Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

10 hours ago, Axic said:

@Ivan e nek si i ti konačno prelomio za AS gume, uzdravlje da ih trošiš. :D

Nisam nista znacajnije "prelomio", jer su mi se vec pokazale da mogu lepo da zavrse posao (to sam mogao da kazem za prvu kupovinu). Malo miksujem sezonske, malo AS (od kao su krenule ove moderne, vise letnje orijentisane). Sve u zavisnosti od toga sta mi u tom trenutku odgovara - sta stigne na autu, stanja trenutnih setova koje imam, karakteristika novih guma, cena... Ove Sport AllSeason sam zbog linijske sare i dinamicnijih karakteristika momentalno "snimio" cim su predstavljene krajem prosle godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo posle skoro godinu dana intenzivnog eksploatisanja Kleber Q2 u dimenziji 205/55/16 mogu sasvim "kompetentno" da izjavim za televizOR. :D

Jedna od mojih retkio pametno uloženih parica.

U svim uslovima a posebno u prvim trenutcima kiše me je prosto oduševila.

Auto se ponaša, doslovno, kao po šinama.

Jsko lepo izbacuje vodu pa samim tim bolji odziv od podloge.

Opet, u uslovima velikih spoljnih temperatura nije pokazala zamor ili neki drugi nedoststak.

Istina, prednje su evidentno potrošene ali će opušteno proći sledeću Zimu na zadnjoj osovini.

Plan je da tako izađemo iz zime i da pred sledeću zimu pazarimo novi par istih.

Naravno, planovi su jedno...

Možda se desi ds pređemo na veće...

Za sada sam jako siguran u ove pneumatike.

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, Mijailović P. said:

Možda se desi ds pređemo na veće...

Naravno da ce da se desi :P .

@nesa 169

https://www.tyrereviews.com/Tyre/Kleber/Quadraxer-2.htm

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 minutes ago, nesa 169 said:

Te Q2 su takođe AS?

Sve Quadraxer su AS. Negde kažu da ima i Q3 ali ih nisam video. 

 

7 hours ago, Mijailović P. said:

na veće

Balonke ? :shock:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odbrojavam dane....samo polako....staće on na sport 17" sa sve originalnim ĆePiĆima...

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/18/2021 at 9:39 PM, Ivan said:

Kupih za test jedan par Dunlop Sport AllSeason, koje sam montirao napred.

 

IMG_20210813_155643.thumb.jpg.0737b8357f807f4d04f8e2c50229c750.jpg

 

Svidja mi se i sto je sara linijska kao na letnjim gumama, sa velikim kanalima za odvod vode (nije "V" sara, kao na maltene svim modernim AS modelima).

Kao i davno za CC - dodacu nove, kao i utiske za ponasanje na snegu (ako ga uopste i bude :D), nacin trosenja, itd...

Na mokrom DOBRE :thumbsup: , ali bas dobre. Iskoristio sam priliku, pa sam po onom pljusku jutros brzinama kao na magistrali namerno gadjao i dublje bare, da vidim kako ce se ponasati u kontrolisanim uslovima. Kao sto sam i pretpostavio, zbog velikih kanala za odvod, vrlo lepo seku i izbacuju vodu i bar na tim brzinama nije bilo ni akvaplaninga a ni nekog primetnijeg usporavanja, korektne su na kocenju... Bar je moj subjektivni utisak takav, da ulivaju sigurnost.

Glavno sto sam trazio i sto je sigurno preko 95% moje voznje (ponasanje na suvom i mokrom, udobnost) su za sada lepo ispunile. Nadam se da ce biti zadovoljavajuce i na jedinom preostalom ispitu, a to je da se izbore sa lapavicom ili nekim plicim snegom - u tom slucaju jedino ostaje da se vidi koliko ce biti trajne.

PS: Deluje mi da manje kupe kamencice sa puta, a to mi je (uz zestoko prljanje zadnjeg kraja na Hatchu kada je mokro) bilo jedino sto mi je smetalo kod CC.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Elra

Prica o dimenzijama felni prebacena je u odgovarajucu temu ;) :

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/37137-fiat-lancia-alfa-dimenzije-felni-i-guma/&do=findComment&comment=1620657

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skacu cijene zimskih guma. Eskimo HP vec na 55 eura. Prosle godine u BiH je bio ispod 50 eura. 

