Jump to content
FAS Goran
SikterBre

Kuda ide ovaj svet?

Recommended Posts

Neće oni vamo sve da im platiš, sistem im je takav, socijalni, da ih drže u svojevrsnoj hibernaciju, uglavnom veći deo stanovništva, zatupeli su ih do te mere da vrlo usko razmišljaju i ne napušta im se ta njihova zona komfora.
I da, istina je, glavni grad Evrope je uglavnom Pariz

Послато са 2203129G помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima baš puno Amera u Novom Sada u Beogradu,ima i jedan u Kruševcu

 

 Njima ovde super,zarađuju kao Ameri,a troše kao Srbi,super klopa,ima šta da se vidi,internet dobar( mahom su ITjevci,mada ima i drugih koji rade online).Ima i kanađana,ima penzoša koji kupuju imanja u okolini Novog Sasa( Vrdnik i Banat)….

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 hours ago, ortakov said:

Zašto?

...

 

Morali bi da se složimo da se ne slažemo pa neka ga... moje mišljenje smrdi kao dupe, bolje da ti ga ne iznosim pred nos. Drugarski. Auto forum pa i auto teme - kuda ide ovaj svet kad ja evo već 10 dana na posao dolazim rent-a-elektro trotinetom ?!?  Ode sve(t) u K a i ja sa njim   :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dodaću na temu Amerike da imam tamo, evo već dve godine, bivšu mi ženu , elem, misaona imenica je da neko prošeta, pogotovo ako je sam ili žensko, 2km do tržnog centra, tj bilo gde u sred bela dana.
Kad su tamo njeni prijatelji čuli da naša deca uveče ostaju do kasno napolju sa drugarima, a pri tom nisu ni punoletni, mislili su da ih laže , pa je zvala decu na video poziv da im pokaže da je Beograd noću, leti, pun ljudi na ulicama. Ameri u šoku.
Da ne širim priču dalje, ima tamo i dobro uređenih stvari, al opet, daleko im lepa kuća.

Послато са 2203129G помоћу Тапатока


Slazem se u potpunosti. Imao sam prilike da tamo boravim vise puta, i da proputujem gotovo ceo istocni deo USA. Ima mnogo toga da se vidi, mnogo lepog ali jednako toliko ruznog i loseg. Kod nas se desavaju neke zaista ruzne i lose stvari ( korupcija, stranacki interesi i seme, nizak standard) ali tamo ima ekstrema koje mi ni ne sanjamo...Ja licno ne bih tamo voleo da zivim i odgajam decu. Lepo je putovati, mozda cak i raditi neko vreme ali ne vise od toga...

Послато са M2003J15SC помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 hours ago, ortakov said:

ja bi sve legalizovao, ukinuo policiju i sudove i bilo bilo bi nemirno par godin

Eto u toj istoj Americi, u nekoliko gradova su kvazi levičari kroz pokret "defund police" i naravno, nezaobilazni, BLM, uspeli da izglasaju da se smanji broj i ukinu ovlašćenja policiji, proporcionalno je poraslo nasilje i kriminal! Mislim, sve kul, dok tebi, ne daj Bože, neko ne zakuca na vrata, naoružan do zuba i zapeva: "Sve je tvoje, moje!"

 

Realno i kod nas najveće sta**e ti prave sitne gnjide, čiji se broj povećao kad su miliciju, prekrstili u policiju, usput im oduzevši i pisana i nepisana ovlašćenja! Nismo mi nordijci, pa da imamo kulturu življenja bez ugrožavanja komšije, kod nas volemo da turamo noseve gde ne treba i da kad god možemo (nema niko da nas vidi i kazni) prekršimo i najnormalnij pravila. Zato kod nas pomaže samo batina, na žalost...

Evo kod mene u zgradi (malena 14 stanova) od početka godine nečiji pas vrši nuždu kod ulaznih vrata, ne znamo čiji je. Juče se toliko izmokrio da je Titanik mogao da se porine bez problema. Ne pomažu ljubazno napisane poruke da se obrati pažnja... Da postoji kamera ili opasnost da ga vidi neko i kazni (novčano ili fizički) gazda tog psa bi itekako vodio računa!IMG-949fc4983f575c200fb2902852f447f0-V.thumb.jpg.97d48ea186da67904c79e25c5143c6a8.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Eto u toj istoj Americi, u nekoliko gradova su kvazi levičari kroz pokret "defund police" i naravno, nezaobilazni, BLM, uspeli da izglasaju da se smanji broj i ukinu ovlašćenja policiji, proporcionalno je poraslo nasilje i kriminal! Mislim, sve kul, dok tebi, ne daj Bože, neko ne zakuca na vrata, naoružan do zuba i zapeva: "Sve je tvoje, moje!"
 
