Jump to content
FAS Goran
stex_pb

Fiat Punto Evo 1.4 MultiAir 16v

Recommended Posts

@stex_pb stavi zicu od cobanice pod sraf koji drzi antenu iznutra i povezi na akumulator, nece im vise nikad pasti na pamet da pridju autu :lol: (podseti me na slucaj jednog komsije pre mnogo godina koji je stavljao udice u jastuce na vozacevom sedistu jer su mu non stop krali akumulator iz Keca :devil:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Nikola031hahaha nećeš verovati da si drugi koji mi je danas pomenuo inverter napona i čobanicu na anteni. Mada poznajući naš zakon, možda bih završio u zatvoru ako bi me kradljivac tužio.

Recimo u Južnoafričkoj republici na suvozačkom mestu drže Wiskey sa mišomorom. Pošto je velika stopa krađe automobila, kradljivace nalaze otrovane par blokova dalje. Auto ne stignu  da utope.... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zbog takvih likova koji unistavaju tudju imovinu (upotrebio bih jedan adekvatniji, narodski izraz ali bojim se da cu biti banovan :lol:) bih vratio Dusanov zakonik u upotrebu sa presudom na licu mesta. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rekonstruisao sam incident. U toku četvrtka mi je auto bio parkiran 15 minuta van video nadzora i tada se desilo češanje. Sat vremena sam vraćao kamere sa parkinga na poslu ne bi li utvrdio sta se desilo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas tehnički pregled, našao sam u MML za 4500din. Ispreturali su mi auto kao nikad do sada, bukvalno su ga digli na dizalicu i vrteli točkove i tražili luft u lezajevima. Sreća pa je auto utegnut kao nov, verujem da pola auta kod njih ne bi prošlo. Iako najjeftiniji, većina termina im slobodna.

Na kraju sam dobio savet da zamenim sijalicu žmigavca jer se oljuštila narandžasta boja sa njih (što se i vidi na fotografiji).

 

 

 

IMG_20230203_092038.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sijalice migavaca sam na Stilu menjao cak preventivno :D , nerviralo me da posle po celom, cistom faru jurim te narandzaste okrunjene ostatke (posto su bili gore, sa svim ostalim sijalicama).

Na Bravu su PY24 napred u faru, ziska su sa cenom ali se "ne mrdaju".

To imas i neki problem sa vlagom u tom migavcu ili je neka igra svetlosti u pitanju?

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ili je negde kuciste migavca cvaknuto ili te neki dihtung zeza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nije cudno sto imaju slobodne termine u MML  kad tolko gledaju , dzabe manja cena ako ce da te zezaju za razne gluposti sto na drugim teh,. nece ni da pogledaju, koliko god bio siguran da ti je sve ok na autu ja bi ih opet izbegao i otiso negde gde se laganije prolazi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaki put kad hocu nesto jeftinije da nadjem - zažalim. Sad vidim da mi fali deo sa bebi sedišta za koji znam da je bio tu na početku pregleda....

Edited by stex_pb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nekog zanima, registracija za Evo Multiair 2010, 77kw je 28500 dinara, tehnički je 4500 na popustu (inače je 6000). Kako koja godina prolazi sve je skuplje. 2021 me je ispalo 30 000 sa tablicama i saobraćajnom.....

 

 

 

On 2/5/2023 at 7:29 PM, stex_pb said:

Svaki put kad hocu nesto jeftinije da nadjem - zažalim. Sad vidim da mi fali deo sa bebi sedišta za koji znam da je bio tu na početku pregleda....

Dok sam zvao telefonom tehnički da traže deo sa sedišta i da vraćaju kamere na parkingu u blatu sam pronašao isti. Nije mi jasno kako se tu našao. Predpostavljma da ga je košava izduvala kad sam u subotu ujutru otvorio vrata :D

Edited by stex_pb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svojevremeno sam za 2.0 i 150 konja registraciju sa novim tablicama i saobracajnom platio 33000din, a ove godine klot produzenje za 1.9 i 120 konja, 35000... Mislim se, neka i treba da nas deru kad cutimo. Uzas!

Share this post


Link to post
Share on other sites
24 minutes ago, stex_pb said:

Ako nekog zanima, registracija za Evo Multiair 2010, 77kw je 28500 dinara, tehnički je 4500. Kako koja godina prolazi sve je skuplje

Naravno, pa kako drugacije, zbog posledica sukoba u Ukrajini. A jos se ni onaj led na Dunavu od pre par godina nije otopio.

Poredjenja radi, isti blok i veca snaga, prosle godine - Bravo 1.4 MA 103 kW, oko 20.600 din + 4.800 tehnicki, reci oko 25.500 din. Ove godine bi trebalo da je papirologija oko 3.000 din skuplja.

Koliko sam gledao, najveci udeo u poskupljenju je osiguranje (koje su na kraju balade lihvari ipak uspeli da proguraju posle onog podizanja i nalozenog vracanja od strane NBS prosle godine). I to je poskupljenje u 1. premijskom stepenu (za nize je verovatno i vece), a ostatak je uvecan porez.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/3/2023 at 10:35 PM, stex_pb said:

Danas tehnički pregled, našao sam u MML za 4500din. Ispreturali su mi auto kao nikad do sada, bukvalno su ga digli na dizalicu i vrteli točkove i tražili luft u lezajevima. Sreća pa je auto utegnut kao nov, verujem da pola auta kod njih ne bi prošlo. Iako najjeftiniji, većina termina im slobodna.

Na kraju sam dobio savet da zamenim sijalicu žmigavca jer se oljuštila narandžasta boja sa njih (što se i vidi na fotografiji).

 

 

 

IMG_20230203_092038.jpg

Najviše poludim kada vidim da podižu vozila na mestima gde za to nisu predviđena, zadnju osovinu dižu tako što dizalicu postave na gredu, a lepo piše da je zabranjeno dizanje i vuča preko grede :rant: Radio sam 7 godina na tehničkom, od 2015 do 2018 realno sam video svaki 20 - ti auto, a od 2018 do 2021 sam pokušavao da radim po savesti,  da ne puštam kola koja su u haos stanju, ali tu gde sam radio ni to nije moglo da se izvede. Kolege koje su bile manje pažljive su uspele da slome par diferencijala i par aluminijumskih mostova dižući kola samo sa kanalskom dizalicom, pravi pakao :popo: Tako da sam dao otkaz i prebacio se u drugu branšu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Hocu ovih dana da sredim klapnu gasa. Poslao sam upit u par prodavnica za cenu, između ostalog i u ovlašćene. Nikom mi je dao ponudu od 700 evra za klapnu, plus se čeka preko mesec dana.hihi

 

 Goran je dao ponudu 14000 i moj majstor je nasao za slicne pare. I jedina polovna koji sam uspeo da nađem u ŠAPCU  je 70evra.

 

Ovlašćeni naravno otpada samo se dvoumim da li vredi uzimati novu " neovlašćenu". Ko to pravi, koja marka? 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eksperimentišem sa 3D štampom.pokušavam da napravim nosač za mobilni telefon koji paše na Tom Tom :)

 

IMG_20230227_172135.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je, imas na netu vec napravljen nosac u programu za 3D, samo kucaj punto evo phone holder 3d.

Sent from my SM-A805F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...