Jump to content
FAS Goran
stex_pb

Fiat Punto Evo 1.4 MultiAir 16v

Recommended Posts

I jos je u ovom poredjenju restyle Cross verzija, napumpana sa plastikama branika.

Prvobitne verzije 500L pre restyle su bile jos krace, 4.14 m, tj. samo par cm duze od Puntica.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ima, ima, upravo zato i kazem  ... Pogotovo kada se uporedi sa konkurencijom.
Iz tog razloga nas je, kako vreme odmice, ovde nazalost sve manje i manje sa Zabarima, cim se gleda nesto iole novije  .
Iz mog okruzenja, od gomile ljudi, maltene na prste jedne ruke mogu da nabrojim one koji su opet kupili nekog mladjeg Italijana. Jos ljudi koji su im "naklonjeni" i imaju skroz OK iskustvo voznje i posedovanja, kao i ja.
 
Ih, sad branis sebe sto si presao na drugu stranu...imao si i Djulie i Djuliete nego treba da se plati. Najlakse je kupiti francuski poluproizvod kao@totti i pricati da nisi imao izbora.. :D
Stex, gresis za L ali nema veze, gledaj Tipa karavan polako :)

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakvu drugu stranu Mico, kad smo sada svi Stellantis :D ? Ne znam da li si obavesten, predstavljanja PSA kanti vise ne idu u "Automobile izvan grupacije" :stuart: .

55 minutes ago, MS PK said:

imao si i Djulie i Djuliete nego treba da se plati

Uvek mi je bilo degutantno da pisem o cenama (u tom smislu), pa da se zaustavim na tome da bih sa nekim napucanim drugim restyle Giuliette (2016+) za pocetak ustedeo. Takodje sam ih ozbiljno razmatrao i pratio na PA, upadala bi mi u uzi izbor neka nadr*ana - a opet mi se s druge strane nije bas kupovao auto relativno slican onome koji sam vec vozio. Takodje, zbog prosirenja porodice mi treba veci gepek a ne primetno manji. Imalo je i par ulaznih Giulia vrlo blizu sa cenom, da je nesto na sta padam na du*e, naravno da ne bih razmisljao da iskesiram jos za toliko, kada vec menjam i obicno vozim duze vremena. Moj "problem" je sto nisam preterani ljubitelj sedana generalno, koliko god vozio sluzbene nikada nisam ni razmisljao o njima za licni auto, niti mi vrse posao po BG krkljancu i sve pretrpanijim i sve manjim parkinzima. A ni sam model me nije nesto "radio" u standardnim izvedbama cak ni kada se pojavio (ni blizu kao recimo tehnicki za koplje losija 159 u svoje vreme). Svakako inzenjerski sjajan, vozacki auto, da ne bude kiselo grozdje ;) .

2 hours ago, MS PK said:

Ih, sad branis sebe

Apsolutno nemam sta da "branim", moj izbor je moja stvar i nesto u cemu cu uzivati i sto ce mi vrsiti posao. Kao uostalom i svakom od nas.

Jos od kad sam kupio Bravo, pisao sam da cu 90%, kada dodje vreme za zamenu, menjati tabor i pisao (i pitao ovde) za par modela drugih brendova koji su me zanimali, a o kojima sam manje znao.

Takodje, nikada nisam razmisljao binarno, a taman posla zagovarao ili "branio" svoj izbor kao ispravan. Evo npr. i sada svakome od drugara koji me pitaju za utiske, kazem da mi je krivo sto sam u konkretnom modelu bio prinudjen da se posle odlicnog iskustva sa turbo benzincem opet vratim na dizela.
Uostalom, sve je to licno i nema veze sa tim da je, pogotovo Fiat, odavno pukao sa ponudom modela (od cega je prica i pocela). I da ga je, sem malog 500, konkurencija pojela za dorucak. Sa legendom od Lancie je tek tuga uopste i pominjati sta su uradili. A ta dva brenda su valjda primarni predmet Fiat-Lancia foruma :) . Na kraju se sve to nazalost ocigledno preslikava i na sve manji broj vlasnika istih ovde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim ja da ti on samo sabira licne iz prikrajka :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

@stex_pb Ne znam čemu to dvoumljenje ? Pazari nekog lepog brava i pevaj pesmu. ;) 

 

Malo je širi, malo duži, ima desetak cm duže međuosovinsko rastojanje, sto i kusur litara veći prtljažnik. Taman. O komforu i kvalitetu vožnje da i ne govorimo, ipak je bravo klasa iznad. :thumbup:

 

https://www.carsized.com/en/cars/compare/fiat-punto-2009-5-door-hatchback-vs-fiat-bravo-2007-5-door-hatchback/

 

Ili ako to nije dovoljno, gledaj delte. Još malo duža, još deset cm međuosovinskog, još komfornija i udobnija, a cena približna. 

