Jump to content
FAS Goran
Petza

Alfa Romeo Giulietta - iskustva, saveti pre kupovine

Recommended Posts

Ja sam bas pricao sa par ljudi za Giuliettu QV i svi su bili odusevljeni kolima. Razlog je bio da za ekvivalentan M-u, S3, GTI, Cupri ili RS treba da se doda daleko vise.

Ko juri 200+ks auto mislim da je skroz dobar izbor.  E sad mislim da generalno ima malo takvih, a pride i od tih malo su vecina zagrizeni sa GTI ili M.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, OMP said:

prosecan kupac ce se jako tesko odluciti za alfu pored drugih kola u tom cenovnom rangu

Em se retko kupuju, em Giuliette i napolju neocekivano lepo drze cenu, em ovo sto Igor kaze...

Ko ce u Srbiji, sem nekog teskog entuzijaste, da uzme 1.75 TBi, opet sa svojim bubicama i potrosnjom za svaki dan.

A tacno je i ovo za 147, jedno vreme je bila navala da su je masovno vozili :) . Sa Giuliettom deluje da to nece biti slucaj iz vise razloga, model je star vec skoro deceniju i po a i dalje ga nema nesto po ulicama. Na stranu sto je 147 napravljena u cca 50% vise primeraka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masa ljudi gleda đulijetu, samo neće da da novac jer im je "precenjena". Svi bi za malo jeftinije da je voze. Jer, kao, alfa je to i tako te mantre. Znam iz meni bližeg okruženja kako gledaju na alfe itd.
Kao, za te pare ima golf, seat ......

Sent from my SM-A546E using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Ivan said:

Sa Giuliettom deluje da to nece biti slucaj iz vise razloga, model je star vec skoro deceniju i po a i dalje ga nema nesto po ulicama. Na stranu sto je 147 napravljena u cca 50% vise primeraka.

I 147 je krenula masonvije tek posle 10ak godina od proizvodnje kad im je cena ovde bila ispod 4000 a tek masovnije kad su pale ispod 3000 tako da za Djulietu to tesko da moze da se desi u neko skorije vreme...secam se burazer je kupio 147 1.6 ts, mislim 2010 ili 2011. god. a auto je bio 2001. ili 2002. i tad je placena 3600 sto je bilo bas povoljno obzirom da su ima cene tad bile preko 4000 a ova je bila varijanta tek skinut sa slepa samo oprana i malo usisana, znam da je posao da gleda neke ibize i sl. automobile manje za tu neku cifru do 4000 i kad video 147 to je bilo to iako sam ja bio malo skeptican ali fino ga posluzila par godina

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za nase stanje svi su precenjeni :) Verovatno tu ima uticaja pad standarda u Evropi pa se tamo vise kupuju polovnjaci ali ja se uvek cudim kad gledam sta se vozi nasim ulicama. Kako toliko ljudi daje vise od 5-6000 evra za polovne automobile, kako ih odrzava, vozi. Racunam da vecina iz malog sloja privilegovanih kupuje novo tako da se mi ostali mucimo sa ovim cenama.

Mada, kad covek razmisli, u poslednjih pedeset godina da li smo imali dve tri godine normalnog zivota. Mozda godina sa Anom Markovicem i od 2001 do 2003, sve ostalo je bilo ratovi, krize, beda, pljacka. Zapanjio me je podatak od pre neki dan da je od 2018. do danas prepolovljen sumarski fond. Rasprodajemo osnovne resurse, zemlju, vodu i onda dodje neko i trazi mi 10000 evra za auto star deset godina i kaze pa nije skupo, vidi koliko je u Evropi :ermm:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja svakako ne bih dao 10.000 za auto kako god, sem za neki koji kosta 15 a uzmes ga za 10 jer nekom hica za lovu i sl. i to bih preprodao odmah, kako vec pisah isti posao meni zavrsava i onaj od 3-4 kao i taj od 10, ne patim od toga da mora da bude mlad auto, da mora da ima malo km, da mora da bude fensi, napucan opremom, gedzetima, itd. uvek od tih jeftinijih ima da se probere nesto sto mi se svidja. Zato ne zelim uopste da platim 6-7k za djulietu a kamoli vise, vec cekam kad u CH izleti neka jeftina , skoro sam ispustio jednu za male pare, al jbg dok sam ja stupio u kontakt sa prodavcem, dok sam zatrazio vise detalja i fotografija nekog to nista nije zanimalo i kupio je ali bice, kad se ne zuri kad izleti nebitno je

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

@OMP

Poenta price je bila da ko hoce da uziva u voznji takvog auta i zeli takav/taj auto, odvojio bi novac. Ti gledas iz tvog ugla, samo da zaradis i to je ok, ali nije svakome takav pogled/zelja. 

