Jump to content
FAS Goran
Nuova Delta

Citroen CX 2.5 GTi

Recommended Posts

@PremieRacing Ne znam za sta i na sta se odnosio update, ali evo danas slika motora, on je svakako pri kraju, ostaju jos dizne da se prekontrolisu i ociste ili kupe druge, zavisi u kakvom su stanju..

Limarija i farbanje, kao i na kraju sklapanje svega ce dosta potrajati, po dosadasnjem i sadasnjem planu i programu auto ce biti spreman za voznju krajem avgusta ili cak pocetkom septembra

IMG_20230630_140351.jpg

IMG_20230630_140338.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@PremieRacing Bice to valjda kako treba, bitno mi je da odradi posao kako valja, a ocekuje se, po preporuci je :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sporo se desava limarija i farbanje, covek je inace izuzetno korektan i profesionalan, ali i star, zdravstveni problemi itd.. Medjutim, koliko sam upucen, sama limarija je zavrsena, a ja se nadam da cemo uskoro i obici auto kod njega, pa ce tada verovatno i biti neka slika.

Trenutno nema sta specijalno da se pise, ali eto, da ne zapostavim temu.. Motor je u principu zavrsen, jedino ostaju dizne da se prekontrolisu, a i sumiracu sta je sve uradjeno oko auta otkako sam ga kupio:

Masinska obrada glave motora, nov dihtung glave motora, nov dihtung poklopca motora, nove svecice, novi kablovi za paljenje, novi kaisevi, nov klizac lanca, novi nosaci motora, nov set kvacila, nova pumpa za vodu, ulje u motoru, ulje u menjacu, filter ulja, goriva i vazduha, novih svih 6 hidro bombi, novo hidraulicno ulje, ispran sistem hidraulike, nov termostat, nova creva za vodu, nov bakarni hladnjak sa 2 ventilatora sa "Turbo 2" modela, nove 3 poluge menjaca, nove 4 letnje SAVA gume, nov relej za duga svetla, novi prekidaci za prozore, nova metlica brisaca, polovna posuda antifriza, polovna posuda LHM ulja, polovna hidraulicna pumpa, polovan korektor visine, remontovani alternator, remontovan anlaser, remontovana glava letve volana, pocinkovani svi delovi i srafovi automobila (rampa, remenice, srafovi tockova, glave, karter, poklopac motora, sarke vrata..), ispolirani svi prohromski delovi automobila (okviri oko svih prozora, ratkapne, kvake na svim vratima...)

 

Lakse mi je ovako bilo, pa da u buducnosti samo povrmeno kacim fotke, a i treba sve zapisati na papir, pa da imam vec negde zapisano. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Zan Batist Koje tacno garaze, ne znam dal se misli na ovo sto mi je na profilu napisano pod odeljkom "Garage" ili garaza koja se vidi na slikama :D

Ako je ovo sto pise na profilu to su sva auta koja sam licno imao do sada, a ako se misli na slike koje sam kacio na ovoj temi to nisu moja auta...nazalost...

Edited by Nuova Delta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko bi rekao da su stari 35 godina :D

IMG_20230712_092735.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ovo mu je bio prvi vlasnik :D 

moram da ga pronadjem, da mu prodam rodjeni auto :D

Screenshot_2023-07-12-11-11-53-167_com.android.chrome.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@PremieRacing Zamrznuta malina iz Ivanjice, to mogu da mu sredim :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako sam pisao za hladnjak, eto ga sa "Turbo 2" modela i sa 2 ventilatora to je sve izaslo 500e

U petak bi trebalo da bude koja fotka od limara..

IMG_20230719_160021.jpg

IMG_20230719_155835.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav sa skupa !

 

IMG_20230722_152056.jpg IMG_20230722_151958.jpg IMG_20230722_151920.jpg IMG_20230722_150155.jpg IMG_20230722_150112.jpg

 

IMG_20230722_145915.jpg IMG_20230722_145824.jpg IMG_20230722_145721.jpg IMG_20230722_145629.jpg IMG_20230722_145550.jpg

 

IMG_20230722_145501.jpg IMG_20230722_145406.jpg IMG_20230722_145306.jpg IMG_20230722_144909.jpg IMG_20230722_145020.jpg

 

IMG_20230722_145103.jpg IMG_20230722_145203.jpg

 

Edited by Ivan
Sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde je bilo ovo okupljanje?

