Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Konacno sam posle duge pretrage i x dana provedenih na netu nasao 3 vrste zimskih guma koje zavredjuju paznju i odlucicu se za jedne od njih jer po svim parametrima su najbolje za sneg. Na svim ADAC-ovim testovima poredak je sledeci:

1. Vredestein Snowtrac 3 - Cena: 5,432 RSD

2. Continental ContiWinterContact TS800 - Cena: 6,048.00 RSD

3. Fulda Kristall Montero 3 - Cena : 4,326.00 RSD

P.S...velicina guma je 165/70/14

Edited by pubps

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde si nasao ove Fuldine, zvao sam Kemoimpex i sve su im rezervisane u ovj dimenziji. Kazu da ce dobijati, ali je mnogo firmica koje imaju Puntice pa se plasim da i ta isporuka ne bude rezervisana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam nabavio Good Year Ultra Grip 7+ u dimenziji 195/65/15 u Planeta gumi.

Nazalost, od danas popust od 5% ne vazi, <_< pa je cena po komadu 6.143 din.

Mislim da je to i dalje dobra cena za taj kvalitet gume, ali ima i jeftinijih marki (Sava, Goodrich, Tigar, Kleber)

Mogao sam da trazim i na drugim mestima, (Beoguma, na akciji do 20. septembra ovu gumu nudi za 5.972) ali obzirom da sam bio u prolazu, a vec spremio novac..... rekoh ajd u p.m. :angry:

Onima poput mene, koji nemaju nijednu zimsku gumu, predlazem da nabavku ne odlazu previse.

Deluje mi da ce se pritisak kupaca na velike prodavce povecavati, sto uskoro moze da dovede do nestasice nekih dimenzija, ili do povecanja cena

Edited by Lyon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam nabavio Good Year Ultra Grip 7+ u dimenziji 195/65/15 u Planeta gumi.

Nazalost, od danas popust od 5% ne vazi, <_< pa je cena po komadu 6.143 din.

Mislim da je to i dalje dobra cena za taj kvalitet gume, ali ima i jeftinijih marki (Sava, Goodrich, Tigar, Kleber)

Mogao sam da trazim i na drugim mestima, (Beoguma, na akciji do 20. septembra ovu gumu nudi za 5.972)...

Samo opet da napomenem...najkasnije do ponedeljka biće postavljena nova tema u Parterima Kluba. :thumbup:

Npr. ova guma u istoj dimenziji će koštati oko 5.800 RSD, uz besplatnu dostavu na adresu kupca.

Ukupni trošak (za 4 gume) tako pada sa 24.572 dinara na 23.200 RSD.

Inače, gume skoro sigurno poskupljuju 5% do 10% od oktobra...najavile veleprodaje... :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ očekujemo da baciš ovde tu obavijest u formi linka kad bude :D

reci mi, besplatna montaža, to ne podrazumeva balansiranje? nov ventil verovatno ne...i ne očekujem samo pitam :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta cena će biti samo za članove FLCS...ali i puna cena (bez popusta) za ljude koji nisu članovi Kluba će biti opet dovoljno povoljna... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam nabavio Good Year Ultra Grip 7+ u dimenziji 195/65/15 u Planeta gumi.

Nazalost, od danas popust od 5% ne vazi, <_< pa je cena po komadu 6.143 din.

Mislim da je to i dalje dobra cena za taj kvalitet gume, ali ima i jeftinijih marki (Sava, Goodrich, Tigar, Kleber)

Mogao sam da trazim i na drugim mestima, (Beoguma, na akciji do 20. septembra ovu gumu nudi za 5.972)...

Samo opet da napomenem...najkasnije do ponedeljka biće postavljena nova tema u Parterima Kluba. :thumbup:

Npr. ova guma u istoj dimenziji će koštati oko 5.800 RSD, uz besplatnu dostavu na adresu kupca.

Ukupni trošak (za 4 gume) tako pada sa 24.572 dinara na 23.200 RSD.

Inače, gume skoro sigurno poskupljuju 5% do 10% od oktobra...najavile veleprodaje... :thumbdown:

Sjajno :thumbup:

Ja sam danas iskoristio priliku posto sam prolazio, a obzirom da nemam nijednu gumu, hteo sam da izbegnem neku kasniju mogucu guzvu.

Kad bude zavrseno, neka kolege iskoriste tu zaista povoljnu priliku i pomoc naseg kluba :thumbsup:

^^^ očekujemo da baciš ovde tu obavijest u formi linka kad bude :D

reci mi, besplatna montaža, to ne podrazumeva balansiranje? nov ventil verovatno ne...i ne očekujem samo pitam :thumbup:

Montaza je besplatna, balansiranje i ventili se napalcuju.

