Jump to content
FAS Goran
horvat

Covid-19 aka Korona virus

Recommended Posts

Drugar i komšija sa porodicom pre neki dan izašao iz samoizolacije.

Ćerka med. radnik pa pokupila.

Svi su dobro prošli. Samo je ona par dana imala povišenu temperaturu.

Inače, dosta ljudi mojoj maloj sredini je bilo već inficirano tako da očekujem i svoj red.

Kad se mora nije teško.

Podrška! :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na VMA, nije 14 nego 10 dan (tako je ispalo), na kontroli na VMC NBG su mi dali uput za PCR pošto sam još uvek imao temperaturu i druge simptome, a brzi test negativan. Pošto VMA ne radi vikendom, zakazao sam u ponedeljak i odradio test, sinoć su mi javili rezultat!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze da se radi testiranje nakon 14 dana ukoliko poslodavac zahteva negativan test kako bi se vratio na posao. Naravno, o trosku poslodavca, tj placa se 6000 posto radis na zahtev. 

Dobar drug i njegova zena su prelezali Covid, njoj zbog skole gde radi trazili test da bi se vratila na posao. Ona dobila da radi, drugar nije.

i cela ova situacija pozitivan/negativan me tako asocira na SP
 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koleginicin dever ima temperaturu, upalu pluca (na nalazu piše da ima covid) jetra itd sve u problemu, , loše mu danima , ali negativan test i neće da ga prime da leži u bolnici.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da... Zena osim gubitka cula mirisa i povremenog slabog kasljucanja nista drugo... Eno je u Covid ambulanti na cekanju od nesto pre 12h... Pre sat vremena mi rece da ni oni sto su tamo od 6 ujutru nisu stigli na red... Ekonomski tigar, zlatno doba i prikriveni zmaj jbga...

Na njen nagovor odradih sa klincima test na antitela da vidimo jesmo li mozda mi pregrmeli to a da nismo znali i svima nam je test negativan... A ponadasmo se suprotno...

Pozdrav drugari i cujemo se...

btw vracajuci film unazad koga znam da se zarazio i iz razgovora sa kumom koja je inace anesteziolog i sa jos jednom med sestrom cinjenica je da je 80 i kusur posto nepusaca... Smesno deluje ali izgleda da je tako... Ajd sad... Takodje zena kaze kad prebroji sve one iz firme u njenom sektoru koji su pozitivni skoro svi nepusaci... Istu pricu prica i kuma koja radi u Luci Dunav Pancevo...
 

6 hours ago, djomla said:
Koleginicin dever ima temperaturu, upalu pluca (na nalazu piše da ima covid) jetra itd sve u problemu, , loše mu danima , ali negativan test i neće da ga prime da leži u bolnici.

Opste ludilo druze... Strasno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni supruga danas slobodna posle 4 dana 12h smena u kovid ambulanti...a sutra dve ispočetka...

Gledam kako ljudi za koje znam da su pozitivni šetaju ulicama i idu u kupovine...baš ih briga...

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj rad, a onda se ti isti proseravaju, uglavnom po društvenim mrežama!

Ja sam, ako ne računamo izlete do bolnica, danas prvi put izašao do prodavnice, sve sa bih video neku babu kako prepipava svaku veknu hleba u prodavnici!:wallbash:

Edited by bane1321

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/23/2020 at 4:27 PM, rocket said:
Znaš nekog ko je umro od gripa? 

Jedina zemlja na svetu koja je vodila statistiku umiranja od posledica gripa običnog je sad kod njih godišnje po statistikama umre najmanje 100.000 ljudi od gripa. Kod nas je pre par godina kad je bio onaj svinjski grip umrlo blizu 10.000 ljudi od posledica visoke temperature i grip uglavnom starijih i hroničnih bolesnika.Tako da da ljudi umiru od gripe.Nedavno sam zbog drugih razloga završio u bolnici i to preko teške veze. Treći dan po dolasku dobio sam temperaturu 39 tri puta su me snimali pluća i uradili tri brza testa i jedan bris na koronu naravno svi su bili negativne. Jedino pozitivno što je bilo što sam bio sam u sobi sa kupatilom. Ispostavilo se da su mi pri prijemu bakteriološki zarazili braunilom. Analize krvi i tipa bakterije još uvek čekam a ono zbog čega sam otišao su uspešno izlečili. 

Inače i ovde moram da pohvalim kliniku za vaskularnu hirurgiju vojnomedicinske akademije.

