Jump to content
FAS Goran
SikterBre

Kuda ide ovaj svet?

Recommended Posts

Uglavnom iz BIH su u ta vremena išli za Nemačku.

Nemci se nikad nisu razmetali našim "prijateljstvom" jer ono ni danas ne postoji.

Ljudi sa ovih prostora su "odani" njihovoj valuti.

Svi znamo da je to produkt višedecenijske strategije.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Mijailović P.

 

Koliko razumem, onda nije problem sa sadržajem (ništa nije slagano/loše odrađeno u tim klipovima), već je problem u autoru kao takvom.

Nema emocija u odnosima između država, samo interesi. Možda autor, baš svestan svoje pozicije u SRB, želi na ovaj način da popravi u određenoj meri odnose sa nama, sa običnim svetom. Šta je nama loše ako neko mnogo moćniji od nas želi da nam se ''učepi'' takvim sadržajem? Razumem da bi sa istim ciljem mogli da postignu 1.000 puta veće efekte kad bi rekli da je KiM deo Srbije...ali to nije realno očekivanje.

 

Možda i mi treba bolje da razumemo šta su velike sile i kako one rukovode svetom?

Primer: 1908. godine tada glavna sila Evrope, donosi odluku da aneksira BiH - Austrougarska jednostrano uzima celu BiH pod svoju teritoriju carskom proklamacijom stanovnicima BiH (najviše Srba). U Beogradu su odmah buknule velike demonstracije, ima dobar tekst Politike o tadašnjim prilikama ovde.

Narod je hteo da Vlada objavi rat Austrougarskoj. ''Pa, mi danas nismo dovoljno spremni'', rekao je vojvoda Stepa, onda pukovnik i ministar vojni.'' Do dana današnjeg u Beogradu nisu bile veće demonstracije jer niko nikada nije izveo na ulice veći procenat ukupnog stanovništva Beograda nego što je bilo tih dana. Kraljevina Srbija je priznala aneksiju 31.03.1909. godine.

 

Tada su pametniji ljudi sedeli u Kneza Miloša i znali šta se kad mora uraditi, a šta se kad može (i spremali državu za to).

Bukvalno 10 godina posle toga (oktobar 1918.) srpski vojnik je prešao ne samo Drinu, nego i Dunav i Savu i počeo da zauzima teritoriju nekadašnje prve sile Evrope. Tokom 90-tih nisu sedeli toliko pametni ljudi u istim tim zgradama, i u vreme kada nije moglo mislili su da nešto može...i rezultat znamo. I, sad treba da kukamo na veliku svetsku zaveru i nepravdu narednih 100 godina, šta li? Da čekamo da se velika sila (sile) pokaju i urade sve kako mi želimo, da ''obrnu ćurak naopako'' što se kaže? To se nikada neće dogoditi. Onaj koji čeka da neko drugi uradi ono što se nikada neće dogoditi nije baš razuman u tim svojim očekivanjima. Zato treba jačati, ulagati (a to sve ne može bez korektnih odnosa sa velikim slilama), a vreme će doći...

 

Od ''kalimero'' ponašanja nema koristi.

 

@SalacUE

 

Jedna sila bombardovala, druga gledala iz Kremlja kako svoju prećutnu saglasnost da unovči, a treća još uvek imala svoju lokalnu agendu u Pekingu = što smo ipak besni samo na jednu od te tri sile? Ništa te sile ne mogu da urade bez međusobnog izričitog ili prećutnog dogovora.

Da li si jednako ljut na Rusiju što je aminovala preglasavanje Srba u BiH na nekakvom referendumu jer je priznala nezavisnu BiH još 27.04.1992. godine, iako Srbi na taj referendum nisu ni izašli?

Da li si jednako ljut na Rusiju što smo imali problema sa hranom/strujom/gorivom tokom prve polovine devedesetih jer je i ona (jednako kao i Amerika) glasala ZA sankcije u SB UN? Nije čak htela ni da bude uzdržana (sankcije bi i tako prošle), već je glasala ZA.

