Jump to content
FAS Goran
igor0511

Volvo sa Aliexpress-a

Recommended Posts

Stednja je zaista nesto sto iritira jer istovremeno nema kola ispod 18-20 hiljada. Neko pomenu da se stedi na sijalicama, zapravo se stedi na izvedbi, kablu, nosaču i drzacu sijalice pa na kraju i sijalici...pa s obzirom na broj komada, 5-10 takvih usteda x 100k komada daje znacajne cifre...a sve na stetu kupca. Osim Korejaca, vecina proizvodjaca danas samo u najvisim paketima nudi sitnice koje su ranije bile deo standardne opreme ili barem vec od drugog, trećeg nivoa opreme.

 

 

Послато са M2003J15SC помоћу Тапатока

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 minutes ago, igor0511 said:
  • Radio ne prikazuje stanice
  • Signal radia je prilicno slab u garazma i u tunelima, ali to donekle krpi sto nece da sumi vec ima poruku "ugasio sam radio da ti ne sumim

Jedna od stvari koje ce mi najmanje trebati a i trenutno nikad ne koristim - radio. Koliko god bilo lako i mozda isplativo da ugradim Android u Brava, jeftinije mi je povremeno narezati CD i pikam dalje. 

 

S tog aspekta, da ne slusam gomilu reklama, isecene pesme i vesti iz minuta u minut, toplo savetujem neku mjuzu na usb i uzivaj :)

 

Koliko vidim, sve se poklapa sa misljenju ljudi iz mog kraja koji imaju isti model u top opremi i vec ubili godinu dana u njemu - samo reci hvale. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja obicno koristim Deezer u te svrhe. Ali nekad volim i radio i tu realno nedostaje malo opcija. Nadam se da ce pustiti taj cuveni firmware update i za Evropu.

I dalje mi je utisak da su previse oprezni da nesto ne krene naopako pa kod nas idu samo sa 100% bezbednim opcijama.

 

Nadam se da ce biti ovakvi utisci i za godinu dana sa kolima :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
53 minutes ago, igor0511 said:

Kocnica je nesto tvrdja za moj ukus, nekad imam osecaj da bas moram da "legnem" na papucicu. To mi se i ne svidja previse, ali verovatno je stvar navike.

To sa nešto slabijom servo asistencijom kočnice zna da dosta kvari ugodjaj pri eventualnoj dinamičnijoj vožnji. A posebno zna biti nezgodno/neprijatno ako se paralelno koriste dva vozila sa bitno različitim nivoom servo asistencije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene u manjem gradu, 40.000 stanovnika (sa sve okolnim selima) videh dva nova tek registrovana Geely-a kao tvoj... kupuje se. Fino izgleda, meni lično maska auto nije privlačna, ostalo je ok. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 minutes ago, moron said:

To sa nešto slabijom servo asistencijom kočnice zna da dosta kvari ugodjaj pri eventualnoj dinamičnijoj vožnji. A posebno zna biti nezgodno/neprijatno ako se paralelno koriste dva vozila sa bitno različitim nivoom servo asistencije.

Da, nezgodno je sto vozim i Minija i QQ i onda imam osecaj da na Geely-ju legnem na kocnicu da bi stao. Koci odlicno, samo je osecaj dosta drugaciji. Mada mi verovatno samo fali jos malo navikavanja i da ne vozim QQ.

 

Zanimljiva stvar mi je da mi je posle Leona QQ delovao ogromno. Sada kada sednem imam osecaj da je dosta nizak i kratak. Neverovatno kako se kriterijumi promene.

 

@djole81ar meni se donekle svidja jer mi deluje prilicno "klasicno". Utisak mi je da ce i kroz 5 godina "isto" izgledati kada vidim auto sto mi se svidja. To mi vuce na Volvo korene. Kada vidis XC-60/90 manje-vise su ti jednako privlacni i kada su izasli.

Sa druge strane npr Opel mi je primer totalno suprotnog. Kola budu ekstresmno atraktivna kada se pojave i ruzna cim izadje naredna generacija. Utisak mi je da ce isto biti i sa Cherry-jem zbog cega mi je Geely bio daleko zanimljiviji

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, igor0511 said:

Klima savrseno radi, ima neku foru za prepoznavanje ne znam tacno cega, ali kada naidje na dim napolju upali recirulaciju vazduha.

Ako ti je jos "onomad" Stilo bio sa digitalnom klimom - imao si AQS ;) (Air Quality Sensor).

A kad klikces na dugme recirkulacije imao si 3 mogucnosti - otvoreno, zatvoreno i regulisano putem automatike, tj AQS.

1 hour ago, moron said:

To sa nešto slabijom servo asistencijom kočnice zna da dosta kvari ugodjaj pri eventualnoj dinamičnijoj vožnji. A posebno zna biti nezgodno/neprijatno ako se paralelno koriste dva vozila sa bitno različitim nivoom servo asistencije.

Apsolutno tacno :) , vozim svasta i sluzbeno ali mi je trenutno najveca razlika sa privatnim kolima, kada iz C2 momentalno sednem u DS. Recimo da preparkiram ili ako krenem da vozim odmah iza.

Koliko god bio pripremljen, prvo kocenje sa DS je pobadanje :D . Malisa em ima dobose pozadi, a na ovome em komplet ATE kocnice, em prednji disk skoro popunio 19'' felnu, maltene kao tocak na C2 :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

@Ivan Stilo je imao sporet :D Uh kad se setim onih tockica i one gume. Najveci strah mi je bio da ne ostane na Suncu i postane lepljiva plastika :D 

A Leon je imao neko podesavanje za "automatsko podesavanje kvaliteta vazduha", ali nikada nisam primetio da je ista radio.

