Jump to content
FAS Goran
boki

Kamere & presretači

Recommended Posts

24 minutes ago, OMP said:

Radar obicno postavi toleranciju 10kmh tako da ako je ogranicenje 50 tolerisu do 60 i sl.

Ne važi to više. Puni sudovi slučajeva za  par kmh prekoračenja, ljudi se žale.
Meni je patrola rekla da uvek možemo na sud i da je njihov radar visokoprecizan uređaj.

Edited by stex_pb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rekoh obicno postave veci limit ali ne svuda i ne stalno, prosle god smo dve kazne u firmi platili ogranicenje bilo 50 limit na 60 a vozilo se kretalo preko 60 (ne radi km sat na tom vozilu pa vozac nije procenio brzinu i popije dve kazne u nedelju dana) a i skoro mi jedan pandur rekao da tako rade samo ne uvek i ne svuda a i masu fotki sa radara sam video da je limit postavljen za 10 vise nego ogranicenje. A par km prekoracenja se odavno ne tolerise, koliko je samo ljudi kaznjeno za 1-2kmh vise u neku ruku zato i podizu limit zbog eventualnih laganja km sata kao sto su nekad procentualno tolerisali dal bese 10%

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/26/2024 at 11:37 AM, Ivan said:

Daleko od toga da opravdavam, ali neretko sra*a provociraju i upravo ovakvi koji na pravcima i ogranicenjima od 80 km/h voze po 50-60 km/h

 

Da, recimo, čovek vozi dete / decu, koji povraćaju kada se brže vozi, treba ih eliminisati iz saobraćaja, odmah, da bi moglo da se vozi brže. 

Stariji bračni par, vozi se u vikendicu, eliminisati, ko ih jbe, šta imaju da voze ako nisu sposobni da voze kao mi, mlađi.

Ili, recimo, početnik, ima ono slovo P, mora da vozi 10% manje od maksimalno dozvoljene brzine na određenoj deonici. Ma ko i njega grebe, nek sačeka da istekne probna vozačka pa onda neka se uključi u saobraćaj.

 

Mi svi moramo da shvatimo, da nismo svi isti, niti ćemo ikada biti isti. Neko ima bolje reflekse, neko lošije. Neko bolje vidi, neko lošije vidi. Neko jednostavno ne želi da vozi brzo, ne prija mu brza vožnja itd itd. I sad, mi, koji, imamo jtd, tdi, fsi ili kako god, mašine od hiljadu konjskih snaga, mi trebamo da gubimo vreme zbog tih, nekih nesposobnjakovića, koji, gle čuda, neće, ne mogu, ne žele ili šta god, da voze MAKSIMALNO (namerno velikim slovima, jer se to nekako zaboravlja) dozvoljenom brzinom kao preporučenom brzinom (postoji poseban znak za preporučenu brzinu kretanja na određenoj deonici i plave je boje). 


Nedostaje empatija, nedostaje saosećanje a čini mi se i da su nam živci malo popustili, pa je tragedija, neizdrž, ako, nedaj bože, voziš iza nekoga par km ili par minuta ....

 

Evo, ima ovde školovanih, pa, pre bilo kakve dalje rasprave na temu, da malo računamo. 

 

Deonica puta, BG - ZLATIBOR 

Koliko ima km?

Koliko vremena treba ako voziš 10% ISPOD maksimalno dozvoljene brzine?

Koliko vremana treba ako voziš 10% iznad maksimalno dozvoljene brzine?

Pritom, ne uzimamo u obzir da ako voziš ispod maksimalno dozvolje brzine nećeš morati da usporavaš praktično nigde jer svi voze brže, nemaš potrebe da pretičeš, da ulaziš u rizične situacije a da ćeš ako voziš brže od maksimalno dozvoljene brzine, vrlo verovatno često da usporavaš, jer nailaziš na sporija vozila, vozila koja su se tek uključila u saobraćaj, da imaš gomilu obilazaka itd.

 

Slažem se apsolutno da su putevi loše obeleženi, da policija ne radi svoj posao kako bi trebalo ali sam isto tako sigran da se ovde gine mnogo manje nego što bi trebalo u odnosu na to kako se ponašamo u saobraćaju. 

