Jump to content
FAS Goran
zlox

Cene goriva...

Recommended Posts

Cisto neka stoji presek, aktuelne cene... Obican ED opet ode na skoro +20 kinti u odnosu na BMB95:

 

IMG_20230911_141351_1.thumb.jpg.74c4c2d6bb67e423520dfa1b12270e4b.jpg

 

Aditivirani G-Drive 100 tacno 20 kinti skuplji od 95-ice.

A aditivirani G-Drive dizel, skuplji 6 kinti u odnosu na obican ED.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je statistika za dizel sa https://www.globalpetrolprices.com . 

Cene dizela su od 4.9.2023. i po tom parametru smo u top 20 najskupljih zemalja na svetu.

S obzirom da je dizel u medjuvremenu, proslog petka, poskupeo jos par dinara (na 207 din) i da je EUR trunku pao - moguce da cemo sa najnovijim presekom uspeti da udjemo i u top 15 najskupljih:

 

1.thumb.png.685271e6d11f97202ba932cc02f5540e.png  2.thumb.png.899bfb2dfd9c63597e250b6fee58b2b4.png  3.thumb.png.97bf0ea197ec7f2da9784e50bf7ffda7.png

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pisah X puta da mi je taj auto trosio od nekoliko dl do nepun litar vise, nego 1.9 dizel pre njega. A voznja, "zahvaljujuci" ovakvim cenama, paradoksalno bila jeftinijaAko gledamo samo gorivo.

A ako se gleda kompletno odrzavanje, registracija, voznja, "ekologija" - tek ga je tu benzinac tukao :) .

On topic, najgore je sto ovakva cena dizela automatski vuce za sobom i masu drugih stvari. 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo izbacise novi presek, cene dizela su od 11.9.2023. (mislim da izbacuju na 7 dana): https://www.globalpetrolprices.com

Kao sto najavih, zbog poskupljenja poslednjeg petka i trunke pada EUR, "popravili" smo se jos par mesta. Tako da trenutno po ceni dizela zauzimamo 19. mesto u svetu.

A na samo 2-5 eurocenti (ili par dinara) po litru, vec su nam lako dostizni nejaki Nemci ili Britanci:

 

c.thumb.png.8332e34cd2644748bbbc3dad663c7714.png

 

Ako je nekome interesantan podatak, prema podacima "GlobalPetrolPrices.com" - prosecna cena dizela u svetu je 1.19 EUR ili cca 140 dinara.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Treba gorivo 500 din da bude. Narod bi i onda cutao. Pravi predstave sa parizerom i kojekakvim glupostima, treba nas jebati! 
A Hrvati rade na smanjenju cena za 1300 životnih namirnica da se vrate na cene od decembra prošle godine.

Послато са 2203129G помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Litar evrodizela će danas od 15 sati do sledećeg petka u isto vreme koštati maksimalno 211 dinara za litar, a cena benzina evropremijum BMB biće 192 dinara za litar.

Prethodne nedelje evrodizel je koštao 207 dinara za litar, a benzin evropremijum BMB koštao je 189 dinara za litar.

Ovo znači da je evrodizel poskupeo četiri dinara, dok je cena benzina uvećana za tri dinara za razliku od prošle nedelje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlicno, EUR je jos malo pao, tako da litar dizela ide na 1.8 EUR. Sto bi znacilo da po ceni prestizemo Nemacku, a u rangu smo sa Englezima. Ispred nas ostaje jos samo par ovih boranija sa standardom - tipa Monaka, Svajcarske, Svedske, Belgije, Holandije, Danske i sl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neki dan mi drugar šalje sliku sa italijanske pumpe na autoputu 2.04€ za euoiprenium benzin(to je valjda kao kod nas 95

Share this post


Link to post
Share on other sites

Republika Srpska.Ceo potez od Pavlovica mosta,Bijeljina do Loznice oko 2.8 km.Prosek. Benzin i dizel.Onaj obican,standard.

Tj oko 167-168 dinara.

 

Edited by sasha015

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/16/2023 at 3:07 PM, Misha87 said:

Nedavno sam bio na moru u Grckoj, zalosno je da je u Makedoniji gorivo toliko jeftinije. Bas smo papak drzava.

poskupelo i u MKD u odnosu na pre ali opet jefnitine nego kod nas, u GR  je benzin prilicno skuplji nego kod nas, tamo je oko 220din (ja letos platio 223din kad je kod nas bio 176) dok je dizel slicna cena malo samo skuplji nego ovde

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja u Grckoj platio 2.07E na BP pumpi, auto je dosta mirnije radio nego na nasem i bugarskom gorivu. U Bugarskoj sam platio gorivo kod Sofije negde oko 187 dinara u povratku a u odlasku je bilo malo jeftinije. Kad sam video kod nas cene goriva slogirao sam se :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...