Jump to content
FAS Goran
NenadAleksic

Registracija i prevod, Ugovori, osiguranje, kasko

NAJBOLJE KASKO OSIGURANJE U SRBIJI  

136 members have voted

  1. 1. Koje kasko osiguranje je po tebi najbolji izbor?



Recommended Posts

 U praksi viđam svakodnevno fotokopirane tablice, verujem da se to kod nas baš i ne kontroliše. Kao ni prelepljivanje preko broja zbog oka sokolovog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio sam auto i završili smo klasični KP ugovor kod notara ali sam dobio i ovlašćenje da mogu da ga vozim do kraja godine da ne bih menjao tablice dok važi registracija.

Da li da odmah sad uplatim porez pa vozim ovako na ovlašćenje dok ne istekne tablica ili da čekam istek pa da plaćam porez? Ima li neke zakonske regulative tu pošto nikad nisam imao i ugovor i ovlašćenje?? Ili je sasvim svejedno šta god uradim??

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 minutes ago, stex_pb said:

Da li da odmah sad uplatim porez pa vozim ovako na ovlašćenje dok ne istekne tablica ili da čekam istek pa da plaćam porez? Ima li neke zakonske regulative tu

Kakva bre ovlascenja, aman ljudi vise :) ?

Po "novom" pravilniku, obveznik placanja poreza je sada kupac. Sto je odlicno, jer nema vise "zavlacenja" i prebacivanja toga na prodavca kao ranije.

Drugo, pitanje nije "da li da uplatim porez" - nego sada kao kupac imas zakonski rok za uplatu poreza 15 dana od dana potpisivanja kupoprodajnog ugovora.

Tako da licno ne bih razmisljao ni sekunde.

 

Ako registraciono podrucje ostaje isto, vadi se samo nova saobracajna dozvola na tvoje ime. Tako da i uplata poreza i uplata za novu saobracajnu mogu da se izvrse preko eUprave. I to sada mozes da zavrsis bukvalno sve u istom danu kada potpises i ugovor (za razliku od ranijeg odlaska po 3 puta u Poresku samo za porez).

Ako se registraciono podrucje menja, potrebno je odjaviti stare, izvaditi nove tablice i saobracajnu na tvoje ime.

 

PS: @stex_pb Licno bih to sve uradio odmah, bez ikakvih je*enih ovlascenja, mirna glava. A svakako te tih par hiljada troska (za novu saobracajnu i/ili tablice) ceka pa ceka. Registracija vazi do onoliko koliko pise na nalepnici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvi put kupujem auto od vlasnika koji takodje nema pojma oko detalja pa smo uradili i ovlašćenje ako bude potrebno. 

Negde sam loše načuo da bi poništili registraciju ako menjam tablice. Ako je samo tako, nikakav problem da zamenim.

 

A polisa, štampa se nova, važi stara do isteka ili?

Edited by stex_pb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se menjaju tablice na vozilu, menjas i polisu u osiguravajucoj kuci iz koje je polisa i ne kosta nista. ( 15 minuta da to odrade, naravno moras da imas saobracajnu i lk kod sebe) 

Mozes da vozis i na to ovlascenje do registracije, nista se nece dogodit, niti ce ko praviti problem, to kaze praksa. Zakon kaze ovo sto je gore Ivan napisao. U sustini ti to ovlascenje sluzi da upravljas tudjim vozilom dok isto ne prevedes na sebe i ne platis porez jer je sustinski tudje dok to ne obavis. 

Edited by werp690

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, werp690 said:

dok isto ne prevedes na sebe i ne platis porez jer je sustinski tudje 

Poenta price - u sustini tudje, bez obzira na potpisan kupoprodajni ugovor. U najvecem procentu slucajeva prodje, ali isto tako se, bas u ovoj temi, moze procitati gomila problema i naknadnih kukumavki "ljubitelja" ovlascenja. Sa raznoraznim kasnijim posledicima, debelim cesanjem po glavi i obrazlozenjima "nisam znao" :). Ma koliko mi ovde godinama dobronamerno potencirali na obaveznom prevodu i mirna glava i za prodavca i za kupca.

