Jump to content
FAS Goran
SikterBre

Kuda ide ovaj svet?

Recommended Posts

32 minutes ago, YUgisa said:

Realno ne bi trebali nastavnici da vaspitaju decu, njihov posao je da ih uce znanju

Kako deca provode 8 sati u školi, skoro više vremena nego sa roditeljima (pogotovo radnim danima pa još ako roditelji rade u smenama) prosvetari treba da budu jednim delom uključeni i u vaspitanje dece. Ko ima decu može da čuje kako deca govore šta je rekla učiteljica/nastavnica i kako bi trebalo nešto drugačije da se uradi ili postavi u nekoj situaciji. Zato mislim da prosvetar, pored roditelja, mora da bude dobar pedagog i da se posveti usađivanju pravih vrednosti u omladinu.

Problem nastaje u tome što današnji prosvetari ali i roditelji malo rade sa decom, gradivo je katastrofa, nezadovoljstvo svim aspektima života kao i drugi problemi se reflektuju na našu decu i to traje 30+ godina.

U ovakvim uslovima je veoma teško usaditi prave vrednosti u decu, jer su i sami roditelji izopačeni (čast malom broju izuzetaka).

Share this post


Link to post
Share on other sites
35 minutes ago, YUgisa said:

Mislim da samo mi znamo da izaberemo najgore od svih

Ne znam za tebe, al' ja ovo nisam birao. Ustvari, ne samo ovo, već podosta ovih koji se izređaše, osećam se gotovo kao da uvek neko drugi bira umesto mene ... ček, ček ... :stuart:

11 minutes ago, IDzO said:

prosvetar, pored roditelja, mora da bude dobar pedagog

Ovo se valjda podrazumeva ? On je profesionalac, a mi roditelji smo samo obični amateri. ;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Meni se cini da mi uvek imamo neki izgovor zasto je drugi kriv i uvek drugi ima duznost da ispravlja nase gluposti. Moraju drugi da vode racuna o nasoj deci jer mi nemamo vremena, nismo mi birali itd. Mislim da se problemi nece resiti dok ne priznamo da smo sami krivi i da niko drugi nece resiti problem koji smo sami napravili.

 

Onaj ko ne moze da ugleda svoje greske, ne moze ni da napreduje. Jer ko veruje da je savrsen, nema razlog za poboljsanje. Niko nije savrsen i uvek moze bolje.

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve to stoji, ali nema tu nikakvog Mi.

 

Ja mogu da govorim samo u svoje ime, i odgovaram za svoje postupke. Ti za svoje, itd. Ne pada mi napamet da prihvatam posledice proizišle zbog tuđih loših izbora ili pogrešnog delanja.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preterana liberalizacija društva, u kombinaciji sa konstantnim hranjenjem apetita (još džipova, još stanova, još novca, još putovanja, još, još, još) i "sve za Klik, sve za lajk" filozofijom su doprineli da vrednosti polako ali sigurno krenu na dole. Ne samo kod nas, već svuda u svetu, negde brže, negde sporije!

Na žalost roditelji sve češće decu gledaju kao vlasništvo, poput džipa ili stana i koriste ih da se pohvale na društvenim mrežama. Nema priče, a još manje ličnog primera, koliko god on bio težak. A tu može da ima batina i batina, a nema svrhe...

I tu nisu krive ni drvedesete ni Turci ni dinosaurusi!

Žurimo, jurimo autom, ali ne da bismi tih pet minuta proveli sa decom, nego na mobilnom uređaju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prosto drugacije vreme bilo, drugacije tehnologije dostupne, drugaciji standardi, drustvo, itd....

87. sam godiste, moji roditelji su radili od 7 do 3. Shodno tome, vise vremena su provodili sa nama, makar jedan roditelj ( u mom slucaju otac je 90ih a i pocetkom 2000ih radio dva posla a nekad i tri da bi nas "odgajio", doduse nekad i majka sa njim... ). To vreme nam je i tad ( u mom slucaju ) bilo kvalitetno jer smo tad vaspitavani i odrastali uz dede i babe ( generacije iz 20ih i 30ih godina 20. veka ) koji su mogli nesto NAJkvalitetnije da nam usade u naviku. Danas retko koja deca odrastaju uz dede i babe ( jer roditelji cesto rade do 4, 5 sati popodne ) a najcesce uz televizore, racunare i mobilne telefone i to od rane mladosti - prvi, drugi razdred osnovne, a da ne kazem da vecina roditelja skoro da ne obraca paznju na svoju a jos manje tudju decu. U mom kraju deca u tim godinama sama jurcaju ulicom i do 11, 12 sati "uvece".. A da ne pricam kako se ponasaju, kakav im je recnik i kad im se skrene paznja na nesto, kako odgovaraju AKO uopste obrate paznju na to. Tuga... A ne vidim da ce se nesto promeniti na bolje u skorije vreme. Naravno, ima tu i lepih primera, lepo vaspitane dece, ali to je mozda 10%... 

