Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

musava oprana u subotu konacno,a danas kupljene preko KP,polovne,al odlicne Fiat ratkapne za napred,posto nisam imao,polomljene ove sto sam imao pre,platio ih obe 400 dinara.Naravno 14ice:clap:

viber_slika_2020-11-30_18-18-19.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam ponudu da uzmem navi za musavu,onaj ekran,e sad me zanima sta na njemu ima osim da pustam muziku,dal moze navigacija da radi,ima slot za sim karticu,dal vredi da uzimam,cena je 90 eura.Naravno da je pre 13 godina to bilo ekstra,sad je zastarela tehnologija

 

ricambi-accessori-portici-autoradio-navigatore-2din-serie-e08fd30aaaa39f4ae8f2776236e0e990.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li radi navi ali ce ulepsati i modernizovati unutrasnjost. Ne znam koliko se krecu cene ali ako si u mogucnosti uzmi, ja bi uzeo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo ti je vrlo slicna stvar koju sam ja ugradjivao na bivsi Stilo. Neka od verzija ConnectNav+, moguce NIT G2 (ja sam imao NIT G1). Treba samo videti sa kojim je firmware (kod mene je bio 9.8, na Cromu i Bravo je isao od 12.2).

1. Navigacija sljaka, ali nema detaljnih mapa za Srbiju. Da bi bila u funkciji, moras da izvuces i GPS antenu. Ja navigaciju uopste nisam koristio, pa zbog toga nikada nisam ni izvukao antenu na krov.

2. Handsfree telefon, ali sa zasebnom SIM karticom. Da bi radio, moras da razvuces mikrofon, ako ga nemas. Kod mene je GSM modem imao odlican prijem i "iz table", nije bilo potrebe da ni za to razvlacim novu antenu na krov.

3. Glasovne komande, koristi se pomenuti mikrofon.

4. Mogucnost pustanja MP3 muzike sa diska.

5. 7'' TFT ekran, koji doprinosi vizuelnom ugodjaju, ali ima i mogucnost prikaza prilicno podataka, mogucnost podesavanja parametara vozila preko navigacije, itd...

Lcno sam najvise koristio MP3, handsfree telefon i glasovne komande, naravno cini i enterijer bogatijim. Imaj samo u vidu da za NIT G2 nema one fore sa firmware koji ne trazi Code (9.8 za NIT G1). Tako da obavezno proveri ima li uredjaj Code kada kupujes - ako nema, to ti je jos par desetina EUR da se generise i poveze na Body Comp, kako bi sve ispravno radilo. Plus trosak za mikrofon, GPS/GSM/radio antenu...

Moguce da je i kavez drugaciji, to moras takodje da proveris, na Stilu se razlikovao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a hvala Ivane,provericu sve,sto si mi rekao i znaci mora da ima CODE i bitno mi je da ima izlaz za AUX kabl,jer ja na mom radiju to vec imam i preko telefona pustam muziku..A da lepse dosta izgleda sa ekranom bilo kojim nego samo radio

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas mi covek poslao slike multimedijalne kutije;),samoneznam dal ce to stati kod mene,valjda oce,90 eura je ceni,a koliko sam video ima izlaz za AUX i samo bitno je da sve radi kako treba

viber_slika_2020-12-27_20-06-02.jpg viber_slika_2020-12-27_20-06-08.jpg

 

Edited by Ivan
Sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar ne bi neki Kinez bio bolje a kompletno resenje?  ovo jeste fabrika i 90 e ali neces puno dobiti sa njom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ne znam ,Ivan mi je objasnio sta mogu da dobijem sa njom,jos se razmisljam i lepo ce izgledati ,a ako resim to ce biti posle nove godne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uredjaj je iz druge polovine prosle decenije, pa kako kome odgovara. Ko ne pati za Androidima, touch ekranima, navigacijama - kada proda svoj uredjaj, za smesnu doplatu moze da zavrsi posao za ono najbitnije. Handsfree telefon, MP3, glasovne komande, TFT ekran sa malo vise informacija...

Za ono osnovno, da bi ugradio, povezao i krenuo sa glavnim funkcijama - proveri jos i da li ti treba drugaciji kavez za montazu (na Stilu se razlikovao). Moras da imas Code (ako ne zelis da placas naknadno) i verovatno ces samo trebati da dijagnostikom odradis Proxy Alignment (da ti ne bi blinkala kilometraza zbog novog uredjaja).

Za handsfree razgovore i glasovne komande ce ti trebati i mikrofon. A on pozadi ide na pinove 9 i 18 ovog belog konektora - pa ne bi bilo lose da ti odsece taj konektor sa originalne instalacije, lakse ce biti za povezivanje. Tako da gledaj da od prodavca izvuces sto vise, jer ce te naknadno sve to vise kostati. Plus ces teze naci jer se retko prodaje rasparno.

Da se ne ponavljam, prelistaj malo ovaj moj DIY, imas tu sve bukvalno u sitna crevca:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/65115-fiat-stilo-naknadna-ugradnja-connectnav-uredjaja-navigacije/

 

Ili ako volis moderniju tehnologiju - onda ipak gledaj neki Android.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

+1 za Android zbog funkcionalnosti i dodatnih opcija. 

I on se može povezati na CANBUS tako da rade i komande na volanu i da se na ekranu očitavaju dodatne informacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada pogledam ovo onda je ono za Lanciu preskupo! 

Jedan forumaš je mislim istu stavio u Eva! 

Screenshot_2020-12-27-22-30-17-919_com.kupujemprodajem.android.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa veći je spektar mogućnosti. Možda je više malo platiš i pomučiš se oko ugradnje (zavisno šta sve priključuješ) ali je dobit mnogo veća u odnosu na fabriku.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, ISV_01 said:

Pa veći je spektar mogućnosti. Možda je više malo platiš i pomučiš se oko ugradnje

Ugradnja je komplikovanija nego kod nekog Androida ;) .

A ako se jos nabode tipski Canbus Android, maltene je Plug&Play.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kontaktirao sam neke s KP koji prodaju i ugradjuju mm,cena je 130 eura,30 je ugradnja i valjda ram okolo je 25 eura,ili blenda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skupo bre to @silenci. Ako si vec rešio stavi noviju, od stare koliko sam razumeo nema neke posebne dobiti osim izgleda jer ispada veća dara nego mera dok se sve poveže, ubaci, doda, dekodira. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ja sam mislio fabricku,mozda ce najlepse izgledati,da to bude kako treba,al nju je vreme pregazilo,al koliko citam,skupo bi je platio,nizasta,

Share this post


Link to post
Share on other sites

okrenula magicni broj od 250000 km musava,svaki dan je skoro vozim,sve po lokalu,jedino jedan  vikend isao do vrdnika,za multimediju sam za sada odustao,sad pocetkom marta ide registracija,uzeo bi nesto novije,al mi zao da je prodajem.

 

IMG_20210223_190403.jpg IMG_20210223_190456.jpg IMG_20210130_155712.jpg IMG_20210130_153432.jpg

 

Edited by Ivan
Sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...