Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Treba imati u vidu da kvalitet guma za nase trziste nije isti kao u zemljama odakle dolaze ovi testovi, a posto gume kupujemo ovde ipak je merodavnije misljenje nasih vozaca. Iz mog iskustva i mnogih vulkanizera koji nisu hvalili ono sto su hteli da uvale Michelin je ubedljivo prvi sto se tice trajnosti, pa 10 praznih mesta pa onda ostali. Vredestain je isto u rangu Michelina samo sto ne znam da li ga neko uopste ima u ponudi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E sad sam i ja u trilemi ..Naime imam gume na Fiat Bravo-u 185/55/r 15 i vreme je da se menjaju ove prednje jer su skroz otisle..Posto je ovaj profil bahato skup ...treba mi nekoliko saveta od onih koji se razumeju... Dakle da li da kupim Kleber ...Goodrich ili mozda Yokohama C.Drive ...neka vasa iskustva ili mozda preporuke ...eh da u pitanju su letnje gume :)

hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam stajao pored tih Yokohama guma (inače najstarija i svojevremeno najbolja japanska guma) i poredio je sa Tigrom - na prvi pogled neverovatna razlika: dok je Tigar crn, mastan, miriše na gumu, Yokohama siva, plastična i ne miriše ni na šta. Nekako mi je Tigar bio ubedljiviji. Mada kad sam prelistao sve podatke o Goodrichu na netu, oni bre ispadoše glavni maheri za gume... od avionskih, traktorskih - sve to automobilskih, a opet cena im je prihvatljiva (u odnosu na ostale).

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas pocastio puntishu sa novim hitricama, ja prezadovoljan , ne cuju se meke 3600din samo 195/50 15` kad se setim da mi polovnjace neke trazili po 20e dobro se nisam zajebo. Skino skoro sve tegove sa felni nema da trese nema da cima auto. Preporod posle glupih koreanskih plastikanera

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam na mojoj bravi imao HITRIS 195/50/15,prezadovoljan,i sada na puntu 185/55/14 isto zadovoljan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ...pitam zato sto vecina vulkanizera kazu da je Kleber bas dobra guma (kazu nemacka) da se odlicno pokazala po obicnom vremenu...dok svi drugari koji ugradili Goodricha kazu da je previse tvrd u voznji pa su presli na Klebera i da im je on super...Yokohamu niko nema ali sam je nasao u Beo gumi po ceni od 7500 za taj profil

Edited by Woodoo

Share this post


Link to post
Share on other sites

goodrich uopste nije previse tvrda guma. Sa nekim vecim indexom je skroz ok i uopste nisu bucne. Zapravo jesu bucne u odnosu na energy saver, ali u odnosu na tigar i kleber besumne su :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba da menjam letnje gume, sve 4.

Profil je 205/55/16.

Naletim na Hankook po ceni od 6.300, akcija neka.

Cuh sa par strana da su ok gume, pa me zanimaju iskustva clanova foruma?

Mada je i BF Goodrich sa cenom blizu ( razlika par stotina dinara ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji model Hankook?Ako je Optimo K415 on ti je vise kisna guma, odlicno koci po mokrom i suvom dok bocno drzanje po suvom nije nesto i relativno je tiha guma ima par tisih.Ovo pisem ne iz iskustva vec iz uporednih testova guma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A koja je cena za goodrich u toj dimenziji?

Od 6.500 do 7 i nesto za razlicite modele BF-a.

Bar tamo gde sam naleteo da pogledam.

@Fandjo

Model je K 105. Pojuricu malo po netu za njega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odustao sam od K105...Po netu gledah testove i ispade da nije nesto...

Ostaje dilema, Dunlop FastResponse ( 8.100 ) ili GoodYear EfficentGrip ( 8.300 )?

Za obe vazi 5% popusta, besplatna montaza, punjenje azotom, i balansiranje je 300 kinti po gumi.

Pretpostavljam da necu pogresiti sta god da uzmem, ali eto, voleo bih da cujem bar neki komentar o ove 2 gume. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Goodyear!

Otkad sam montirao sva 4 Efficient gripa potrosnja mi se smanjila sigurno za litar - litar i po.

Mada ni Dunlop nije loš ali ja sam za sada zadovoljan GoodYear-om

Share this post


Link to post
Share on other sites

GoodYear ce i biti.... ;)

Koliko videh to je slican fazon kao i Michelin Energy Saver.

Dunlop do sada nisam imao, pa ipak necu da experimentisem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na testu AutoBild-a Dunlop je proglašen za pobednika dok je GoodYear ocenjen tek kao zadovoljavajući. Najveća razlika je u testovima na mokrom gde su GoodYear i Michelin EnergySaver (po plasmanu iza GY - ocena dovoljan) dobili prilično loše ocene za upravljivost i kočenje ;) Dakle...

Izbor je samo tvoj :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas naletim nocas na taj test... :thumbup:

Za dimenzije 185/60/15...

GoodYear ima lose rezulate, iznenadio sam se. I Michelin takodje.

Mada sto vise gledam testove, vise se pogubim i zbunim za kupovinu. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da bi pneumatik bio "energy saver" mora da ima mali otpor kotrljanja. Što manji otpor kotrljanja - to manji "grip". Naročito po vlažnom kolovozu...

Meni je glava ipak vrednija od 0,5-1 litra goriva na 100km ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kupih "pirotske opanke" za ovu moju staru frajlu sa sve 3 godine garancije..... 4150 din/kom sa sve montažom, balansiranjem i novim metalnim ventilima... Ništa im ne zameram. Lepo se kotrljaju i po suvom i mokrom drumu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...