Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

@beli punto

 

Mislim da si sam sebi odgovorio. To što si napisao (da je wintera dobra guma) je tvoje mišljenje. U postovima koje si citirao su napisana mišljenja tih ljudi. I vi ste tako sada razmenili mišljenja iliti prodiskutovali i eto svrhe foruma zar ne? :) 

 

@SrdjanNS86 a i ostali

 

Stav "ja sam ih imao ranije i vozio sam ih bez problema" apsolutno ne znači da je navedena guma (bez obzira koja, Mišelin, Wintera, GoodYear itd...) dobra. To što ti nisi imao problem - super, svaka čast, veoma mi je drago i želim ti da i dalje nikad nemaš problem ni sa jednom gumom. 

 

Mađutim, postoji drugo jedno pitanje - šta kada problem nastane? Šta kada treba zakočiti? Šta kada 1m manje zaustavnog puta nekome znači život? Dakle, vozio si pažljivo, prilagodio si vožnju uslovima na putu (ili bar misliš da jesi), ali eto... dogodi se... nije tvoja krivica kriv je neko drugi, ali se dogodi.

 

Dobro pogledaj šta kažu testovi oko zaustavnog puta, prijanjanja, proklizavanja itd. Gume su kao protivpožarni aparat u zgradi. Niko ne planira da zapali zgradu, ali se aparati ipak proveravaju na 6 meseci. Isto tako i gume. Slažem se da malo ljudi vozi automobil svaki dan tako da oseti stvarnu razliku u gumama i u prijanjanju istih. Ali ono što se ne oseti svaki dan, a VEOMA je važno to je upravo - nepredviđena situacija. Kada ti se tako nešto desi (ne daj Bože), poželećeš da si menjao gume svakih 1000km i to za najskuplje. Poželećeš i da si imao elektronski sistem za predviđanje prepreke i automatsko kočenje, ali to sad nije tema :) Poenta je da utičemo na ono što možemo, a razlika u ceni guma od par hiljada dinara na nekoliko godina svakako jeste nešto najmanja što možemo učiniti za sebe i za druge ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj Dovla relativno retko piše, al kad napiše e onda mu je zlatna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To opet ispada da Wintera ne valja i da treba trošiti pare na gume.  :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim samo da ne treba zbunjivati ljude pricom "Guma je djubre, sran.je....."

I nije mi jasno, zasto ovde sme svakog dana da se napise npr Wintera je djubre, a npr u temi o chipu koja je isto tema o iskustvima sa razlicitim firmama, ne sme nikako da se napise vise od jednom da je neki chip ili chiper dobar/los???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na doblu mi je zimski set Wintera i da smatram da je đubre ne bih ih sigurnno kupio. Za potrebe koje imam sa tim autom i brzine i način vožnje sa istim su mi više nego dovoljne i dobre. Za Lybru imam Alpine A4 sve četiri i to je najbolja zimska guma koju sam ikad vozio. Na Delti su pak Fuldine zimske. Znači nisam isključiv ni po kom pitanju. Ako je razlika u ceni samo neku hiljadu za proizvod koji će trajati godinama i držati auto u kontaktu sa podlogom bolje za neki x procenat i ako ta razlika u ceni ne predstavlja nekom preveliko opterećenje za džep onda je vredno ulagati. Sa druge strane mnogo smo postali razmaženi i kilavi pa nam svaki g smeta. Naši stari nisu sigurno imali stalno po dva kompleta guma a sobzirom na cene goriva i primanja u njihovo vreme prelazili su x kilometara više od nas pa im ništa nije falilo....

Tako da ako se ima mogućnosti onda skuplje=bolje a ako nema i sa lošijima može bez problema samo malo opreznije!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo je na ovoj temi iskustava da su se ljudi penjali na planinu po snegu sa celavim letnjim gumama...

Zakljucak neka iznese svako za sebe ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je Dante,svako ima pravo na misljenje i svako iznosi neka svoja iskustva,ali to drugom ne daje za pravo da po drugom pljuje.

Jer ovde ima ljudi koji ce ladno reci da su ovi drugi glupi sto voze winteru a ne voze miselin...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet smo kod one izreke:"Ako ne znaš šta je dobro, ...! "

Malo se s godinama situacija ipak promenila pa ta izreka ne oslikava potpuno realnost.

Kako objašnjavamo činjenicu da su neki proizvodi skuplji na

West-u nego kod nas.

Mislim da ipak podležemo uticaju snobizma i malograđanštine.

Pamet u glavu a noge u čarape!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poenta je da bar na ovoj temi nema zdrave konverzacije,vec prelazi u zucnu raspravu,po meni bez potrebe. Jer zaista,svako ima prava na misljenje,i svako treba da se uvazi. Ne mora da se poslusa ali ne mora ni da se pljuje. U tome je poenta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ova tema bi trebala da postoji samo kroz "Vote" sistem, u kom će ljudi moći da se odluče za 1 brend zimskih guma i to je to. Znači nema pisanja i sličnog, a statistika će sama pokazati. Ili, da postoji sistem bodovanja, pa da izabereš tri brenda i daješ im 3, 2, ili 1 poen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj i ja da se ukljucim za ovu Wintera temu! :)

Imam je ali je guma dobra ;) kad padne sneg, nemam reci kako izvlaci auto sa lakocom i bez imalo muke. Dok kad je put vlazan ili eventualno ako uletim u neko blato pa ne dao mi Bog da udjem malo brze u neku krivinu ili pak da kocim, vevnost mi treba da ukocim a vala umem i da se mucim u krivinama, wintera ih sama ispravlja ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Diskusija o gumama na osnovu cene je bespredmetna. Takođe, diskusija o gumama na osnovu "meni je ok" je opet bespredmetna. Ono što je meni "ok" nekome drugom nije, a nekome trećem je "vaaauuu". Dakle, svima nam je jasno šta je guma i čemu ona služi. Takođe nam je jasno šta su testovi guma i čemu oni služe. 

 

Ono što mnogima nije jasno je rizik o kome sam govorio. Jednostavno nismo naučeni da mislimo o riziku (bez obzira da li je guma, protivpožarni aparat, gas-maska....) i onda nam je Wintera "ok za naše potrebe" iako se nalazi na dnu svakog testa na kome se nađe (a jedva se ponekad nađe na testu). 

 

Ista priča je i sa veš mašinama... evo sad su počeli da ih klasifikuju pa ima ako A, A+, B, C... naravno da je i ona C dobra i da pere veš, ali postoji razlog zašto je ona C, a ona druga A ili A+. Samo je pitanje koliko smo mi spremni da se odreknemo jednog ili dva pića u kafani godišnje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se sa gore napisanim... Ja shvatam da ljudi imaju neke prioritete i da su primorani da ustede na gumama, ali ne mogu zaista da shvatim kada neko pokusava iz sve snage da opravdava svoju ustedu sa pricom da je sve super i da kao prakticno cena nije ni bila odlucujuci faktor...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ogromne, jel su miselinke letnje i radije vozim njih po snegu nego wintere, a po suvom i mokrom ne bih ni uporedjivao, ne klasa razlike, nego jedno 10...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Letnja guma se bolje ponasa po snegu od zimske, koja je pravljena za takve uslove?
Mozda, ako je vozilo parkirano :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...