Jump to content
FAS Goran
Dante Bg

Ručni časovnici

Recommended Posts

Vidi ga kako je ubav ! :wub:

G.thumb.jpg.fd9106ea2ca0ca1bd6fb26eae412d529.jpg

Kak'i smartvočovi, kak'i bakrači ... :thumbup: 

Mehanika, brale. Sve što je na bateriju ne priznavam. Eno ga ženin Luč što sam pisao o njemu otoič, tries' i kusur leta ima, tačan u minut. Da vidimo za narednih trideset koji će od ovih pametnih da radi ...

Edited by Reacher Gilt

Jbg, sve se slažem i potpisujem 101% ali nekad ne može... a nekad i ne treba. 

Evo konkretan primer od pre neki dan: moj Sinn hydro nikako nije mogao da bude preizveden sa mehaničkim mehanizmom zato što je tehnologija punjenja uljem diktirala da mora da bude quartz (mehanika ne bi radila u sredini napunjenoj uljem), i onda je dobio top grade termokompenzacioni quartz sa xy rubina koji jeste kvarc na baterije ali je vrhunski mehanizam koji može da se servisira i popravlja... A taj sat mi je toliko bio san snova i predmet želja da me nije interesovalo što je quartz i nije mehanik  :wub:

Naravno svaki sledeći, pogotovo swiss made će biti isključivo mehanički automatik...

SINN HYDRO.jpg   IMG_20200319_131915.jpg   IMG_20200316_152159.jpg

Edited by PremieRacing

Dobro, ima i časnih izuzetaka, kao recimo sportstki satovi. Nije mehanika apriori savršenstvo tehnologije, al' za mene laika je priti fn klouz. ;)

7 minutes ago, PremieRacing said:

san snova i predmet želja

Onda se logika ne računa, It's a sin, pardon Sinn. :thumbup:

I ne nosim sat vec dugo, dugo al se, citajuci ovo, setih da imam neka dva. Ovaj Citizen sam nosio dva, tri puta, menjao mu godinama redovno baterju ali i to  sam prestao. 

Seiko je kupljen negde 1981-2 godine, i svasta je preziveo, bio i bacan, potapan u pivo,...
 :( Ja sam ga i pokvario, cackao sam onu oprugu sto ga navija,kao da ga podesim da radi tacnije, zatezao je, opustao i jednom preterao mislim da je pukla ili se nesto pomerila. Da li se isplati popravljati ga, zameniti mu staklo i radi li to neko u Bg?

viber_slika_2023-11-06_15-45-59-897.thumb.jpg.6e676d76c4eac5cf9c14629f4676a407.jpg viber_slika_2023-11-06_15-46-00-338.thumb.jpg.4b3e8520c0a4fc6b2112efa99688b983.jpg

Odeš, pitaš. Daće ti neko već preporuku za BG.

A da li vredi ? Sigurno se ne isplati, imaš za smešnu kintu i bolje i lepše na oglasima. Ali tu je onaj iracionalni element, emocija, uspomene i slična sranja, i tu racio izlazi iz priče. ;)

Kvarca ne bih da komentarišem. :D

2 hours ago, city said:

Jel ovaj sat stvarno izdrzava tu dubinu?

Ja bih im ipak poverovao na reč. :D

On 11/6/2023 at 2:29 PM, city said:

Jel ovaj sat stvarno izdrzava tu dubinu? Sad nije da ces zaroniti toliko al je zanimljiva cifra :)

Kućište, zajedno sa staklom, može da izdrži 12km, dakle do dna Marijaninog rova, ali zbog mehanizma je deklarisan 'samo' na 5km tj. 500 bar. 

Tako je zbog tehnologije koja je primenjena...naime, celo kućište je napunjeno uljem. Sve od stakla do zadnjeg poklopca pliva u ulju  :)  

Zbog toga može da trpi veliki pritisak, ali baš zbog toga i nije mogao da bude automatik. 

On 11/6/2023 at 4:04 PM, city said:

...Da li se isplati popravljati ga, zameniti mu staklo i radi li to neko u Bg?

Da, svaki sajdžija će ti srediti mehanizam i staklo ali vidim da mu je i cifer stradao...i to može da se zameni, ali to onda već nije taj sat. A ako i to uradiš, onda treba ispolirati kućište i zameniti narukvicu. 

U prevodu, kao što ti je Gilt rekao, nikako se ne isplati. Za mnogo manje para ćeš naći isti takav u odličnom stanju.