Sjajne fotkice, svaka cast :thumbup: .

CX je sa toliko godina kao vremenska masina u odnosu na ostale matorce :) . Skidam kapu svim ljudima koji ovako odrzavaju masine iz tog perioda, uvek mi je uzivancija da pogledam. Ova novokomponovana copy/paste s***a na struju ne bih ni primetio pored ovakvih lepotana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan Jagnjilo, Mladenovac, kratko lepo druzenje, organizovao Oldtimer klub iz Mladenovca.

Potpisujem sve !

U Prestige modelu je pozadi pesma !!!

IMG_20230722_165842.jpg

Edited by Nuova Delta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ofarbana i montirana hidro pumpa, a stigla i protivgradna cerada.

Bice fotkica prekosutra sa novog skupa u Mladenovcu.

Ja cu tada voziti CX 2.5 Diesel Turbo 2

IMG_20230731_205453.jpg

IMG_20230729_174040.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, Nuova Delta said:

...stigla i protivgradna cerada.

 

IMG_20230731_205453.jpg

 

Vidiš, ovo je baš interesantno, nisam ni znao da postoji.

 

Ali nešto sumnjam (stari srpski običaj  :P ) u njenu efikasnost. Imaš li iskustva ili proverene informacije da to radi ? 

Mrzi me da googlam a kontam i da ću na net-u naći mnogo više reklama nego pravih iskustava...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@PremieRacing Ne znam, ne daj Boze da se testira :D Ljiljan koji mi sredjuje auto mi je preporucio i rekao da je vrhunska, on ima istu, kupljenu na istom mestu. A na google zapravo i nema mnogo informacija kad se iskuca naziv cerade.

Cini mi se da je na sajtu pisalo da ne deluje samo protiv ekstremno jakih oluja i ogromnih gradova. Ima u sebi nekakvu penu ili mozda sundjer koji stiti stakla i sve na autu odozgo

Share this post


Link to post
Share on other sites

A stigle i nove rukavice upravo :D

IMG_20230801_121839.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@francuz69 hahah hvala hvala !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/31/2023 at 9:10 PM, Nuova Delta said:

Bice fotkica prekosutra sa novog skupa u Mladenovcu.

Postoji li negde detaljnija informacija sta ce sve biti izlozeno, vreme, mesto, primaju li se padobranci sa strane :) , itd.?

Ako se ukalupim sa vremenom i poslom posto je radni dan u pitanju, voleo bih da pogledam tu lepotu od starih modela, kada su vec tu pod nosom.

100 puta mi je interesantnije i sa vise duha, nego da odem na Sajam ili u neki salon sa ovim novokomponovanim copy/paste tablet suv crossover plastikanerima na struju :) , kao sto rekoh.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan Kao i prosli put nece trajati nesto preterano dugo, ali bi TREBALO da bude vise ljudi, samim tim i automobila, mada bez ikakvih obecanja s obzirom da nije veliki skup i da ne traje nesto dugo.

Glavna, kaldrmisana ulica u Mladenovcu, da kazem u centru, ce biti zatvorena za tu potrebu sutra, a okupljanje ce biti oko 17h posle podne.

Poredjaju se auta, a ucesnici pravac lokalna kafana na klopu :D

Kad je rec o tim skupovima uvek je ucesnicima najinteresantnije, zbog lepih tura i puteva za voznju tih automobila, druzenja, klope, obilazaka gradova, znamenitosti itd.

Za razliku od sajma novih automobila ovde se vecina automobila zakljucava, pa prolaznicima mozda nije toliko interesantno kad ne mogu da sednu u takav neki auto, pogotovo ako je neki skuplji i ozbiljniji primerak.

Ako si u prolazu ili blizu navrati, ja cu biti sa sivim CX-om, u teget pantalonama, teget majici i sa sesirom.....dok ne pobegnem u kafanu :D

Edited by Nuova Delta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...