Jump to content
FAS Goran
Petza

Alfa Romeo Giulietta - iskustva, saveti pre kupovine

Recommended Posts

Pojedini su definitivno prosvirali i zestoko preteruju sa ocekivanjima. Za one koji pecaju - evo bar na oko finog i svezeg primerka na oglasima.

Odlicna motorizacija i lepa oprema, kao i "normalna" cena (bar za novonastale okolnosti).

Pa da opet malo odrzim temu o kupovini Giuiette na aparatima za disanje :) :

 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/21955707/alfa-romeo-giulietta-14-sport

 

cs.thumb.png.10a68c9d41c6a2a10ccdf344dc037cf5.png 95d402c62eef-1920x1080.thumb.jpg.12188753a15edea377c46645188bbc59.jpg 522d0738f4ce-1920x1080.thumb.jpg.e12a12f4776d8ec445f611f161f57946.jpg aa4d31e4e346-1920x1080.thumb.jpg.99286df6c3866bd6cc17ce40d05d48d4.jpg 9db628dd30b4-1920x1080.thumb.jpg.a60b320ec44bcb2c1d574d9d274d7152.jpg

 

93ae3800752c-1920x1080.thumb.jpg.fdafa64e674177db79e0fc19af022ce2.jpg 8399915e8191-1920x1080.thumb.jpg.aa640927e17a073809b44d7eb676728f.jpg 88d9fdda3df2-1920x1080.thumb.jpg.437e3c2abe5410f22d3a9838d6cacf45.jpg fe3df7c03b69-1920x1080.thumb.jpg.e8c17ba38da4d7a133027020af47e7c8.jpg 03133e334cf2-1920x1080.thumb.jpg.010a72480428a4cb6e2129191b4b8036.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

postao neki trend da se u opisu pise da auto ima keramicku zastitu, totalna glupost za navesti kao i one slike iz neke detailing garaze i sl. pa sta me briga sto si radio tretman, tvoja stvar, necu ti sigurno na konto toga platiti vecu cenu auta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro, to je u sklopu one fraze "ulozeno puno ljubavi, vremena i truda" :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam naveo keramiku u oglasu pri prodaji, ali kao detalj i mogu reći da znači. Ima ljudi koji cene to. Na kraju krajeva kad je auto kao čaša, miriše, spolja nema crticu plus se sija ko pasije mudo izaziva lep efekat i izdvaja ga od sličnih sa istom ili većom cenom.

Što se tiče ove Alfe iznad, koliko je lepo uklopljena ta navigacija od onih kockastih kineskih.

Sent from my 2203129G using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam ko ceni to kad danas moze svako da je kupi i nanese, ne treba nikakva strucnost, vecina nas ima nekakve premaze na autu dal vosak, keramiku sta god sad bar toga ima dosta u ponudi i lako dostupno svima zamisli kad bi sad svi to pisali, kad vidis da se auto sija, da je poliran i da to sve lepo izgleda ne trebaju dodatna pojasnjenja dal je to poliranje radila ova ili ona firma, dal je ovaj ili onaj premaz, itd. na kraju krajeva zasto bih i verovao tome sto pise kad svasta moze da se napise a pritom i nije bitno.

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/14/2023 at 11:38 AM, Ivan said:

Prava prica da se izbegne cadjavac u Giulietti. Noviji MultiAir od 150 KS, manuelni menjac, odlicna oprema (doduse bez fabrickih ksendzi), navodno mala kilometraza...

Mana je "samo" sto na ovu cenu treba dodati i papirologiju oko uvoza, posto je cena na stranim tablama:

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/21684914/alfa-romeo-giulietta?attp=p0_pv0_pc0_pl1_plv0

 

Untitled.thumb.png.5b0b10735ce25d56032f889bfeae013b.png

Nije bas sveza, bila pre 2 meseca :)

Dodata 1000 preko i eto je na ime kupca :)
 

Fale Xenon-i i Bose da bude odlicna:)

 

PS cena je vec diskutabilna, s obzirom da ih "ovakvih" nema :(

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, KrCicko said:

PS cena je vec diskutabilna, s obzirom da ih "ovakvih" nema :(

To su te cene za drugi restyle i malo napucanije primerke. Maltene identicna, samo 2.0 traktorka, bivsa Skiletova je prodavana nedavno za neke slicne pare.