Dodatno sto je, kao sto rekoh, odnedavno obaveza placanja poreza prebacena na kupca, koji ima zakonski rok od 15 dana, od dana potpisivanja ugovora. Na kraju, taj trosak ceka kako okrenes.

Pa svako kako misli da mu je pametnije ;).

Share this post


Link to post
Share on other sites

@stex_pb

  • Plati porez,
  • vrati stare i izvadi nove tablice u Policiji,
  • u osiguranje da ti preprave polisu I toeto

Registracija i osiguranje ostaju da važe po starom, bez obzira da li se registraciono područje menja!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije neophodno prepraviti polisu do isteka registracije, ista je vezana za vozilo odnosno br.sasije.
Malopre zvao tehnicki da bas to pitam.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tacno. Ali ako si u blizinu poslovnice osiguranja mogu ti izdati primerak sa ispravljenim imenom vlasnika vozila i novom registarskom oznakom. Ja sam to odradio kad sam naknadno kupovao zeleni karton za Stila pre 10 godina da mi se ne bi razlikovali podaci u zelenom kartonu i polisi osiguranja.

U principu kako hoces, polisa vazi u oba slucaja jer kako rage_man rece, vezana je za broj sasije.

Edited by ostoja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je moguce osigurati stvari u automobilu u slucaju kradje
Naime ja u kolima u svakom trenutku imam alata u vrednosti od 2000 do 5000e a buduci da se takve kradje cesto desavaju ja bi da platim osiguranje
Zvao sam Dunav gde mi obecase da ce da mi se jave ali evo proslo nedelju dana nema odgovora

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da moj je u AMS psiguran u slučaju krađe, kasko!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Da li je moguce osigurati stvari u automobilu u slucaju kradje
Naime ja u kolima u svakom trenutku imam alata u vrednosti od 2000 do 5000e a buduci da se takve kradje cesto desavaju ja bi da platim osiguranje
Zvao sam Dunav gde mi obecase da ce da mi se jave ali evo proslo nedelju dana nema odgovora
Ne znam kako da dokazes da je bilo u autu? Mislim , onako, razmisljam na glas

Sent from my SM-A346B using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da nije moguce osiguranje stvari upravo zbog dokazivanja toga sta je u autu, jedino da se osigura ceo auto kasko 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ali je osiguran auto a ne stvari unutra. Tipa ako ti razbiju prozor i ukradu torbicu ili lap top, dobices samo novi prozor

Sent from my SM-A346B using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre par dana krenem da zakazujem tehnički za Jazz-a, a tek treći koji sam nazvao mi reče "da rade i hibride".

 

Jutros ostavim kola na tehničkom i odem do prodavnice. Kad sam bio na kasi i taman da platim, zvoni telefon i kažu sa tehničkog "da imaju problem".

 

Otprilike, da bi za hibrid trebalo da odrade dve faze eko testa SUS-a, na 1.500 i 2.000 rpm, ali da kod ovog, kada se i upali SUS, on radi na 1.350 i ne znaju kako da ga nateraju i uhvate u potrebnim obrtajima, a sve to pre nego se SUS ugasi jer je napunio bateriju, pa mene pitaju kako.

 

Ja slušam i ne verujem šta oni mene pitaju, pri čemu ja njih potpuno razumem, jer je i meni to padalo na pamet daleko pre nego sam i krenuo na tehnički.

 

Rekoh im da je lako u vožnji, ako se želi, kad god hoćete aktivirati SUS i naterati ga i držati i na 5-6.000 rpm. Samo treba stisnuti gas do daske i početi forsirano ubrzavati.

 

Ali, na mestu, dok vozilo stoji, ako je baterija već u potrebnoj meri napunjena, pa se SUS već ugasio, da ja ne vidim način da se opet aktivira SUS pre nego se baterija prethodno isprazni - što je u stanju mirovanja nemoguće. 