Realno i kod nas najveće sta**e ti prave sitne gnjide, čiji se broj povećao kad su miliciju, prekrstili u policiju, usput im oduzevši i pisana i nepisana ovlašćenja! Nismo mi nordijci, pa da imamo kulturu življenja bez ugrožavanja komšije, kod nas volemo da turamo noseve gde ne treba i da kad god možemo (nema niko da nas vidi i kazni) prekršimo i najnormalnij pravila. Zato kod nas pomaže samo batina, na žalost...
Evo kod mene u zgradi (malena 14 stanova) od početka godine nečiji pas vrši nuždu kod ulaznih vrata, ne znamo čiji je. Juče se toliko izmokrio da je Titanik mogao da se porine bez problema. Ne pomažu ljubazno napisane poruke da se obrati pažnja... Da postoji kamera ili opasnost da ga vidi neko i kazni (novčano ili fizički) gazda tog psa bi itekako vodio računa!IMG-949fc4983f575c200fb2902852f447f0-V.thumb.jpg.97d48ea186da67904c79e25c5143c6a8.jpg
Ja u zgradi gde živim, isto 14 stanova, samo ljubazno napišem poruku i zalepi na ulazna vrata da je svi vide, naravno , uredno se potpišem. Oni koji znaju kakav sam kad mi pukne film odmah upozore ove nove na mene, i mirna Bačka. Elem, poslednji put sam lepo zamolio da se vodi računa o bacanju smeća sa terasa, sutradan ispod terasa čisto kao u apoteci.
Inače, sad su komunalci revnosni i kad dobiju poziv, dođu, da vidite kako neki skupe muda onda.

Послато са 2203129G помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dakle nisam baš neki preterani ljubitelj kosovske teme ali sam veliki ljubitelj Sofronija.
A Sofronije kaže da cifre ne lažu.
I evo šta kažu cifre.
Samo 25% kosovske teritorije je ispod 1000m nadmorske visine. Veći deo teritorije kosova je u visokim planinskim vencima koji idu do 2500 m.
Ukupna površina kosova je 10.000 km2.
Što će reći da je teritorija pogodna za razvoj nekakvih gradova i naseobina ne veća od 2500km2.
I nas ubedjuju da tu živi dva miliona ljudi.
Ukupan broj stanovnika Crne Gore ne prelazi 700k.
Broj stanovnika Prištine je oko 200k stanovnika.
I to je najnaseljeniji grad.
Gde živi još 1.8 miliona ljudi??
Sa kosova je sa zvanicnim dokumentima kosova prebeglo 200k srba od 99 te. I ostalo ih je jos oko 160k. Wikipedija kaze da je 99 na kosovu bilo 6% srba od ukupne populacije.
Ako je 360k ljudi 6% onda ispada da je tada kosovo imalo 6 miliona stanovnika.
Bukvalno nas svo vreme lažu.
Nema nikakvih dva miliona ljudi na kosovu.
Kosovo nema vise od 700k stanovnika sa sve srbima.
Koji ga napustaju svaki dan.
Ovim trendnom celo kosovo ce da ima manje stanovnika nego Novi Beograd.
Znaci cela stvar je sprdnja.
U 2021 godini Kosovo je imalo 70000 manje mobilnih pretplatnika nego predhodne godine.
Kada bi na tih 2500km2 u te dve doline stvarno živelo preko 2 miliona ljudi Kosovo bi bilo jedno od najgušće naseljenih teritorija na svetu ravno Menhetnu. A svi znamo da to nije tako. A ljudi nisu divokoze da žive u milionima po planinčugama.
Drugim rečima cela stvar je laž i prevara. Šiptati nisu nikakav problem. To je nato okupirana teritorija u kojoj se otimaju resursi i koja se kontroliše jednom vojnom bazom i to je to. Da je stvar šiptara to bi se zavrsilo za dva dana.
Bukvalo sve cifre kojim nas filuju godinama su lažne. I onda vi verujte wikipediji. I medijima.
Kosovo je pusto i prazno. I bice sve praznije. I tamo nema nista sem nato politickog interesa.
Kakva crna država. 80% te teritorije je potpuno prazno i nenaseljeno.
Nije problem Kosovo. Problem je sto mi ne mozemo da resimo stvari u Beogradu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@The Punisher

Evo, kažu jutros na *inku da strani plaćenici i domaći izdajnici uskoro rešavaju stvari.

