Jump to content
FAS Goran
keep on rolling

Farbanje felni, niklovanje, sređivanje…I styling takođe

Recommended Posts

Hm, da to su Bobanove felne, ali to mi je presvetla, onda mi treba mozda 603/A :huh:

 

Generalno mi je problem da ne mogu da nadjem kako izgledaju Alfine boje za felne. Takodje ne mogu da nadjem kod boje ovih felni: 

 

image.thumb.png.a7c98a19ed83d60b2644004140e06e54.png

 

Sve sto sam uspeo da nadjem je ta lista sa kodovima, ali zapravo mi nista ne pomaze...

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sam bio u farbari, cirkus totalni :D

Njihove sifre se uopste ne poklapaju s ovim :(


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da u farbarama nemaju sifre boja za felne samo karoserijske sifre sem ako neka boja felni se poklapa i sa bojom karoserije....ja sam za felne uvek uzimao boju iz njihove ton karte onako koja mi se svidi, tih silver ionako ima hiljadu nijansi da zaludis kad gledas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Audi koristi veštačku inteligenciju za kreiranje točkova budućnosti

 

audi felne.jpg

 

Veštačka inteligencija je dobila diplomu iz dizajna zahvaljujući kompaniji Audi, koja sada koristi napredni softver kako bi pomogla da se kreiraju točkovi budućnosti.

 

Poznat kao FelGAN, ovaj sistem veštačke inteligencije ima zadatak kreiranja novih točkova, koji kada su kompletirani ljudi nemačkog brenda postavljaju pored ljudskom rukom kreiranih, kako bi ''diskriminator'' pokušao da zaključi da li su oni originalni ili kompjuterski generisani. Nakon ovoga je zaključeno da veštačka inteligencija kreira realistične točkove i ovaj je proces ponovljen nekoliko puta, sve dok trening nije bio kompletiran. Zapravo, ovo treniranje bilo je korisno kako bi algoritmi učili iz svojih grešaka i konstantno popravljali svoje performanse pružajući daleko realističnije rezultate. Audi tvrdi da su rezultirajući točkovi toliko realistični da čak ni oko stručnjaka ne može ili ih u pojedinim slučajevima jedva razlikuje od pravih fotografija.

 

FelGAN sistem kreiran je u okvirima kompanije Audi i ima namenu da dizajnerima pruži inspiraciju, jer kako nemački proizvođač tvrdi, ljudima ponekada promiču stvari koje su im previše poznate tokom kreativnih procesa. Međutim, zahvaljujući ovom softveru, dizajneri mogu izvući praktično neograničeni broj ideja i otkriti motive iz potpuno novih perspektiva. Audi tvrdi da FelGAN radi tako što konstantno predlaže veliki broj fotorealističnih dizajnerskih rešenja ili ponovo kombinuje postojeće dizajnerske karakteristike na ciljani i inovativni način. Međutim, veštačka inteligencija ne radi sav posao dizajnera, koji često koriste samo individualne elemente FelGAN kreacija. Selektovani točkovi zatim oživljavaju na aluminijumu ili plastici zahvaljujući visokotehnološkoj glodalici koja kreira prototipove dizajna.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pitanju su 17tice, kazu da je u pitanju bruseni aluminijum, crne povrsine su farbane naknadno.

Da li je moguce vratiti na fabricko, to jest bruseni aluminujum( i kako se o radi), ili je moguce samo farbanje/plastifikacija?

Da li imate preporuku servisa koji bi mogao to uraditi?

Pozdrav
Nikola858ad0e40172e920a0dde42fb5db8f39.jpg

Послато са 2109119DG помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

OEM 16ke za Clio 3.  Morala je dobra priprema , gitovanje, šmirglanje ...na kraju korak manje jer sam se odlučio za boju spremnu za alu felne. Ima nešto laka u sebi, pa je finiš sasvim prihvatljivo sjajan. 

 

IMG_20231013_185233_7.jpg

IMG_20231013_201913_5.jpg

IMG_20231013_185836_5.jpg

IMG_20231013_184416_3.jpg

IMG_20231013_184411_0.jpg

IMG_20231013_182542_8.jpg

IMG_20231013_182539_5.jpg

IMG_20231013_080423_1.jpg

IMG-20231010-WA0011.jpeg

IMG-20231010-WA0009.jpeg

IMG_20231103_073032_0.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako polako dolazi lepo vreme, gledam malo da sredim felne i odradim neko amatersko sredjivanje, pa rekoh da upitam ako neko ima da predlozi neko od sredstava, odnosno sprejeva za ciscenje felni. Da li je neko imao iskustva sa ovim Titanium proizvodima? Dosta ih hvale, ali ne znam da li je samo marketing zbog YT kanala? Turtle je racunam uvek ok izbor, za sta god da se koristi. Bio sam nedavno u Ikei, bila je gomila onih cetki za ciscenje, razne neke vrste, cena zaista bagatela (Generalno sam se odusevio sa cenom za neke od proizvoda koje imaju u ponudi), ali sam zurio i nisam kupio. Sad vidim da te cetke za felne prodaju i za 800-1000 dinara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od auto hemije koja je kod nas dostupna u velikom broju radnji preporucujem Sonax. Jeftinija a dobra varijanta Wheel Cleaner-a je:

https://tektion.rs/auto-kozmetika/sredstva-za-ciscenje-pranje-i-poliranje/sredstva-za-cisenje/sonax-sredstvo-za-ciscenje-felni-xtreme-plus-500ml/

 

A ako hoces ozbiljniju varijantu onda:

https://tektion.rs/auto-kozmetika/sredstva-za-ciscenje-pranje-i-poliranje/sredstva-za-cisenje/sonax-beast-sredstvo-za-ciscenje-felni-1lit/

 

Probao sam i svasta od ostalih proizvodjaca, Turtle, Chemical Guys i jos par ali po odnosu cene i kvaliteta mi se ovo gore najbolje pokazalo. Imas i u Lidlu njihov Wheel Cleaner koje je ubedljivo najjeftiniji, oko 300 kinti ali je dosta slab.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Misha87 kao na nekoj nagradnoj igri sam dobio Titanijum set hemije. 
Licno mi je ok, radi posao. Cini mi se za nijansu bolje nego neka jeftinija varijanta

Share this post


Link to post
Share on other sites

K2 Roton - odličan, a jeftiniji od Sonaxa. 

Njime bar jednom mesečno. Za ostala pranja- može i obično sredstvo za pranje felni, obično je to neka blaga kiselina. Roton i slična sredstva imaju vezivac gvoždja u sebi. Kad felna "prokrvari" znači da je sredstao vezalo gvožđe za sebe. Gvožđe iz diskova, pločica...

Pranje guma- može i  Akra , sredstvo za pranje motora. Nakon toga , zaštita guma nečim je obavezna, pošto izgleda "posno". 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...