Da li si jednako ljut na Rusiju što je svoju prećutnu saglasnost za bombardovanje Srbije naplatila u milijardama dolara? U julu 1998. im je odobreno 17.1 milijardu dolara novih zajmova - ''under strong pressure from the US Treasury, the IMF agreed to provide 11.2 billion of new funds for currency support which, with contributions from the World Bank and Japan, made up a package od 17.1 billion of new loans.'' (IMF Press Release 98/31 20.07.1998.) I Ruski car je bio slab pa je svojevremeno stao iza Srbije, ušao u rat, to mu je dodatno oslabilo poziciju i na kraju dovelo Lenjina i crvenu revoluciju. Vidiš kako može da se pomogne i kad si slab, samo ako želiš.

 

Pravdamo ih sami sebi jer eto...bili su slabi, nisu mogli tada. Što ih pravdamo? Iz jednako bezveze razloga kao što nekome smetaju i ove USA reklame - zbog emocija. A, kao što sam već napisao i kao što svi znamo: nema emocija u odnosima između država, samo interesi.

 

 

Edited by neshaoct
tehnički edit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potpuno se slažem sa  Nešiom,ovih zadnjih deset godina pod Vučićem ostavljaju traga i mnogi mitovi izviru  kao činjenice,a zapravo nemaju pokriće u stvarnosti.

Nemam predrasuda šta su Ameri uradili devedesetih,ali ne bi uspeli bez pomoći i drugih… 

Geopolitička pozicija nam je takva da jedini mudrošću možemo da napredujemo,a to sumnjam da ambasodor tašač može da izvede… ili onaj koji potkazuje tuđu opoziciju

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Mijailović P. said:

Uglavnom iz BIH su u ta vremena išli za Nemačku.

Nemci se nikad nisu razmetali našim "prijateljstvom" jer ono ni danas ne postoji.

Ljudi sa ovih prostora su "odani" njihovoj valuti.

Svi znamo da je to produkt višedecenijske strategije.

 

Prijateljstvo među državama ne postoji. Postoji samo interes. Za razliku od naših koji gledaju isključivo svoj interes, ozbiljni narodi gledaju interes svoje države

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, rocket said:

I protiv nemaca smo ratovali pa smo posle 20 godina išli tamo da radimo jbg. 

Planski su puštani ljudi tada na rad u insotranstvo radi smanjenja nezaposlenosti. Da nije to rađeno imali bi ozbiljan ekonomski i socijalni problem. Šta god pričali o bivšoj državi u to vreme su po BDP-u samo Albanija i Rumunija bili iza nas u Evropi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesi naravno i upravo ove reklame koje udaraju na emocije govore o perfidnoj i pokvarenoj politici...

Kome prodaju #uda za bubrege.

Sa jedne strane udaraju "klempe" a sa druge strane govore kako smo mi Svet i oni nas, šta li, poštuju.

Begaj bre.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Woodoo said:

Planski su puštani ljudi tada na rad u insotranstvo radi smanjenja nezaposlenosti. Da nije to rađeno imali bi ozbiljan ekonomski i socijalni problem. Šta god pričali o bivšoj državi u to vreme su po BDP-u samo Albanija i Rumunija bili iza nas u Evropi.

Ako bi racunao 2 marke za 1 evro, moji roditelji u mojim godinama su imali 1.35 i 2.25 puta vece plate od sadasnje prosecne plate u Srbiji. Pri tome nemaju fakultetsko obrazovanje niti su bili u partiji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
33 minutes ago, Mijailović P. said:
Interesi naravno i upravo ove reklame koje udaraju na emocije govore o perfidnoj i pokvarenoj politici... Kome prodaju #uda za bubrege.

Sa jedne strane udaraju "klempe" a sa druge strane govore kako smo mi Svet i oni nas, šta li, poštuju.

Begaj bre.

Pametniji smo danas nego juče,ne pada mi više na takve fore...sada se furamo na kredite Eksim i Sber banke,pa mu dođe na isto...

