Jump to content
FAS Goran
Viljuska

Večita dilema, koji auto kupiti?

Recommended Posts

Mislim da je cilj te promene propisa bio da se u BiH spreči dalji rast broja vozila čiji bi Euro standard bio ispod norme Euro 5. I to se može smatrati očekivanim ekološkim efektom te promene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bosanci mislim 2019. zabranili uvoz ispod e5....skocice cene domacih vozila svakako zato ja ne prodajem gp ove godine cekam da sledece skoci cena :) Ne znam po meni je e5 za nas standard jos uvek skupa igracka jer su to kola 2011+ a to vec kosta...nekako mi se cini da se najvise prodaju kola cenovnog ranga 3-5k eura a to je neko 2008-2011 godiste bar po gomili ljudi koje znam da su u zadnjih godinu dana kupili kola

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo juce u SAT-u promene zobs. I mi cemo ici na euro5 i bice subvencije za kupovinu polovnih euro6 automobila uz reciklazu euro3 dizela

Share this post


Link to post
Share on other sites

a za euro 4 niko nista ne kaze? :D 

 

p.s. to je verovatno trebalo vec davno uraditi, al bolje ikad nego nikad...

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa bila je priča da će moći da se uvoze samo euro 4 i mlađa, ali za sada je još uvek euro3. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

zvanicna informacija sa SAT-a je da od 2023. godine prestaje uvoz i E3 i E4 motora a od 2024. i E5 znaci tad ce moci samo E6 da se uvozi. A ja kazem slazem se za E3 jer realno slabo se uvoze i slabo narod to kupuje, ko ce sad da kupi auto 2002.-2004. godiste, vecina gledaju 2007-8 minimum , ali mi nije realno da ukinu i E4 bar jos neku god jer je malo onih koji mogu da priuste E5 pogotovo E6 motore jer su to vec skuplja kola a te kao subvencije od 2000e mislim da je svakom vlasniku isplativije i bolje da proda dobar ili solidan E3 ili E4 auto za 2500-3000 ili vise nego uzeti tu bednu subvenciju a taj auto baciti na presu

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde da podelim jednu od Talismana, od nazad, što bi rekli i da kažem da sam za ovo, iako pre-prekratko vreme, vrlo oduševljen automobilom (ako to uopšte ikoga i zanima default_p.gif). Odnosno, samom idejom automobila, kako se vozi, udobnost itd....

 

tlsmn01.jpg

 

Usput imam jedno pitanje, kako sad imamo jedan višak kola (2+1), taj 1 višak je Croma, a opet ne bih Talismana arčio po gradu (i velik je ) i zato razmišljam o nečemu malom, benzinskom, jeftinom. Zadrzao bih Cromu da nije veći potrošač od Talismana (i to značajno), da ima malolitražnu registraciju, ostala bi jer je mehanički savršeno stanje i dobra, ovako to je još jedan veliki auto, ne male registracije/potrošnje i razmišljam da kad je prodam uzmem nešto jako malo i jeftino, svakako jeftinije od Crome 2010. godište.

Benzinac, malolitražni, neki mališa, do 1800e za švrćkanje okolo, za usput, koji svuda lako prodje a da je pouzdane motorizacije. Kako nisam nikad posedovao, trazio, niti vozio vozilo ovih karakteristika šta bi tu bio izbor kolege moguć za te novce? Na oglasima ima svega. Pada mi na pamet Clio, Puntić. Možda neko ima još neku ideju.

Hvala!

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Puntać 1.2 8 v je jeftinije i efikasnije rešenje(jeftinije održavanje od klia,bolji izbor delova)ali meni je Panda elegantnije rešenje…

Share this post


Link to post
Share on other sites

Punto najbolje resenje definitivno za te pare, najmladji auto za taj novac plus cena registracije  i odrzavanja ili event lancia ypsilon moze i ona, doduse teze, da se nadje za ispod 2000 ali to je neko 2005/6. godiste dok punta vidim i 2008-2010 ima za do 2 soma. Svakako je najveci izbor puntica za taj cenovni rang i tu se sigurno moze probrati nesto dobro.

 

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dodaj jos parica i uzmi grande punta lepo :)

 

Odrzavanje, potrosnja, registracija itd sve je novcano skoro isto kao kod puntica 2, a neuporedivo bolji, komforniji i za nedaj boze sigurniji auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, vagenovac said:
Dodaj jos parica i uzmi grande punta lepo
 
Odrzavanje, potrosnja, registracija itd sve je novcano skoro isto kao kod puntica 2, a neuporedivo bolji, komforniji i za nedaj boze sigurniji auto.

Saglasan.

Znam da je pitanje para uvek teret. Ali... Grande punto je za Punta, bitno bolji u svakom pogledu. A ista mehanika, odrzavanje.

GP Evo je tek lepotica od malog auta.

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, vagenovac said:
Dodaj jos parica i uzmi grande punta lepo

 

Odrzavanje, potrosnja, registracija itd sve je novcano skoro isto kao kod puntica 2, a neuporedivo bolji, komforniji i za nedaj boze sigurniji auto.

