Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

A moracu da slikam jednu sto se iskidala. Parce fali u sirinu oko 2cm a u dubinu bez malo 1cm zice sa strane kolko oces, a kad sam skinuo felnu, otpadak gume sve se oko viljuske obmotao jedva sam skinuo... dobro je proso

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Beogradu radi jedan lik na miljakovcu. Gledao sam kad je krpio bocni zid na isecenoj gumi sa Maseratija (gazda te radnje i perionice) i posle toga je vozio najnormalnije 200+ (valjda je lud ili sta vec nisam siguran) :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu gde iskoči balon platna u strukturi se razdvoje / razvuku / istegnu i kako misli da se to sanira. Celo to parče se nepredviđeno deformiše a za brzine preko 160 potrebno je povećavati pritisak penumatika pa mogu misliti kako to izgleda pod opterećenjem i temperaturom.

Ja se ni na manjim brzinama ne bi igrao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se tiče Wintere i Save S3 imao na prethodnom automobilu i jedne i druge. Nema značajne razlike izuzev što sam imao utisak da Sava za nijansu bolje koči. I jedne i druge znaju da klizaju po vlažnom. Za sledeći automobil sam uzeo polovne felne na kojima su bile Nokian WR G2 i te gume su se ponašale čudno. Proizvedene u drugoj polovini 2010., vožene u zimu 2012/13. Nokian je specijalista za zimske gume i očekivao sam dosta. Bile su malo bučnije (više visokofrekventni šum, verovatno zbog velikog broja lamela) ali mi to nije smetalo. Gume su bile odlične na vlažnom (što je u Beogradu najveći broj zimskih dana) ali su na snegu totalno podbacile! Imao sve 4 namontirane i na Banovom Brdu mi je rep zanosio kao ni sa jednim gumama do tada. Uparkiravanje je takođe bilo muka svoje vrste. Dopalo mi se što se lako prati dubina šare i što ima na boku predviđeno mesto za obeležavanje pozicije gume na vozilu.

 

Iduće jeseni sam ih lagano prodao i uzeo Semperit Speed Grip 2 za koje imam samo reči hvale. Meka, jako tiha za zimsku gumu a odlična i po snegu i po vlažnom (čak i po ledu koliko to gume bez spajkova mogu biti). Dosta udobnija od Nokiana.

 

Za drugi auto planiram kupovinu Baruma Polaris 3, prethodno sam iste kupio za ćaletov auto i po mom mišljenju najbolje u toj klasi cena a neznatno skuplje od Save i Tigra.

Edited by Vlada R

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citam svi komentarise za Sava i Tigar i neke no name brendove... Niko nije spomenuo za Hankook.

 

Ja na GP dve sezone sam vozio Hankook Winter I'cept RS i gume su odlicne.

 

Za dimenzije 195 65 R15 smatram da u rangu do 6.000rsd gde imamo Sava, Tigar, Lassa, Cooper, Sportiva, Barum, BF Goodrich, Hankook Winter I'cept evo je best bye a malo su jeftiniji i Hankook Winter I'cept RS.

 

Tu bi ih dodao i Fulda ali ne ulaze u ova cena.

Edited by Skorpion

Share this post


Link to post
Share on other sites

hankook zimski w442 se dosta hvali, bar kako citam i cujem ovih dana, a cena mu je ok, tako da mi je u razmatranju.

 

a sto se tice ovih bocnih balona, imao sam ja jednom defekt tako posecena guma bocno- odmah je ispustila jer je rez bio 2cm, od 10 vulkanizera samo je jedan imao alat i tu specijalnu fleknu "nemacku", viseslojnu armiranu i sta sve vec, zadovoljstvo me je kostalo kao pola nove gume, 20 eura (pre 5-6 godina) Tvrdio je da mogu bez problema da je vozim...tako sam vozio jos 2 godine...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I cept RS sam kupio prosle godine u oktobru i zaista sam zadovoljan. Prvo zbog toga sto nije toliko mekan, pa se nece trositi u slucaju da zima bude onakva kako najavljuju. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam Hankook W400S i nije loša guma mada sam ih malo vozio i prodao. Iskreno jači utisak je ostavila Esa Tecar Super Grip 5.