Samo sto je, bar iz mog iskustva i za licni ukus - ovakav MultiAir motor daleko lepsi izbor za voznju.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites



Ne znam ko ceni to kad danas moze svako da je kupi i nanese, ne treba nikakva strucnost, vecina nas ima nekakve premaze na autu dal vosak, keramiku sta god sad bar toga ima dosta u ponudi i lako dostupno svima zamisli kad bi sad svi to pisali, kad vidis da se auto sija, da je poliran i da to sve lepo izgleda ne trebaju dodatna pojasnjenja dal je to poliranje radila ova ili ona firma, dal je ovaj ili onaj premaz, itd. na kraju krajeva zasto bih i verovao tome sto pise kad svasta moze da se napise a pritom i nije bitno.


To moraš da pitaš one koji cene a dal češ verovati ili nećeš, opet tvoja stvar.
Ljudi koji su kupili auto od mene su odvezli auto kod lika koji mi je radio keramiku da se "doradi" nakon dve godine od stavljanja.
Naravno da ću napisati i keramiku da original sigurnosne šrafove, dva sta guma novih i uz sve to priložim fiskalne račune itd itd i naravno da nisam zbog toga dodatno digao cenu al potencijalni kupac odmah vidi sa kim ima posla. Nema laži nit prevare a sad to što su tvoja iskustva drugačija ili krećeš od sebe, to je već do tebe.
Ja sam naveo moj primer kad prodajem auto.


Sent from my 2203129G using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Golf ko golf za mene hladna nemacka kanturina sto bih rekao mehanicar Gangula :lol: , taj 1.4 TSI jedan od gorih VW benzinskih motora , Alfa je daleko pouzdanija sa 1.4T motorom (bilo koje varijante) nego Golf sa tim motorom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@knezevic76

nisam ni rekao konkretno za tebe nego generalno sta se sve pise i slika po oglasima pocece i jelkice da pisu kad su menjali, ok je pisati za gume i tako neke bitne stvari tipa servisi i nesto bitno sto je radjeno a tice se odrzavanja auta ali keramika, poliranja, slikanja duplih patosnica u gepeku, ne znam sta sve tog tipa mi je u najmanju ruku smesno.

 

Edited by Ivan
Skinut nepotreban citat, dodat tag

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, Markoni Bg said:

Golf ko golf za mene hladna nemacka kanturina sto bih rekao mehanicar Gangula :lol: , taj 1.4 TSI jedan od gorih VW benzinskih motora , Alfa je daleko pouzdanija sa 1.4T motorom (bilo koje varijante) nego Golf sa tim motorom.

Ali kad potencijalni kupac udje i izadje on prvo "oseti" rucice i uopste enterijer :)
Ne oseti se kvalitet motora :( Ni multilink...
PS Golf malo manje goriva trosi, pa jos bolje drzi cenu, i eto :)

Moje iskustvo sa G7 1.2 sa tri cilindra i 1000+km je board potrosnja malo ispod 5, a cep-cep 5.5 litara

 

BTW ne volim golfove uopste :)

 

1 hour ago, OMP said:

nisam ni rekao konkretno za tebe nego generalno sta se sve pise i slika po oglasima pocece i jelkice da pisu kad su menjali, ok je pisati za gume i tako neke bitne stvari tipa servisi i nesto bitno sto je radjeno a tice se odrzavanja auta ali keramika, poliranja, slikanja duplih patosnica u gepeku, ne znam sta sve tog tipa mi je u najmanju ruku smesno.

Kad sam prodavao svoju 156, potencijalni kupac mi je nasao kao veliku manu sto su patosnice stare i ostecene, tako da izgleda da su patosnice bitne :)

 

Edited by Ivan
Sredjen format

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, Markoni Bg said:

taj 1.4 TSI jedan od gorih VW benzinskih motora , Alfa je daleko pouzdanija sa 1.4T motorom (bilo koje varijante) nego Golf sa tim motorom.

Pa ne znam bas, verzije na kais su poprilicno dobre? Moj kum uzimao to u Leonu MQB, u nekoliko servisa smo se raspitivali, bukvalno nikakve mane nisu navodili tom motoru. Ranije verzije, sa lancem, druga prica totalno, nema sta nije odlazilo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, KrCicko said:

Ali kad potencijalni kupac udje i izadje on prvo "oseti" rucice i uopste enterijer :)
Ne oseti se kvalitet motora :( Ni multilink...
PS Golf malo manje goriva trosi, pa jos bolje drzi cenu, i eto :)

Moje iskustvo sa G7 1.2 sa tri cilindra i 1000+km je board potrosnja malo ispod 5, a cep-cep 5.5 litara

 

BTW ne volim golfove uopste :)

 

Kad sam prodavao svoju 156, potencijalni kupac mi je nasao kao veliku manu sto su patosnice stare i ostecene, tako da izgleda da su patosnice bitne :)

 

Ne znam zasto se meri kakav je auto po rucicama i plastici  u enterijeru , shvatite da je zadnjih 15 godina svaki auto unutra isti i svi stede na materijalima , vozio sam Golf 7 2.0TDI i to u boljoj opremi skoro nesto kao GTD ali nista ja tu nisam primetio da je znacajno bolje nego Giulietta , to je ta kategorija auta nijanse su u pitanju iz mog ugla gledanja , ja uvek gledam da odaberem auto koji ima pouzdan motor i menjac tj mehaniku jer nece mi pomoci to sto ima kvalitetniju rucicu za otvaranje vrata ako stalno nesto crkava oko motora i menjaca.

