Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Ja volim mrvu brze da prodjem kroz kruzne kada uslovi to omogucavaju.

To mrvu brze je, recimo 40-50km/h kroz kruzni kod Arene.

 

Vrlo lepo se vidi razlika izmedju Wintere i Potenze, tj Wintera krene da "zvace" i primeti se da se guma uvija. Nijednom niie proklizala, ali lako je primetiti da ne bi jos mnogo opterecenja izdrzala.

 

Tako da i ne treba neko divljanje da bi se videla razlika u kvalitetu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dovoljno je da voziš u okviru ograničenja i da se prilikom ne predviđenih situacija uoči razlika između "jeftinijih" i "skupljih" pneumatika.

Ponovo bih napomenuo - sada su takvi "skuplji" pneumatici od 10e i više skuplji od jeftinijih pneumatika. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ticma moram ti priznati da je i sava s3+ kod mene na puntu odradila super posao na kopu pre dve nedelje,tri osobe i pun gepek, doduse normalna voznja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Rile_bg po mokrom se pazi,  ja imam trenutno s3+ na 147ci i to stare par mjeseci, na snijegu ih nisam probao, al po kisi ne da su smece nego haos, 3,4,5 brzina svako malo jace potapanje gasa odma se pali lampica, sinoc je bilo bas dosta rose, skroz mokar put, uletih malo brze u kruzni i zabaci guzicu bolje no da bmw vozim :ice:

a zastavnice, mnogo je brate 90 po autoputu :popo: sad se sjetih ovoga hahahah odnijece te rizlaaa :rofl:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je neko vozio 505 svaka druga mu je premija.
Sa njima sam prolazio i takve snegove kakve neki ni sanjati neće.
Sve na autu nekoliko decenija starije tehnologije a i sam nije bio mnogo mlađi.
I takooo...

trt

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 hours ago, Milutin-NS said:

giphy.thumb.gif.510cdd3e3a3bf0caa7e0cecc51c8ba5d.gif

 

 

Imao covek kao neku ideju, pa smislio sad ce on nama da napise kako su svake gume ustvari iste...i da je to jedna cista prevara. A i ne postujemo pravila saobracaja, jer primecujemo razlike gumama sto svakako je do toga sto kolektivno divljamo po gradu i gazimo pesake jadne...

Šta sam mislio - tvrdim i dalje.

Shvatam one koji voze trke, a ostali neka razmišljaju o sebi ( ako imaju čim )

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Martin said:

Dovoljno je da voziš u okviru ograničenja i da se prilikom ne predviđenih situacija uoči razlika između "jeftinijih" i "skupljih" pneumatika.

Ponovo bih napomenuo - sada su takvi "skuplji" pneumatici od 10e i više skuplji od jeftinijih pneumatika. 

E hbg, ja takve "senzore" nemam. 

I na detektoru laži, s opkladom "u kuću" , mogu da tvrdim da nikakvu razliku ne primećujem svojim stilom vožnje ( skoro sve po propisi i zakoni, po gradu 50-60...seks samo sa ženskinjama a nikad volanom, menjačem itd) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 minutes ago, MS PK said:

Onda je bolje da te vozi neko :D

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока
 

Važi, javi se drugi put, kad objavim oglas za vozača :) 

 

Btw - vidim da si iz Prokuplja, a nedavno stigoh s puta po jugu Srbije. Nigde krkljanca, semafora, haosa kao u Bg...a dvoje sam ih video da su "aterirali" u njive. Verovatno i oni testirali gume, a ?  A u dolasku ( noćna vožnja) , lokalci kao da su sami na putu sa 6 traka. Ali zato tokom dana vidić cvetiće , svećice i spomenike pored puta kao da kroz groblje voziš.

 

Ne brže od pameti

Edited by Zastavnik10

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, YUgisa said:

Mogu i ja da se prijavim? Nudim barem 25% brze stizanje na adresu :D

E još ako to možeš da izvedeš da mi se ne prospe kafa dok direktorski čitam Kurir na zadnjem sicu - šalji oma CV :)

 

ps - kazne su na tvoj račun  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

NANKANG Star Performer Winter AS

 

Sa ovima mi je Punto stigao iz Nemačke....Slične ko Trajal T5,dakle kao da su od platike ...

Jel ih ima još neko?