PS. to je moj primer, iz mog kraja, inace izuzetno mirnog kraja Beograda. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Ja sam imao razrednog staresinu od 5.-8. razreda koji je bio strah i trepet u skoli ali izuzetno posten, pravican i cenjen covek, mislim da je rodom iz Sjenickog kraja bio, taj je znao itekako da ti zavrne usi, pocupa zuluf i sl. onom ko se pravio pametan ali takvih je malo bilo.

Uglavnom smo sve nastavnike slusali, tek u sredjoj je bilo malo kao rasprave sa pojedinim profesorima ali sve to u nekom blagom obliku. Nismo smeli da se suprodstavljamo ni komsijama ni prolaznicima koji nas za nesto opomenu, nego podvijes rep i cutis. Slazem se sad je moderno vreme i svako vreme nosi nesto svoje ali sad je rasulo i u skolstvu i na ulici sto se tice ponasanja dece. Skoro slusam dve klinke idu ispred mene ulicom vracaju se iz skole i prilicno galame bez blama, nisu starije od 6.-7. razreda, ja sam se postideo njihovog recnika sto sam musko.

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

A koje gori,ovaj što snima dok vozi ili ovaj što vozi…

Edited by neshtry

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/26/2024 at 5:46 PM, nemanja84bg said:

Kad vidimo da je vest iz kurira ( namerno malim slovima) i nemas ni jedan lajk, znaci da gurnes partijsku knjizicu dublje u dzep i da ne trazis smisao za humor od predsenika. Molim lepo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)
16 hours ago, rocket said:

Kad vidimo da je vest iz kurira ( namerno malim slovima) i nemas ni jedan lajk, znaci da gurnes partijsku knjizicu dublje u dzep i da ne trazis smisao za humor od predsenika. Molim lepo.

Ovo je dobro, svidja mi se hahaha dobar komentar ;) ... nemam partijsku, nemam radnu ... nemam nista jer sam samo neki obicni koji sedi sa strane , vadi kokice i smeska se na stupidnost ovog "modernog" drustva  :D not my fight and i dont care. :D ako ces iskreno ni ja nisam fan ni kurira, ni serbia live drukara sa fejsa ni bljuca ni nijednog magazina .... jer svi poticu sa istog izvora a materijal im je krs. Bolje da su pisali o nekim herojima i sl. umesto sto zamajavaju narod nekim tamo pricama. Nego ajt pricica je za rubriku "nije se desilo" kao "izvinite jel mogu da trazim da mi date baksis?" e to mi je bilo malo smesno :D mislim da sam ja ... raznosac pice i ja bih nekoj lepoj korisnici trazio parce ;)  he he :D al bi to bio hit :D da li bi "izvinite mogu li se posluziti vasom picom?" komentar bio prikladan ? :D

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nadjete  procitajte odakle smo krenuli pre dvesta godina.

viber_slika_2024-04-04_09-38-11-282.thumb.jpg.0913076e3ce9ae33f11f3418af458d46.jpg

Mozemo da pljujemo Jugoslaviju i socijalizam ali mi se cini da bi bilo gore bez njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)
12 minutes ago, bane1321 said:

da se vrati smrtna kazna

A može i Dušanov zakonik pa da se lopurde sakate do lakata!

Inače za ovu dvojicu monstruma smrtna kazna bi bila spas. Ipak treba da se muče do kraja svojih bednih života! Kada se dokaže da su krivi, treba da se muče u najgorim mukama i to veeeeeoma dugo!

Edited by IDzO
Typo

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Svakim danom se sve više plašim "običnih" ljudi oko sebe. 

Koja je verovatnoća da će se u istom vozilu naći dva prosečna čoveka kojima će pasti na pamet ovakav čin? Svima može da se desi da nekoga udariš autom, možda se i uspaničiš pa pobegneš. Ali da dve osobe složno dogovore da  nastradalo dete zakopaju i prikriju nedelo, to ne mogu da shvatim. Prožima me crna misao, možda je bila živa.....

Edited by stex_pb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tek sada videh vest :( Po gradovima ima svakakavih ljudi ali sta ima po tim vuko*ebinama to je uzas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...