Jump to content
FAS Goran
Viljuska

Večita dilema, koji auto kupiti?

Recommended Posts

Ford Ka samo ako si lud. 

Trulex i to ne samo onaj stariji model nego i ovaj noviji. Imao ga drugar i kaze da je nasao mnogo mana i prodao ga. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo sto sam gledao je obecavalo :D .

Iako ce biti sa cenom malo jaci 500, svakako hvala za info.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan

Ford Ka  mk2 je u stvari Fiat 500…ne mogu da verujem da nisi znao…

Mora malko i admistracija da radi…

Polovan prednji branik za Punta mk2 je oko 2000 rsd,far oko 25€,točak je 14 pa su i gume jeftinije…mislim je grande punto ukupno skuplji…

Edited by neshtry
Skinut nepotreban citat, dodat tag

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

52 minutes ago, nemanja84bg said:

Bila fiesta sti 150 konja 2.0 atmo godiste 2006to kao,  verujem da je odlicna , fabricka felna sve cool , falio poklopac na sajtni na mestu za dizalicu al nista strasno , prosta lepa i verujem da izuva jedino sto bi bila muka stavljati aftermarket cd usb pleyer mora da se reze plastika i pravi rucno bracket cena oko 2700 mogla je biti i nize , cim je nema na oglasima verujem da je prodata. Nisam je gledao ali dobro bi prosla , mogao bi somica na njoj da uzmem klincima po kraju opusteno

Nije STI nego ST i taj auto nije bas srecno resenje...motor je iz mondea, sa lancem, menjac prilagodjen fiesti i ima neko specificno kvacilo, specificne su i pluosovine (skuplje i teze se nalaze ne pasuju ni od fieste ni od mondea) motor sklon solidnom trosenju ulja a i goriva, ima jos nekih mana ne secam se, eno ih u CH oglasima mogu da se pazare za 1000fr malo, malo pa nalete.

 

Ka mi je bas ruzan, jeste fiatov motor ali auto ko auto se slabo prodaje i nije se nesto pokazao.

 

Twingo mk2 je odlican autic, pouzdani i dobri motori i nema kao auto nikakvih bitnih mana, prostran a opet mali i okretan, kao i prvi twingo koji je izmisljen za grad, pre neku god sam prodao jednog modusa coveku koji je vozio starog twinga godinama to mu je bio i prvi auto, trazio je samo nesto takvo sto je prostrano unutra a ne tako veliko spolja i najlogicniji odabir mu je bio modus. Kaze da twinga ne bi menjao verovatno nikad da mu nije trebalo malo veci auto sa 4 vrata. Skoro sam propustio jedan twingo RS tj neckao sam se dal to ima prodaju ovde ali mi je taj auto vrlo zanimljiv, 130 konja u tako malom autu, hm, lepo je to.

 

Sto se pande tice pre bih uzeo punto mk2 nego pandu, panda jedino ali mozda 100hp , obicne pande smesne, nekomforne, sedista katastorfa i za sedenje i uopste kvalitet, voznja kao u kociji, sta znam vozio sam je par puta i meni je to promasen auto iako su vrlo popularne svuda, ok mi je za neku firmu, dostavu i sl. jer je smesno odrzavanje.

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 minutes ago, neshtry said:

Ford Ka  mk2 je u stvari Fiat 500

Zato mi se mozda i svideo :D . Nisam se ni interesovao do pre neku nedelju iskreno, tako da mi je bilo cudno kada videh Fiatov 1.2 motor na njemu.

Sad bacih pogled na netu - cak se pravio u istoj Fiatovoj fabrici Tychy u Poljskoj, uz 500 i Ypsilon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Twingo 1 i Twingo 2 nemaju veze jedno sa drugim. 

Prostor u starom Twingu je neverovatan dok novi Twingo ima mesta kao u Cliu i smesno je upoređivati ta dva auta. 

Znam o cemu pisem jer sam imao u svom vlasnistvu neko vreme Twingo RS. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 minutes ago, Dule 021 said:

Twingo 1 i Twingo 2 nemaju veze jedno sa drugim. 

