Jump to content
FAS Goran
zaki

Lepi i zanimljivi primerci iz oglasa

Recommended Posts

38 minutes ago, Smireni said:

Takodje, leti u njemu mora biti 80 stepeni. :D

 

ma to su fore tj nisu fore cinjenica jeste ali samo brojka a covek ne moze da oseti razliku u belom i crnom autu, kad se usija na suncu usija se svaki najmanje je tu do boje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije bas tako. Ja se jos uvek secam kad sam presao iz crnog u srebrni auto, tog prvog dana na placu kod matorog. Stajao ceo dan na suncu na uobicajenom mestu, ja ulazim i ocekujem isti pakao kao i prethodnih dana u crnom. Osetno drugacije. Ja pomislim - tripujem se. Odem na net da proverim, (od testa, do testa) razlika je bila ako se secam ispravno, od deset do dvadeset stepeni izmedju belog i crnog auta na suncu. Neki su merili samo spolja auto, neki vazduh u autu, neki temperature enterijera itd.

 

U svakom slucaju, osetna razlika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro ali ja konkretno ne osecam razliku, na poslu stoji moj auto i stoji beli sluzbeni jedan do drugog, ja nisam primetio leti razliku kad udjem u njih ali nije ni bitno svakako mi to ne bi bila stvar zbog koje bih zaobisao kupovinu crnog auta

Share this post


Link to post
Share on other sites

treba bas smelosti ili manjka pameti da se upustis u kupovinu ovakvog auta i motorizacije sa ovom km koji pritom deluje nekako ofucano sto do duse i ne cudi kad ima skoro 300k

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzecemo za prihvatljivije da sam hrabar, pre nego ovo drugo :wub:

Auto mi je samo ponudjen, nisam nista detaljno razmatrao - ovde htedoh da dobijem neki savet, ako neko ima, o odrzavanju i iskustva sa ovim motorom. Ja ga nisam nikad vozio, jesam 30d i 50d u kasnijim modelima. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 hours ago, OMP said:

treba bas smelosti ili manjka pameti da se upustis u kupovinu ovakvog auta i motorizacije sa ovom km koji pritom deluje nekako ofucano sto do duse i ne cudi kad ima skoro 300k

mislim da na toj kilometrazi nikako ne bi smeo da deluje ofucano ako je iole normalno vozen i odrzavan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su bela i srebrna boja vrh zbog gorepomenutih razloga, em auto izgleda bolje i mladje, em se ne upali toliko enterijer, a kao slag na tortu lakse je odrzavanje eksterijera.

 

Mada kao za inat vecina auta su mi bila crna samo iz razloga sto je velika vecina D/E segmenta crna i onda ako bi iskljucio crnu skroz drasticno bi smanjio izbor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iako sam bio skeptik po pitanju belog auta, nadalje gledam skoro isključivo bele.

Svakom drugom tražim i najmanju falinku kako bih eto imao i tu psihološku satisfakciju. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lako bih ja za boju, lepi su mi i crni i beli, cak i bordo X6.

veci mi problem predstavlja to sto vlasnik kaze da je "Sve od servisa uradio", i mali i veliki i dpf, a navodno nema racune tj bacio ih je 

:D

Onda mi nekako ne ide u prilog da jos doplatim za taj auto, a dajem svoj auto u koji sam siguran i znam sta je sve servisirano u prethodnom periodu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/22493083/fiat-grande-punto-13-mjtd?attp=p1_pv0_pc1_pl1_plv0

 

Uskoro ce godinu dana od kako imam automobil, i dalje s vremena na vreme pogledam ponudu, cisto da vidim da li ima nesto slicno onome sto sam uzeo i da ispratim cene, da li padaju i koliko. Jedan od lepsih koje sam video na oglasima u poslednje vreme, i to prvo na grupi na FB, jer mi na oglasima nije iskakao (Imam parametar za Automatsku klimu, a u oglasu je stavio Manuelna). Od opreme ima gotovo sve cini mi se, jedino bih vise voleo sportska sedista (kao na mom) umesto ovih koznih, a cak i cena nije nerealna, pogotovo kada se uporedi sa drugim modelima. Cak mi se i boja mnogo svidja, video sam ih nekoliko sa ovom bojom, lepo upadaju u oci. Interesantno, iz Smedereva, tamo sam i moj kupio. Da u ovom trenutku trazim kola, sigurno bi opasno zaigrizao, bar gledajuci slike. Naravno, kilometraza je upitna, svi se krecu oko ove magicne 170-180k cifre, ali ovako na slikama izgleda primamljivo i fino doteran. Steta sto nema broja sasije, da se dodatno pogleda, ali ovakvi su kod nas uglavom dolazili iz Holandije (Bar koliko sam ispratio kad sam za sebe gledao pre godinu dana).

Evo.PNG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lep autic, nema sta. Ziv primer kako forum pozitivno utice na glediste ;) .

