Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Ajde breee ljudi pisite :thumbsup: opanci dolaze u nedelju pa su mi saveti stvarno neophodni.....

i kakve su ove Goodrich????

A i to na sta jos treba da obratim paznju... tipa godiste...??

dajte neku preporuku slobodno :thumbsup:

hvala.

Edited by manja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se BF GOODRICh-a tice, neces pogresiti, ja sam ih stavio za leto na svoj auto i dobre su skroz. Za ove druge sto si pitao ne znam kakve su, ali goodrich sigurno nije los.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko su jeftinije od Michelin Energy Saver? Pretpostavljam da su ovi što sad kupuju više u toku, da ja ne rondam, pa bi mogli da napišu neke cifre.

Share this post


Link to post
Share on other sites

..........naravno BF Goodrich G-FORCE PROFILER :thumbup: :thumbup: :thumbup:

hvala svima :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovih dana kupujem komplet zimskih guma, pa me interesuje da li na Mareu može dimenzija 195/65 15, 195/60 ili čak 185/65 15? :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ti predlažem da ne uzimaš ništa manje od profila 65. 185/65 može sigurno, a mislim i da 195/65 može da prođe, mada je za zimsku gumu bolje da bude malo uža tj. 185/65 ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba mi pomoc oko izbora pneumatika. Moj problem je malo slozeniji.

Do sada sam imao dosta kvalitne gume sa kojima sam nazalost prelazio malo manju kilometrazu nego sto bi trebalo. Continental, Bridgestone, Mischelin... Sa svima sam imao problem vece istrosenosti unutrasnjeg dela gume. Sto se tice trapa sve je ispravno. Problem pravi moje vesanje zbog koga su tockovi nakrivljeni po vertikalnoj osi, pri cemu se unutrasnji deo gume trosi vise nego ostatak.

Sada nemam vise para za bacanje nego hocu da uzmem TIGAR gume. Iz iskustva drugih ljudi znam da je hitris odlicna guma. Takodje ono sto sam nacuo je da prima nije bas tako sjajan model i da je jeftiniji. Danas gledam cene kod obliznjeg vulkanizera, i vidim da je cena hitrisa i prime skoro identicna... Pri cemu prima ima index brzine V, a hitris H.

Interesuje me, da li je to mozda neka prima nove generacije, jer koliko se secam ranije je bila dosta jeftinija od hitrisa? I koji model biste vi izabrali da ste na mom mestu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se hitris hitro potrošio po spoljnim ivicama, posle nekih godinu dana i oko 20 ljada km, jesam malo panjio krivine al ne tako strašno, nemam problema sa trapom jer Michelin energy saver vozim godinu dana i kao nove su...

Ova prima ne znam kakva je...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hitris je meni ok guma, imam je na kolima. Za svaku preporuku. Mogu reći da sam proteklu zimu prošao sa Hitrisom vrlo dobro.

O primi nisam čuo najlepše........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se da je ok, pogotovo kad pogledaš cenu...ali je za laganu vožnju.

A zar nije to letnja guma? Da sačekaš još mesec dana pa kupiš zimske, a onda skupljaš pare do leta za letnje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne razumem kako je sa trapom sve u redu a guma se troši iznutra? Pa na Mercedesu i BMWu kojima su po pravilu zakrivljeni točkovi na unutra se ne poližu gume s unutrašnje strane. Ne znam ko ti je rekao da ti je sve u redu sa trapom, ali promeni majstora. ;) A što se tiče Tigra, ne mislim ništa o njemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovih dana kupujem komplet zimskih guma, pa me interesuje da li na Mareu može dimenzija 195/65 15, 195/60 ili čak 185/65 15? :question:

idealno bi bilo da imas i celicne 14 pa da munes 175/65 - 14

a ako ostajes na 15, moze 185/65 :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice trapa centriran je, to je 99% sigurno, jer sam ga prosle godine centrirao, a ne secam se da sam imao neke jace udare od tada. Otici cu jos jednom ovih dana cisto da budem siguran. Sto se tice ostalih delova na trapu koliko sam i ja mogao da vidim, jer cesto zavirujem sve je OK.Veruj mi, voleo bih da nesto nije u redu sa trapom, svanulo bi mi jer bi se resio tog problema. Jedino imam propisali amortizer levi, ali to je trenutno dok ne zamenim... Tockovi su distancovani jer je takav ET felne, i kada se uzme ugao zakrivljenja dobije se jace delovanje na unutrasnju ivicu...lepo se vidi okom da su tockovi zakrivljeni. Nije to drasticno da odere gumu, nego ona unutrasnja sara je vise potrosena nego spoljna.

