Jump to content
FAS Goran
Viljuska

Večita dilema, koji auto kupiti?

Recommended Posts

Ma kakav standard nemam ti ja to probao par automobila i ono kazem auto od 5000 i od 11000 su po meni identicni razlika je minimalna samo klasa i ovaj kao ima ekran ali to je to, povrsina i ekran dakle po udobnosti su slicni slicni ...  neko ima lampicu manje vise problem gore dole ali to je otprilike to - pa to je samo auto a razlika u ceni 6000 evra e tu si upravu to nije malo a identicno smece od auta da me prebaci od tacke a do tacke b, drugo je auto koji sam ja odrzavao pa sad meni ima vrednost jer znam koji zacin se tu krije zato ga nema na oglasima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam, nego mi glupo da odem kod coveka i recimo za bmw 3jku neka 2008 a on 150 konja kazem "druze on treba da bude 170 konja n nesto motor ako je tog godista" i da pocnem da mu nabrajam nedostatke neudobnost kolko je kljoknuo izmerim visinu i sl. i dam mu 1/3 cene kad znam da on ceka nekog da nasanka , to je ono .... ni prskalice na farovima nista nista, klotaretina teska , nema kozna sedista nula nista.... felne nisu fabricke ko zna u kom proplanku su ostale :D

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@OMP Pardon, prevideo sam Swift je ipak skuplji.

 

No, ono što sam rekao ili Punto ili Clio/206.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Punto je bestbuy ali digli su im malo cene imalo ih je za 3, 3500 bio je jedan i brzo je nestao imao je cak i simpa felnu i 135 konja ne znam koji je to motor ali to je to nestao je za nedelju dana ali opet pitanje kakav je tehnicki i geometrijski uzivo iako na slikama izgleda simpa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

135 konja je multiair motor.

 

@Jug 206 sam imao, korektan auto, kvalitetnije uradjen od punta i lepse se vozi, najveca mana mu je tozija pozadi ali fakir to resava bez problema ove godine ih je uradio 150 :)

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj je bas brzo otisao imao je lepu crnu felnu i po slikama rekao bih da je negde pozicioniran na banovom brdu ili sl. Bio je vredan cimanja za pregled i probu ali eto vidis mislim da nije izdrzao na oglasima duze od nedelju dana ;) ima sad jedan abart nije los crn ima sipke umesto auspuha ali nema veze to se resi , i taj ne izgleda lose .. sta znam ... pfff aj sad na ovu skupocu izdvoj za auto :D 206tice imaju cest problem sa klimom nesto kolko sam cuo i video kod drugara ali ovako ok autic , sve je to moja delta nadzivela ;)

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, OMP said:

sa tim 1.6 thp bi se bas usrecio

Slazem se, mada mene taj THP od 200 KS bas zestoko kopka u DS5 Sport Chic verzijama. Plus sto se desi da natrce (bar na oko) dosta lepse sacuvani nego dizeli...

A i nekako bi bio logican naslednik MultiAir :D , koga slatko vozim vec 5 godina. "Samo" treba prelomiti :stuart: posle svih horor prica kojih sam se naslusao ili procitao za taj motor od koga se "peru" i BMW i PSA zagovornici.

Za sada se suzdrzavam :D i probao sam jedino par 2.0 HDi petica, kao daleko sigurniju opciju. Strah me da mi Prince ne legne ka ovaj kada sam ga probao, kud' cu onda :stuart: ... Trenutno na oglasima ima jedan THP 200 u BG i jedan u Pozarevcu, ali oba su ulazna godista.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ali ti gledas auto nekoliko godina star i taj motor je doziveo neke izmene i valjda je sad bolji a ovde je rec o thp motoru iz 2006. godine. 

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da su boljke 1,6 THP-a iz početnog perioda ( kada je valjda imao najpre 150 ks, pa posle 156 ks ) kasnije uveliko otklonjene i da one novije i jače verzije ( 165, 200, 205 i više ... sve do valjda 270 ) ne pate od problema koje su mu u startu donele zao glas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To, to, cekam reci ohrabrenja :lol: , bar da mozda odem da probam neki, pored dizela. Mada koga god sam od majstora pitao, ocekivano savetuju HDi (tj. BlueHDI od restyle petice).

Od nas ovde, led je probio Deki sa DS trojkom i verzijom THP od 155 KS.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu su isle identicne verzije, 155 i 200 KS. Za ovu jacu verziju, koliko se secam samo manuelac menjac, slabiji je isao i sa automatikom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jao kakav sam ja trebao da kupim RCZ ali sa proverenim 2.0HDi motorom sa 163ks. 