Prostor u starom Twingu je neverovatan dok novi Twingo ima mesta kao u Cliu i smesno je upoređivati ta dva auta. 

Znam o cemu pisem jer sam imao u svom vlasnistvu neko vreme Twingo RS. 

pa ko je uporedjivao stari i novi twingo? Ja sam napisao da je novi twingo komforan unutra za tako mali auto a ne da je veci od starog

 

13 minutes ago, totti said:

@OMP

Uopšte nije stvar šta je tebi ili meni (ili bilo kome drugom) ok, već šta je njemu.

 

Većina ljudi odavde ne bi ni Talismana uzela, pa eto čovek veoma zadovoljan emoji846.png

Pa covek pitao za savet, nabrajamo sve prednosti i mane, navodim cinjenice,  pa neka sam proceni, sem vizuelnog efekta to je stvar u oku posmatraca ali eto uzgred kazem i sta se meni licno ne svidja kad vec pominjemo neka kola. Najbolje da niko ne pise svoje misljenje ili iskustvo :)

btw, ja bih uzeo talismana bez mnogo razmisljanja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nije činjenica da je bezveze to što se sedi kao u kočiji mana, već prednost za gradsku vožnju. Osim toga, ima baš velike staklene površine, pa je izuzetno pregledna. I kad se parkira, gde vidi kraj stakla na gepeku, tu je i kraj auta.
Ili bezveze sedišta... ja koliko sam razumeo, njemu treba nešto za gradske relacije i švrćkanja od 2, 5, 10 kilometara. Za to mu je nepotrebno da auto ima fotelje, za duge relacije ima druga dva auta.

Pokušavam da budem nepristrasan i realan
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sedsita loseg kvaliteta koja su mahom kod svake druge pande pocepana i sedenja u njima ne moraju da budu mana samo za duze relacije i po gradu znaju da smetaju a sve sto nabrajam kao "manu" kome nije mana precice preko toga al moze biti informisan, ne vidim problem da se navedu neke cinjenice. I ja gledam da budem objektivan.

Voznja kao u kociji nije u smislu polozaja sedenja vec same voznje i ponasanja auta.

Kad smo kod svrckanja na tim relacijama onda i skuter zavrsava posao pa i bicikla, a da ne kisne najbolje jugo, jeftiniji od svega pomenutog ali to nije poenta price.

Za 3 cil motore nisam znao da time vredjam clanove koji ih voze, necu vise keve mi posto vidim da to boli, ne znam cemu tolika sujeta,. mene bas briga dal ce neko da kaze nesto lose za auto koji vozim ako meni odgovara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hteo sam da se zahvalim svima.

Posao pa ne stizem. Svi predlozi su odlični u smislu da mi neki autici sem Clio i Punta nisu bili ni u fokusu, tipa Twingo, Panda ili Ford Ka.
A treba mi bukvalno nesto malo, po gradu, kuća grad, do marketa da potrpam u gepek i zadnje sedište i to je to i sve se to uklapa. Da bude ekonomično i korisno, i da se arči kad god može.
A za uzivanje imam sad Talismana. Pa upalim masazere

p.s. ta masazna sedišta sam uvek zeleo ali u principu auto je vec i bez toga preudoban da mu ni ne treba ta funkcija.
Gledam bas sad cene svega ovoga sto pobrojaste, sarene cene.


 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/17/2023 at 1:04 PM, OMP said:
Pa sedsita loseg kvaliteta koja su mahom kod svake druge pande pocepana

Ja iskreno još ni jednu takvu nikad nisam sreo, ali nemam razloga da ne verujem da ima i takvih.
 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ih vidjam gomilu sto po stranim oglasima sto kod nas, ove sa stranih oglasa verovatno kad dodju kod nas srede te mane a ove nase po firmama sto se voze svaka druga je takva a pritom nemaju neke velike km i mladja su godista.