Edited by Elra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skacu i generalno, a naravno da pred sezonu dizu cene zimskih i AllSeason. Nesto ranije se pazari i moze bas lepo da se prodje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stiglo u evropu, ima ih na vecini sajtova da se poruci CC2, cena prakticno ista kao CC+, zavisno od indexa brzine i nosivosti par procenata razlike maksimalno.

 

Dakle posto je cena prakticno ista kod nas ce stici verovatno kako se potrose trenutni lageri CC+.

Share this post


Link to post
Share on other sites

23 miliona prodatih CrossClimate u Evropi, za 5 godina...

Nije ni cudo sto je to najbrze rastuci i tehnoloski najinteresantniji segment, u koji su se ukljucili maltene svi proizvodjaci.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da je sigurno u nekim postovima komentarisano, ali bih zamolio kolege za preporuku za nekog DOBROG krštenog vulkanizera u BG kog ne mrzi da lepo montira i izbalansira nove gume i posveti pažnju tome da zaista ispadne najbolje moguće? Hvala :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Vule Mi sluzbeno menjamo u Bomradu na B. Kosi, momci ok, pedantno rade. Izmazu gume necim da lakse nalegnu, poskidaju tegove pre balansiranja pa stave svoje, imaju skladiscenje guma ok..

 

Mozes i u AS Adam u Tosinom, vazda rade trap i vulkanizerske usluge o pamtiveka, ali ne znam kako rade.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam se frapirao kako je dečko balansirao protekt gume, pritom i krive
Auto i volan ni da mrdnu do 130 (do toliko je probano). Vulkanizer je na Altini, preko puta Lukene.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na kraju sam otišao u Adam, nema žive duše, završili momci za 20 minuta, proveru svake felne na mašini, montažu novih guma na nove felne, balansiranje, nove ventile, montažu točkova na kola, i skidanje starih guma sa drugog seta felni, 3200 din, džaba.

 

Do 170 neće ni da mrdne, preko nisam probao, savršeno izbalansirano, tako da sve preporuke za njih definitivno, ako zanemarimo komentar njihovog stručnjaka majstora iz stolice koji gricka čačkalicu i objašnjava kako UHP2 nije dobar izbor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li je odgovarajuca tema za pitanje, ali probacu...
Da li je neko imao problema za TPMS-om?
Konkretno, lose pokazuje vrednosti pritiska u jednom tocku i prijavljuje gresku za nizak pritisak.
Probao sam da napumpam gumu, ali senzor to ne registruje.
Da li je potrebno da se menja senzor na tom tocku, ili moze problem da se resi nekom rekalibracijom ili cime vec?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@skile86 takođe mi se javio problem pre par dana sa prednjim levim TPMS senzorom na Astri K.
Ujutru mi pokazuje malu vrednost i upali grešku (mada su gume naduvane kako treba), zatim u toku dana proradi i ugasi grešku, pa ujutru opet ista priča...
Čuo sam da mogu da se menjaju baterije u senzorima, ali da je izuzetno pipav posao (proveriću još ovu informaciju, jer mi nije 100% sigurna).
Zvao sam ovlašćeni, cena je oko 10 000 din za nov senzor (1 kom) :( , mada se na KP i Ali-u mogu naći zamenski za manje para, ali ne znam kako će raditi posao.
Naravno ako staviš drugi senzor (nov/polovan, koji god), moraš ponovo da ih upariš sa računarom.., ima uređaj i za to (oko 15e), mada rade i u ovlašćenom (2000 din).

Ako rešiš nekako problem javi mi molim te, da znam šta mi je činiti. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li znas, ali i ja imam Astru K. :D

I krenulo je od prednjeg levog tocka, bas kad sam zviznuo u neku rupu.

Pomislio sam da sam pocepao gumu, ali naravno da nisam.

Posle pumpanja gume, taj senzor se ugasio, ali se upalio za zadnji desni tocak. :D
Kada se malo guma zagreje, on iskljuci gresku.

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 minutes ago, skile86 said:

Ne znam da li znas, ali i ja imam Astru K. :D

Ispratio sam malo na Opelovom forumu, samo tamo nisam baš aktivan... Iste su nam Astre, sa identičnim motorom i opremom, samo je moja crna. :D

Upravo to, kad se malo zagreje onda je sve ok, mada neće da mi pokaže veću vrednost od 2.2, a naduvam na 2.4, ali ajd pitanje je koliko je to sve tačno...

Edited by mare's giulietta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...