Jump to content
FAS Goran
Dante Bg

Ručni časovnici

Recommended Posts

Divim se sajdžijama, koji rasture onako fin i nežan mehanizam, očiste podmažu i sastave. Za 20 eur...

 

OK, sve to vredi, ko je pedantan sa održavanjem satova, i računa na duge staze da ga poseduje.

 

Masa nas ima satove niže vrednosti, koji vide sajdžiju kada se pokvare..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

'de ste dajveri? :P

 

Pre par dana pogledam na sat, uuu ... 13:13, a petak 13, to mora da se ubeleži ... :D

20231013_131512.thumb.jpg.1ed5df7238718058806d5ecf0e529805.jpg

... posle sam video da nije bilo baš u minut, al' dobro, starom gospodinu ne može se zameriti, par minuta gore-dole. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites
'de ste dajveri? 
 
Pre par dana pogledam na sat, uuu ... 13:13, a petak 13, to mora da se ubeleži ... 
20231013_131512.thumb.jpg.1ed5df7238718058806d5ecf0e529805.jpg
... posle sam video da nije bilo baš u minut, al' dobro, starom gospodinu ne može se zameriti, par minuta gore-dole. 
Sta znaci Compresor automatic?

Sent from my SM-A536B using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@shuxxKompresor je tip kućišta sata, a mehanizam je automatik. Ta kućišta je radio Ervin Piquerez, i zvala su se EPSA.

 

Inače je i Altus i Glycine. Zvanično su se spojili 1963, i u to ime je izbačeno više modela koji su imali obe oznake. Tako da je ovaj moj lepotan verovatno ove godine napunio šest banki. B)

 

Ja sam sasvim slučajno nabasao na njega na KP. Izgledao je prilično jadno na fotkama, pazario sam ga onako napamet, ali kad sam mu malo ispolirao pleksi, zasijao je punim sjajem. :)

Edited by Reacher Gilt

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, shuxx said:

Vredi li ovaj sat nesto...

Ima jedino sentimentalnu vrednost. Da te podseća na nekog ako si ga nasledio.

Koliko ja znam izrađivale su ih mnoge ruske firme.

A lep je baš, može i za ukras, il' da ga daš na servis pa da ga nosiš malo, ako si hipster. :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene neki dan startovala žena da joj dam neki iz svoje kolekcije da ga nosi, pa videla i ćerka od nje.

I naravno da su izabrale dva najlepša i najočuvanija.

Srećom po njih (satove :D ), to je i tašta videla i izvadila dva aduta iz fioke. Svoj Marvin kog je 80ih dobila  od firme, i ženin Luč koji je u zasluženu mirovinu otišao početkom 90ih, kad je završila osnovnu.

20231028_135857.thumb.jpg.c04d63c6f6382b8f78dab135da8aad4c.jpg20231028_135452.thumb.jpg.5ae621cb5bef1fa0bed99007d8c0c5ec.jpg20231028_135100.thumb.jpg.0c75dbbe47f8c3ccd20f8b7e5d4e4b19.jpg

Marvin je k"o lutka, al mu je neophodan servis jer baš lepo žuri. Ciknuo mu plexi na jednom mestu al je osim toga skroz lepo sačuvan

 

Luč je malo popustio, cifer mu je oksidirao po uglovima, al' je zato tačan u minut, što je fascinantno ako se u obzir uzme da nije radio poslednjih tries' i kusur leta, a servis verovatno nikada nije ni video. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vala i jeste uspomena. Al zaglavio u fioku puno vremena.

Ima li u Nisu neki sajdzija ....od poverenja...ili mora da se tera na sever...?

Sent from my SM-A536B using Tapatalk

Dal neko spomenu sajdziju u Pancevu?

Sent from my SM-A536B using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gospođa Ljilja Bogojević (Omikron), Obilićev Venac 9, onda Todorović koji ima radnju u parku Svetog Save, u Kalči imaš isto ozbiljnu radnju.