U gradu, ako voziš po propisima, propuštaš pešake, daješ žmigavac, voziš do granice dozvoljeno na deonici, ljudi pretiču, trube, zagledaju, mašu rukama .... opšte ludilo, jednostavno ne dozvoljavaju da voziš opušteno. A razilika u vremenu ako voziš 36 km/h i 55km/h na deonici dugoj 5 - 10 km (pritom, imaš semafore, autobuska stajališta, pešačke prelaze itd) jednostavno je NEPOSTOJEĆA, nema RAZLIKE ili i ako je ima, to je 2 - 5 minuta u vrh.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
35 minutes ago, ortakov said:

Da, recimo, čovek vozi dete / decu, koji povraćaju kada se brže vozi, treba ih eliminisati iz saobraćaja, odmah, da bi moglo da se vozi brže. 

Stariji bračni par, vozi se u vikendicu, eliminisati, ko ih jbe, šta imaju da voze ako nisu sposobni da voze kao mi, mlađi.

Ili, recimo, početnik, ima ono slovo P, mora da vozi 10% manje od maksimalno dozvoljene brzine na određenoj deonici. Ma ko i njega grebe, nek sačeka da istekne probna vozačka pa onda neka se uključi u saobraćaj.

 

 I sad, mi, koji, imamo jtd, tdi, fsi ili kako god, mašine od hiljadu konjskih snaga, mi trebamo da gubimo vreme zbog tih, nekih nesposobnjakovića, koji, gle čuda, neće, ne mogu, ne žele ili šta god, da voze MAKSIMALNO (namerno velikim slovima, jer se to nekako zaboravlja)

Ako se kojim slucajem odnosi na ono sto sam ja napisao - ne vidim da stoji da bilo koga treba eliminisati, da svi treba da voze MAKSIMALNO :) , ne vidim pominjanje konjskih snaga i vrsta motora, i ko uopste uporedjuje za koliko ce se minuta negde brze stici :) ?

Apsolutno imam razumevanja za svakog, da li divlja (lud, zena mu se poradja, zuri u bolnicu, divlja jer je tako u mogucnosti) ili vozi polako (pocetnik, bolestan, nesiguran, auto u kvaru) - totalno me ne zanima, bez nervoze se prilagodjavam situaciji.

Jos matori me je pre par decenija ucio da si u autu jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Pa ti mali izvoli i pamet u glavu, punoletan si i sam odgovaras za svoje postupke :) .

Sto je najsmesnije, vozio sluzbene masine od 200 i kusur KS ili ovog malog privatnog atmo pr*avca od 60 KS - logika, shvatanje voznje i postupci su mi identicni.

 

Poenta mog posta je bila da bilo kakvo drasticno odstupanje u tempu normalne i ocekivane voznje (tj. u odnosu na uslove koje deonica omogucava) itekako moze da utice na bezbednost.

Tj. da nije svaka spora voznja bezbedna voznja, pogotovo u nekim specificnim uslovima na putu.

Da smo generalno nervozni, netolerantni, puni kompleksa - apsolutno se slazem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, ortakov said:

Evo, ima ovde školovanih, pa, pre bilo kakve dalje rasprave na temu, da malo računamo. 

 

Deonica puta, BG - ZLATIBOR 

Koliko ima km?

Ima cela emisija snimljena bas na tu temu, bas za tu relaciju. Dva auta, jedan peglao, drugi vozio laganica

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 minutes ago, Ivan said:

Poenta mog posta je bila da bilo kakvo drasticno odstupanje u tempu normalne i ocekivane voznje (tj. u odnosu na uslove koje deonica omogucava) itekako moze da utice na bezbednost.

Tj. da nije svaka spora voznja bezbedna voznja, pogotovo u nekim specificnim uslovima na putu.

Da smo generalno nervozni, netolerantni, puni kompleksa - apsolutno se slazem.