Sledeće sezone,tigrove!531e6358da6625837cab2fe3c288a013.jpgdc84117001cd66fe0e7d1918539410da.jpg

 

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
28 minutes ago, neshtry said:

NANKANG Star Performer Winter AS

 

Sa ovima mi je Punto stigao iz Nemačke....Slične ko Trajal T5,dakle kao da su od platike ...

Jel ih ima još neko?

Sledeće sezone,tigrove!

 

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

Ne znam konkretno ali si me se onim poređenjem s plastikom podsetio na nešto.

Slušao sam nekog tehnologa kad je rekao da se dobre auto gume i dalje prave isključivo od prirodnog kaučuka...a da svega par zemalja/ firmi drži monopol nad "kaučukovcem" još iz kolonijalnih vremena. 

Reče čovek, što je manje kaučuka u smesi, proizvod više naginje plastici a monopol na kaučuk drže Mišelin..i onda neke američke firme kojih se ne sećam ( možda Gudjir ? ).

Kaže, ovi ostali, kaučuk dobijaju samo koliko im monopolisti dozvole ( tek da izgleda da postoji slobodna trgovina ) i zato imaju više sintettike u svojim gumama nego francuski i američki( ili engleski? ) monopolisti. Čak reče da sitni najčešće kupuju gotovu smesu od monopolista ali nikad ne dobijaju premium kvalitet niti tačnu recepturu. 

 

 

E sad, poenta je da je Tigar u Mišlen grupi tako da su oni "dobri" sa monopolistom i verovatno imaju bolji pristup kaučuku nego neki drugi. 

U svakom slučaju, za one koji ne probijaju zvučni zid između 2 semafora - Tigar je sigurno dobar. Moje iskustvo je takvo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Istina,to mi je struka pa znam.A i keva mi je tehnolog u penziji...
Najgore je kada startuješ sa klizavog,koliko god da si umešan proklizaju.
Druga stvar je kočenje na klizavom...ni abs ne pomaže,ni razmak,ni manja brzina...
Vozio sam tigrice na službenom puntu,druga priča...
Najviše me podsećaju na trajalke

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, dejanhn said:

@Rile_bg po mokrom se pazi,  ja imam trenutno s3+ na 147ci i to stare par mjeseci, na snijegu ih nisam probao, al po kisi ne da su smece nego haos, 3,4,5 brzina svako malo jace potapanje gasa odma se pali lampica, sinoc je bilo bas dosta rose, skroz mokar put, uletih malo brze u kruzni i zabaci guzicu bolje no da bmw vozim :ice:

Ne brini Dejo, Rile je bezopasan. Ne vozi dizela i ne zna sta je torque zato i ne moze ta S3 da pokaze pravo lice. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje iskustvo sa z8 wint je pozitivno.Uzete u Nemackoj,plasio sam se da nece valjati jos cifra od 130e za nove 15 je smesna,ali sam isao na varijantu,ako se u Nemackoj prodaje tj. na njihovom trzistu ne bi trebalo da su lose.Probao sam ih i po snegu i po suvom.Lepo drzi i na mokrom i suvom i na moje prijatno iznenadje volan dosta laksi nego sa hankook ventur prime 3 koji mi je letnji set inace.Probao sam na auto putu Preljina-Ljig ako je neko isao zna da ima par dobrih krivina.Svaku krivinu su savladale sa preko 140kmh.Jedina zamerka da su bucnije od letnjeg seta,to je i bilo ocekivano.Ali prilikom kocenja su bucne.Pre njih sam imao winteru tigar,kao zimski set.WIntera i Z8 ne mogu da se porede po mokrom i klizavom wintera je bas losa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja trenutno vozim tigar syineris na opel corsi 1.2 195/50/15, gume su nove i ponasaju se 3 puta bolje po ovom dosadasnjem vremenu od zimskih. Jeidini problem je sto ako padne sneg moras da parkiras auto, zamenski mi je auto pa mu necu stavljati zimske, necu voziti za vreme snega i leda ako ga bude.

Share this post


Link to post
Share on other sites

NANKANG Star Performer Winter AS

Sa ovima mi je Punto stigao iz Nemačke....Slične ko Trajal T5,dakle kao da su od platike ...

 

Sad sam video "made in taiwan",tako da se uklapa u priču Zastavnik10

 

 

 

 

Edited by Ivan
Skinut nepotreban citat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...