 

I rekoh im da ako ne mogu da odrade, da nije problem, da ću da odem negde drugde gde mogu, ali i da sam ih pre zakazivanja pitao da li rade hibride i da sam im rekao koji je u pitanju.

 

Tek, vratim se ja na tehnički, gde su kola ostala "na liniji" još skoro sat vremena. Rekoše oni meni na kraju da sam ja formalno prošao, ali, da bi bilo dobro da ja na vreme kod MUP-a urgiram da se doradi ta procedura za eko test hibrida, jer sadašnja nije dobra, ni razradjena i svim hibridima prilagodjena i nije je moguće baš odraditi.

 

Da li je vozilu faktički odradjen eko test ili nije, pojma nemam.

 

Srbija ... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Još me zovu posle oko pola sata-sat.

Vele da im je ostao u mojim kolima OBD kabal i da bez njega ne mogu da rade. Pa ako mogu da im donesem.

Rekoh da sam na bajsu, pa da neko moze doci na parking gde su kola za oko pola sata.

I zaista, čekao je neko pored kola.

A kabl je bio ostao u vratima vozača.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Kakvi debili i neprofesionalci, em ne znaju da rade eko test hibrida, em tebi kazu da urgiras u MUP da izmene pravilnik i na kraju ti jos traze da im ti vratis kabl, pa oterao bi ih u tri lepe, za sve tri stavke a sto se kabla tice ladno bi im rekao da sam upravo izasao iz grada i da se vracam za nekoliko dana pa neka se snalaze ili neka urgiraju u MUP da se ukine eko test preko kabla :)

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel realno da je porez na GP t-jet 7000 dinara? Toliko mi generisala euprava. Nisam odavno kupovao od vlasnika, mislio sam da je to manje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)
10 hours ago, moron said:

Tek, vratim se ja na tehnički, gde su kola ostala "na liniji" još skoro sat vremena. Rekoše oni meni na kraju da sam ja formalno prošao, ali, da bi bilo dobro da ja na vreme kod MUP-a urgiram da se doradi ta procedura

Ne razumem otkud savet da ti urgiras, realno tebe kao korisnika bas briga za njihove procedure. Pre neki dan sam registrovao auto, od prijema do nalepnice je trajalo pola sata Ono sto mi se ne svidja nikakvu informaciju o stanju auta nemam. Jeste da tu i odrzavam auto, da bi trebalo da je sve ispravno ali opet... Posle svog onog ludila sa tehnickim pregledima svodi se sve na staro, jos samo da pocnu da registruju na saobracajnu.

Cuti, hirurzi zaborave gazu ili makaze u stomaku gde oni nece kabl u vratima.

 

Edited by Ivan
Sredjen format

Share this post


Link to post
Share on other sites

@city

I dalje problem sa dugmetom Quote :P

31 minutes ago, stex_pb said:

Jel realno da je porez na GP t-jet 7000 dinara? Toliko mi generisala euprava. Nisam odavno kupovao od vlasnika, mislio sam da je to manje.

Za DS5 sam pre godinu i kusur platio oko 110 EUR (13.000 din), 2.0 cumuras. 

A za mali C2, 1.1 benzinac, 2008. godiste, oko 40 EUR (4.800 din). 

Tako da si tu negde, toliko je ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa Quote mi kopira sve, rekoh da ne zauzimam prostor zbog jedne recenice, a isto mi je kopirao jednu recenicu ili brisao visak teksta :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, OMP said:

Mislim da nije moguce osiguranje stvari upravo zbog dokazivanja toga sta je u autu, jedino da se osigura ceo auto kasko 

Osiguravam alat u vrednosti od recimo 3000e i ako mi ga ukradu isplate mi osiguranu sumu
Mozda ukradu manje mozda vise nebitno necu sigrno praviti popis alata sa dva svedoka (ne daj boze da mi zena sazna koliko kosta alat)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...