 

da ne bude da lupetam evo bukvalno prvih nekoliko sa oglasa i pritom normalnih kilometraza, ova zadnja slika mislim da je panda sa 130.000km

 

2067c92a-d3be-5253-d106-05a8fc80ad28.jpg

ff38a657-03e9-3d7b-201e-8b6a0a6c4c23.jpg

7cf71d4e-183a-53ee-4821-45612bebb7e4.jpg

8ded0d7a-b593-a1ee-9c83-214b582c352c.jpg

7.jpg

6d2f1c789ad14932ff9bf2d05adedfc9-panda-1

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

@OMP nisam znao da je toliko st fiesta felericna meni deluje ok , klotara ali bi trebalo da cepa sta znam , mada unutra je prosta nema nekih sad ekrana i sl. To bi bilo nesto najpribliznije mom stilu voznje ,koji auto ne trosi ulje a da je oko tih godista za do 2,3k evra? A da ima pristojnu zapreminu i izgled...

Share this post


Link to post
Share on other sites

svojevremeno je i mene zanimala ta fiesta onako kao vikend auto posto ih ima stvarno jefitnih po CH pa sam se malo raspitao kod fordista i niko nije sa odusevljenjem pricao o tom autu. Verujem da mozda ide lepo sa tom kilazom i snagom ali...??? enterijer kao kod obicne fieste samo dublja sedista i alu pedale

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovamo potrosnja i prica o odrzavanju  i registraciji a onda Fiesta 2.0 benzin????

Pa bolje uzeti Punto JTD a i njega zbog tog velikog motora slabo ko hoce i ako trosi 6,5-7l po gradu. 

Bar je proveren motor kog ne mozes tako lako unistiti. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izlistah oglase malo, od tih mališana koje pominjasmo a da je cena do 2.000 e jedino Punto 1.2 ili Clio se može uzeti a da iole valja. Tu i tamo se pojavi neka panda, u tom opsegu, Twingo, Swift i 207-ica po koja, koja je meni tu najlepši auto, jedino ne znam valja li čemu

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne volim dizele , probao bih tog 2.0 st-a sto da ne , nije nesto ovako na 1.4 kao noviji , tasteri su tu i tamo i nema pepeljaru ovako je bas udoban kolko sam primetio, jedino novije ima beli neki pezo 207 deluje pristojno i po branicima izgleda kao restyle ali 3500 nije fiks sta znam vec dve godine pratim i sve mi to deluje identicno cak i 3jka bmw ili 5tica opet ista godista isto sve klotare i spremne za veliki servis uglavnom...  drugar uzeo nubiru za 700 , ide lepo radi lepo klotara ali dzaba je

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji swift ima za do 2000e to mozda oni stari modeli od pre 20 godina.

 

207 vidim da ih ima par ali ili je vti motor za izbegavanje ili neki raspali dizel, kod 207 jedino sto vrede psa motori 1.4 sa 75 i 1.6 sa 110 konja, eventualno 1.4 16v sa 88 konja mada tu kako ti se zapadne, njima cesto stradaju bregaste tj konzole u kucistu a i dihtung glave kod vecine balavi. 

 

Clio je ok auto, svi benz motori su im ok i generalno auto nema nekih mana mnogo ljudi se lepo navozalo sa njima te iste motore je posle nastavio i clio 3, twingo, modus, megan tako da su dobro poznati i provereni agregati.

Delova ima svuda i povojlni su.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj im je thp u ponudi 1.6 150 konja ne izgleda lose al ajde nesto mi bela boja onako bzvz sta znam citao sam po stranim forumima , klasika cepljenje od uljnih para al to svaki ima sem kad mu izvuces iberlauf da izbacuje napolje sve identicni problemi svuda jer - staro je sve to. Ma sve do 5te godine ne vredi posle 5te bi ja to u presu i cao zdravo, delovi na reciklazu proizvodjacu. Eno kaze prosek kola traje do 200 000 milja sve preko toga je cao zdravo, mi ispadamo "najpametniji" vozimo sranja neka od po 400 500 iljada na satu premotano unazad a placeno jbga 5,6 iljada ...  ona mecka neka 2014 lepo izgleda super sve , ali dzaba i to je krntijentina nego ovde vozimo ko u indiji ili pakistanu a onda placamo kazne i ostalo... olicenje diktature i banana 'srane drzave

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti nemanja mozda imas standard a sta cemo sa ljudima koji ga nemaju? 

Bicikla ako bi se ti pitao? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...