20231028_095038.thumb.jpg.5679671979714e809a77637f3e3e6461.jpg

Nisam znao doduše da su spajder *ovana, zabradeli anus i drugari stranci, al' bitno da se reši ... :D

edit: samo da se ogradim da nisam slušao nego pročitao. :thumbup:

Ne puštam ton kad prebacim na *ink, a prebacim povremeno da vidim kako se spajder vumen svukla.

Pardon, obukla ... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Да ли можете схватити да је власница овог кућерка у Сењачкој улици, на елитној локацији у Београду, избрисана са свих докумената о власништву уз сарадњу свих државних органа: општина Савски венац, Републички геодетски завод. Катастар. Општински и Уставни суд, Полиција Савски венац, Више јавно тужилаштво, Специјални тужилаца за организовани криминал... и да нити од кога није добила помоћ нити подршку уз све покушаје да власницу ликвидирају! Организовани криминал је већ спојио њену парцелу са још 3 у урбанистичке планове ради градње стамбеног комплекса на том месту, само чекају да је ликвидирају. Немајући више коме да се обрати, обратила се Еко-правној заштити Еколошког покрета Новог Сада, односно мени. Ја сам поднео кривичну пријаву Спец. тужиоцу за организовани криминал који је одбио ту пријаву и упутио Вишем јавном тужилаштву које је наложило полицији да је саслуша у вези те пријаве. Ја сам је пратио и био на саслушању у полицији да не буде сама, али наше могућности одбране су мале ако нас јавност не подржи. Зато позивам све који ово прочитају да деле овај текст на све стране, да се јавност упозна са монструозном методом организованог криминала: листају катастар о власништву станова, кућа и парцела и када нађу особу са даљим наследницима или без, избришу је из листе власника. Било је случајева када су се власници или наследници појавили пред надлежним органима и да им је речено да то није власништво те или преминуле особе, неко други је био укњижен у катастар као власник! ПОДРЖИМО МИЛЕНУ МИЈАИЛОВИЋ ДА ОДБРАНИ СВОЈ ДОМ ОД ОРГАНИЗОВАНОГ КРИМИНАЛА ДРЖАВЕ СРБИЈЕ!

0.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@The Punisher,

Ne znam zašto, ali baš mi je nakako teško da poverujem da je ovako nešto moguće. OK, ovo je Srbija, svašta se radi, ali da te neko izbriše iz katastra, tek, tako, na klik, to ne mogu da poverujem. 
Šta sad stoji u katastru nepokretnosti? Ako sada stoji neki drugi vlasnik, mora postojati zabeležba, na osnovu čega je taj neko upisan kao vlasnik. Obično to bude prepis iz starih knjiga nepokretnosti. Ukoliko postoji neko neslaganje sa faktičkim stanjem, podnosi se prigovor u odgovarajućoj formi, sa dokazima o vlasništvu.

Imao sam sličnu situaciju, doduše, niko nije hteo ništa da ukrade, već su jednostavno prepisivani neki stari papiri, a moj deda kada je menjao zemlju sa nekim komšijama nije to podneo u katastar već su to uradili "naški" ja tebi - ti meni. 

Jeste jbn situacija, moraš da tražiš naslednike, da oni potvrde da je njihov neki predak to zamenio, da su oni dobili nešto drugo itd. i košta, ali to nije "država/katastar" kriva već stari vlasnici koji nisu to prijavili, preneli. 

Naravno, geometar, advokat, vreme i pare i može da se reši.

Ipak, ovo je vredna lokacija, ali, kako god, sve je već upisano u e katastar i može se dobiti gotovo svaki podatak.

Aj baš da vidimo šta je na kraju bilo.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, The Punisher said:

Да ли можете схватити да је власница овог кућерка у Сењачкој улици, на елитној локацији у Београду, избрисана са свих докумената о власништву уз сарадњу свих државних органа: општина Савски венац, Републички геодетски завод. Катастар. Општински и Уставни суд, Полиција Савски венац, Више јавно тужилаштво, Специјални тужилаца за организовани криминал... и да нити од кога није добила помоћ нити подршку уз све покушаје да власницу ликвидирају! Организовани криминал је већ спојио њену парцелу са још 3 у урбанистичке планове ради градње стамбеног комплекса на том месту, само чекају да је ликвидирају. Немајући више коме да се обрати, обратила се Еко-правној заштити Еколошког покрета Новог Сада, односно мени. Ја сам поднео кривичну пријаву Спец. тужиоцу за организовани криминал који је одбио ту пријаву и упутио Вишем јавном тужилаштву које је наложило полицији да је саслуша у вези те пријаве. Ја сам је пратио и био на саслушању у полицији да не буде сама, али наше могућности одбране су мале ако нас јавност не подржи. Зато позивам све који ово прочитају да деле овај текст на све стране, да се јавност упозна са монструозном методом организованог криминала: листају катастар о власништву станова, кућа и парцела и када нађу особу са даљим наследницима или без, избришу је из листе власника. Било је случајева када су се власници или наследници појавили пред надлежним органима и да им је речено да то није власништво те или преминуле особе, неко други је био укњижен у катастар као власник! ПОДРЖИМО МИЛЕНУ МИЈАИЛОВИЋ ДА ОДБРАНИ СВОЈ ДОМ ОД ОРГАНИЗОВАНОГ КРИМИНАЛА ДРЖАВЕ СРБИЈЕ!