 

Pusti ti bivšeg kolegu @Ivana, lako je njemu sad da spočitava i deli lekcije, kad se kurtalisao 'talijanskog poluproizvoda, i abgrejdovao iz brava u BOV-a. :D

 

 

Edited by Reacher Gilt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh, da, još samo jedna opservacija, i odjavljujem se ...

 

Pre neki dan povezem komšu koji trenutno traži zamenu za svoj auto, iz istog razloga kao i ti, a koji je visok 190 i koji cm. I smestio se on na suvozačko sedište, ali tek kad ga je izvukao do kraja, tako da iza njega nema sedenja jbg.

 

Hoću da kažem da koliko god da mi se sviđa bravo kao model, i kao povoljna kupovina u smislu uloženo-dobijeno, mislim da ga višlji od 185cm uopšte ne bi trebali uzimati u razmatranje. Pogotovo ako su pritom i krakati. :thumbup:

 

Znači, <185cm=Bravo ,>185cm=Delta :thumbsup:

Edited by Reacher Gilt

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jedino ako si krakat i stalno vozis krakate iza sebe :) . Imao sam Bravo 5 godina i familijarno smo isli i preko 1000 km u cugu, par puta vodili i matorce... Bez nekih problema, a visok sam 192 cm i jos volim da zalegnem kad vozim.

Tacno je da za svoju klasu ima manje mesta pozadi. Danak koji placa dizajnu i padajucoj liniji krova. Svojevremeno, u neka lepa vremena druzenja, posecenih skupova, gomile entuzijasta i zezanja na forumu, merili smo rastojanje izmedju pedala i naslona zadnjeg sedista za pojedine modele i uporedjivali. Vise se ne secam tacno, ne drzite me za rec, ali mislim da je za Bravo bilo cca 195 cm (nepotrebni podaci od "bivseg" kolege, kako kazes :P).

Poredeci tako, Grande uopste nije puno zaostajao sa mestom na zadnjoj klupi. Ali ono gde se bas vidi razlika u klasi je sirina vozila, komocija napred, stabilnost uz vece medjuosovinsko, odlican gepek za C klasu (jedina "dobra" strana manjka prostora na zadnjoj klupi). U odnosu na Grande iz B klase ispod, zapremina gepeka je cak 50% veca. Tako da za nekoliko godina, uopste Compact klasa moze coveku da zavrsi posao kao neki all-rounder. Od Zabara, Delta ima tu pogodnost sa jos 10 cm vecim WB i kliznom zadnjom klupom.

Mada, sto neko pametan davno rece - sve se svodi na to koliko gospoji treba mesta da se spakuje :) .

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 minutes ago, Ivan said:

Danak koji placa dizajnu i padajucoj liniji krova.

Ne samo to, ima poprilicno debela sedista u odnosu na  dosta drugih, sto novijih sto vozila istog godista. Usek iza prednjih sedista je dobar za odrasle, al cim stavim auto sediste za klinju, on udara u gornji zadebljali deo i ofc bocne strane koje su isturene u odnosu na usek. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/22/2023 at 10:45 AM, Reacher Gilt said:

Hoću da kažem da koliko god da mi se sviđa bravo kao model, i kao povoljna kupovina u smislu uloženo-dobijeno, mislim da ga višlji od 185cm uopšte ne bi trebali uzimati u razmatranje. Pogotovo ako su pritom i krakati. :thumbup:

 

Znači, <185cm=Bravo ,>185cm=Delta :thumbsup:

Sve si rekao, apsolutno tacno. Evo i ja sa vasinom od oko 192cm, kad se poveze neko pozadi, iako retko vozim vise ljudi, sem kolege sa posla, imam taj problem da povucem sediste napred i odmah mi nije bas komotno za voznju. Evo jedno poredjenje, koje sam slao pre drugarima i ostalo je u viber grupi: 

Screenshot_20230424_174235_Viber.thumb.jpg.57e57bcc211d4cd9e722d88729d08fae.jpg

1. Opel Astra J karavan 2011 god

2. Moj sadasnji Fiat Bravo

3. Stilo karavan (bivsi) 

Eto, u sva 3 auta su podesena sedista kako meni odgovara komotno da vozim, stilo je odneo pobedu sto se tice prostora iza :D

