Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

danas isao malo do Divcibara,više da se provozam do tamo,al i gore bilo super,naravno ne znam da skijam pa sam se penjao na vidikovce i prosetao po šumi i na kraju se spustio niz stazu crni vrh,naravno peške

Bas dosta ljudi je tamo,svaki drugi auto BG i dosta se gradi na Divčibarama

 

viber_slika_2022-01-28_20-13-59-583.jpg viber_slika_2022-01-28_20-14-19-114.jpg viber_slika_2022-01-28_20-14-28-067.jpg viber_slika_2022-01-28_20-14-57-305.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

musava,nikad nije bila musavija,kad nisam imao ni vremena da je operem,a konacno danas,jer neradim,sam je oprao.

Svaki dan je vozim,sad pocetkom marta ide registracija,a danas sam i video da se ljusti i skida lak sa krova

Mislim da danas nece izaci iz dvorista:D

viber_slika_2022-02-15_14-10-10-279.jpg

Edited by silenci

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas mi drugar kod njega kuci,ispolirao farove,mnogo bolje izgledaju,a nicam veceras vozio,da vidim dal ima efekta,al mislim da ce biti bolje

 

viber_slika_2022-02-19_20-02-31-304.jpg viber_slika_2022-02-19_20-02-31-052.jpg

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako niste, samo obavezno zastiti farove sa necim, da opet ne matiraju. Vidi ima li jos onih maramica sa keramickim premazom (Sonax, TurtleWax i sl.).

Share this post


Link to post
Share on other sites
27 minutes ago, silenci said:

al mislim da ce biti bolje

Ma neeee ... :lol:

 

Čime je polirao ? Ja imam neku njemačku pastu za metal kojom poliram i pleksije na ručnim časovnicima, odlično radi. 

Na kevinom citrusu su totalno matirali farovi, moram pod hitno da rešavam to ...

Edited by Rasta

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 minutes ago, silenci said:

aha videcu to da kupim,a rekao mi je da dodjem još jednom da ih ispolira

Dal to ima  kitkomercu il u Beocaru da se kupi

Znam ovako iz glave da prodaju Sonax keramiku na Tektionu. Samo 290 kinti je pakovanje keramickog premaza, koji je dovoljan za par farova:

https://tektion.rs/auto-kozmetika/sredstva-za-ciscenje-pranje-i-poliranje/sredstva-za-poliranje/sonax-profiline-keramicka-zastita-farova-1-komad/

 

sonax-profiline-headlight-coating-1.thumb.jpg.f6d9ab41a8da0fe5fa354f1d9bd27df4.jpg Untitled.thumb.png.c7c5f78cce08ab03c1363cd02c2d6dea.png

 

Ja sam radio sam u dvoristu, bez polirke. Doduse, farovi su bili solidni (malo patine sa gornje strane), evo rezultata sa TW i Sonaxom:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
36 minutes ago, silenci said:

e nasao sam te maramice na vozdovcu

Da, to je to, ovi su u Jerkovicu. Samo da znas da kod Sonax-a dobijas 5ml keramicke tecnosti (kod TurtleWax su maramice).

Pa ili pripremi neku mikrofiber krpicu ili kupis mikrofiber maramice, vidim da ih imaju i oni za 50 kinti:

 

image.thumb.png.0f5b0064146a5dc3da61541776c4329b.png

 

https://www.kupujemprodajem.com//automobili-oprema/kozmetika-za-auto/sonax-keramicka-zastita-za-farove-5ml/oglas/95016718?filter_id=1638835372

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas registrovao musu u Dobanovcima u firmi Knez BM,sve prosao bez problema,od zapazanja su mi rekli da je malo prljav auto,a bio cist,šoferka bila malo musava,jbg kad je jutros padao sneg i sve prljavi putevi su.Čak sam danas i oprao auto malo,al dz.I rekli su mi da mi je malo napukla neka guma od spone.Sve zajedno 21000 dinara

I da zaboravio sam,posle poliranja farovu,kako je bolja svetlost i bolje se vidi

Share this post


Link to post
Share on other sites

konacno danas stavio letnje gume i oprao ga brzinski sutra za put

lak na krovu se sve vise i vise ljušti,morace krov na farbanje,al i hauba

viber_slika_2022-04-23_17-32-21-632.jpg

Edited by silenci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa gde ti najskuplji delovi bas za farbanje? :) Salim se malo.. Resice se to. Imam dobrog farbara u krnjaci. Meni je neka vrata farbao, fabrika. 