0.jpg

Nestvarno, SF, paralelni svet....        Ali to se desava i to je svakodnevni  deo  nasih zivota. Samo sto okrecemo glavu na drugu stranu i pravimo se da je to tamo negde ....  Lose smo drustvo, duboko podeljeno i bez empatije . Izbori sami po sebi  su samo kozmeticke promene. Do nas  je.....

PUNISHER   svaka cast, kapa do poda,

2 minutes ago, ortakov said:

@The Punisher,

Ne znam zašto, ali baš mi je nakako teško da poverujem da je ovako nešto moguće. OK, ovo je Srbija, svašta se radi, ali da te neko izbriše iz katastra, tek, tako, na klik, to ne mogu da poverujem. 
Šta sad stoji u katastru nepokretnosti? Ako sada stoji neki drugi vlasnik, mora postojati zabeležba, na osnovu čega je taj neko upisan kao vlasnik. Obično to bude prepis iz starih knjiga nepokretnosti. Ukoliko postoji neko neslaganje sa faktičkim stanjem, podnosi se prigovor u odgovarajućoj formi, sa dokazima o vlasništvu.

Imao sam sličnu situaciju, doduše, niko nije hteo ništa da ukrade, već su jednostavno prepisivani neki stari papiri, a moj deda kada je menjao zemlju sa nekim komšijama nije to podneo u katastar već su to uradili "naški" ja tebi - ti meni. 

Jeste jbn situacija, moraš da tražiš naslednike, da oni potvrde da je njihov neki predak to zamenio, da su oni dobili nešto drugo itd. i košta, ali to nije "država/katastar" kriva već stari vlasnici koji nisu to prijavili, preneli. 

Naravno, geometar, advokat, vreme i pare i može da se reši.

Ipak, ovo je vredna lokacija, ali, kako god, sve je već upisano u e katastar i može se dobiti gotovo svaki podatak.

Aj baš da vidimo šta je na kraju bilo.

 

Moguce je,katastar je polu privatna prcija......

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, The Punisher said:

Зато позивам све који ово прочитају да деле овај текст на све стране

Postavi neki link, stranu, sa društvenih mreža.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Setite se da je katastar bio "hakovan" svojevremeno... Pitanje sta su sve tad napravili. 

Ja sam recimo, ubedjen da je jedan deo sume u Rakovici u okolini Manastira bio u posedu manastira... Sad je sve privatna svojina. Inace u trenucima odmora/dokolice na poslu, cesto prckam po googlemaps, geosrbija i e-katastar, nekolicina stvari mi je blago receno cudna, tj sumnjiva od tad. E sad, jesam li lud ili je stvarno bilo mahinacija, ne znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne pominjem svoj slučaj sa katastrom gde je posle 2010. kad je urađena "digitalizacija koordinata"moj plac "pomeren" 1.5m, znači ispada da sam komšiji sa desna ja ušao 1.5m a da je komšija sa leve meni ušao 1.5 m. Vlasnik sam tog placa preko 40 godina, sa međama proverenim više puta analogno pre 2010. Vratiti na ispravno nemoguća misija, ne priznaju grešku, da je par tačaka u problemu, ali nijednom komšiji u okolini se međe ne slažu sa realnošću na terenu. Krenu vlasnici parcela da se menjaju i dolaze novi i nemaju pojma za ovo, i naravno pomisle da je neko nekome ušao u njegov deo, pa ti sad dokaži da nisi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ispašće da ih branim, daleko od toga, simpatični su mi ko bombardovanje, međutim, ne mogu a da ne kažem kako jeste. 

Ako si kupio plac, naledio, kako god, nekako si ušao u posed, moraš imati dokaz, gde su jasno navedene dimezije, ko, broj parcele itd.

To je dovoljno za pokretanje postupka ispravke, tužbe, šta god.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...