 

@YUgisa

Moj ćale je bio privatnik,keva inžinjer....Ćale vozio Audi 100,kupio vikendicu u Grčkoj,sve od svojih 10 prstiju... izbačen iz partije,ali ga niko nije dirao,radio po 16 h dnevno...kada je umro,na sahranu su došli klijenti i bivši partneri iz svih bivših republika,od Slovenije do Makedonije,toliko se poštovao rad i vrlina...

 

 

Edited by neshaoct
popravio tag

Share this post


Link to post
Share on other sites

@neshtry

Prvi deo sam razumeo. Ok Nebitno.

Jeste, malo smo pametniji.

Mada, tada smo imali ogroman deo Sveta na grbači a kauboji laki na obaraču.

Zaobišli i SB UN.

Jednom je prošlo ali svaki naredni put je malo teže.

Ne kažem da ne može ali...

Kada imaš siledžiju koji je rešio da isprazni nagomilane Steroide, kakva god da je pamet spasa nema posebno kada si mali kao Srbija.

Treba li da se zahvalimo za bombe. Ipak su to $$$$

Edited by Mijailović P.

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, rocket said:

I protiv nemaca smo ratovali pa smo posle 20 godina išli tamo da radimo jbg. 

Među njima i moja šira familija, kojima je dojče marka donela samo razdor u porodici ali to nije tema ovde.

 

https://www.imdb.com/title/tt1630027/

 

Quote

Almanya: Welcome to Germany, ko nije gledao odlična komedija o prvim Turcima koji su otišli u Nemačku tada, da ne spojlujem, odgledajte, ali na kraju se čuje autentični govor nekog nemačkog ministra tad koji je rekao da će nemačka uvek ceniti dobre radnike i ono što su učinili za Nemačku, to važi i za naše radnike i bilo koga. Druga stvar je što su Turci postali država u državi danas u nemačkoj, ima ih preko 5 miliona, to nije tema.

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

@neshaoct
Ne bas najsrećnije poredjenje i zaista cudno.
Nisam ljubitelj Rusa ali porediti ih sa Amerima i zapadom u desavanjima 90-tih je zaista van svake pameti.
Pitati zašto nismo jednako ljuti na one koji nisu reagovali i na one koji su nas milosrdno ubijali, i medijski napravili od nas genocidnu naciju i neljude, zaista je van razuma.
Da li su u pitanju emocije, interes ili strateske igre, neke stvari nisu i ne mogu da se porede, prihvate i postave kao istina, koliko god to neki zeleli.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
44 minutes ago, Siciliano said:

Ne bas najsrećnije poredjenje i zaista cudno.
Nisam ljubitelj Rusa ali porediti ih sa Amerima i zapadom u desavanjima 90-tih je zaista van svake pameti.

Nisam ih uporedio u smislu da ih izjednačavam u odnosu prema nama, već sam ih uporedio u smislu da i oni imaju svoju odgovornost za sve što nam se dešavalo.

 

Vidi...da se zapad nije bavio nama cele 90-te, kime bi se bavio?

Pa, upravo ovo što sada gledamo svaki dan (istok Evrope/Ukrajina/Belorusija) dešavalo bi se Rusiji mnogo ranije...u najgore vreme po njih, kad su najslabiji bili. Njima je realno odgovaralo da neko drugi trpi u igri sa zapadom, dok se oni krpe.

To naše krvarenje 90-tih, plus napad na Njujork od strane Bin Ladena odmah na početku 21. veka, je odvuklo Amere od bavljenja Rusijom dobrih 15-20 godina. To je Rusiji kupilo vreme da joj ove sadašnje aktuelne priče oko dolaska NATO-a na granice, priče oko Ukrajine i Belorusije, dođu u vreme kad je dosta jača i stabilnija, plus i kad Kina ima drugačiju (jaču) ulogu.

 

U takvoj situaciji možda bude razumljivije zašto je Rusija glasala za sve i jedne sankcije prema Srbiji (SRJ) tokom 90-tih. Šta, treba da im se zahvalimo što su i oni digli ruku ZA, a uopšte nisu morali jer bi i sa njihovim uzdržanim glasom sankcije u SBUN opet prošle? Da su barem simbolično bili uzdržani...ali neeeee...i oni su glasali ZA. Pa, možda su tako glasali zato što im je interes bio da se produbi konflikt ovde, da se pusti zapad da radi šta hoće...jer dokle god se zapad bavi nama - ne bavi se njima. I Bože moj...to je interes, nema ljutnje. Ali, nema potrebe ni idealizovati ih.