 

Sve se razumemo, meni je samo pun kofer nabeđenih vozača, jer, eto, što je ograničenje na AP 130 kad ja sa 150 vozim bezbedno!? Ma nemoj, mangupe, zbog tvoje bezbedne vožnje, ja kad obilazim nekoga ko vozi recimo 100 km/h (kamion, autobus, spora vozila...) moram da gledam, da me ne stigneš, jer odma kreće blicanje, sviranje, mahanje rukama a vozim normalno, 120 - 130 km/h i da me udariš, baciš na taj autobus, da mi pobiješ porodicu i sl.

 

I da, ja vrlo često vozim više od dozvoljene brzine i počeo sam da mrzim sebe zbog toga. Znam da neću stići brže, znam da trošim više goriva, znam da vozim manje bezbedno, znam da sam sve stariji i stariji i da su mi refleksi i vid sve slabiji i slabiji a ja i dalje vozim upravo ovako kako si ti napisao. Jednostavno, prilagođavam se saobraćaju a to nikako nije dobro, jer je saobraćajna kultura u Srbiji katastrofalna. 
Eto, taj snimak, gde onaj mali plavi pretiče, to je to, čovek ne može da se vozi iza nekoga par minuta ili km!? Isto tako i sa druge strane, onaj vozi umesto 75 (ako je ograničenje 80 recimo) on vozi 90 km/h i kakve su posledice !? 

Mene stvarno čudi da se ovde ne gine mnogo više nego što se gine.

Druga je stvar što se zida odamah pored magistrale, pa umesto da je ograničenje 80km/h moraju da stave 50km/h I stavljeno je 50km/h da bi neko iz tih kuća mogao da se uključi u saobraćaj ili da ako neko dete istrči da možeš blagovremeno da se zaustaviš i da posledice budu što manje. E, a mi smo u fazonu, pa ko ih grebe, što su tu zidali ili, neće ništa biti .... a onda kada bude, jbg, nisam hteo... 

Ima snimak, tamo negde je bilo na Ibarskoj, kad je neki momak sa BMW om, pro ko zna kojoj brzini pokupio Dačiju, koja se uključivala sa sporednog puta. Izginuli silni ljudi, izlomljeni i najluđe što taj što je vozio 150+ nije kriv za sudar i za smrt tih ljudi!!! Jbg, zakon je jasan, imao je pravo prvenstva prolaza i svi su u obavezi da ga propuste, nije na onom ko se ukjučuje na glavni put da procenjuje da li je tamo na glavnom putu vozač pijan, bez dozovle, drogiran, da li krši propise o brzini kretanja, jasno je stavljeno do znanja, moraš da propustiš sva vozila na glavom putu i tek kada se uveriš da je bezbedno, tada se uključuješ.

 

I tako...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja evo da kazem da stigoh u Bosnu tj Sarajevo jutros putem preko Loznice pa dalje Han pijeska klasika..lepo za voznju i ima jedno milion kamera sve je obelezeno naravno pre toga a ima i murije na putu na par mesta..
Postovao propise gde pise 60 tolko isao iako imam masinu od 200 konja plus ja dodatni konj..gde sam mogao dao sam malo gas al cisto par minuta da produvam azdaju i onda posle u granicama ogranicenja .
Bilo je nekih zemljaka sa BH tablicama koji mlate vicu psuju iza mene i obilaze na uzbrdici sa duplo losijim kolima al sta ces to su lokalci znaju put a meni se ne zuri tako da samo otpozdravim i cao nek jurcaju...nista u zivotu ne znaci 10 15 min pogotovu ako jos i ne znas put cemu jurcanje i divljanje...lagano bre jos kad znas da je zena 350km daleko a da ce 4 noci biti piva i cevapa merak sam po sebi dodje i natera osmeh na brkove

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 minutes ago, shortee said:

lagano bre jos kad znas da je zena 350km daleko a da ce 4 noci biti piva i cevapa merak sam po sebi dodje i natera osmeh na brkove emoji1.pngemoji1.pngemoji481.pngemoji481.pngemoji481.pngemoji481.png

