Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Piroćanci su mnogo bolja kupovina nego neke čudne marke, šit klasa zvučnih imena ili matore gume, pa makar imale i dobru šaru.

HItris ili Syneris? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

SIGURIMI! (sekuritatea)...Sigura. Vidim prodaju se po Evropi sasvim uspešno, po ceni su rame uz rame sa Gudričem...nema razloga da im ne verujem, pogotovu što se Mišlen popišmanio da ih ukine i odista predje na opanke i čizme...još se proizvode! Eno prodaju se i po Engleskoj, Nemačkoj, a u Češkoj su odavno poznate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanima me da li je neko na fabricke alu. tockove od punta sporting mk2 (14`` , 6.0J) stavljao gume 195/60/R14?

Ima li smisla to raditi,dobije li se ista na lezanju (ne lezi on ni sad lose sa 185/60/r14 , ali uvjek me kopka kako bi malo sire guma stajala)

Edited by Visconti

Share this post


Link to post
Share on other sites

SIGURIMI! (sekuritatea)...Sigura. Vidim prodaju se po Evropi sasvim uspešno, po ceni su rame uz rame sa Gudričem...nema razloga da im ne verujem, pogotovu što se Mišlen popišmanio da ih ukine i odista predje na opanke i čizme...još se proizvode! Eno prodaju se i po Engleskoj, Nemačkoj, a u Češkoj su odavno poznate.

Tigar Tyres (Michelin) i Tigar više nemaju veze jedni sa drugim ;)

Tigar korporacija je prepustila 100% vlasništva nad Tigar Tyres Michelin-u i ta sredstva uložila u proizvodnju obuće :yes

Pirotski Tigar kupio dva inostrana brenda

22. novembar 2009. | 12:00

Izvor: Beta

Grad: Pirot

Pirotska kompanija "Tigar", paralelno sa donošenjem odluke o izlasku iz programa pneumatika, kupila je dva inostrana brenda - britanski Century od firme "Hanter" i danski Bilguteks, izjavio je danas predsednik te kompanije Dragan Nikolić.

Nikolić je rekao da je zbog globalnih trendova u auto-industriji i nemogućnosti da na pravi način prati francuskog giganta Michelin sa ulaganjima u zajedničko preduzeće, kompanija donela odluku da proda svoj udeo u fabrici Tigar Tyres.

"Odluka je doneta pre dve godine. Napravili smo najbolju moguću opciju i dobili mogućnost da podignemo i osnažimo ostale proizvodne programe, koji su takođe imali potencijal, ali u koje je nedovoljno ulagano", rekao je Nikolić.

Prema njegovim rečima, uplatom poslednje tranše u visini od 6,4 miliona evra Michelin će postati stopostotni vlasnik preduzeća Tigar Tyres.

"Mi smo sve svoje kapacitete usmerili na proizvodne programe izvan auto guma", navodi Nikolić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad tek ništa ne shvatam:

1. "Tigar Tyres (Michelin) i Tigar više nemaju veze jedni sa drugim ";)

2. "uplatom poslednje tranše u visini od 6,4 miliona evra Michelin će postati stopostotni vlasnik preduzeća Tigar Tyres.

Edited by Damjanović

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa Tigar = gumene cizme a Tigar Tyres = automobilske gume = Michellin. Novi ponosni vlasnik :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na kraju sam ipak uzeo Dunlop FastResponse...;-)

Za ovo malo km sto sam presao do sada sa njima jedino sam mogao da primetim da su dosta tihe...:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio sam za korsu nove letnje gume...na preporuku vulkanizera (a i nigde ih nije bilo) odustao sam od kupovine sigure tigar i uzeo sam zza 500 dinara vise fulde.

Pre balansiranja, morao je malo da ispravi alu felnu. Volan ne trese do 130, ali kada kocim osecam blago podrtavanje papucice kocnice i volana, sto mi se nije desavalo sa gumama tj. tockovima koji su sada pozadi.

Nesto nije u redu sa gumama ili felnom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to podrhtavanje kod kocenja nema veze sa gumama. Da su gume, treslo bi konstantno, vuko u stranu, bacao i sl. To kada na kocenju dodje do vibracija upravljaca ili vibracija na samoj pedali, najcesce znaci da su diskovi ili plocice pri kraju, odnosno da krivi, pa zbog toga pocinje da trese.