Edited by Ivan-Topola

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stildza koliko vidim Dynamic, sa pomicnom zadnjom klupom? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste ime, bio je u dynamic opremi, pomerala se kompletna zadnja klupa. Imao sam negde tacne podatke (mozda u temi) kad sam merio koliko klupa ide napred i koliko se dobijalo prostora u gepeku pomeranjem. Zaboravilo se, davno bese :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan-Topola Kažem to je neko moje viđenje stvari. Sa prosečnih 180cm i prosečno 85cm dugim nogama meni je Bravo taman, i iza mene ima dovoljno mesta za još jednog mene. Dok je moj drug sa 192-3 morao skroz da izvuče sedište, tako da iza njega nema mesta ni za detinje nogice. 

 

Jednom sam ponudio kraću vožnju komši dvometrašu, i povuk'o sam sedište skroz nazad pre nego što je ušao, al' je ostalo podignuto više od pola, a on ima malo duži torzo, pa se siroma' sav zgrbavio dok je napipao ručicu ... :lol:

 

Al' dobar je komša, uglavnom učtivo odbije kad stanem, al' ponekad me i ispoštuje ... jednom je i u punta ušao :D

 

A to što si pokazao gore na fotkama dovoljno rečito pokazuje situaciju.

 

@Ivan Od kog nivoa opreme je stilo imao duvaljku pozadi ?

 

editić: Samo da naglasim da se ovaj "niži" drugar baš pozituvno iznenadio prostornošću brava, i da je lepo ispružio noge kad je seo.

Edited by Reacher Gilt

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ne mozes brate da uporedjujes brava i stila..sina i oca.. :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, Ivan-Topola said:

Opel Astra J karavan 2011 god

Za mene ovo je vrlo neprijatno iznenadjenje u vezi prostora za putnike pozadi. Zaista sam mislio da ima vise mesta pozadi, a ispade Bravo da ima vise. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sa 197 cm visine znam da kad namestim sediste u trovratnom Puntu kod sestre, sediste pomerim do max nazad i vratim samo za jedan zub tako da iza ni dete ne može da stane. 

 

Kod Delte je dobro sto je klupa klizna i ima mesta prilicno. Bas cu slikati ovih dana ali je otprilike kao kod @Ivan-Topola na trećoj slici gde je Stilo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Evo i snimak, ostao mi je posto sam slao nekome, nadam se da moze da se otvori uredno posto sam stavio po pozivu da se otvori link. 

Onoliki auto, a tako malo prostora iza vozaca, neverovatno :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh uh, bogami tesno. Ja mislio eto karavan, mesta, C platforma a ono corak. 

 

Ako je u karavanu ovako, sigurno je i u HB izdanju isto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja stvarno mislim da je tu Golf klasa sampion prakticnosti. Nekako se vozac lepo ususka tako da bude mesta iza sasvim solidno.

Ja sa 190cm i blizu 100kg lagano sednem iza sebe kada namestim kako treba napred, a i generalno sam ususkan dosta u sedistu i maksimalno je spusteno u pod uvek.

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad već pominjemo porodične automobile, prijatelj je menjao 500L (sa kojim je bio prezadovoljan) za još veči Dacia Joger sa 7 sedišta. Juče sam se vozio njime, auto je stvarno kao autobus. Nov, udoban, startan, prostran. Najveća mana na prvi pogled je kvalitet enterijera, plastika kao na zastavi 101. Valjda ne možeš više ni da očekuješ od najjeftinijeg auta u klasi - 19 000evra sa jakom opremom. 
Motorizacija skromna,  1.0 turbak sa tri klipa na plin. Nisam ga vozio ali drug kaže da gde 500L ide trećom Dacija može 6om :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to je to, bukvalno mema dalje, hocu reci nema nize :D Go for it!

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

IMG_20230803_172151.jpg

Pojavila mi se neka masnoća po plastikama oko satova, skida se noktom, lepi prašinu i ne može da se skine nekim sprejom za table. Probam alkoholom i shvatim da je ta "masnoća" zapravo farba preko plastike koja je počela da popušta od starosti i da lako reaguje sa alkoholom. Skinuo sam kompletno ceo sloj, sad je skroz glatka plastika al bar ne izgleda zamazano i neuredno.... manje zlo.

Tako da znate da plastika reaguje sa 60% alkoholom kao da je farbana temperama. 

Edited by stex_pb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...