Sto kaze kolega, jesu upitni ti Euro 5 1.3 MultiJet. Ali s druge strane, sta god novije od motora da gledas iz bilo koje grupacije (par godina staro), sve redje je da nije neka komplikacija, downsize, karakteristicne bubice, ekologija cak i kod benzinaca... Tako da se sve vise svodi na to koje manje zlo izabrati. Konkretno u DS jedino iz tog razloga nisam ponovo uzeo turbo benzinca koga sam opet hteo, slicno je vazilo i za druge brandove koje sam razmatrao. Davno su prosla vremena motora poput npr. Fiatovih 1.9 ili 1.4 . I uvek mi je interesantno da pogledam sledeci izbor vlasnika istih.

 

PS: Nista sto ne moze naknadno da se doradi - ali uvek kada bacim pogled na neki ovako lepo nasviran Evo, zacudim se zasto mu fabricki nisu ugradjivali projektore. Bar u ovim nekim jacim verzijama, legli bi kao du*e na nosu, jos u kombinaciji sa xenonom... Ovako sa reflektorskim farovima i ogromnim zutacima deluje arhaicno, kao sa pocetka ovog veka, bas mu unazadi izgled za 2 generacije:

 

e0ddf0050a43-1920x1080.thumb.jpg.a506975234e36932a0860b48943d47ce.jpg

5 hours ago, Misha87 said:

Uskoro ce godinu dana od kako imam automobil, i dalje s vremena na vreme pogledam ponudu, cisto da vidim da li ima nesto slicno onome sto sam uzeo i da ispratim cene, da li padaju i koliko.

Sta te briga, to tek kad dodje vreme za prodaju. A u medjuvremenu polako pratis situaciju za sledeci :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/21983650/alfa-romeo-156-25-v6busso?attp=p0_pv0_pc0_pl1_plv0

Baš je dobra ova 156ica,jos sa ovim Busso motorom,ovo je bas super jak motor.

Kod ovih prodavaca sam kupio djulijetu

https://www.polovniautomobili.com/alfa-romeo-milos-i-lazar

9b3c4204f541-1920x1080.jpg

35e4f01406c1-1920x1080.jpg

f95298319f2f-1920x1080.jpg

0c44f796539e-1920x1080.jpg

92e86540c3ae-1920x1080.jpg

02487ffbf449-1920x1080.jpg

ovo je neki novi T Jet 1.8:D

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/22484011/lan

 

e6b7e69ce7b7-1920x1080.jpg

Edited by silenci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovi samo alfe valjaju i uvek imaju lep i specificnije verzije al mi nije jasno kome prodaju tolike alfe pogotovo ovako neke primerke po ovoj ceni, jeste buso i jeste lepa ali brate 5 soma previse

 

pa delta i nosi T jet oznaku sa 1.8 motorom, doduse ima i ono DI ispred ali to je u sustini to 

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

to mu dodje onda tdi:lol:,salim se ,eto nisam znao da je i to Tjet,ustvari oznaka Di tjet

Oni samo imaju Alfe i to sve su iz Svajcarske

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, OMP said:

pa delta i nosi T jet oznaku sa 1.8 motorom, doduse ima i ono DI ispred ali to je u sustini to 

1 hour ago, silenci said:

eto nisam znao da je i to Tjet,ustvari oznaka Di tjet

1.8 Di T-Jet bi trebalo da je verzija 1750 TBi iz Alfi, tj. blok od 1742 ccm, DIREKTNO ubrizgavanje, itd...

DI T-Jet je samo bila komercijalna oznaka tog motora za Deltu, u verziji sa 200 KS i Aisin automatikom.

 

Dok je T-Jet samo turbo nadogradnja FIRE motora na 1368 ccm bloku, nemaju direktno ubrizgavanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 hours ago, silenci said:

Ova delta je na oglasima malo poduze veroovatno zbog kombinacije cena+motorizacija. Stvarno deluje ko casa, uzivo ne znam.


Posto je deljena ranije i po fb grupi, malo mi je poreklo upitno, nv tablice, neka veza sa sm (video na fb), prodaje se u bg. Ima neki skroz neubedljivi post na fb tipa prodajem je ali ne zelim, visak, cena je takva kakva je ko zna da ceni kupice i slicne stvari... Od zene bi se lakse razisao

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, darkman14 said:

ko zna da ceni kupice i slicne stvari

Ko zna da ceni Tigrove AS gume :D , od 8 somica za 18''.

Ostatak stvarno deluje OK, odlicna oprema, ali za ovo bas treba da mu naleti neki teski entuzijasta.

A trazenu kintu moze samo da sanja - em sa ovom motorizacijom, em za auto koji ce uskoro napuniti deceniju i po, em sto je to nazalost i dalje Jelta za dobar deo Srbalja.

Verujem da bi 1750 TBi mnogo lakse otisao u nekom modelu Alfe.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, darkman14 said:

Ova delta je na oglasima malo poduze veroovatno

I ja to cenim, verovatno od 2018. kad je i prešla oglašenu kilometražu!:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...