Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

42 minutes ago, Mijailović P. said:

Mi Srbijanci reknemo Požezi. :D

Pravilna su oba :D i požezi i požegi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takoe Agzara, brate! Pravda za Požegi!

I Gradški/Gradišci i ćurki/ćurci... I fale ti velika slova iznad :D .

Negui mo srbski jeyik, poyyy!

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas Bravo čepovan. 483 kilometra uglavnom kratke relacije po kraju, vožnje po BGu i jedno 80 km otvorenog puta. 70% vožnje je bilo gas patos. Prosek 8.08 litara benzina. Po bordu 7.5l.
Dakle ako malo manje budem divljao doći ću na neki prosek od 7.5l po Spritmonitoru.




Послато са 2203129G помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

u povratku sa mora autoput je bio zatvoren kod Larise stoje panduri kod naplatne rampe i obavestavaju putnike u fazonu su ili idi do larise i cekaj da se autoput otvori ili trazi drugi put te se ja iskljucih kod Lamie i pravo kroz centralnu Grcku ka Trikala i opet naidjem na zatvoren autopu te magistralom od sela do sela dodjosmo do Kozanija pa potom do Bitolja i Skoplja put se produzio za nekih 150km i dobrih 4 sata a bila je cak i nedelja te pola pumpi nije ni radilo
Par dana po povratku kuci kazem zeni dobro je sto ovaj nas dizel ima veliki rezervoar da kojim slucajem posedujemo elektricno vozilo jos bi bili u Grckoj

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 hours ago, moron said:

A prosečna brzina je ?

 

23 hours ago, knezevic76 said:

Nema Dačia taj podatak na bordu emoji41.png

Послато са 2203129G помоћу Тапатока
 

Ima mk2 pre facelift koji vozim, za prethodne ne znam. Sandero mk1 nema nista od toga. Inace je prosek 36.1km/h na ovu potrosnju. 

 

To je posle dosta terena sa kombinovanim otvorenim putem, magistralom, solidno rada u mestu sa klimom i bespucima. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ovo je Dacia, koruba od najlakseg lima i tockovi, tvoj je bio mesavina toga i raznih plastika ali je ipak bio tezi, ovaj, kvalitetniji, pa s tim u vezi i ova tvoja konstatacija :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

(mučeni:D) Ford focus mkII 1.6b automatiš, po oranicama raskopanim banjskijem. 

 

20230915_181744.jpg 20230915_181801.jpg 20230915_181822.jpg

 

Edited by Ivan
Sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

@moronIstina, a i nije baš neki reprezentativni uzorak.

Postavio sam čisto zezanja radi, a i tek smo krenuli da se upoznajemo. Jer iako je ovaj fokus kod nas već celu deceniju, ja ga nisam puno vozio.

Moram da priznam da me je iznenadilo koliko je to udoban i stabilan auto.

Kad sam posle nedelju dana seo u brava, prvo nisam mogao na volan da se naviknem, k'o da mu je city non-stop uključen. :D

I špiluje bravo dosta više, a i bučniji je dosta preko rupa i neravnina. Ustvari, čak je i tiši, al' ih nekako puno više "oseća", i prenosi kroz karoseriju.

 

edit: Eh,da, na oko 400km AP i prosečnu brzinu od 55km/h, BC je prijavio 9,6 l / 100K. 

Nisam ga baš gazio k'o @SedlaBrenu, D al' ga nisam ni milovao po gasu, prema BG sam biio  malo uzdržaniji i vozio po ograničenjima 

Edited by Reacher Gilt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prekinu me žena sinoć usred posta ... :D

10 hours ago, Reacher Gilt said:

prema BG sam biio  malo uzdržaniji i vozio po ograničenjima 

... a u povratku sam mu ga dao malo po gasu, u par navrata ga poterao i do 150, i preživeo je. :lol:

Nije ništa otpalo, ostao je u jednom komadu, položio inicijalni test, pa lako mož' da se desi još jedan bravac u oglasima. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/23/2023 at 10:55 PM, Reacher Gilt said:

@moron 

Nisam ga baš gazio k'o @Sedla Brenu,  :D  al' ga nisam ni milovao po gasu, prema BG sam biio  malo uzdržaniji i vozio po ograničenjima 

Ne računam u "gaženje" ako ga nisi terao kao da si ga ukrao. B)

 

Ili "k'o smrt babu" :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fokus je punoletan, benzinac od 95ks, automatik, pride nije vožen poslednje dve godine... realno, ni tih 150 mu baš nije trebalo.