Prosto, ja zelim takav auto i vozio bih ga svakodnevno, ali trenutna situacija i prioriteti su mi drugaciji, jbga. Da nisam ulagao u druge prioritetnije stvari prethodne dve godine, sad bih vozio Djuliju. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, uopste ne pricam iz ugla preprodaje nego takodje gledam sta bih vozio svakodnevno i da mi se svidja ali bez obzira na to koliko mi se svidja ne bih dao neke vece pare za auto jer uvek mogu da nadjem neki kompromis u nekom drugom autu koji manje vredi a nista nije losiji. Necu nista vise da uzivam u toj giulieti nego sad u gp, to mogu da potpisem, manje vise isto biiip od auta samo duplo skuplje, izgled je stvar ukusa to ne mesam jer mi se oba svidjaju manje vise podjadnako.

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tema je pocela od 10k eura o tim cifrma pricamo a nekom je to mozda sica, meni nije i da imam 30k na raspolaganju svakako bih ih lepse i pametnije utrosio nego sve na auto

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazalost, to su danasnje cene za iole noviju Compact klasu.

Alfe se naravno kupuju pre svega zbog voznje i dizajna, uz jos 2-3 modela bas ozbiljno sam razmatrao Giuliettu za sledeci auto, sa kešom u dzepu (znaci ne turisticki). Vidi se verovatno i po oglasima i primercima kojih se secam i kacim ih ovde :) .

Licno mi je problematican bio bas mali gepek za Compact klasu od 350l (a zbog porodice mi je bas suprotno trebao veci gepek nego na Bravu). Malo mesta na zadnjoj klupi (sto je problem i Brava) i prilicno traljavo odradjen i dizajniran enterijer. A sve to za minimum duplo doplate za drugi restyle (2016.+), tj. na par godina stariji auto slicnog fazona koji sam vec imao.

Daleko od toga da ne bih i danas pazario neku pri kraju produkcije (bilo bi mi lakse za po gradu ali i muka za familiju, pakovanje i put). Auto ima svoj smek, uz DNA, MultiLink i direktan volan lepo se voze, a Sport verzije sa dodatnim detaljima u eksterijeru i enterijeru atraktivno izgledaju. I dalje je relativno redak model na ulici, odskace iz monotonosti pojedinih koji se vidjaju na svakom cosku. Jedino je stvarno steta sto su Zabari zabrljali na glupim stvarima, koje bespotrebno kvare inace dobar utisak o modelu.

A kada sam vec planirao da dodam bar duplo, dodao sam i jos malo, da izgustiram ono sto mi se svidjalo od kada je ugledalo svetlost dana :) . Problem ce biti sta iza toga, sa ovim suludim trendovima moderne auto industrije (i sa dizajnom i sa motorizacijama), svidja mi se sve manje novih modela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svako trosi (svoj) novac kako zeli... Neko na poroke, neko na nekretnine, a ima i nekih koji trose na automobile naravno. Recimo neki od nas ovde :)

 

Sto se tice G i cene i koliko bi ko platio-nazalost mozemo slobodno reci da su svi automobili poskupeli. Nekome je 10k za G bacen novac jer je mogao da uzme recimo 15 god star G6 2.0 TDI bajo moj, neko bi dodao jos "malo" para i kupio novog Sandera...
 

Kao neko ko se skoro ponovio Giulietom, mogu slobodno reci da sam i sam dosta sarao. Neki su me ovde prozivali kako uporedjujem razlicite klase (Giulia vs Giulietta)... Na kraju sam bio koliko toliko racionalan. Bolje Giulietta sportiva sa malo km nego Giulia sa mnogo vise km i sa nikakvom opremom (Giulia sa opremom je bila oko 50% skuplja)... 

 

Sustina je da svako pravi kompromis tj trazi sebi bestbuy. Kod mene je u toj jednacini vise uticaja imao izgled nego funkcionalnost (kakva god da je :) ) . Kao sto znamo ko trazi funkcionalan i praktican auto nece ni gledati AR nego nekog lubenicara i sl

 

Ja takodje ne bih platio 10k wagen, alfu ili audi star 10+ godina sa ko zna koliko km. One price ima pravu km 330000 i odrzavan i redovnom servisu jednostavno ne prihvatam jer kako god da je odrzavan i dalje ima 330k :) 

 

Isto vazi i za Giuliettu. Iskljucivo mladju, sa malom km (realnim stanjem da je lako dokazivo)... 

 

Pomenuta iznad crvena izgleda odlicno, oprema dobra... Ali 210k za 10800 ne ide (pogotovo 1.6 dizlo) tj ja toliko ne bih platio pogotovo ako uzmemo u obzir da je to vec 6. godina proizvodnje sa blagim FL...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav kolegama,

 

Da li je neko možda išao da gleda ovu Alfu:

 

http://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/23593632/alfa-romeo-giulietta-1750-qv-235cv

 

Hvala puno!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Mislio sam da svaka qv fabrički ima ksenone i pripadajuće prskalice?

