Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Ljudi hvala na brzim odgovorima....

Ovaj post sam malo ishitreno ostavio jel sam samo gledao na kemoimpexu inace odmah posle toga sam video da ima BF Goodrich 175/65 15 koja je oko 5 soma..

Planiram da uzmem 2 nove dajem palfon 5500 za jednu voleo bih da mi date neke predloge pa da razmotrim U pitanju su ove dve gore navedene dimenzije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi hteo bih na Stila da nabavim zimske gume a imam felne 14".Mogu li te felne i koja je preporuka dimenzije guma?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovih dana kupujem komplet zimskih guma, pa me interesuje da li na Mareu može dimenzija 195/65 15, 195/60 ili čak 185/65 15? :question:

Koliko ja znam na mareu za alu felnu ide 195/55-15 eventualno moze da stane 195/60-15 ali sam prilicno siguran da 195/65-15 nemoze

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^ za zimu ti je bolje da imaš uže, funkcionalno gledano. Na oko ne verujem da je neka razlika...a 65 ti je i malo balonkastija :) i sumnjam, ali može da se desi da ti kači preko rupa kad ideš, ako ti je auto malo spušten..a i ako nisi, "spusti te" sneg koji se na njih nalepi :D

Po meni ovde je u mojoj dimenziji best buy

Proizvođač: BFGoodrich

Model: G-Force Winter GO

Dimenzije: 185/60/R14

Cena: 4.871 RSD

Samo 700 dinara više od Tigra, a imam baš ove od prošle godine i sjajne su, ne znaš dal je sneg ili nije :thumbsup:

Isto ovoliko košta i Kleber, Krisalp HP2, cenim da je kvalitet otprilike isti...pa ko voli nek bira :)

A pazi ovu stvar:

Proizvođač: Dunlop

Model: Sp Winter Response

Dimenzije: 175/65/R14 T

Vrsta: Putnička

Sezona: Zimska

Cena: 5.454 RSD

:rolleyes:

Em Dunlop (dakle prestiž marka), em zimska (winter response jedna od TOP 3 zimske gume), em uža, em malo viša (što je odlično za zimu i kratere koje ona donosi), em milijardu puta bolja od Goodrich-a, em samo malo skuplja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj fazon, nisam pretraživao po tom kriterijumu tj po užoj...

Nisam znao da je toliko bolja guma, BF Goodrich je sad u stvari Michelin..

Kako bi funkcionalno izgledalo pošto imam par od 185 da stavim drugi par 175 i koje je bolje u tom slučaju staviti napred?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proizvođač: Dunlop

Model: Sp Winter Response

Dimenzije: 175/65/R14 T

Cena: 5.454 RSD

:rolleyes:

Em Dunlop (dakle prestiž marka), em zimska (winter response jedna od TOP 3 zimske gume), em uža, em malo viša (što je odlično za zimu i kratere koje ona donosi), em milijardu puta bolja od Goodrich-a, em samo malo skuplja :)

A, pazi ovu stvar...ista guma...iste dimenzije...puna cena 5.380..plus popust...plus besplatna dostava na adresu kupca, ili ako se guma montira kod njih onda je besplatna montaža...

USKORO u Partnerima Kluba... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj fazon, nisam pretraživao po tom kriterijumu tj po užoj...

Nisam znao da je toliko bolja guma, BF Goodrich je sad u stvari Michelin..

Kako bi funkcionalno izgledalo pošto imam par od 185 da stavim drugi par 175 i koje je bolje u tom slučaju staviti napred?

Pa u suštini pametno bi bilo da uža guma ide napred. 175/65 i 185/60 bi trebalo da su iste visine tako da ne bi trebalo da bude problema... inače i Tigar je Mišelinov pa to ništa ne znači ;)

A, pazi ovu stvar...ista guma...iste dimenzije...puna cena 5.380..plus popust...plus besplatna dostava na adresu kupca, ili ako se guma montira kod njih onda je besplatna montaža...

