Jump to content
FAS Euroauto Goran
radoznali

Fiat Nuova Tipo 1.4 16v - cena održavanja?

Recommended Posts

Zanimaju me redovni i vanredni troskovi. Koliko kosta (u ovlascenom ili ne ) mali servis? Na koliko se radi veliki servis? Koliko je (ne)udoban na duzim relacijama i autoputu? Kakva je potrosnja po gradu zimi i leti?

Bas ovaj Tipo mi je jedna od opcija za novi(ji) auto, pa skupljam informacije :)

Edited by neshaoct
spojeno / formatiranje

Ja sam na 8.000km tako da još nisam stigao do servisa. Ne sećam se da li je neko od vlasnika stigao i pisao, ali to vidi na temi za 500l koliko je benzincima servis, isto će biti. Red veličina ako se sećam je 10-11-12.000. Što se tiče velikog nemam informacije, nisam se ni raspitivao jer dok je u garanciji sigurno neću preći tu kilometražu, posle ću videti... Ima na temi ''Fiat novi Tipo - mišljenje, iskustva, saveti'' okačena ponuda sa planom održavanja za karavan pa možeš tamo videti nešto. Ko prelazi više svakako da treba da proveri cene održavanja u ovlašćenom, ja za 4 god koliko je garancija pitanje da li ću stići do zamene diskova. 

Udobnost je po meni dobra. Nisam promenio puno auta da bih poredio, ali pošto se ne umorim posle vožnje znači da je dobra :) sa Stilom sam imao na dužim relacijama (do mora i sl.) neko trnjenje u levoj strani, sa Tipom ne. Daleko je to od preudobnog, ali korektno. Sa 15'' gumama je značajno udobniji, sa 16'' već ume da gekne preko neravnina, ležećeg.. sa 17'' ver još više ne znam.  Unutra je komotan svakako, dimenzije su mu za pohvalu. Jedino se sedišta uža, pa za korpulentnije može da bude problem i da se sedišta tj. rubovi slome. Ja sa 190cm 90 km nemam problema.  

Ne primećujem neku značajnu razliku potrošnje leti i zimi, mada i ova zima nije zima, svakako da je više snega više bi se vozilo nižim brzinama pa bi bilo više. Generalno, po bordu da naglasim, moj ukupan prosek je 7.2 ranije držalo na 7.1 pa povećalo, verovatno malo zima i u 7.1 je uticao put ne more. To je kombinovana vožnja. Moj ''grad'' tj. oslazak na posao je 5-6 km van grada tako da mu spušta prosek na 8-8,5, kad se samo vrtim po gradu to je 9-9,5. Ostalo je oko 6, magistrala nešto manje, auto put tu negde možda i više ako se brže vozi. Niže brzine, uspon, čist grad velika potrošnja. Kome treba auto samo po gradu da vozi, kreni stani nije preporuka jedino plin. Ako se to uproseči pola pola van grada onda je ok. 

Mislim da se sada i benzinci značajno kupuju za veće kilometraže zbog niže cene vozila, tako da pitanje ti noviji na oglasima da li su zaista malo prešli. 

Edited by neshaoct
skinut višak

7100 din. u ovlašćenom prvi servis u MigAutu Ulje+filter ulja.

Rekli na sledećem će biti oko 12k jer se više stvari menja.

12.500 prvi servis Nikom Kg, svi filteri i ulje.... i ranije sam uvek menjao sve filtere, dal moze se preskače nem' pojma, u uputstvu je svakako preporučeno na 15.000 tako da mozda ko je presao 10.000 ili manje mozda moze se preskoci..... 

Uradjena i druga registracija, oko 23.500

Potrošeno nešto manje od 1l ulja za 11.000km 

Potrošnja benzina po bordu 7.4 

@Tipo95

To je baš, baš dobra cena za kasko polisu. :thumbup: 

Koliko je učešće u šteti....i jel' u pitanju full kasko, ili neki mini-kasko ili sl.?