A kad kreneš nazad, voziš 25 km/h - jbg, bezbednost na prvom mestu :) :) :) 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne ebem ja 2% one brze sto mi na AP blicaju kad ja preticem kamion sa 120 a on ide 150, mogu samo da mu pokazem prst u retrovizoru ako bude dosadan i zasluzi, ima onih sto blicnu jednom a ima dosadnih.....prosle god se vracam sa mora i tu negde oko Leskovca strane table mnogo brzo dolazi vidim ga ja ali ja vec obilazim kamion uredno migavac u levoj sam traci, pritom on je bio jako daleko kad sam ja krenuo u desnu nazirao sam samo svetla ali dolazo je sigurno sa 160-70 i nemam nameru da kocim i vracam se iza, on vidim solidno koci i blica sve vreme, uh kako sam se iznervirao , pocnem da mu pretim u retrovizoru, psujem ga kao budala zena ne konta o cemu se radi, bio sam spreman da stanem samo da je nesto poceo da se buni i gestikulira ali izgleda video da nije u pravu ili da sam ja poludeo pa kad me obilazio pogled strogo pravo dok ga ja gledam i psujem :)  turcin neki belgijske ili holandske table mater mu nenormalnu, dosta ih ima sto divljaju kroz SRB....e onda sam ja dodao gas i poceo da mu blicam i palim duga, zena pocinje da panici, vozili tako malo tu oko 150 dok on nije dodao a ja oduzeo gas i vratio na ekonomik rezim 3000rpm :)

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne postoji opravdanje za nekulturno i sebično ponašanje u saobraćaju.Saobraćaj pripada svima


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

:D

29 minutes ago, Mijailović P. said:

@OMP

Neka si br'te.

Neka se seti svaki put kad prolazi kroz Srbiju.

ma sigurno se mnogo nasikirao :D 

 primcujem da prilicno brzo voze kad idu ili se vracaju sa ferija samo mi nije jasno jel za njih vaze ove prosecne brzine i kako posto ocigledno to ne postuju a sumnjam da znaju za to i gde su deonice merenja

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, OMP said:

e onda sam ja dodao gas i poceo da mu blicam i palim duga, zena pocinje da panici, vozili tako malo tu oko 150 dok on nije dodao a ja oduzeo gas i vratio na ekonomik rezim 3000rpm

Jbg, to je užasno, razumem ja da se čovek iznervira, ali upravo je to problem, pad koncentracije, nervoza i eto problema za ceo život. A upravo sam o tome i pisao, pored agresivaca ne možeš normalno da voziš.

Primetio sam, recimo, po gradu, debili, zalete se, prestižu i onda, pošto su brzo stigli, zaustave se na semaforu i onda tu blejače u telefon. Uopšte ne kapiraju da stižu u isto vreme, samo im je ovako "zanimljivije" !? Neverovatno, poenta je da bude jeftino, bezbedno, udobno a za zabavu, jbg, imaju druga mesta, klubovi, diskoteke, splavovi ili nešto slično, ko šta voli...

34 minutes ago, OMP said:

jel za njih vaze ove prosecne brzine i kako posto ocigledno to ne postuju a sumnjam da znaju za to i gde su deonice merenja

Prosečno njima odgovara, zabodu na sat - dva na pumpi i da bi upali u prekršaj, morali bi da voze brže od zvuka.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, ortakov said:

debili, zalete se, prestižu i onda, pošto su brzo stigli, zaustave se na semaforu i

Od Pančevca do skretanja na stari put za Pančevo da bi uhvatio zeleni talas moraš da voliš između 70 i 80 (ograničenja je 60). Elem vrlo je izazvovno radnim danima zbog gužve, ali vikendom, ujutru je milina. U nedelju sam radio i oko pola sedam lagano kruziram i uživam, međutim dva idiota se trkaju, voze 100-120 i pred svaki semafor koče i hebu nas ostale, da bi momentalno uzeli telefon čim stanu...

Edited by bane1321

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je gore kad vidim da neko drnda telefon slika se ili sta vec radi tokom voznje/semafora nego kad je pijan.
Coek kad je pijan u granicama normale ide polako oprezno gleda de su drugovi u plavom a ovi sa telefonom samo postuj tiktokuj sta vec sve postoji...ja ako nisam povezao tel na Blutut ne javljam se nikome ma moze precednik da me zove ne zanima me..a tek da ne pricam o tome da ga ne drndam da bi svako malo gledao poruke i postove itd..sve ima svoje vreme i mesto..u kolima je covek da vozi uzova i da slusa zvuk motora ( naravno ako nema zvuka zvocanja sa suvozackog sedista )..