Meni je brutalno lep i registrovao bih ga sigurno. Ali pobeze ispred nosa. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/5/2023 at 11:22 PM, Ivan said:

Ja bih ovo, iako je karavan, vozio na keca. Izuzetno mi se svidja doza zadrzane klasike - standardni 1.6 turbo benzinac sa 200 i kusur KS i 260 Njutna, nema sra*a od struje i baterija, manuelni menjac, "pravi" analogni cajgeri u dubokim tunelima, "normalne" i intuitivne fizicke komande klime, ekran korektno uklopljen bez da previse strci... Bas mi se "dojmio" :) auto, bas u ovoj GT verziji, jedan od retkih novijih a da su mi zapali za oko u ovoj poplavi Crossovera i kiceraja:

Eno ga na oglasu, vlasnik traži 25.5k evra:

 

kia oglas.jpg

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/20871731/kia-pro-ceed-gt-16-t-gdi

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mislim da su boljke 1,6 THP-a iz početnog perioda ( kada je valjda imao najpre 150 ks, pa posle 156 ks ) kasnije uveliko otklonjene i da one novije i jače verzije ( 165, 200, 205 i više ... sve do valjda 270 ) ne pate od problema koje su mu u startu donele zao glas.
Boljke su i kod thp 125 ks

https://vm.tiktok.com/ZMYR2dBfB/

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znao sam i za ovu potpuno izduvanu verziju 1,6 THP (sa početka tržišnog života 308 mk2), ali, ne i da je i ta verzija bila bolešljiva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako se ljudi frljaju sa cenama, po principu APP... Kada sam nedavno isao da gledam 2.0 peticu u Topoli (za koju sam se bas smorio), organizovao sam se da pogledam i ovaj kada sam vec bio tu blizu. Igralo mi je godiste, cena (i boja :D), ali nije oprema posto pecam Sport Chic (ovo je niza So Chic). I naravno motorizacija, ali sam ipak svratio da ga probam i vidim kako se 1.6 120 bori sa ovom vecom karoserijom, u modifikovanoj i laksoj restyle verziji.

Bio je na placu kod Cacka, "Andrej" ili tako nesto, registrovan. Provozao sam ga i ispregledao detaljno, ocuvano deluje, prodavac vrlo korektan i prijatan - start je bio na 12.600 EUR, uz mogucnost prilicno lepe korekcije cene. I evo, ubrzo mi opet iskace notifikacija za isti primerak, samo sada 50 km dalje, u Nikomu, sa startom na 13.300, uz opis "VOZILO SE PRODAJE KAO POMOĆ U PRODAJI NAŠEM KUPCU NOVOG VOZILA" (ima cak i par slika sa starog oglasa):

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/21137604/citroen-ds5-16hhi-panorama?attp=p1_pv0_pc1_pl1_plv0

 

Untitledw.thumb.png.46f6a430d3f0d15d1630365f5368f56d.png

 

Cetvorke su mi dosta manje interesantne, ako bih ostajao u Compact klasi pre bih gledao neku Giuliettu 2. restyle (2016+) ili Leon FR Mk3. Ali sam ipak ostavio notifikacije i za njih, tako da evo jos jednog primera APP sa cenama. Prodavao ga je vlasnik hitno, skidana cena sa nekih cca 12.000 EUR po par stotki nizbrdo i kada je pao na 10.000 nestao je iz oglasa momentalno.

Onda se opet pojavio na drugom mestu, oglasen na 11.500 :D , pomalo padao i evo ga sada na 9.999:

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/21004586/citroen-ds4-16-hdi?attp=p1_pv0_pc1_pl1_plv0

 

Untitledf.thumb.png.71d5d57891f64b464d9e857e3b9a8995.png

 

Od trange-frange kombinacija, u oko mi je upala i jedna crna Giulietta 2017 koja bas dugo visi na oglasima, pojavljuje se i i nestaje. Koju je vlasnik oglasio zadnje na 9.500 EUR i ocigledno je sada zaglavila u preprodaji. Cena ide do 11.800 pa se spusta ali je nesto zapelo...

Uglavnom, pravilo je da nema pravila u ovoj suludoj situaciji, tj. kako ko koga zavrne ocigledno.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije pametno kupovati , mislim da je sad renta pravi izbor na dugogodisnje i da ga rent kuce odrzavaju o svom trosku a za to vreme da pruze drugi na koriscenje itd. Mada opet se vracamo na ono nezna se ko koga jadi vise ... jbg game over za standardne.

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cao ljudi, pominjao sam vec kuma i potraznju za autom. Sada mu je zapao za oko

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/21120747/ford-focus

Screenshot_2023-01-28-20-43-28-226_com.android.chrome.thumb.jpg.997501edc778638c203c74aabcab9ca1.jpg

Ja licno ne bih pipnuo ovaj auto zbog opisa, auto je iz Slovačke, treba da se carini, sve u svemu previse cimanja, ali ajde da priupitam za misljenje

"Prodajem Ford Focus auto je NOV sa 90 hiljada km moze bilo koja provera auto je salonsko stanje ko nadje gresku za svaku gresku pustam 100 eura!!! Auto je na mom imenu mogu oko carine da pomognem!!!"

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošto se radi o Ecoboost motoru Fordovci savetuju proveru servisne istorije gde bi se utvrdilo da li je urađen opoziv na motoru. Ovi motori su poznati po grešci na rashladnom sistemu što je dovodilo do pregevanja i krivljenja (pucanja) glave.
Posle 2015. greške su otklonjene.

Poslato sa YAL-L21 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...