Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Nemaju ni oni ali im se može. Aj ti si u tom poslu, da li je ikom uvažena reklamacija na neka oštećenja ili nedostatke na gumama ili je ona garancija prazna priča?

 

Od kako ja radim, ovoga ima bar jednom nedeljno i nikad nijedna reklamacija nije odobrena. Dosta ljudi reklamira gumu koja je pukla pri udaru (iskrivi se i felna na tom mestu), to se naravno ne priznaje, ali oni pokušaju u svakom slučaju. 

Jednom prilikom je lik sa Tuaregom kupio 18" zimske, neke skupe Good Year za 4x4 su bile u pitanju, otišao na Kopaonik i tražio da mu se zamene gume jer loše idu po snegu, kaže da su ga gurali i da su loše, zamenio ih je za neke Mischelin koliko se sećam, ali zato jer se zna sa gazdom, ovi iz Good Year-a su se vadili da nije dobar pritisak u gumama, prepumpane i td..

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Nisu oni baš uvoznici... kad ih pitam nešto vrdaju, ali se kunu da su gume oriđiđi... videću ako budem nailazio da svratim da pogledam mada me već u startu smara priča... 

 

 

Drzao sam,kad sam bio kod njih,Yokohama katalog na srpskom za ovu godinu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su se do sad za zimu najbolje pokazale Savine S3 i Debica Frigo 2. Za Winteru ne znam kakva je ali mislim da je Sava bolja od nje po mom mišljenju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Letnji set Barum Bravuris 2, zimski Michelin Alpin A3, oba kompleta sredina 2012 god. Michelinom sam oduševljen,meka guma,nije bučna,čak i u prelaznom periodu se ponaša izuzetno dobro!

Barum me i nije impresionirao,dosta je bučan,prilično tvrd a i po kiši ne ostavlja baš neki utisak!

Oba kompleta su 195/50/15, i oba imaju šaru 7-7,5 mm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

eto po ADAC testu,vidi se koje su najbolje zimske gume,nema greske,iako nema wintere,mislim da bi ona bila negde pri zacelju,al za nase uslove i standard ,wintera je ona je odlicna guma,ali i svaka nova zimska guma je bolje nego bilo koja polovna

Edited by silenci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemaju ni oni ali im se može. Aj ti si u tom poslu, da li je ikom uvažena reklamacija na neka oštećenja ili nedostatke na gumama ili je ona garancija prazna priča?

Kao i u vicu kad mali Ciga pita tatu da li ce da idu na more. 50% da oce, a 100% da nece. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onakva oštećenja kao na Savi (doduše u mnogo manjoj meri) meni su se javila kada sam zimske gume vozio samo par kilometara na autoputu pri temperaturi od 24stepena.

Možda su za letnju gumu stavili sirovinu za zimsku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno ce biti, ako ne uzmemo zimske gume da ce biti snega, a ako ih uzmemo nece ga biti nigde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do decembra imaš još poprilično. Jedino ako planiraš da sjebeš Tigruše i kupiš nešto sa silikom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj jedno pitanje. Da li se neko nekada sreo da mu "iskoci" balon na gumi i da je naso vulkanizera koji moze to da sanira? I da li je to moguce?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma odradio lik jedan to. Stavio neko platno-gumu dobrih 20cm u sirino tj kolika je visina gume i preko balona, naravno sa unutrasnje strane, i balon se uvuko malo ali se i dalje poznaje. Na sve ovo lil garantuje da na tom delu nema sanse da se desi nesto sa gumom... videcemo. Ja sam ovo prvi put danas saznao da moze da se sanira pa rekoh da pitam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze. Imas proteknirnicu kod mene i gledao sam to ali mi se ne svidja uopste. Zato je i bas retko u putnickom programu. U teretnom imas takvih guma koliko hoces, takve se i prodaju polovne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...