Jump to content
FAS Goran
KrCicko

Giulietta 1.4 MA Norvezanka

Recommended Posts

Ne smara te da vozis 90-100kmh autoput? Ja bih uvenuo iskreno, jebes potrosnju.
E moj Chobby, izgleda dolaze neka nova vremena gde vlasnici Alfi (Giulieta ) više gledaju u potrošnju nego u obrtomer .
A možda je zato što imaju kratke prenose pa ih preko 140 ubija potrošnja.
[mention=973]ChobbyNS[/mention] Polako, smanji gas. Kod kuće te čeka žena.
Koliko sam razumeo u prvom delu posta nije padalo ništa, AP 100km/h.......
Ne mešam se u to kako ko eksploatiše auto, nego samo kažem.

PS kad se setim Modusa od 86ks, ja i troje klinaca + stvari na AP ništa ispod 140, muzika, klima, diskoteka, na magistrali 90 , otvorena panorama, vetar u kosi po tari i zlatiboru, na kraju se vratimo za BG , pređeno oko 500km a potrošnja po čepu 5l dizela


PPS za vlasnika teme, lep primerak alfice svakako, ne zameri malo na zezanju

Sent from my SM-A546E using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vlasnici djulijeti voze sve po propisima,a ne da divljaju po putevima,sto je odavno mit o Alfistima:D

Ova Alfa sjajno izgeda ,a kolega je baas spustio potrosnju,koju ni ja nisam uspeo da zabelezim,eto meni je zadnjih 1000 km prosek,malo preko 7:thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh, moram da se pravdam definitivno :)
100 na AP jer je beba plakala pa je supruga drzala u rukama-realno nebezbedno pa posto nismo zurili onda lagano... U povratku sam pretekao cak 2 kamiona sa plugom i rizlom :) 

 

Prica o potrosnji jer MA nije bas mali potrosac kako se pise ovde, onde... A konkretan primerak ima i malu km pa sam smatrao da je potrebno izneti licno iskustvo, da neki buduci vlasnik zna sta da ocekuje :)

Namenski sam ciljao na MA, nisam ni ocekivao neku potrosnju na nivou punta 1.2, ali eto red je da podelima cinjenice :)

 

PS dopunjen rezervoar, BC 6,1 a cep-cep 6,5. Dakle BC je iskren kao VW :)

 

Bitno je da auto lepo ide, sluzi, i uziva se dok se vozi. Prethodni vlasnik je menjao fabricki auspuh pa se cuje tise od fabrike i ni pri vecim brzinama nije bucna voznja.

 

Hvala za pozitivne kritike Alfice :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Punto 1.2 ima malu potrošnju jedino na autoputu sa 100kmh i na magistrali kada daviš na 2000 obrtaja u svim istal situacijama troši od 7 do 10 litara… tako da je 1.4 MA odličan

Edited by neshtry

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa moj 1.2 trosio isto ko 1.4 Tjet po gradu, dalje ga nisam vozio, tako da punto 1.2 i mala potosnja ne idu bas zajedno, konkretno na grande punto mislim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj Z10, na otvorenom je oko 5L, ili 6.3 L TNGa. U gradu nije testiran.

Kvarim malo temu. Ali onaj memory stick mi se extra uklopio u player.

A skoro je i neprimetan.

Oni klasicni toliko strce da sam cesto mogao da ih polomim. IMG_20240111_133734.jpgIMG_20240111_133740.jpg

Sent from my STK-LX1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jos mesecak dana prasine i nece ni da se vidi  
Sala, super izgleda. 
E tacno sam znao da ce se nadje neki pametan da mi to prebaci .
Mada sam ocekivao zemu MSPK.. Al ti ga pretece.

Bre prost auto, puntisa, nije neki Audi ili sl..
Jes, posteno uvatila ga prasina, neki put leti i paucina... Svasta ima kod nas

Sent from my STK-LX1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@shuxx

A gde ti je na ovoj slici USB stick :stuart: ?

Ka'em ti ja ;) ... A jos je korisniji na modelima gde je Blue&Me USB dzek u polici za odlaganje. Taj Cruzer Fit omogucava da polica ostane funkcionalna i da se i dalje koristi za odlaganje sitnica.

17 hours ago, KrCicko said:

Uh, moram da se pravdam definitivno :)

Prica o potrosnji jer MA nije bas mali potrosac kako se pise ovde, onde..

Sta imas bilo kome da se pravdas, teraj i uzivaj kako tebi prija. Ne nasedaj na gomilu raznoraznih provokatora ovde :stuart: .

Ocekuj kombinovanu potrosnju od 7.5l , +/- pola litra u zavisnosti od iskustva i desne noge i to ti je to. Mada cinjenica je da u Giulietti, da li zbog prenosa, taj MA malo vise trosi.

Tj. trosi oko 10-15% manje nego T-Jet slicne snage.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@city to je pravi Norveski fazon, ne znam da li sam pisao ikad.

