Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Zna li neko, kada se vec prica o lancima, da li policija gleda dimenzije ?

 

Ja godinama nosim u gepeku neke koje su za 14 tockove (kupio ih kada sam vozio Punta) a sada sam na 16 inc tockovima. Uvek imam dobre zimske gume i nikad se nisam zaglavio (a i gde cu, svugde je asfalt) ali znam da moram imati u gepeku ako sam van naseljenog mesta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam cuo a drugo, lanci su obicno koliko se secam za vise dimenzija

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

U više su dimanzija,kod mene 14',15' i 16'...
Evo i kratko video uputstvo za montažu lanaca na vozilu



Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

U ostalom skini nalepnicu pa neka gleda k9ja je dimenzija :D

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokrivaju lanci vise dimenzija ali ne bas sve. Moji konkretno pokrivaju dobar deo 13 i 14 inc i po neku od 15 inc. Na 16 će teško da se razvuku :)

1 minute ago, MS PK said:

U ostalom skini nalepnicu pa neka gleda k9ja je dimenzija :D

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока
 

Grenijalno :), najednostavnija resenja su često i najbolja . Mislim da mi je čak i sama spala, a ako nije skidam odmah.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako zaveje ko onamad u Feketiću kad je dotični spasavao decu tu ni lanci ni katanci ne pomagaju..Badava lanac ako je ispred tebe metar snega..Aj za neko penjanje uz brdo pa ok..Mada tu i dobra guma uradi poso.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dok sam vozio sijeru, nameštao sam lance za ispod minuta po točku, a od kad vozim punta odavno više ne znam ni gde su ... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja trenutno u hrvatskoj..murija na ulicama sneg pada zaustavljaju i gledaju gume..moz budes pijan nema veze al ako nemas zimske e onda si na*ebo..da se pohvalim malo dosao sam superbom iz bg..jbt koji je ovo auto zmaj u poredjenju sa mojim puntom - nema poredjenja nikakvog..

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prednja vuča neki put uspe i bez lanaca,a siera ako je sa zadnjom vučom hoće da šlajfuje u mestu...ali pasovali bi ti lanci od siere

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
35 minutes ago, shortee said:

poredjenju sa mojim puntom - nema poredjenja nikakvog

Sad da sedneš u nekog merdžana koji je dve-tri klase iznad tog super8-a i provozaš se malo, pa onda nastavi sa poređenjem ... :D

 

neshtry, dešavalo mi se da parkiram sijeru pored puta, na ravnom, i da moram da mećem lance da bih krenuo ... još je moja bila 2.3D, napred teška k'o trepča, a nazad lagana k'o pero ... :) Al' sećam se jednom sam vozio veš mašinu sa servisa u obližnje planinsko selo ... sneg ... led ... pravi kijamet, al' ide sijera k'o po šinama ;) 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pa ni Kama nije guma, pa je hvalite.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk


Kama je vrsta noza

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Rasta
Ćale vozao Opel Omegu A i Mercedes w124 znam kako je sa tim starijim autima sa zadnjom vučom...još mi stoje tegovi za u gepek zimi.Par puta vozao dete u vrtić i sa jednim i sa drugim,moram patosnice pod točkove da uopšte krenem...

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi od kola, ali većina su na mukama. Nije problem zbog zadnje vuče kao koncepta, nego što je motor napred, a pogon nazad. Uzbrdo je povoljnije da je pogon nazad, ali za kontrolu je bolje da je napred.

 

Automobil koji ima nazad i pogon i motor je verovatno najbolja stvar za sneg, posebno u rukama nekog ko zna. Prednost prednje vuče je poprilična za prosečnog vozača i tu je glavna kvaka. 

 

Međutim, ovo je tema o gumama... :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...