 

Nema ih puno, ali dobro je što ih uopšte ima u ovoj najezdi kineskih digitalnih jeftilena, "pametnih" satova i sl. s*anja. Pardon maj Frenč. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@PremieRacing Telepatika, rođo, nije to Marfi. ;)

Da si ovijao po Niš pola dan, i na kraju onako razočaran što nisi mogao da nađeš sajdžiju, po povratku otvorio forum i video moj post, e to bi bio čika Marfi. :D

Nego, sad u razgovoru sa jednim drugarom (koji je i sam dugo ovde radio kao sajdžija) dobih potvrdu za ono što sam gore izjavio. Slaže se sa mnom, al' kaže on bi samo okrenuo redosled, prvo Cvetković iz Kalču, pa Todorović, pa Bogojević. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, PremieRacing said:

kineski

Pa posle kažu kitajčiki bezukusni...

 

Meni ovo baš lepo izgleda. Nije ni mnogo nakićen.Taman. Koliki je na dimenziju ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Paaaa, nisam probao kitajčika ali sumLjam da su bezukusni... Ako se globalno zarati, prvo ću njih da probam    :chris:

 

Šalu na stranu, i meni je prelep ali to je zato što je besramna kopija IWC Portugieser-a a ne zato što prc-ovci znaju da dizajniraju. Znaju da kradu dizajn vrlo dobro...

Sat je neočekivano dobar, mehanizam seagull-ov automatic, solidan, tačan, staklo je blago ispupčeno a kazaljke i satni markeri su prelepe plave boje koja se presijava i menja od skoro crne do jarko plave u zavisnosti od svetla i ugla gledanja. Nikad nije isto. Nema datum, ima pokazivač rezerve i sekundaru. 

Prečnik je solidnih 43mm. Kaiš koji fabrički dolazi uz njega je totalno sraLje a ja sam imao sreću da je prethodni vlasnik (kupio sam polovan ovde kod nas) to zamenio vrhunskim tamno plavim kožnim kaišem koji se extra uklopio i baš se razmišljam gde ću mu naći zamenu kad propadne...dosta ga nosim. 

 

Ako te interesuje, kratak tekst - https://style.oversubstance.net/2012/03/parnis-portuguese-power-reserve-watch-review/

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@PremieRacing Ne sećam se kad i gde sam video link ka tekstu, al' sećam se da sam ga pročitao. Jasno mi je sve, al' mi se svejedno sviđa čuka. :thumbup:

A seagull je postarija firma, i čitao sam uglavnom pozitivne stvari o njoj, iako su Kinezi.

 

Što se te omaž fore tiče, u principu sam protiv, ali pozdravljam ako neko voli. Bolje i to nego ku*čenje lažnim roleksima, omegama, i sličnima.

 

Mada, i to je dosta rastegljiv pojam. Recimo ovaj Glycine inkursor što imam mnogi smatraju jeftinom kopijom panerai luminora, a po meni između njih sem mesnatih brojeva na ciferu i nema baš puno sličnosti. :rolleyes:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgled ne komentarisem, ako ti se svidja, dobro ti stoji, dobro se osecas kad ga stavis na ruku, nema tu sta. Ono sta mogu da komentarisem, jeste da kvarcni satovi nemaju bas neku vrednost, a za ove pare (ili malko vece) moze i Seiko sa automatskim mehanizmom da se nadje, a to je vec mnogo cenjenije. Ali ponavljam, ako ti se bas ovaj svidja, zanemari sve to i go for it...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eve gu još jedan kineski "omaž", direkt sa Alija... 1800rsd, rekoh aj da probam, jerbo sam protivnik tih "pametnih" satova, kad je već jeftin. Rezultat, ne skidam ga već tri meseca. Baterija izgura i do deset dana!:D

IMG_20231104_125107.thumb.jpg.c5b3a58e09f01c4f401c4291bcca04a0.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nisam protiv. :D

 

Nek' bude makar sat smart, kad već nije vlasnik. :P

 

Ja to *ovno ne bi turio na ruku ni da mi ga poklone. Samo mi fali u životu još jedan ekran. :wallbash:

 

edit: Sinoć na KP naletim slučajno na jedan prelep primerak i momentalno ga poručim za gospođu.

Navijač iz '80ih, sjajno očuvan, pozlaćen, vodootporan do 3m, švajcarac. Glycine, belog cifera sa prelepim krupnim arapskim brojevima i datumarom. 30e.

Živeli smartvočovi ! :thumbup:

Edited by Reacher Gilt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...