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se javim ali preko spikerfona,ali ako mi je džepu,ne javljam se

Share this post


Link to post
Share on other sites

i mene nerviraju kad voze i drndaju telefon, neretko se to srece po gradu ide laganica i prica telefonom, kucka pruku ili sta vec i usporava saobracaj, ono nije da mozes mnogo brze da vozis od njega kroz grad ali ne moram ni da milim kad vec moze malo brze

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su pisali kaznu vozio 50 u zoni 40, uopste nisam video znak, tako da pisu svasta kad treba da se puni budzet.

Al zato oko 11 uvece potez sajam ka adi u BG vozio 70 i nisu me zaustavili a bio je radar, ocigledno su pecali nekog ko ide brze a tu znaju da voze 80-100 cesto i brze

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, shortee said:

sve ima svoje vreme i mesto..u kolima je covek da vozi uzova i da slusa zvuk motora

Ove nove generacije uzivaju uglavnom u sto vecem ekranu (telefonu/tabletu), odsustvu iz realnosti, sljastenju kojekakvih LED gluposti po kolima, autonomnoj voznji, a od zvuka moze zvuk struje...

Sve je to OK, svaka generacija nosi nesto svoje i sve je super dok ne pocnu svojim ponasanjem da ugrozavaju druge ili ometaju normalan tok saobracaja.

Za bilo kakav telefon u ruci, kučiće u krilima i narucju vozaca/vozacica :) , njihove glave proturene kroz prozor i ostale nebuloze koje odvlace paznju - momentalno bih oduzimao dozvolu, uz obavezno ponovno polaganje kompletnog vozackog ispita.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U NS na bulevaru Evrope, ja 63km/h ostali daleko brže (nabijaju se u zadnji branik, blicaju…). Mene zaustavlja drug poplaveli organ i piše mi kaznu za prekoračenu brzinu.

Pitam ga što ne zaustavlja ove što voze daleko brže, a organ odgovara da ne može sve da nas uhvati.

Da sumiram razgovor…Novosađane u “besnim kolima” baš i ne dira nego posetioce iz drugih gradova.

 

Vozi kako je zakonom uređeno = neki brzi momak ti pravi problem i hoće da se bije.

Vozi preko dozvoljene brzine = drug plavi organ te klepi po ušima.

 

Nakotilo se gamadi na svim nivoima u ovoj našoj lepoj Srbiji! <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

To za selektivno zaustavljanje drugih tablica se resava na italijanski/madjarski/bosanski/bugarski fazon, napravis tablice koje "nidje veze" sa registarskim podrucjem i onda ste svi isti po tablici.

Al posto sam se vec namenjao tablica sa starih na nove, pa sa novih na novije bez ŠĐČĆŽ (iako su im ljudi u startu govolili da je ŠĐČĆŽ glupa ideja), pa mi se ne menja opet...

Edited by ostoja

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Za bilo kakav telefon u ruci, kučiće u krilima i narucju..."

Macka  krilu je vec nesto drugo :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisu kamere ali je takođe važno.....

Izmenama i dopunama Uredbe o kategorizaciji državnih puteva uvedena su tri nova autoputa koja će nositi oznake  A10, A11 i A12, a uvedena je i kategorija državni putevi IM reda - motoputevi za 19 brzih saobraćajnica, objavio je Službeni glasnik.

https://www.euronews.rs/srbija/drustvo/118638/izmenjena-uredba-o-drzavnim-putevima-uvedena-tri-nova-auto-puta-i-19-moto-puteva/vest?utm_source=facebook&utm_medium=cpc&utm_campaign=boost&fbclid=IwAR3u75a6MW1k2lPYHBqRwSoCdMDpg0ZlWFiFNuZsvxAgzBX3Uy5pj96w2UA_aem_AeGwdDVwOfCKi6ULVUidmYPwvprim7xybsQ7-ldAN51M9bPDZ-XHG84JMhEJoMZfwDHfWbE_VOtid5ctiO4ldYzX

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...