@Sedla da ga je zez'o nešto turbo, pa da ga pritisnem k'o ti brenu, al' nema turbo jbg, pa nema ni zezanja. :D

@MS PK Pa vidi, krenuo sam s namerom da stignem na odredište, ne da postižem Vmax.

To ostavljam vama mlađima u tim vašim besnim turbo-naftaricama. :P

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Generalno vrlo retka situacija da čepujem svoj auto u cisto graCkoj voznji, bez ikakvog izlaska na otvoren put. Pa cisto da dopisem i takvu potrosnju - moji uslovi po BG, odlazak na posao i nazad, privatne obaveze, osrednja do solidna guzva :) ...

Uzorak je manji, 321 km, prosecna brzina se lomila izmedju 27 i 28 km/h, board pokazivao 6.5 l proseka.

Cepovanje potvrdjuje maltene u desetu, sa 20.8 natocenih litara:

 

IMG_20230929_164054_resized_20230929_091342688.thumb.jpg.0064f8b190ad625379aceada163e67d5.jpg

 

Iza tankovanja krenuh kuci i upadoh u zestok saobracajni kolaps petkom oko 17h. Duze se stajalo nego vozilo 5 km. Uzorak je smesan, ali cisto da se vidi da sa 11 km/h prosecne brzine, potrosnja na 2.0 dizelu po boardu lagano ode preko devetke :) . Malopre sam vadio stvari iza auta, setih se, pa samo skljocnuh preko suvozackog mesta:

 

IMG_20230929_205010.thumb.jpg.560d8c7fd6f8608bf9cb486e92b749ad.jpg

 

DS imam vec nesto duze od pola godine, generalni prosek potrosnje kod mene je do sada okruglo 6.26 l. Po cepu, naravno.

Stilo 1.9 je bio na 6.1 l zivotnog proseka, Bravo MA na 7.0 l .

Mali C2 1.1 do sada 7.51 l maltene cistog lokala, plus ga supruga prilicno vozi. Njemu su prosecne brzine prilikom cepovanja bile od 19 do 23 km/h.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po WLTP standardu, prosečna brzina za "niski režim" (koji odgovara gradskoj vožnji) je samo 18,9 km/h ( a maksimalna brzina u toj fazi testa je 56,5 km/h ).

Za "srednji režim" prosečna brzina je 39,5 km/h (a maksimalna 76,6 km/h).

 

Tako da prosek brzine od 28-29 km/h teško da može da se podvede pod "gradsku vožnju" u smislu WLTP-a. Kao ni onih prosečnih samo 11 km/h :)

 

Ali, taj ukupan životni prosek ( 6,26 ) ti je smešan/dobar za vozilo te klase i snage. Meni je bio sličan prosek potrošnje sa 307 HB 2,0 HDI 90 "na prvih" 100.000 km. A gde je 307, a gde DS5 i gde je odnos snaga ta dva motora :)    

Share this post


Link to post
Share on other sites
36 minutes ago, moron said:

Tako da prosek brzine od 28-29 km/h teško da može da se podvede pod "gradsku vožnju" u smislu WLTP-a. Kao ni onih prosečnih samo 11 km/h :)

Apsolutno se slazem, zato sam bas i naglasio graCka voznja :) i moji uslovi po BG i naveo brzinu 27-28 km/h za ovu iteraciju bez otvorenog puta. Prosek jeste nesto visi (a bio je par puta 24-26 km/h), jer sa tim autom itekako kacim guzvu ali nemam neko tesko i dugo dzedzanje po kolonama po strogom centru. Ali se opet vozi u identicnim uslovima kao i moji prethodni automobili.

S druge strane - sanse nema da mi prosecna brzina bude manja od pomenute sa malim C2 :) (tj. manja od 19 km/h).

36 minutes ago, moron said:

Ali, taj ukupan životni prosek ( 6,26 ) ti je smešan/dobar za vozilo te klase i snage. Meni je bio sličan prosek potrošnje sa 307 HB 2,0 HDI 90 "na prvih" 100.000 km. A gde je 307, a gde DS5 i gde je odnos snaga ta dva motora :)    

Bukvalno kako sam i ocekivao, apsolutno bez ikakvih iznenadjenja, konsultujuci se i sa prethodnim dugogodisnjim vlasnikom.

Npr. po SpritMonitoru, za 2.0 HDi 163 saltas, korisnici po cepu prijavljuju generalni prosek modela od 6.31 l. To mu dodje to ;) , sve je na mestu i zadovoljan sam i po tom pitanju.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...