USKORO u Partnerima Kluba... :thumbup:

ZJU! Prosto da čovek poželi DVA seta zimskih i DVA seta letnjih guma :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo male analize zimskih guma koje se nude na akciji kod Planeta Gume

Ove gume mogu se kupiti na rate, po sistemu jedna guma jedan cek, bez kamate

Ako se placa gotovinom, odobrava se popust od 5%

Evo male analize za dimenzije 195/65/15

Molim za misljenja sta je od ponudjenog najbolja kupovina

CENA SA POPUSTOM OD 5%

Dunlop SP winter sport 3D..........................................5.714,25

Good Year Ultra Grip 7+ ..............................................5.835,85

Sava, Eskimo S3+ .......................................................4.900,10

Edited by Lyon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa otprilike tim redom kojim si naveo... možda Good Year i Dunlop da zamene mesta, ali između te dve gume bukvalno nema neke bitne razlike osim što možda Dunlop ima i malo bolju šaru Winter Response koja je u nekim nijansama bolja od ove Winter sport 3D... pitanje je samo da li dati 4000rsd više (u odnosu na Savu), a onda na eci-peci pec između Dunlop u GY.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja koristim Continental Winter Contact na sva 4 točka u dimenziji 185/55/15 i moram reći da sam prezadovoljan sa njima... Ali skoro da nema proklizavanja sa njima, mada i koštaju u toj dimenziji... Sve pohvale sa moje strane, i montaža ide za mesec dana ponovo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam prosle godine uzeo Sava Eskimo 3 i prezadovoljan sam sa njima:thumbup:

Doduse uglavnom sam ih vozio po Beogradu,ali po snegu idu kao da ga nema,a i po ledu im nije nikakav problem da krenu i stanu :yes ,

imao sam prilike da ih isprobam u uslovima ledene kise :blink: ,uz sve ovo se podrazumeva pazljiva voznja,primerena uslovima puta.

Inace Americki Goodyear je vlasnik marki Dunlop,Sava,Fulda i Debica,cak se i Goodyear-ove zimske gume prave u Sloveniji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

....ali onda Nesa spomenuo neke nove partnere kluba i popuste pa cu sacekati jos malo :)

Da se ja uclanjujem u klub dok nije kasno :D !!!

Jao ljudi, da li je moguce da ce vlastima uspeti da sprovedu ovaj zakon... Jer ipak, zamislite svaki automobil u Srbiji kad krene da presvlaci obucu, ogromne su pare u igri, a narod i nema bas toliko para. Realno bi bilo da su obavezne dve zimske...sto je i dovoljno po meni. Kao preuzimaju se zapadnjacki zakoni, a putevi su nam njive... to me nervira poprilicno...

Ali kad se mora mora se... :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo jedno pitanje, koju oznaku treba da ima zimska guma? Posto vec ovih dana hocu da krenem u poteru za gumama i hocu da kupim bas zimske gume, posto letnje vec imam. E da kod mene su trenutno na autu gume dimenzija: 165/70 R14 da li da uzmem i zimske istih dimenzija ili da pravim neke blage korekcije? Mozda su pitanja glupa ali nemam bas iskustva sa menjanjem guma. Hvala unapred na odgovorima. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo jednog zanimljivog teksta :coffee: ,koji ce ublaziti depresiju i stres :crybaby: zbog dodatnih troskova,marketing ili ne procenite sami :whistle:

Koristite letnje gume leti, a zimske gume zimi i uštedećete!

4 letnje leti + 4 zimske zimi koštaju isto kao 4 letnje koje vozite preko cele godine!

Imati 4 zimske i 4 letnje gume montirane na felne je mnogo bolje nego koristiti samo letnje ili samo zimske gume tokom cele godine jer ih je jednostavnije zameniti, a gume se upola manje troše. Ono što platite za nove gume nadoknadićete kroz dvostruko veći broj pređenih kilometara. Ostvarićete i određenu uštedu u pogledu potrošnje goriva.