Apropo price o ronilackim satovima, ja ih bas volim. I rado gledam da li su do 200 ili 300m dubine. Pa jos ako imaju onaj ventil za otpustanje pritiska, ih.

A ja licno ne mogu preko 10m u dubinu da zaronim od kad sam imao upalu usiju :lol:

Kad si spomenuo ronjenje, danas sam video Huawei ultimate , smartwatch.
Ronjenje do 100metara!
Plus
Accelerometer sensor

Gyroscope sensor

Magnetometer sensor

Optical heart rate sensor

Barometer sensor

Temperature sensor

Depth sensor

Baterija od 8-14 dana

Material
Watch dial: sapphire glass

Watch Bezel: nanocrystalline ceramic

Front case: zirconium-based liquid metal

Rear case: nanocrystalline ceramic

I na kraju Titanijuma narukvica.

I na kraju cena od samo 100000 dinara :)))

Definitivno biti sumu potrošio na mnogo kvalitetnije satove koji nisu smarr5c28df732a9a78b4c58fdc6e3833f832.jpg

Послато са 2203129G помоћу Тапатока

Zaboravih

Međutim, ovaj pametni sat je takođe u stanju da izdrži i istraživanje u prirodi zahvaljujući materijalu koji je 4,5 puta jači i 2,5 puta tvrđi od legura koje se obično koriste za pametne satove. Bez obzira na to da li sat nosite dok trčite u šumi, planinarite na strmom terenu, ili ga ogrebete oštrom iglom, ispustite ga sa velike visine ili ga čak udarite teškim predmetom poput čekića, Huawei Watch Ultimate je spreman da izdrži sve izazove.

Послато са 2203129G помоћу Тапатока

On 11/4/2023 at 12:53 PM, bane1321 said:

Eve gu još jedan kineski "omaž", direkt sa Alija... 1800rsd, rekoh aj da probam, jerbo sam protivnik tih "pametnih" satova, kad je već jeftin. Rezultat, ne skidam ga već tri meseca. Baterija izgura i do deset dana!:D

IMG_20231104_125107.thumb.jpg.c5b3a58e09f01c4f401c4291bcca04a0.jpg

Srećna vremena dok su paketi sa alija dostavljani na kućnu adresu :cry: a sad čekamo i čekamo a paketi stoje i ko zna kad će u nečije ruke pa na adresu. 

Pratim temu duze vreme, nisam neki poznavalac a ni ljubitelj nosenja satova, volim lepe satove i da ih gledam na slikama ili u radnji a nosim od skoro jedan sergio tachini koji sam slucajno kupio kupujuci detetu neki satic pa videh ovaj koji mi se svideo i generalno njihov dizajn a cena povoljna pa me bas privukao da nisam mogao da se odlucim od 4-5 modela koji da uzmem... sto se samog sata tice ne znam ko ga pravi za sergia ali i nebito za 80-90e koliko se krecu lepo izgleda i sluzi svrsi a kvalitet pokazace vreme.

Od pokojnog oca su mi ostala dva sata, jedan seiko 5ica model sa kraja 80ih pocetka 90ih koliko se secam i jedan fossil star mozda 20ak godina koji menja boju pozadine plavo i zeleno...Otac se nije odvajao od tih satova bukvalno ih nikad nije skidao, prvo seika a posle fosila, ni kad spava, kupao se sa njima, majstorisao itd. Upravo od tog majstorisanja na oba su se ostetila stakla tj ogrebala, kontam da tu nema poliranja a zamena verovatno moze?

Majka ih je sacuvala kad je otac preminuo, meni nisu interesantni da ih nosim ali voleo bih da ih sredim i cuvam

Edited by OMP

Slažem se sa ovim 95%, stvarno je univerzalno i kompromisno sve predstavljeno, al' onda kad vidiš nekog 'business formal' obučenog sa patikama na nogama i belim čarapama, dođe mi da  :sick:

Deff. danas više ništa ne važi a ovo je matching iz nekih prošlih ali ne tako davnih vremena... i ja ga se pridržavam!

Vala bas. A i nikad mi nije isao na kravatu ronliacki ili GMT sat, drago mi je da jos neko tako misli :D 

Ja sam za bas elegantno odelo sa prslukom kupio dzepni sat i super mi je fora. Nije neki brend, totalni no name na navijanje, ali tih par sati u odelu ne kasni :)