Možda postane jasnije zašto su sami odlučili da se povuku sa Kosova iz KFOR sastava, a da nisu ni pitali Beograd šta mi mislimo o tome (a, još kako bi imali interes da oni ostanu). Ponovni pogrom nad Srbima (2004.) na KiM se desio odmah sledeće godine nakon što su Rusi otišli sa Kosova...očigledno da nije moglo dok su i oni bili tamo. I, ne samo pogrom, nego da li bi se u Prištini usuduli da jednostrano proglase nezavisnost kad na teritoriji KiM imaju Rusku vojsku...ono, bukvalno na 5-10 km su im bili od zgrade u kojoj su kasnije proglasili nezavisnost? Oni su barem mogli da ostanu vojno koliko god su hteli...njih nije mogao niko da otera (kao što su nas), kao što niko nije mogao ni da ih spreči da prvi uđu na Kosovo kao KFOR. Da im se zahvalimo što su otišli sa KiM?

 

Da ne širim previše dalje...želim samo da ukažem da taj narativ ''Amerika loša - Rusija dobra'' prema nama, predstavlja pojednostavljivanje koje nema realnog osnova. I jedne i druge vode interesi. To ne znači da su nam isto...ali nikako Rusija nije zaslužila da ih idealizujemo. Naravno da nam je Amerika, vođena svojim interesom, uradila sve najgore što je mogla u proteklom periodu.

Narodi koji nisu državotvorni gledaju u tuđu prestonicu i očekuju nešto od tuđina. Mi zato ne treba da gledamo bilo gde.

Saradnja sa svima koliko se može...sa nekima svakako u boljim odnosima nego sa drugima, ali sa svima mora postojati iole kvalitetan nivo...jačati (ekonomski je nemoguće jačati bez tog istog zapada), snažiti, i biti spreman za sledeću podelu karata. Kukanje i emocije tu nemaju mesta.

 

 

Edited by neshaoct
tehnički edit

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, neshaoct said:

Koliko razumem, onda nije problem sa sadržajem (ništa nije slagano/loše odrađeno u tim klipovima),

Naprotiv, već je dosta toga izvučeno iz konteksta! Cela "fora" oko Bugara je to što je citirana svaka druga rečenica njene izjave!

Sramota je na drugoj strani, to što mi ne (želimo) znamo ništa o našim herojima, a sa druge strane znamo sve o starletama, pijanim fuzbalerima i jutjuberima.

A nije da nije bilo lepih i poučnih emisija na RTS (i ranije TV Beograd), nego nema ko da gleda!

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, Woodoo said:

Planski su puštani ljudi tada na rad u insotranstvo radi smanjenja nezaposlenosti. Da nije to rađeno imali bi ozbiljan ekonomski i socijalni problem. Šta god pričali o bivšoj državi u to vreme su po BDP-u samo Albanija i Rumunija bili iza nas u Evropi.

Sad je samo Albanija

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 hours ago, neshaoct said:

Nisam ih uporedio u smislu da ih izjednačavam u odnosu prema nama, već sam ih uporedio u smislu da i oni imaju svoju odgovornost za sve što nam se dešavalo.

 

Vidi...da se zapad nije bavio nama cele 90-te, kime bi se bavio?

Pa, upravo ovo što sada gledamo svaki dan (istok Evrope/Ukrajina/Belorusija) dešavalo bi se Rusiji mnogo ranije...u najgore vreme po njih, kad su najslabiji bili. Njima je realno odgovaralo da neko drugi trpi u igri sa zapadom, dok se oni krpe.