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 minutes ago, igor0511 said:

Najveci strah mi je bio da ne ostane na Suncu i postane lepljiva plastika :D 

:D , koliko se secam, tockici rostiljke su bili izuzetak :whistle: ?

Za razliku od donjeg dela plastika centralne konzole i radija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam siguran vise :D Mada mi je osecaj u prstima bio kao da imaju predispozicije da postanu odvratni.

Kod mene Stilo to jos nije docekao, mada je po podesavanjima svetala krenuo vec da se hvata neki lepljivi sloj tako da je bilo pitanje vremena

Share this post


Link to post
Share on other sites
35 minutes ago, igor0511 said:

krenuo vec da se hvata neki lepljivi sloj tako da je bilo pitanje vremena

Tananana, nananana :D (random slika sa neta)...

Svojevremeno "must have" radovi vlasnika Stila, u slucaju da nisu hteli da odmascuje nogavice :) :

 

1102509571_maxresdefault(1).thumb.jpg.04214269508fc8fbc28f0deebd327e4d.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, igor0511 said:

@Ivan Stilo je imao sporet :D Uh kad se setim onih tockica i one gume. Najveci strah mi je bio da ne ostane na Suncu i postane lepljiva plastika :D 

A Leon je imao neko podesavanje za "automatsko podesavanje kvaliteta vazduha", ali nikada nisam primetio da je ista radio.

To se zove fresh airblower na fauvei vozilima - nisam provalio o cemu se radi ali kontam da je klapnica koja ubacuje vazduh od spolja na otvoreno zatvoreno ili delimicno izmedju pa automatski to radi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle one price o laznim auspusima krenem i ja da zagledam kola i videh juce dve Q8 ispred mene sa necim sto nisam siguran ni da li pokusava da glumi auspuhe, totalno nakaradno.

 

Rekoh da vidim sa nisu i meni podvalili onda, bolje da zavirim ispod :D

Stvarno lonac koji se racva i napred su pravi otvori za vazduh koji valjda hlade tockove. Mozda i rade jer po TMPS senzorima mu se gume zagrevaju manje nego na QQ, ali ko zna da li je to zaista tacno

 

 

IMG_20240323_102241.jpg

IMG_20240323_102146.jpg

IMG_20240323_102102.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Da, da. Zato sve vise vesti "EU komisija da zastiti EU proizvodjace vozila". Da nisu kinezi postala ozbiljna konkurencija, ne bi u EU hajali (kao npr pre 10 god sto nisu). Nego postalo opasno, dobijes isto ili i bolje za manje novca...

Edited by ostoja

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Ja imam utisak da su oko sajma svi nesto olabavili cene. Evo Tiguan 6000e jeftiniji, Kia ima neke lazne popuste, Audi bas spustio cene.

Sve mi se cini da Kinezi ozbiljnu pometnju prave. Nadam se da ce opravdati 7 godina garancije koju svi nude.

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

U odnosu cena-kvalitet Atlas mi je dva koplja bolji od Kulreja, a opet vrlo malo skuplji, dok Lync&Co koji je prikazan na sajmu, a koji je cenovni u rangu Volvoa XC40, kvalitativno mi uopšte ne izgleda toliko napredniji od Atlasa.

Meni se od Kineza najviše sviđa FX, ali mislim da je Atlas ubedljivo best buy!

2 minutes ago, igor0511 said:

svi nesto olabavili cene

Zaboravio si Tojotu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Jedina upitna stvar je tu servisna podrska. Ako ona bude na nivou (mozes lako i brzo da dobavis rezervni deo, a ima ko zna kako da ga zameni bez da nasumice menja pola auta), nema tu price, odvalice ih kinezi.

Mnogo se uljuljkala EU industrija; svake godine prave sve skuplje, a sve nepouzdanije modele. To pali na zapadu gde menjas auto cim izadje lizing, ali pokazatelj da i tamo drma problem visokih cena je da im se Dacije visoko kotiraju po apsolutnom broju prodatih, znaci i tamo presusuje lova i gleda se jeftinije. Mada se i Dacia zaigrala cenama, i oni kao najjeftiniji brend ce da osete, kamoli ovi skuplji...

 

Edited by ostoja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao par razmena poruka sa ovlascenim servisom, oko Android Auta, bezbeze sam pitao za motor Coolraya i pisali su mi za utiske o kolima.

Bas sve deluje jako ozbiljno i odgovori su neverovatno precizni. Ako usluga bude kao komunikacija bice super :)

 

Taj Lyn&Co nisam video do sad. Moracu malo da procitam cisto da steknem utisak za sebe jel' moglo bolje :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 minutes ago, igor0511 said:

Ja imam utisak da su oko sajma svi nesto olabavili cene. Evo Tiguan 6000e jeftiniji, Kia ima neke lazne popuste, Audi bas spustio cene.

Honda je (kod nas) neposredno pre Sajma spustila za neke modele (najviše za HRV, oko 3.900, manje za ZRV, najmanje za Civic), a za neke modele nije ništa (CRV i Jazz).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas sam sad gledao Lynk & Co. Nije mi nesto po ukusu. Suvise mi je "svemirski".

 

Ono sto mi se svidja na Atlasu je sto mi zaista ostavlja utisak da ocekujes ozbiljnu osobu za volanom dok su mi svi ostali previse sareni za moj ukus.

 

I zanimljivo da nema 4x4 u pondi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obzirom da kreće sa cenom od preko 40k potrebno je da enterijer bude na dooosta većem nivou od Atlasa, a nije!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...