 

Ko ima vremena neka pogleda ne mora da utiče na mišljenje ali čovek je dosta trezveno govori o svemu

 

 

 

Edited by neshaoct
popravio YT link

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja posle 14 dana izolacije, kao i supruga i dvoje dece u samoizolaciji, u 50 m2 i nigde izlazili nismo. I zbog nas i zbog drugih a neko se šeta sebično ne misleći o drugima.

Otišao na kontrolu, i čekao rezultat do danas. Hvala Bogu, negativan.

Inače, na dan kada sam se testirao i saznao da sam pozitivan imao sam zakazan redovan servis automobila. Iako nisam imao nikakve simptome tada osim nedostatka mirisa i ukusa, nisam otišao na zakazani servis zbog svih tih ljudi tamo...

Ima nas raznih i u ova vremena treba da budemo solidarni jedni prema drugima.

Ne mislim da sam uradio neko "herojsko" delo nego nešto što bi svako normalan uradio na mom mestu.

 

Svima vam želim zdravlja i čuvajte se

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam juče samoinicijativno otišao na pregled u Medigrup i da eventualno snimim pluća, iako su temperatura i opšti bolovi prestali još pre 6 dana, jedino što još malo i povremeno kašljucam, ali to mi se javlja poslednje 2 godine. Doktor me pregledao, poslušao i reče da apsolutno nema potrebe za snimanjem pluća. Uradio analizu krvi i sve u idealnim vrednostima. Samo je preventivno prepisao još jednu turu antibiotika, ovaj put Cefaleksin.

Samo reče da budem na oprezu, pošto bez ikakve najave može da se desi da se za bukvalno par sati drastično pogorša stanje, nepredvidivo je. Ukoliko mi se do ponedeljka, utorka nešto bitnije ne promeni, kaže da je to to i da pičim na posao.

Apropo pušača... dobar drug ima istog frizera (tačnije frizerku) kao i Dr. Goran Stevanović. Jednom se zatekli zajedno kod nje i priča kako ne smeju zvanično da objave, ali da pušači drastično manje obolevaju i sa daleko blažim simptomima i posledicama

Ja čekam povratak čula ukusa i da navalim na sarmu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apropo pušača pa nemoguće da bilo šta veštačko preživi u takvoj sredini pluća jer sam domaćin jedva diše od p***** njih dve pakle cigareta.

 

 Sve mikro pore su zapušene otrovnim katranom

 

Ali zato ako prodre i virus običnog gripa patnje su velike.

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, bit said:

Jedina zemlja na svetu koja je vodila statistiku umiranja od posledica gripa običnog je sad kod njih godišnje po statistikama umre najmanje 100.000 ljudi od gripa. Kod nas je pre par godina kad je bio onaj svinjski grip umrlo blizu 10.000 ljudi od posledica visoke temperature i grip uglavnom starijih i hroničnih bolesnika.Tako da da ljudi umiru od gripe.Nedavno sam zbog drugih razloga završio u bolnici i to preko teške veze. Treći dan po dolasku dobio sam temperaturu 39 tri puta su me snimali pluća i uradili tri brza testa i jedan bris na koronu naravno svi su bili negativne. Jedino pozitivno što je bilo što sam bio sam u sobi sa kupatilom. Ispostavilo se da su mi pri prijemu bakteriološki zarazili braunilom. Analize krvi i tipa bakterije još uvek čekam a ono zbog čega sam otišao su uspešno izlečili. 

Inače i ovde moram da pohvalim kliniku za vaskularnu hirurgiju vojnomedicinske akademije.

 

Ko ima vremena neka pogleda ne mora da utiče na mišljenje ali čovek je dosta trezveno govori o svemu

Ne kažem da se ne umire od gripa, već da li neko zna nekoga ko je umro od gripa? Hoću da kažem da je ovaj virus opasniji

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, totti said:

Samo reče da budem na oprezu, pošto bez ikakve najave može da se desi da se za bukvalno par sati drastično pogorša stanje, nepredvidivo je.