To naše krvarenje 90-tih, plus napad na Njujork od strane Bin Ladena odmah na početku 21. veka, je odvuklo Amere od bavljenja Rusijom dobrih 15-20 godina. To je Rusiji kupilo vreme da joj ove sadašnje aktuelne priče oko dolaska NATO-a na granice, priče oko Ukrajine i Belorusije, dođu u vreme kad je dosta jača i stabilnija, plus i kad Kina ima drugačiju (jaču) ulogu.

 

U takvoj situaciji možda bude razumljivije zašto je Rusija glasala za sve i jedne sankcije prema Srbiji (SRJ) tokom 90-tih. Šta, treba da im se zahvalimo što su i oni digli ruku ZA, a uopšte nisu morali jer bi i sa njihovim uzdržanim glasom sankcije u SBUN opet prošle? Da su barem simbolično bili uzdržani...ali neeeee...i oni su glasali ZA. Pa, možda su tako glasali zato što im je interes bio da se produbi konflikt ovde, da se pusti zapad da radi šta hoće...jer dokle god se zapad bavi nama - ne bavi se njima. I Bože moj...to je interes, nema ljutnje. Ali, nema potrebe ni idealizovati ih.

Možda postane jasnije zašto su sami odlučili da se povuku sa Kosova iz KFOR sastava, a da nisu ni pitali Beograd šta mi mislimo o tome (a, još kako bi imali interes da oni ostanu). Ponovni pogrom nad Srbima (2004.) na KiM se desio odmah sledeće godine nakon što su Rusi otišli sa Kosova...očigledno da nije moglo dok su i oni bili tamo. I, ne samo pogrom, nego da li bi se u Prištini usuduli da jednostrano proglase nezavisnost kad na teritoriji KiM imaju Rusku vojsku...ono, bukvalno na 5-10 km su im bili od zgrade u kojoj su kasnije proglasili nezavisnost? Oni su barem mogli da ostanu vojno koliko god su hteli...njih nije mogao niko da otera (kao što su nas), kao što niko nije mogao ni da ih spreči da prvi uđu na Kosovo kao KFOR. Da im se zahvalimo što su otišli sa KiM?

 

Da ne širim previše dalje...želim samo da ukažem da taj narativ ''Amerika loša - Rusija dobra'' prema nama, predstavlja pojednostavljivanje koje nema realnog osnova. I jedne i druge vode interesi. To ne znači da su nam isto...ali nikako Rusija nije zaslužila da ih idealizujemo. Naravno da nam je Amerika, vođena svojim interesom, uradila sve najgore što je mogla u proteklom periodu.

Narodi koji nisu državotvorni gledaju u tuđu prestonicu i očekuju nešto od tuđina. Mi zato ne treba da gledamo bilo gde.

Saradnja sa svima koliko se može...sa nekima svakako u boljim odnosima nego sa drugima, ali sa svima mora postojati iole kvalitetan nivo...jačati (ekonomski je nemoguće jačati bez tog istog zapada), snažiti, i biti spreman za sledeću podelu karata. Kukanje i emocije tu nemaju mesta.

isto mislim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slabo to kod mene radi i vajfert i članarina,daleko sam da bih mogao  da iskoristim benifite 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se izvinjavam, gde piše da Rusi treba da štite Srbiju i srpske interese?
Pa eto i Ameri i EU tobože brinu o Srpskim interesima i rade za "naše dobro" pa nas stalno savetuju, usmeravaju, pomažu..... A iza svega čist interes. To isto rade i Rusi.
Al ono što je neizbrisiva činjenica je devojčica ubijene na noši, jer eto, ona je kolateralna šteta, zatim zemlja obogaćena osiromašenim uranijumom i sve to iz kuhinje likova koji nam nameću Milunku kao primer kako treba na sve to da zaboravimo!
E to je jedna od najvećih svetskih primera licemerja ikada u novijoj istoriji!
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, knezevic76 said:

Ja se izvinjavam, gde piše da Rusi treba da štite Srbiju i srpske interese?

To nije ni napisano, već da treba u sebe da se uzdamo:

On 2/3/2022 at 8:48 PM, neshaoct said:

Narodi koji nisu državotvorni gledaju u tuđu prestonicu i očekuju nešto od tuđina. Mi zato ne treba da gledamo bilo gde.