Grande punto je fantastičan, da ali nisam mislio da dajem vise od ovoga, to jest 2k max. Mada vidim ima po koji Grande sa 1.2 u toj nekoj ceni oko 2k.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da bi trebalo da gledas nesto kao punto, tvingo, klio, 206, jaris. 
Koliko znam, svi su zahvalni za grad, samo uzmes ono sto je u najboljem stanju i sto pruza najvise. 
Za jarisa sam cuo jako pozitivnih komentara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tesko GP za 2 soma a da nije neki krs, dobar punto obican kosta blizu 2000 zato GP nisam ni spomenuo jer za dobrog treba izdvojiti 2500 najmanje a ako idemo tom logikom onda dodaj jos malo para pa kupi EVO pa dodaj jos malo pa kupi MITO itd :)

to me podseti na neku pricu davnu kad je drugar trazio ladu nivu a drugi nas drugar mu kaze *ebes ladu dodaj jos "malo" i kupi pajero mnogo bolji auto :)

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj kum će , ili već, prodaje Lanciu Ypsilon, 1.2, 8v. Ja sam je birao kad je kupovao. Auto je bez ulaganja. Zamenjena lambda sonda, benzinska pumpa, zadnji lonac i senzor pozicije volana/serva. Sad će uraditi i mali servis.
To je drugi auto u kući. Utegnut autić skroz. Enterijer perfektan.
Mislim da je 2000€.
Ako te zanima, mogu da ga pitam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo za informaciju da sam ja moj Punto 1,2 2004 sa uskim farom prodao za 2000 pre par meseci. 

Ali je bio sa malo km i u odlicnom stanju. 

Tako da ovi od 2000 a koju su 2008 nisu u stanju kakvo bi pozeleo. Tu mora biti kompromis koliko para toliko i muzike. 

Ford Fiestu 2004 sam prodao za 2200 prosle nedelje. Drugar je odusevljen tim autom i ne izlazi iz nje a Mondeo je parkirao i stoji mu. Potrosnja mu je u gradu oko 6,5L a motor 1,25. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, knezevic76 said:
Moj kum će , ili već, prodaje Lanciu Ypsilon, 1.2, 8v. Ja sam je birao kad je kupovao. Auto je bez ulaganja. Zamenjena lambda sonda, benzinska pumpa, zadnji lonac i senzor pozicije volana/serva. Sad će uraditi i mali servis.
To je drugi auto u kući. Utegnut autić skroz. Enterijer perfektan.
Mislim da je 2000€.
Ako te zanima, mogu da ga pitam.

Moram prvo Cromu da prodam, da sad ne nakamarim još jedan pa gde ću ih :D

Ali imam već kupce za Cromu interesuju se. Ima sve servise, novi aku, gume za obe sezone, pa ima prilično interesovanja

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, vagenovac said:

Sad vec previse relativizujes :) 

 

EVO je npr znacajno skuplji od punta, a prakticno isti auto osim sitnih vizuelnih izmena.

zezam se malo.... EVO je neopravdano skuplji od GP-a ja sam to uvek pricao a npr. punto posle EVA koji je samo pozajmio neke detalje od EVA mi je ruzniji od GP-a tu ga jedino godiste vadi i dize cenu.

 

Dule nema veze sta si ti prodao i za kolko ima dobrih primeraka i za manje para, ne mora punto biti 2008. za 2000 ali 2005 sigurno ima dobar za te pare.

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

3 hours ago, Jug said:

Benzinac, malolitražni, neki mališa

Ako gledas Subcompact klasu, ljudi su vec naveli par pametnih modela, ali za ispod 2000 EUR jedino nesto staro skoro 2 decenije.

Ako te uopste zanima Mini klasa ispod, ono bas za hard gradsku varijantu i lagano svrckanje i parkiranje :) - jurim za suprugu trenutno takodje neki mali benzinac. Bice verovatno 500 na kraju - ali u oko su mi tokom razgledanja upali Twingo Mk2 i pogotovo Ford Ka (takodje Mk2). Nisam znao kod Ka, vidim poznat mi motor - kad Fiatov 1.2 8v (1242 ccm i 69 KS). Sto je, bar meni, veliki plus za samostalno odrzavanje. Problem su potencijalno karoserijski delovi, ali kupila me npr. i super instrument tabla i enterijer za tako mali autic :) :

 

322296621_r_b.thumb.jpg.e9476ffe2fbd6ea1bc157a5d36430d12.jpg 322296621_q_b.thumb.jpg.b8ff39e9dcbdef502d7c621f3d72d419.jpg

 

Tesko da se uklapaju bas u 2000, ali za malo preko dobije se autic 2010-2011 (Twingo i Ka). Vec pomenuta Panda (Type 169) je takodje odlican predlog, u tom godistu i rangu cena.

Ako je auto ipak planiran i za vise medjugradskih relacija i putnika, onda definitivno malo veci Subcompact.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bila fiesta sti 150 konja 2.0 atmo godiste 2006to kao,  verujem da je odlicna , fabricka felna sve cool , falio poklopac na sajtni na mestu za dizalicu al nista strasno , prosta lepa i verujem da izuva jedino sto bi bila muka stavljati aftermarket cd usb pleyer mora da se reze plastika i pravi rucno bracket cena oko 2700 mogla je biti i nize , cim je nema na oglasima verujem da je prodata. Nisam je gledao ali dobro bi prosla , mogao bi somica na njoj da uzmem klincima po kraju opusteno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...