.Ja sam se raspitivao takodje i dvoumio izmedju 1.4TSI i 2.0TDI na kraju ispala dosta bolja varijanta je 2.0TDI iako volim vise benzinca ,kazu za taj 1.4TSI dok ide ide kad crkne popravke su abnormalno skupe da se ne isplate , moze se dogoditi da nema popravke jer je aluminijumski blok motora.Bilo je na oglasima par komada sa crknutim motorima i razmisljao sam da uzmem ali investicija moze otici u nedogled.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realno djulieta ima dosta lose plastike u enterijeru to svi kazu mnogi se i razocarali kad iz nekih alfi presli u djulietu cak i oni iz 147ica i 156ica a ko je vozio 159 njemu je djulieta tek losa sto se tog kvaliteta tice, ja imam vise zamerki u kvalitetu enterijera djuliete ali ne bi mi to odbilo da je kupim.

Naravno pohabanost odredjenih delova enterijera nije i ne treba biti merilo dobrog ili loseg auta sve zavisi ko ga je vozio.

Taj kome su bitne patosnice kakve su u autu mi ne treba kao kupac.

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda na nekim kilometrima se pokaze kvalitet plastika ali ja evo imam jednu 2010 sa 138k i drgu 2014 sa 187k km i unutra su sasvim ok i jedina zamerka je onaj poklopac ispod soferke koji je na obe beep. 

Inace 1,4TSI kod VW grupacije je los kad ima 160 ks dok onaj sa 122ks je odlican i sa kaisem a dobar je i sa 125 sa lancem samo se trwba obratiti paznja na lanac sto je danas normalno i ako se menja na vreme motor ce sluziti mnogo km bez izrazenih problema. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
[mention=15344]knezevic76[/mention]
nisam ni rekao konkretno za tebe nego generalno sta se sve pise i slika po oglasima pocece i jelkice da pisu kad su menjali, ok je pisati za gume i tako neke bitne stvari tipa servisi i nesto bitno sto je radjeno a tice se odrzavanja auta ali keramika, poliranja, slikanja duplih patosnica u gepeku, ne znam sta sve tog tipa mi je u najmanju ruku smesno.
 


[mention=15344]knezevic76[/mention]
nisam ni rekao konkretno za tebe nego generalno sta se sve pise i slika po oglasima pocece i jelkice da pisu kad su menjali, ok je pisati za gume i tako neke bitne stvari tipa servisi i nesto bitno sto je radjeno a tice se odrzavanja auta ali keramika, poliranja, slikanja duplih patosnica u gepeku, ne znam sta sve tog tipa mi je u najmanju ruku smesno.
 

@Ivan ja ne smem onda da okačim tvoju servisnu i knjigu evidencije ulaganja, a to je jedan od bitnih razloga što sam uzeo auto od tebe.
@OMP ne zameri, malo se šalim sa Ivanom.

Sent from my 2203129G using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, Dule 021 said:

Mozda na nekim kilometrima se pokaze kvalitet plastika ali ja evo imam jednu 2010 sa 138k i drgu 2014 sa 187k km i unutra su sasvim ok i jedina zamerka je onaj poklopac ispod soferke koji je na obe beep. 

 

Ovo sto ja mislim nema veze sa km nego je uopsteno tako losijeg kvaliteta sam enterijer, tvrde plastike , jeftine, los kvalitet istih, nije to samo moja zamerka nego i mnogih koji su ih imali ili je imaju, 159ka je recimo avion za djulietu po kvalitetu izrade, mislim da se i ovde na forumu dosta pisalo na konto toga, znam neke koji su ozbiljno bili zagrejani za taj auto pa odustajali uopravo zbog enterijera, mada opet kazem ja je ne bih odbio zbog toga, kupio bih je, vozio pa ako bi me bas smorila lako bi isla na oglase

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vec sam pisao,da musa ima dosta prednosti u unutrasnjosti u odnosu na djulijetu,musa je čvršca,bolje odradjena unutrasnjost,pa cak i kvalitetnija plastika,dok je djulijeta pomalo sva nezna unutra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...