Ima komore, dobro radi.. Poslacu ti broj ako vec nemas nekoga i kada budes resio to da farbas. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

a sta da se radi,nisam jedini koji ima problem sa krovom na autu,eh da je to jedini problem u zivotu,pevao bi,kao i svi

Imam dobrog majstora u dobanovcima,majstor Joca,dobro radi i povoljan je

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

da malo ozivim temu,sve standardno,musa ide,samo da se sipa ED i moze da se vozi do Pariza i nazad

danas promenio ulje,ono standradno selenia WR i menjao filter ulja i filter goriva,delovi 4200 i majstor 2000 dinara

Od maja radim na ceraku,pa svaki dan prelazim 52km tamo i nazad preko obilaznice.

danasnja kilometraza i razlika u tockovima ,X5 najnoviji je u pitanju:D

viber_slika_2022-07-30_22-25-08-432.jpg

viber_slika_2022-07-30_22-25-08-289.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

eto Alfa je kod mene od proslog utorka,a ja je posteno nisam ni gledao,vozio je dva puta.Dobio sam sve one knjige o autu i garancije,auto je napravljen krajem 2015te,a kupila ga je novog i vozila do juna ove godine,jedna zena  u švajcarskoj,neko malo mesto na zenevskom jezeru.Dobio sam i sve servise sto su radjeni,sve radjeno na vreme .

Oprema koju ima je osnovna,jedino sto meni nedostaje je naslon za ruku,al to cu morati da ugradim,sad ne znam dal je na sedistu vozacevom il na srednjoj konzoli.Ova antena mi je cudna dal je fabricka

Sutra ako nebude kise dolazim malo na okupljanje

 

viber_slika_2022-09-17_18-28-18-057.jpg viber_slika_2022-09-17_18-28-41-981.jpg

 

Edited by Ivan
Sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod Giuliette, naslon za ruku je u okviru sedista, a ne centralne konzole. 

To ti je fabricka antena za obican 5" Uconnect, trebalo bi da bude sa FAKRA konektorima (ne klasicni ISO).

Za 6.5" Uconnect sa navigacijom, sama baza antene je drugacija i ima vecu "budzu", posto sadrzi i GPS reciever, uz standardni pojacavac radio signala. 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

aha to kao na musi,fiksiran je na sediste,jbg,onda jedino da menjam sediste

a znaci fabricka je antena,al hvata neke radiostanice koje na musi nemogu da navatam

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@silenci

Samo da prilozim i u slici ovo banalno (ali obecano) za dotezanje, sto ne stigosmo danas na skupu :) :

 

Untitled2.png.4f1ca1b2f7eccfc0743d1ff4c4ab0394.thumb.png.6dc8ff9b6215ad9e545ecc3142e1660f.png Untitled3.png.d8b2e2e7e7bd6983dd3095edb66e931a.thumb.png.296b4fdc44e73d44ed57610efe2fb843.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

eto danas posle posla

hteo da uradim to al nisam uspeo,al nisam ni bio toliko uporan

Dobro je ,sinoc smo Ivan i ja procackali skoro citavu Alfu,skoro sve je kako treba,kasetu na instrument tabli sam skinuo,jer neradi otvaranje automatsko,al pukla je plastika oko opruge,nesto sam malo sredio,al to nije to.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi samo da ti predihtuju onaj separator/PCV ventil. To je cas posla, cisto da ti ne slini po motoru. Skinu ostatke i posle toga je suvo kao barut.

Juce smo se izigrali sa Djulkicom na skupu, jeste bazicnija oprema ali deluje stvarno korektan autic. Jos je i uradjeno dosta stvari, kocnice, nov EFB Vartin akumulator... Videcemo Sinisa kakvi smo prognozeri ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...