Moj ti je savet pregledaj plocice, pa onda diskove...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pretpostavio sam ja da su diskovi, klesta...ali prekjuce mi se to nije desavalo kada su tockovi koji su sada napred bili pozadi...

Edited by neshaoct
ne citiraj post koji je ionako odmah iznad tvog odgovora

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda zato što su ti točkovi proklizavali, navikao si na njih ili nisi obraćao pažnju. Kod novih guma koeficijent trenja je veći i to se odmah primeti....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi imam jedno pitanjce...

Gde mogu da nadjem gumu 205/60/R13 ili 195/60/R13?

Ortak sredio Fiat Bertone pa mu treba obuca... :unworthy: :unworthy: :unworthy:

Edited by StingRay

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre dva dana sam uzeo dve nove Tigar Hitris, DOT 1010! :thumbsup:

Sad na kolima imam 4 Hitrise i zadovoljan sam. Istina je da u krivinama ne drže najbolje, ali zavisi koliko brzo ulazite u krivinu. :)

Za neku normalnu vožnju i krstarenje auto-putem, Hitris je odlična guma...i udobna.

Napominjem, nije za neku oštriju vožnju nego isključivo normalnu vožnju.

I da.....Tigar Tyres je podigao cene (to se odnosi na celokupnu Michelin grupu - Tigar, BF Goodrich....) za nekoliko procenata. Npr, Tigar Hitris u dimenziji 195/55/15 košta 6300 (oko 6150 RSD u gotovini), a koštala je oko 5900-6000 RSD.

Share this post


Link to post
Share on other sites

SIGURIMI! (sekuritatea)...Sigura. Vidim prodaju se po Evropi sasvim uspešno, po ceni su rame uz rame sa Gudričem...nema razloga da im ne verujem, pogotovu što se Mišlen popišmanio da ih ukine i odista predje na opanke i čizme...još se proizvode! Eno prodaju se i po Engleskoj, Nemačkoj, a u Češkoj su odavno poznate.

Koga da ukinu - BF Goodrich? Sta radi korporacijsko poslovanje. Goodrich je bio dobrano uhodan na trzistu kad je Michelin nastajao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bre...! kakvo ukidanje Goodrich-a! Bila su neka razmišljanja o ukidanju proizvodnog asortimana fabrike TIGAR, koji je sada mislim u većinskom vlasništvu Mišlena, medjutim stvar je podeljena tako da Tigar sada ima dva sektora: TIGAR i TIGAR TYRES. TIGAR proizvodi gumene opanke, gumene čizme a TIGAR TYRES automobilske gume. Da li su vlasnički podeljeni ne znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

PA verovatno jesu, da su u korporaciji davali biz uz dva hitrisa dva para opanki gratis :D Ali cim takvih akcija u Tempu nema, mora da su podeljeni :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari imam jedno pitanje? Necu voziti auto par meseci. Da li je bolje za to vreme dok se auto ne vozi da gume naduvam na vecu vrednost?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stavi auto na "klocne". Ako ga već nećeš voziti sigurno tri meseca. Obavezno, gume pokrij nekim kartonom ili nečim sličnim....tako ćeš ih zaštititi od štetnog zračenja sunca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi moze pomoc? :thumbsup:

Naime sta ima dobro od letnjih guma tipa koja se guma bolje pokazala Toyo PROXES T1-R, Sava INTENSA, HITRIS, Toyo PROXES PX 4 E gledao sam i tu su neke cene do 5000rsd tj rangu su...

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toyo, Sava i Tigar u isti lonac ne idu. Toyo je po mom misljenju bar klasu ili dve iznad u odnosu na Savu i Tigar.

Tako da ako je ista cifra moj glas ide za Toyo.

Jedino moras obratiti paznju prilikom kupovine kad je guma proizvedena, itd,itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

toyo su 5 klasa iznad. imao sam i letnje i zimske toyo na raznim automobilima dosad i uvek su bile odlicne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala :thumbsup:

I ja sam za toyo... evo slucajno naleteh i na amere naime kakva je BF Goodrich G-FORCE PROFILER 195/50/r15 :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...