Jump to content
FAS Goran
Petza

Alfa Romeo Giulietta - iskustva, saveti pre kupovine

Recommended Posts

1 hour ago, knezevic76 said:

Meni se čini da je benzinac u pitanju.

Prevarila me potrosnja :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, noviji MA 150, 250 Njutna obrtnog (u N modu, u D nekih cca 30 Njutna vise). I malo niza deklarisana potrosnja od starijeg MA 140 u Bravu npr.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, knezevic76 said:

Kako 150 konja? Koji je to motor u njoj?

Sent from my 2203129G using Tapatalk
 

kao kod tebe u Ivanovom bravu,samo sto je ovo euro 6:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/3/2023 at 9:18 PM, silenci said:

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/21717928/alfa-romeo-giulietta-16-jtdm-oprema?attp=p1_pv0_pc1_pl1_plv0

Al su nagrdili auto sa ovim felnama i čeljustima:D,a i u unutra ovaj ekran mi se nesvidja,neverujem da je fabrika,pozadi izgleda kao da ima 300 konja,a i napred je opasan sa lipom i skudetom od novijih djulijeti od 2016te,jel,a ova 2011to.A unutra motor 1.6mjet sa 105PS

 

da88cc273c6c-1920x1080.jpg   6a02ac955858-1920x1080.jpg    3cffd00a7c4f-1920x1080.jpg

 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/21717928/alfa-romeo-giulietta-16-jtdm-oprema?attp=p1_pv0_pc1_pl2_plv2

 

Evo bar nešto je sređeno...    :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije mi jasno zašto ljudi vole da lupetaju kad vide auto sa sočivima i pomisle, da, to su ksenoni, ili možda znaju pa slažu u nadi APP. 

Ja kad sam kupovao auto, jedna od 3 naj bitnije stavke su bili upravo ksenoni. Pre toga sam ima Bravo, MK2, i rešenje da se stave sočiva i H1 sijalica, su nešto najgore. Jer nema auta kojem nisu sagorele refleksione površine. Pretpostavljam da i djulieta pati od istog problema. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro pretpostavljas. Dosta je lose bez ksenona. Ali meni su fino radili kinezi za ~40e, u 3 godine mi nisu sprzili fabricka sociva... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ofarbao felne ali nista nije dobio na lepsem izgledu, da su bar gun metal a ne ova temeljno siva...ova felna jedino u gun i silver varijanti lepo izgleda a to su i fabricke boje sve ostale je ruze

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, vandu said:

Nije mi jasno zašto ljudi vole da lupetaju kad vide auto sa sočivima i pomisle, da, to su ksenoni, ili možda znaju pa slažu u nadi APP. 

Imas i one koje stave aftermarket xenone u projektorski far, pa to navedu u opremu. A po meni bi to trebalo ne da bude u čekiranoj serijskoj opremi, nego u dodatnom opisu kao dorada.

Mada, lako se vidi, cim se pogleda ima li auto prskalice za farove, uglavnom je to dovoljno. Kada sam (pored jos par modela) razmatrao i Giuliette za sebe - ako vec na prvoj slici ne vidim upravo otvore za prskalice u braniku, pragove, tamna stakla, ne bih dalje ni gledao. Obicno u tim verzijama onda ide i bolja oprema, 6.5'' Uconnect, alu pedale, bolja sedista, ponekad i panorama... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sta treba, da kupim auto sa manje opreme od Stila pre 17 godina :) ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/16/2023 at 12:39 AM, Dule 021 said:

Sutra mi stize Giulietta 2.0JTDM 2014 150 ks iz Francuske sa 180k km.  Ko ne veruje mogu mu dati sasiju pa nek proverava. 

 

Screenshot_20230516_003657.jpg Screenshot_20230516_003902.jpg Screenshot_20230516_003814.jpg

 

Nisam ispratio do kraja.

Jel stigla?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pa sta treba, da kupim auto sa manje opreme od Stila pre 17 godina  ?
Ako si imao stila u full opremi nece ti biti lako :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, KrCicko said:

Nisam ispratio do kraja.

Jel stigla?

Stigla je. 

Dobar auto sa original 186k km dokazivih servisnom istorijom. 

Auto je u voznji perfektan,enterijer je odlicno sacuvan,estetski ima cvoka of grada iliti leda po krovu i haubi  ali to bar danas nije problem da se odradi ali zato je cena  bas povoljna. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
58 minutes ago, MS PK said:

Ako si imao stila u full opremi nece ti biti lako :D

Tada ih je slabo bilo i da se kupe, a kamoli da se previse izvoljeva. 1.9 16v je npr. bio misaona imenica, tek sveze izasao...

Ali se posle lepo pakovalo i druzilo :) , kako je krenuo da se omasovljava nekih 4-5 godina od moje kupovine.

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, PremieRacing said:

e to je vec nesto,il prodavac čita forum,tj temu,pa prihvata kritike

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije jedini takav.Juce sam bas detaljno ocistio iznutra djulijetu,jer nisam je odavno oprao ni iznutra ni spolja.I uporedio sam unutrasnjost nje i muse i video sam da musa ima mnoge prednosti naspram djulijete,prvo,ima bolji zvuk,tj zvucnike i jaci i cistiji zvuk,drugo,musa ima podesavanje pojasa po visini,djulijeta nema ,trece,zadnja klupa kod muse moze da ide napred nazad.Sad verovatno boje opremljene djulijete imaju sve to:D.Al dobro,to su moja zapazanja:)

Edited by silenci

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 hours ago, Dule 021 said:

Stigla je. 

Nema je jos uvek na oglasima... ;) 

 

Siva je vec neko vreme na oglasima, a sa tako atraktivnom cenom stajace kao reklama :)
I ona crvena im dugo stoji...

Edited by KrCicko

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam kod njih kupio moju Alfu i sve preporuke za njih,svaka Alfa koju prodaju ima servisnu knjigu

Ova siva je brutalna ,bas mi je Miloš,tj prodavac ovih alfi ,slao slike u detalje od nje

Al jesu cene djulijeta otise na gore i kod nas ,a i u inostranstvu

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/21808280/alfa-romeo-giulietta-sport?attp=p0_pv0_pc0_pl1_plv0

al ova djulijeta ,dobra joj cena,a ovo kao da su dali detetu da slika,ovo sramota,ova ima motor kao u mojoj 1.4MA 150PS.a 3 godine mladja nego moja i tacno 9200 eura skuplja no moja:thumbsup:

 

9ac4d10ecd39-1920x1080.jpg

3ad75b338499-1920x1080.jpg

Edited by silenci

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, KrCicko said:

Nema je jos uvek na oglasima... ;) 

 

Siva je vec neko vreme na oglasima, a sa tako atraktivnom cenom stajace kao reklama :)
I ona crvena im dugo stoji...

Pa zar mora na oglase? 

Danas sam prodao jedan Qashqai a bio je citava dva dana na oglasima. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/9/2023 at 11:23 AM, vandu said:

Nije mi jasno zašto ljudi vole da lupetaju kad vide auto sa sočivima i pomisle, da, to su ksenoni, ili možda znaju pa slažu u nadi APP. 

Ma Aj to i nekako, ali "trčeći žmigavci"!:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...