 

image.jpg

 

Burazer je na Pandi imao Semperit Master Grip 2 za mala kola lepo se ponašala.

 

Panda_Semperit_MASTER_GRIP_2.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel' ima negde na nekom sajtu da vidim koji je fabrički ET za neki auto? Treba da iskombinujem neke felne za drugara pa me smara da idem do njega samo da bih video koji mu je ET, a on nije baš toliko sposoban da sam pogleda... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam Lagunu obradovao neplanirano zimskim gumama :D Kod ortaka u firmi za službeni greškom stigle 17" umesto 16'' i oni ih da linjemu,meni ponudio za 150e i nisam mogao da odbijem Michelin PILOT ALPIN 5  :laughing: Sad je problem što moram da ih montiram na alu fene,al jbg onakva ponuda se ne odbija  :laughing:

 

A Doblo dobija standardno BF Goodrich Cargo po meni najbolja guma za ono za šta je Doblo namenjen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate sve citam i i dalje ne znam sta da kupim...ja vozim puntica zimi jako malo po gradu uglavnom je vlazan i bljuzgav put...imam trenutno napred letnje tigruse a razmisljam izmedju s3 ili wintere...ne prelazim puno eventualno cu imati jednom dvaput cimanje do Vranja i nazad za celu zimu....pozadi vozim vec 3 sezone bez skidanja (jbg :-D ) wintere m + s...cenim misljenje kolega sa ovog foruma pa pomazite....hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

I jos jednom glupo pitanje, najbolja je ona na vrhu spiska ?

Edited by sashicus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate sve citam i i dalje ne znam sta da kupim...ja vozim puntica zimi jako malo po gradu uglavnom je vlazan i bljuzgav put...imam trenutno napred letnje tigruse a razmisljam izmedju s3 ili wintere...ne prelazim puno eventualno cu imati jednom dvaput cimanje do Vranja i nazad za celu zimu....pozadi vozim vec 3 sezone bez skidanja (jbg :-D ) wintere m + s...cenim misljenje kolega sa ovog foruma pa pomazite....hvala

Za standardnu gradsku voznju wintera vrši posao sasvim solidno,za njenu cenu čak i odlično,uvek je bolja nova guma pa makar i wintera nego li neka stara pa bila i od nekog vrhunskog proizvođača.

 

Samo da ima šaru i da je zimska pa makar bila napravljena u Rumuniji i uvezena iz Bugarske :D ostalo po gradu ti ne treba pa još prelaziš male kilometraže,guma svoje karakteristike pokazuje na otvorenom kada je dovodiš do maksimuma,a u gradu malo teže može bilo koja guma da pokaže kakva je i da se stvori neki zaključak dal valja ili ne.Ja ne vidim razliku između Mišelina i Wintere po gradu gde se vozi 60-70,dok na otvorenom  gde nekada voziš i 120+ već treba pomalo razmišljati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

tacno ali delimicno, npr vozis po gradu, sneg / led / kisa i izleti ti nesto , dete / lopta / kuce / auto, zaustavni put sa winterom i zaustavni put sa michelinom itekako nije isti. po kom osnovu onda kazes da ne vidis razliku ?

Edited by sashicus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa 50 i na 60-70-80 se vide velike razlike mogu misliti kolike su na većim brzinama.

Tačno je da gume starenjem gube svoja svojstva ali teško da gube toliko da priđu blizu Winteri po karakteristikama.

Misliš da nova Wintera ima bolja svojstva od ove gume proizvedene 2011. ?  DSCN2677.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

I jos jednom glupo pitanje, najbolja je ona na vrhu spiska ?

 

Ako nisi informisan, da ti napomenem da je tako u ovim germanskim testovima (manji coeff - bolji rezultat na testu). Kao i da je kod njih Conti uvek sa najmanjim koeficijentom :laughing: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...