Saradnja sa svima koliko se može...sa nekima svakako u boljim odnosima nego sa drugima, ali sa svima mora postojati iole kvalitetan nivo...jačati (ekonomski je nemoguće jačati bez tog istog zapada), snažiti, i biti spreman za sledeću podelu karata. Kukanje i emocije tu nemaju mesta.

Nije bila suština napisanog da li su oni dužni da štite naše interese ili ne (jer svakako nisu), da li su tada bili slabi da to rade ili ne...već da baš zato što nisu (nezavisno od razloga opravdanja za to nečinjenje) ne zaslužuju da ih idealizujemo.

I oni su samo sila sa svojim interesima i oni su im najpreči. Tako im je preče bilo da u leto 1998. dobiju 17 milijardi nego da talasaju oko Srbije. Tako im je preče bilo da se zapad zanima Balkanom 90-tih nego njima. Zaslužuju da ih gledamo kao na još jednu silu koja ima svoje interese, kao što druge sile imaju svoje...a, mi treba da gledamo svoje i da pametno odlučimo kad i kako oni mogu u najvećoj meri da se sprovedu.

 

3 hours ago, knezevic76 said:

Al ono što je neizbrisiva činjenica je devojčica ubijene na noši, jer eto, ona je kolateralna šteta, zatim zemlja obogaćena osiromašenim uranijumom i sve to iz kuhinje likova koji nam nameću Milunku kao primer kako treba na sve to da zaboravimo!

Ta činjenica nije nadprirodna pojava, nije nastala sama od sebe.

Opet paralela od pre više od 100 godina - isto bi nam bilo i da je u oktobru 1908. ova država slepo krenula u rat sa Austrougarskom nakon što je ova aneksirala Bosnu, a narod tražio oružje. Ali, država tada nije bila spremna, progutala je knedlu i nekih 6 meseci kasnije priznala aneksiju BiH.

I tada je mogla nespremna i bez ijednog saveznika da krene u rat sa mnogo jačim od sebe, i ko zna koliko bi Milica (kao simbol stradanja civila) bilo kao posledica. Suština je da su 1908. pametniji sedeli u Vladi i znali da tada nešto ne može da se uradi...i da treba spremati državu i narod za vreme kad će moći da se uradi. Tokom 90-tih nije bilo te pameti da se proceni šta se može, a šta se u tom trenutku ne može...i kao posledica nedostatke te pameti sa jedne strane, i zlikovačkog mozga na drugoj strani, imali smo i taj slučaj (kao još nažalost gomilu drugih civilnih žrtava).

 

Da neko ne bi sada zaključivao pogrešne stvari...to nikako ne znači da se treba (ili je trebalo) odreći bilo čega.

Već da oni koji vode državu treba valjda da budu pametniji od nas, sa njihove visine se bolje i dajje vidi kakav je svet, kakvi su odnosi u njemu, bolje i više bi trebali da znaju....a, ne da nas vode kao muva bez glave, bez ijednog cilja i saveznika za njega. Time ustvari opravdavamo i one koji su nas tako vodili jer eto...nije do njih, već postoji nekakva ultra-mega-giga zavera protiv nas, i ko god da je bio vlast isto bi nam bilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj naš direktor sve izmeš'o.

Četnike i Partizane, naše i nji'ove, qrve i 'edere...

Istina je samo jedna!

Oni (da ima zavere) su ubice i tačka!

Naravno da će se odnosi popraviti ali, ako neko misli da se sakrije iza onakvih poruka u vidu onog spota, greši.

Iskreno se nadam da će se nekad u budućnosti revidirati sve i da će neke stići zaslužena kazna.

Jesu majstori opsene i imaju iskustva u zamagljivanju istine ali baš zato moramo biti budni.

Od njih čovek može svašta očekivati i ja se uopšte ne čudim onom "spotu" -naprotiv.

Upravo i jeste tako nešto u opisu njihove politike/interesa.

Jedino sam zgrožen količinom licemerja.

Ipak, kaubojima i revolverašima nije ništa sveto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...