A zar nije to letnja guma? Da sačekaš još mesec dana pa kupiš zimske, a onda skupljaš pare do leta za letnje?

Ta ti nije losa...ionako se sad mora zakonski imati sve 4 zimske. :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

U svetlu aktuelne nabavke zimskih guma, ne bi bilo lose da kolege koje su skoro nabavile ili ovih dana nabavljaju zimske gume, napisu gde sta ima, po kojoj ceni, sta preporucuju, ima li negde neka akcija, popust, prodaja na rate i sl :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje : kako bi stajala guma 185/60 15 video sam u kemoimpexu Fulda u toj dimenziji 5400 a u 175/65 15 kosta 7100...

ovako stoji 175/65 15

Pitanje : kako bi stajala guma 185/60 15 video sam u kemoimpexu Fulda u toj dimenziji 5400 a u 175/65 15 kosta 7100...

ovako stoji 175/65 15

[url=http://www.postimage.orgyeah-oops.com/image.php?v=aVL5S0'>L5S0.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^ za zimu ti je bolje da imaš uže, funkcionalno gledano. Na oko ne verujem da je neka razlika...a 65 ti je i malo balonkastija :) i sumnjam, ali može da se desi da ti kači preko rupa kad ideš, ako ti je auto malo spušten..a i ako nisi, "spusti te" sneg koji se na njih nalepi :D

Evo jedan sajt informativnog karaktera :coffee: ,imaju vise radnji po gradu,

i cini mi se da su im cene malko nize nego kod ostalih,ali ne mogu da garantujem

http://www.planetaguma.com/

Po meni ovde je u mojoj dimenziji best buy

Proizvođač: BFGoodrich

Model: G-Force Winter GO

Dimenzije: 185/60/R14

Cena: 4.871 RSD

Samo 700 dinara više od Tigra, a imam baš ove od prošle godine i sjajne su, ne znaš dal je sneg ili nije :thumbsup:

Isto ovoliko košta i Kleber, Krisalp HP2, cenim da je kvalitet otprilike isti...pa ko voli nek bira :)

Edited by Oktopod

Share this post


Link to post
Share on other sites

BFGoodrich 185/60/R14 je za nijansu jeftiniji od Fulde, ali mi je nekako Fulda draza

Mada, na sluzbenim kolima imamo BFG i sjajno se pokazao

Al, marketing je marketing, Fulda mi je zakon...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje : kako bi stajala guma 185/60 15 video sam u kemoimpexu Fulda u toj dimenziji 5400 a u 175/65 15 kosta 7100...

ovako stoji 175/65 15

Pitanje : kako bi stajala guma 185/60 15 video sam u kemoimpexu Fulda u toj dimenziji 5400 a u 175/65 15 kosta 7100...

ovako stoji 175/65 15

[url=http://www.postimage.orgyeah-oops.com/image.php?v=aVL5S0'>L5S0.jpg

Pa ta 185/60 ce ti izgledati gotovo identicno kao ova, samo sto ce ti gazeci sloj biti siri. Jer 60% od 185 je priblizno 65% od 175. Prema tome razmak od gazeceg dela gume do felne ce ti biti gotovo isti kao i na 175/65. Tu nemas nikakav problem. Jedino sto je zimi bolje imati sto uzu gumu. Ali ako gledamo da po gradu godisnje bude snega po asfaltu par dana, ta dimenzija je odlicna.

P.S. I ja sam cuo da je fulda odlicna guma!!! :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...