 

Inače, da mene interesuje, otiš'o bi da je pogledam uživo pa bih ovde prepričao utiske iz prve ruke. ;)

Edited by Reacher Gilt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moras to kupiti, imala je jedna 159tka 1750 tbi mislim da je q varijanta ... bela kao sneg ali karavan neka varijanta ... svidela mi se extra , ko casa ;) ali zato cena nekih 6500 mislim da je bila ... bas dobar auto ;) reskirao bih sa tbi alfinim ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam, od kad mi je zaškripala koža pod *upetom u ovom sestrinom pugu, gledam samo automatiš. :D

 

Tako da i ako bude Đulka sledeća, biće takođe automatik. Tbi, razume se, MA bih radije preripio. :D

 

Mada, lako mož' da se desi da bidne i ona traktorka od 105 Ks, ako uleti odgovarajuće opremljena. Time bismo rešili početničko vozilo za naslednicu na duže staze, i možda izbegli gimnastiku sa kupovinom slabijeg auta i njegovom potonjom prodajom.

Ali o svemu tome ukoliko pug ode, trenutno ne bih da širim kolekciju. Jer staramajka ne dava fokusa, jerbo bolji auto od njega ne postoji, makar ne u ovom univerzumu. :D

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako ispade, jbg.

 

Nije pomoglo ni što sam mu zamenio svećice i kablove, pa je prestao motor da mu traktoriše i krenuo da radi k'o svaki kršten benzinac. :rolleyes:

Na kraju sam digao ruke od svega i parkirao ga pod streju, jer stvarno jeste dobar primerak, nema logike otuđiti ga.

Za bolje treba izdvojiti znatno više, i opet rizik kupovine polovnog auta u nepoznatom stanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

To sa oglasa ... veruj mi osluskivao probao ... perfekcija ali ... uvek moze da prevari, lepo si ti rekao onda - cekaj dok se upoznate. Pod haubom splet creva bukvalno .... dok ga nisam provalio ... sad sljaka ubija ali ... komplikovana masina vise volim ove prostije ;) Nek se druge mladje generacije bave modernim ja ipak vise volim starije atmo klasika masine ;) mnogo lakse za dijagnostiku bez racunara ;)

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ameri ... njima je dodz klotara a chevy i ford su kao bolja klasa ... tako bar oni gledaju na to ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas simpaticna Giulietta - prvi restyle (sa prepravljenim scudettom, kao drugi restyle :)).

Odlicna QV-Line oprema: pragovi, difuzor, zasecen volan, sedista kombinacija alkantare i koze, alu pedale, tamna stakla, crno nebo...

Od opreme xenon farovi, tempomat, senzori za kisu i svetlo, grejaci sedista, 6.5'' Uconnect, digitalna klima, parking senzori, cetvoroklipni Brembo.

Ko voli malo slabiju motorizaciju, ali ipak siguricu (bez petljanja sa MultiAir, koji najcesce ide u Giuliette benzinke) - u pitanju je T-Jet 120.

Ako je stanje i kilometraza iole priblizna navedenom u oglasu, mislim da uz korekciju cene vredi.

Jeste par godina starija od godista koje sam pikirao za Compact, ali da mi je ovako nesto naletelo u trenutku kupovine - mozda bih se i pomirio sa manje mesta (za tih 15-20 puta godisnje) i nekim cudom ostao u FCA grupaciji jos neko vreme :) . Mozda nekome ko trenutno gleda da pazari bude interesantno:

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/23767986/alfa-romeo-giulietta-14-t-jet-qv-line?attp=p1_pv0_pc1_pl1_plv0

 

Untitled.thumb.png.e284511a34f6d02a4444f35f0dfb33f7.png 262abab38b92-1920x1080.thumb.jpg.d1de8c6fcca3c9289ba81c17b3c8ca02.jpg  148da30877b6-1920x1080.thumb.jpg.01516c56adbc4ab7bad26baa76e3aa66.jpg 6dc3456491c0-1920x1080.thumb.jpg.c59a947ccfa55976b3d6576d9afebc6f.jpg 11a0ac1700c8-1920x1080.thumb.jpg.e5c45179a8c469d0a43f4ccb6a0406da.jpg

 

d7f765197f14-1920x1080.thumb.jpg.a02268036906ff8f1f38d4ac9945823d.jpg c3c7947ef323-1920x1080.thumb.jpg.0a60faaa8c9ca038a182bf836a2facca.jpg ba924b24dbec-1920x1080.thumb.jpg.8cf7fe900716545292eb45e4cbf7c80c.jpg 82b465c4974f-1920x1080.thumb.jpg.e6da2b983a712fab1225a81521f6ea06.jpg 37c1740caedb-1920x1080.thumb.jpg.098940ab50bad778fec29d8761aa698b.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo, za svaki slučaj, ispitajte prethodne registracije/vlasnike. Vidim po broju tablice da je to nova registracija, nekoliko meseci unazad....

Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije ovo bas toliko skoro registrovano, Pancevo je preslo 240 broj. 220 bilo sigurno pre jace od godinu dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...