ce Geely dovoljno dugo da se zadrzi da testiram granice istrajnosti motora

Share this post


Link to post
Share on other sites

znaci da moras na 4x4 ;) sto se mene tice bolje ces proci sa ladom nivom za tu varijantu al ajde posto SUV nisu 4x4 obicno .... pa nadji koji ti odgovara za to ... ali mora 4x4 da bude ;) pa koji god odaberes ... tipa najjeftiniji ... ali sto jeftiniji servisi su tu i tamo ... i nisu za dugo drzanje u vlasnistvu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koje teske price...

Covek vozio 1.6 pa onda 1.4 al drugima savetuje 4000 kubika, mislim bilo je takve kubikaze u cenovnom rangu tvojih auta pa nisi uzeo...

Lako je tudjim k gloginje mlatiti...

A tek ovo za terence, sta reci i odakle poceti sa demantima :D

Osim ako nije neki ozbiljan land rover uglavnom sto je ozbiljniji terenac to je skrnaviji za putovanje, bucniji je, neudobniji itd.

Ako ja mogu sa bmw limuzinom na sirokim a dobrim zimskim gumama (275) da idem manje vise svuda osim na dzipijade, onda ce tek on da ide gde hoce sa bilo kojim suvom sa vecim klirensom i bilo kojim 4x4 pogonom...

Evo npr. Sumski neasfaltirani put...Screenshot_20240121-175935_Gallery.jpgScreenshot_20240121-175827_Gallery.jpg

Послато са SM-A528B помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Navikao sam vec sa Leonom :D

Uzmem nov auto i onda mi neko kaze - eee znas kakav si A6 mogao za te pare 2010 3.0TDI, ali to je jer se ne razumes u kola :lol:

Da ne ulazim u dalje objasnjavanje, ali meni je Leon bio velik auto do pre 2 godine, ali sta ces, znaju svi bolje od tebe sta ti treba

 

 

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takvih pametnjakovica ima na pretek, ja sam evo namenjao auta, od B do E segmenta, novo i polovno, razne brendove premium i ne, od 4 do 6cil, benzin i dizel, od 100 do 200+ks, od saltunga do automatika, pa hecbeka, karavana i limuzine...

 

Uvek, ali uvek se nasao komentar u vezi izbora. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali taj range rover i sl. ti i nije neki izbor . Znas ti sta je 4 runner, nemas pojma decko , a za upitnika kad vec  kaze novo... sto onda pita ovde?  Jbg da vodite abrove a? :D Vozio sam ja i druge masine 1.4 i 1.6 to su privatni klasici a ne da uvalim drugom macku u dzaku kao sto je standard u zemlji ovde ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj konkretno nije los ... stigao iz svice .. jbm li ga ... nije los , lepo radi lepo ide ....  stavili mu neki veci turbo koji bi trebao da je dobar i jeste ... ali morace reklamacija na isti ... kao i klapnu gasa koju su stavili neadekvatnu znate da ce sve to morati da bude perfekt jer je placeno i to je to ... bice perfektno. @MiloshBg lancija je bila ... nije isla kao golf ali imala je nesto ... bila je carski autic :wub: nemoze to da se prezali ...

20231217_193944.jpg

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema veze, makar je tema popularna pa ce vise ljudi videti :D 

 

Ja sam se iznenadio koliko ljudi se zainteresovalo tako da bi bilo kul da ostane na forumu ako bude moglo. Zato sam se i trudio da napisem apsolutno svaku sitnicu u vezi kola pa da koga zanima zna tacno na cemu je.

 

Takodje, lakse i meni za pregovaranje za nova kola ako nisam ogranicen zamenom. Ljudi iz salona su mi i za to ultra kul koliko su transparentni sta dobijas u zameni, sta bez zamene, po kojim uslovima i slicno.

Tako sam i za Deltu uradio i ispalo je dosta bolje, imao sam mogucnost vise kola da pogledam i uzeli smo dosta opremljeniji QQ zbog toga.

 

Sa druge strane bez zamene cu imati luft koji dan do koju nedelju dok stigne novi auto tako da se ozbiljno lomim da taj luft popunim nekim Fiatom 500 pa da razmotrimo da ostane jos malo kod nas.

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...