Vozićete se brže, udobnije i bezbednije, a nećete platiti ništa više. Sa druge strane ništa ne košta više od vaše sopstvene bezbednosti!

tekst je inace sa ovog sajta,ima dosta stvari o gumama i mislim da jje vec ranije pominjan u ovoj temi :)

http://www.4gume.com/o-gumama/zasto-zimske-gume/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeh danas nove GoodYear Ultragrip 7+, gume koje sam inače i ranije vozio i bio prezadovoljan. U Beogumi još uvek imaju neke popuste (do 20. sep), tako da su me gume izašle oko 5.000 din/kom bez PDVa (preko firme). E da, dimenzije su 195/65x15

slika818.jpg

Edited by LybraJTD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo jedno pitanje, koju oznaku treba da ima zimska guma? Posto vec ovih dana hocu da krenem u poteru za gumama i hocu da kupim bas zimske gume, posto letnje vec imam. E da kod mene su trenutno na autu gume dimenzija: 165/70 R14 da li da uzmem i zimske istih dimenzija ili da pravim neke blage korekcije? Mozda su pitanja glupa ali nemam bas iskustva sa menjanjem guma. Hvala unapred na odgovorima. :)

Zimska guma ima pahuljicu pored oznake M+S. Videćeš i po šari da ima MNOGO sitnih porica evo kao što LybraJTD okači slike... znači mnogo išarane, oznaka M+S sa pahuljicom i ne grešiš ;) Dimenzije su ti ok... i guma nije široka, i dosta je visoka tako da mislim da uopšte nema potrebe za nekim egzebicijama ;)

Inače ontopic: nešto razmišljam, i setih se moje situacije pre jedno dve godine... odem ja kod tetka koji inače drži vulkanizersku radnju i tako ''usput'' mi padne na pamet da mi trebaju dve nove gume (u to vreme letnje). I pitam ja tako njega da mi da dve (tj. ne da mi ih pokloni nego da mi proda) kad on meni izvadi KUMHO!!! Ja reko', daj ne zezaj me daj mi GUMU. Kaže on meni ''jel' se ja mešam u tvoj posao kad ti radiš?''... ja tu ućutim, ali mi nije bilo baš pravo da stavim Kumho... međutim prođe nekih pola sata kad u radnju skreće novi MB B klase... ima možda 500km na satu... pogledam na njemu - KUMHO PRVA UGRADNJA!!! Prođe još možda dva-tri sata skreće CLS!!! Kaže meni tetak ''pazi ovo''... ja pogledam, a ono na njemu KUMHO :blink: Doduše nije prva ugradnja čovek ih stavio u Nemačkoj (pošto tamo živi i radi). Kaže Kumho je mnogo napredovao i mnogo mu se sviđa guma i da mu je to već drugi Kumhov set na tom autu...

Ja se malo smirih povodom toga i evo, Kumho kod mene izdržao bogsmi 50 000km... najviše je dotrajao početkom godine kada sam za dva meseca prešao oko 10 000km, a trap mi nije bio u redu, a ja nikako da stignem da ga centriram i pojele se iznutra... da toga nije bilo verujem da bi došle i do 60 000km... pre nekih mesec dana sam opet bio kod njega i video Kumho u zimskoj varijanti... prilično povoljne, a zaista izgledaju moćno (i šara i kvalitet)...

Ne vidim ovde nigde da li ih neko prodaje, baš bi me interesovale cene...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam na jugiću imao zimske Marshall - to je valjda američki ribrendovan Kumho. Takođe imam vrlo dobro iskustvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, odlucio sam da kupim nove zimske gume i dvoumim se (odnosno troumim) izmedju ova 3 modela....zeleo bih da cujem i vase misljenje o tome...umapred hvala

KLEBER 165/70 R14 KRISALP HP 81T

BARUM 165/70 R14 Polaris 2 81T M+S

FULDA 165/70 R14 Kristall Montero 3 81T M+S

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih licno preskocio Polaris 2, vozio ih prosle godine, nisam bio zadovoljan. Za Kleber ne znam, ali sam zato za Kristall Montero cuo samo reci hvale, tako da moj pik ide bas njima. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

KLEBER 165/70 R14 KRISALP HP 81T - 5,026.00 RSD PDV uračunat u cenu

BARUM 165/70 R14 Polaris 2 81T M+S - Cena: - 4,385.00 RSD PDV uračunat u cen

FULDA 165/70 R14 Kristall Montero 3 81T M+S - Cena: - 4,326.00 RSD PDV uračunat u cenu

ima i nekih : VREDESTEIN 165/70R14 81T SNOWTRACK 3...cena je 5432 RSD...na ADAC testu su se pokazale kao najbolje...sta mislite o njima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...