Jump to content
FAS Goran
hansf

Fiat Grande Punto - saveti, iskustva pre kupovine

Recommended Posts

On 7/18/2016 at 10:40 PM, BojanSM said:

Hvala svima na odgovorima, citam i pratim sta pisete!

Do kraja godine se vracam sa baustele i tada ce da padne kupovina, do tada svaki predlog\prilog\primedba dobrodosla!

 

Pozdrav svima, samo da se javim da nisam istrajao u želji, ponovih se sa klasičnim Puntom sa fabričkim gasom pre neki dan, bio sam tvrd u nameri dok nisam naleteo na ovog sa 45000km i 3000 evra cene. Vozam ga već koji put na relaciji SM BG i ne smem da se žalim. Još jednom hvala svima na savetima, nadam se da se nećemo družiti u nevolji nego samo u informativne svrhe :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

Da ne otvaram novu temu, dilema je otprilike ovakva:
Grande Punto 1.2 benzinac 2006 to, vs. Citroen C2 1.1 benz, 2005-to . Inace pozeljniji je manji auto, laksi za zensku glavu. Ja bih izabrao GP-a ali ipak mi se cini prespor i u gradu zna da popije...a o Citosu nemam pojma, pa rekoh da pitam...jel ko imao iskustva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Srecom nije moja zena :)
Ja sam kao znao sta da kazem ,a GP, ali za C2 nemam pojma...a znate na osnovu cega zenske biraju aute... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije niko imao C2?
Zanima me bar kakav je taj 1.1 psa motor, ima li nesto na sta treba obratiti paznju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok je motor, isti je isao i u zastavu zadnjih par godina proizvodnje. Hoce step motor malo da zeza ali generalno su izdrzljivi i pouzdani.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

a taj step motor košta (tada kada sam čuo za njega) 2000 din.

dobar motor kao i većina te koncepcije.

mislim da je C2 lakši od grandea pa taj motor ima manje posla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako i izgleda. C2 je ipak zenstveniji auto, a mozda je cak i pregledniji i laksi za parkiranje. Ali ja nisam mogao reci nista o tom autu, a GP a sa 1.2 motorom sam nahvalio u smislu jeftinog odrzavanja, ali da moze dosta da potrosi u gradu, moze...a iskustva su razlicita, nekome ne smeta preslab motor, a nekome smeta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

C2, mislis?
Oh, to mi se ne svidja, desilo mi se na Unu 45s (88-mo godiste) super autic bio dok nije riknuo motor :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

C2 je raketa u odnosu na GP, jedino što ima manje mesta u svakom pogledu, ali ako je to nebitna stvar, tj ako se gleda drugi auto u kući, pre bih izabrao c2 :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ovako, auto ce koristiti jedna osoba, mozda dve 90% u gradu. Nije bitno koliko ima mesta unutra, treba joj mali i okretan gradski auto, koji ce mozda moci neki put i na autoput. Ispada da oba zavrsavaju posao, s'tim sto je C2 mozda okretniji u gradu i laksi za parkiranje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam kao zeni uzeo jedan lep C2 1,1 2004 i to bas zbog  preglednosti i  sto je mali auto a i registracija i potrosnja su povoljni. 

Nema ni klimu  sto mi je jeo bolje jer imam jednu brigu manje a i za po gradu  mi i ne treba.

Vozio sam  x puta C3 1,1  i to sa upaljenom klimom  zaista nikako ne ide e sad video sam da je C2  brzi i startniji ali se ne opterecujem time nego sa stanjem auta sto je meni prevashodno vaznije. 

GP je svakako veci ali i nesto skuplji auto a da uporedim jedan sa drugim ne mogu jer  C2 jos nikad nisam ni imao niti vozio pa jedva cekam da sednem u njega i provozam.

Mozda mi se i svidi  u voznji a ovako estetski su mi oba ok i svaki na svoj nacin mada je C2 manji i ima manji gepek.

Utiske mogu da ostavim ovih dana a mozda vec i sutra jer bi trebalo da je ocarinjen C2 pa da ga teram kuci i onda vidim dali ce leci zeni jer ona se boji ,ko i svaka zena, kakav je menjac i dali ce moci lepo da se namesti. Za boju sam je ubedjivao da je lepa :lol: i zenska jer je plavi metalik pa je to progutala a sad da vidimo samo jos da joj legne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probao sam jedan Punto evo, 2013.god, kupljen kod nas, presao 5x.xxx kilometara. Moze da prica ko sta hoce, ali taj auto je kao brod-teretni!!! KRece se, ali jedva. A bio sam tako zagrejan za njega... Ako gledas Grandea, gledaj dizela. Imaj u vidu i da su sedista u Grandeu jako tvrda, moze da smeta. Imam oko 2 metra u visinu i 0,115 t u tezinu, i sedista mi po obliku i dimenzijama odgovaraju, ali mi se nikako ne svidja to sto su toliko tvrda.
Sa Citrusom nemam iskustva, ali verujem da je sa navedenim motorima, Citrus u prednosti. Ipak obrati paznju, auto nije samo motor...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kratko sam vozio jedan Yugo s tim Citroenovim motorom sto ga hvalite, nije bas nesto bio zivahan. Uostalom, od tih malih dvoventilskih benzinaca i ne mozete ocekivati bog zna sta u vezi toga. Zbog malo manjeg motora i tezine Citroen bi trebao malo manje i da trosi. Medjutim, odrzavanje je sigurno skuplje.
Drugar, ja bih ti savetovao da zeni prepustis odluku. Ako nesto krene naopako (a kod polovnjaka to uvek moze da se desi) bar neces ti biti kriv. ;)

Послато са GT-S6310 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ma ko god da izabere auto, zena nece i ne moze biti kriva

Moze, pa gde je ravnopravnost?

Послато са GT-S6310 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos cu da se izvinjavam :)



P.s. Sad cujem da je u igri i Ford Fiesta 1.4 tdci. Bolje mi je da cutim. Mada sam ipak rekao da Fiesta sa 1.3 benz ne valja to je stari motor..

Share this post


Link to post
Share on other sites

C2 je poprilicno kraci (manji) i sa troja vrata. U nekom poredjenju proizvodjaca tu bi vise isli Punto i C3.

Upravo skoro smo sestri gledali (i pazarili) C3, doduse 1.4HDi, a u igri je bio i GP. Citroen je vrlo korektno odradjen, udobniji, o 1.4 HDi se sve zna....

Pominjem posto vidim da u igru ulazi i ta Fiesta dizel, pretpostavljam da je ona pete generacije sa Duratorq 1.4 (kao ovaj iznad).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čudna je ta priča oko generacija kod Forda. Ta Fiesta o kojoj pričaš je u praksi Mk6, iako se na wiki vodi kao Mk5
Kad na Google-u ukucaš Fiesta Mk6, izlaze ti ove od 2002-2008 godišta.

Sve zato što Englezi i Nemci drugačije poimaju šta je šta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...