Nisam ni ja montirao danas, ali uz racun mogu kad hocu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta ste napisali pre ovog....OK.Ipak samo jedna konstatacija na osnovu LICNOG iskustva.Ne zanosite se M+S gumama,to ne postoji.To je samo nacin da dobijete losu gumu za celu godinu.Letnja guma je letnja,i zna se koja svojstva ona ima.Zimska je sve suprotno letnjoj i te dve stvari se ne mogu pomiriti u jednom proizvodu.Naravucenje,bolje nabaviti drugi set tockova,na duze staze se isplati a i SIGURNIJE je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako pogledate sajtove M+S jeste oznaka za ''univerzalne'' iliti ''za sve sezone'' gume... ja sam čuo još i izraz ''leto-zima'' :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

to jesu univerzalne, ali mogu i zimi da se koriste. ko ide na skijanje il zivi u planinskim krajevima,te gume ne vrse ulogu zimi.

Imam zimske hankook w400 bas zimske gume i jako su se barem meni dobro pokazale u svim uslovima,cak i na testovima ima dobre rezultate,sad ima nova serija w440 jos bolja guma,pa je to dobra preporuka za zimsku kvalitetnu gumu.

te su mi na prednjim tockovima,dok pozadi stavljam proverene wintere  :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste ali ako ima pahuljicu onda je zimska,ljudi ne obrate paznju nego samo gledaju da pise M+S.Evo PDF fajl o gumama gde ima objasnjeno pa koga ne mrzi neka procita.

Edited by Dr. Tuborg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fulda Kristal Montero neverujem da je toliko losija kolko joj je manja cena,mislim da letnje gume treba uzeti sto bolje a zimske su manje vise iste.Ako preteras ni najbolja te guma nece sacuvati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na tigar winteri pise M+S a klasicna je zimska guma i nije za sve sezone tj leto - zima nego je cisto zimska

Share this post


Link to post
Share on other sites

M+S su sve aktuelne zimske gume, što znači da imaju, pre svega, ucrtanu pahulju u trouglu. Pretpostavljam da su i sve aktuelne All Season (No Season:)) gume M+S takođe.

Letnja guma, naravno, nema smisla sa ovom oznakom. Možda M-S. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoje gume koje nisu MS a proizvodjac im je stavio oznaku da bi mogle da se prodaju na nekim trzistima.Recimo Toyo Proxie 4.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kit Komerc za sad najjeftiniji, Tigar Wintera u dimenziji 185/60 r14 sa montazom kod njih 3900din. Ako neko nadje jeftinije, neka vice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Džumandži reče - MUD + SNOW iliti, blato + sneg.... :thumbup:

Razlika između zimske i letnje gume se vidi na kilometar. Uopšte ne moraš biti vrhunski poznavalac automobila da bi uočio razliku. Obično zimske imaju usmereni dezen i mnogo više kanala i kanalića...i na dodir je znatno mekša od letnjih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas tako, blato i sneg... Blato nekadzna da bude gore od snega... A razlika na oko vidljeva je na kilometar, nema sanse das se omase zimska i letnja...

Nego, imam ja jedno glupo pitanje! Zasto meni gume skripe mnogo u krivinama? Nemojte mi sad samo reci da vozim kao blesav! Naime, isti put, samo nov asvalt stavljen, uslovi voznje manje vise isti, put je dosta krivudav, pa nije u pitanju neka velika brzina vec samo malo vece naginjanje auta... Brzina ide imedju 40 i 70 km/h ima i par lakat krivina, ali mi se ranije nisu cule gume. U pitanju su letnje gume, pa sad ne znam da li su mi ove BF goodrich bolje ili mnogo losije od prethodnih koje se nisu cule? Ili je do novog asfalta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Normalno da skripe kad vozis kao blesav

:lol:

Sala, sala

Ne bi trebalo da skripe, ili bar ne toliko, ako ne ulazis brzo u krivine

Ja bih na tvom mestu proverio kakav je trap, treba li tu nesto zameniti ili ga mozda centrirati

Edited by Lyon

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Zasto meni gume skripe mnogo u krivinama? ...Brzina ide imedju 40 i 70 km/h ima i par lakat krivina, ali mi se ranije nisu cule gume. U pitanju su letnje gume...

Najverovatnije su matore. Pogledaj DOT.

Ljudi, ovu priču oko M+S i pahuljice imate ranije na ovoj temi i sve je razjašnjeno šta je šta. :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites
:realmad: Stavljene juce 4 zimske nove :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...