 

Uglavnom, uzeli rentakar tamo i posle 3-4 dana vozikanja po zapadnoj Norveskoj kaze sestra idemo na pumpu pre nego sto odemo negde. Rekoh joj nema potrebe, imam tu negde oko pola rezervoara jos, ne mora na pumpu. 
Uglavnom, imaju oni neke one strme tunele kroz planine i ispod mora i desava se povremeno da zbog nedovoljno goriva u rezervoaru neko ostane zaglavljen u tunelu. Samo sto tamo ne otkotrljas auto do prvog prosirenja u tunelu pa cekas neki slep ili kantu benzina, nego kompletno zatvore tunel zbog tebe, posalju policiju da blokira ulaz i izlaz i slep da te izvuce. Za to vreme niko ne sme ide tunelom (a cesto je taj tunel jedini spoj sa tim ostrvom ili je jedini put za negde). Napravis zastoj od nekoliko sati, naplate ti uslugu slepa i obezbedjenja mesta nekoliko hiljada eura. I usput te mrzi celo ostrvo kome si zablokirao jedini kopneni put.

Epilog: ipak sam morao na pumpu :)

Edited by ostoja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jok, samo te boli novcanik....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad smo kod potrosnje evo danas, autoput, ravno. Na 150-160 obrtaji 2600 pokazivao 7. Nesto me plasi ono nakupljeno uz levu ivicu brze trake, pogotovo uz Bubanj potok. Dal  je so, rizla ili ostaci snega, verovatno sve pomesano i negde prelazi  belu liniji koja oznacava traku. Mislim kad bi tocak to zahvatio u krivini da bi bilo nezgodno. Vratio sam se uvece i bas sija vlazan asfalt vecim delom puta. Opet, na mostu ili prevoju nekom ne znas da nije i leda malo. Nije ga bilo, ili ga nisam osetio, mada nisam ni kocio, menao traku naglo ubrzavao.

 

viber_slika_2024-01-12_20-38-37-809.thumb.jpg.487cf07cb432c63cb05aaf26c5f3ba5a.jpg

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A može i neko poređenje utisaka sa Giu i 156 ?

Ponašanje u vožnji, udobnost, kvalitet materijala unutra, i sl. :)

Dovoljno dugo je već kod tebe da možeš da ih realno uporediš.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Bio porodicno, pa sam slabo fotkao ista sem nas, a i uglavnom bilo lose vreme...
 

156 1.9 M-jet vs Giu 1.4 MA Sportiva

                     2-2

Udobnost i komfor na strani 156. Prvenstveno jer je 156 veca spolja i unutra. Na zadnjoj klupi je bas velika razlika.

U konkretnom slucaju matora 156 sa jos uvek fabrickim amortizerima i 205/55 16" i sa druge strane Giu sa fabricki sportskim vesanjem i 18" 225/40 i uprkos skriputanju i lupkanju licni utisak je da je 156 udobniji auto. Nije ova G neudobna ali je ipak 156 druga (visa) klasa. (poen za 156)

 

Sto se tice materijala unutra 156 ima po meni fine materijale osim tvrde plastike na vratima. Giu ima carbon foliju preko iste tvrde plastike. Kontrole klime su na G robusnije, deluju kvalitetnije za razliku od 156 gde je plastika nekako bas slaba i lagana... Izolacija je definitivno bolja na 156. Recimo zatvaranje prozora na 156 je nekako elegantnije, lepse zvuci dok na Giu je to kao na nekom Cliu recimo...
Ova G je u dobroj opremi unutra i spolja pa bih mozda ipak dao prednost G. E sad da li bi punoletna Giu izlgedala slicno unutra je vec tesko pitanje :) i zato po 1 poen za obe :) 

 

Sto se tice voznih karakteristika prednost dajem mladoj Norvezanki. Giu dizelku sam probao u normalnoj voznji i lepo lezi, a MA je jos laganija napred i ne oseca se tezina prednjice. 156 je teza napred i to se oseti pri ozbiljnijem manevru. 

Giu iako ima manje medjusovinsko rastojanje deluje ubedljivo na vecim brzinama a po krivinama pogotovo. 

Sigurno je da i godine i gume /vesanje uticu i u ovom slucaju ja prednost dajem mladjoj :) 

 

I dalje je 156 automobil koji bih voleo da ponovo posedujem jer ostavlja ubedljiv osecaj voznje, pa makar bio i dizel a ne Busso :(  Ima onaj old school osecaj koji Giu sa elektro volanom nema...

 

 

 

 

Edited by KrCicko

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/18/2024 at 5:59 PM, ChobbyNS said:

Daj sliku obrtaja na 2600rpm na 160kmh. To bi bilo štogod.

Evo popodne auto put ka Bg, kad se izadje na M.Pozerevcu, pravac pre Begaljickog brda. Nego, morao sam da kocim, sustigao sam nekog u levoj traci ali dosao bi do 160 :)

viber_slika_2024-03-31_20-52-17-255.thumb.jpg.c92bc75c802087f6aed813fde5ba0d0f.jpg viber_slika_2024-03-31_20-52-17-533.thumb.jpg.4708e73ac86f8a75fc76685e502ac0d8.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...