Ovo morate imati svi na umu  - naglo dolazi do pogoršanja i to oko 6-8 dana. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, rocket said:
Ne kažem da se ne umire od gripa, već da li neko zna nekoga ko je umro od gripa? Hoću da kažem da je ovaj virus opasniji

Druže to se ne beleži umro je od srca od raka od izliv krvi u mozak od ugruška od upale pluća i tako dalje i tako dalje. Jednostavno takva statistika se nije vodila do sada u Srbiji. što ne dovodi u pitanje ovaj novi virus koji jeste mnogo jači.Ali u isto vreme je i mnogo čudniji. Jer se dešava da u istoj porodici neko oboli a nekom nije ništa. Neko ne može da ustane iz kreveta i po mesec dana nakon borbe sa temperaturom i malaksalošću.Frka jeste velika bolest je takva da zauzima sve kapacitete bolničkog lečenja i u tome je njena najveća opasnost da se razbolite a da nema odgovarajućih u slova da se bolnički lečite i to ne samo od kovida već od svih drugih bolesti koje su ovde sa nama oduvek.Kao što gore na linku slobodan Reljić reče u Srbiji je za ovih 9 meseci umrlo 30.000 ljudi od vaskularnih bolesti. Naspram 1.500 od kovida umrlo je još devet deset hiljada od od raka

 

 

I još nešto skoro svi ćemo se zaraziti neko će oboleti a nekom neće biti ništa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malopre baš pričam sa sestrom iz Austrije o ovom. Tamo se sad digla frka zašto su morali da se kupuju baš najskuplji testovi od Roche-a po 7,90€, kad ih ima i po 3€.

Sad sam poprilično siguran da želja za masovnim testiranjem kod nas ima neku sasvim drugu pozadinu... ogroman je ovo biznis za neke

https://www.danas.rs/ekonomija/ds-da-li-je-test-na-koronu-osam-ili-35-evra/
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo pre se vratih iz grada... Odneo zeni Power bank... Pacijenti se samoorganizovali u grupe od po 10 knjizica... Oko 15,30 krenula peta grupa a ona je u sedmoj... Evo pre pola sata krenula šesta grupa... Samo da vas podsetim da je nesto pre 12h danas otisla u ambulantu...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A j***** peta šesta sedma dokle koja grupa.

Nisam bolovao ne bih voleo da bolujem ali mislim da je ovo totalno sprdačina za zdrav razum.

 

Najiskrenije ako treba da se gine tu sam ako ne mogu da izdržim virus treba da mrem.

Prirodna selekcija u svom najjednostavnije obliku.

 

Nemam straha ama baš nikakvog idem i na kafu i kod kolega Ina druženja i na roštilja i sve gde me zovu.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 hours ago, alfini0507 said:

Malo pre se vratih iz grada... Odneo zeni Power bank... Pacijenti se samoorganizovali u grupe od po 10 knjizica... Oko 15,30 krenula peta grupa a ona je u sedmoj... Evo pre pola sata krenula šesta grupa... Samo da vas podsetim da je nesto pre 12h danas otisla u ambulantu...

Strašno, ali, baš jezivo.

Ja svaki dan na putu do posla i nazad u BG prodjem pored kovid ambulante na uglu Pop Lukine i ul. Maršala Birjuzova. Meni je strašno ovih jutara, na debelom minusu i hladnom vetru, videti unezverene poglede onih bolesnih ljudi koji čekaju napolju stojeći ili tumarajući oko ulaza u ambulantu. Bog dragi da im pomogne. Zdrav čovek ono teško da bi izdržao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne zna se kome je gore, pacijentima ili medicinarima...

Upravo mi žena čita,sa lokalne fejs grupe,pljuvanje po medicinarima iz naše kovid ambulante....

A od glave smrdi,ovaj tu lekar,sestra, radi,daje max sebe...šta vredi kada su rukovodioci takvi kakvi su...

Moja supruga radi sutra,bar 12h u skafanderu,ne jede, ne pije vodu da ne bi morali u wc...nema dovoljno opreme

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Blesav bre narod druže moj... Tačno tako, "riba smrdi od glave"... Kakvi bre mirni protesti koj qrac! Ovome kad jednom dodje kraj treba da bude u stilu "lova na veštice" kao u Salemu... Nista blaže od toga...

A da... Sad se cuh sa zenom... Pregledali je... E sad za jedno 2 sata su rezultati i kod doktora po terapiju ako se potvrdi test iz privatne lab da je pozitivna... Idemo dalje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skvo se vratila kuci posle 13h provedenih u Covid ambulanti... Pozitivna naravno... Da pokupi lekove na salteru apoteke i pičimo kući na kafu...

Ja i klinci naravno u izolaciju... Ko je raspolozen da nam dobaci po neki hleb dnevno, salamu, cigarete i po neko pivo nek se javi... b679d181e042889066deca902fc4e250.jpgff9e4736e8a1a76884c3517bb3d3a218.jpg

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...