Jump to content
FAS Goran
SikterBre

Kuda ide ovaj svet?

Recommended Posts

Nije tema, ali i jeste... neki bilmez mi nocas ukrao ratkapnu. Samo jednu. Otpala nije sigurno, imala je dve vezice. Najobicnija neka, nije cak ni fabrika (one znaju da budu malo skuplje)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bice da je on nije bio vezao pa mu spala ili je njemu neko skinuo jednu :( 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se neko sramoti za 523 dinara (potpuno nova takva u radnji) mi ne ide u glavu...

Tako su mi na Stilu maznjavali antene (isto najobicnija ona sugava). Kupio sam 5 komada na Aliexpresu za tipa 5 evra... jednu sam dao caletu, ostale 4 su mi maznuli "tijekom" godina...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cudan je  narod, i g**no je slatko kad je dzabe :) Razorene su sve norme moralnosti, pristojnosti. I ranije je bilo lopova, muljatora ali su nekako bili izopsteni iz onoga sto se smatralo pristojnim drustvom. Sta sada da ocekujes kad ti ministri kradu sve od putnih naloga do diploma :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Ja cenim ove Fiatove, što se šrafe,te na feder baš i ne volim...

Edited by neshtry

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod nas su jedno vreme klinci skidali znakove sa automobila…e to je zlo i naopako!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar to jos rade deca, pre pedesetak godina je to bila nasa zabava dok nas nisu roditelji nahvatali i prebili, jednog otac vodio na zgradu da ga baci :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Letos na nekoliko Audija poskidali znakove.

Pretpostavljam da su deca u pitanju i da su ih dosada na letnjem raspustu i manjak vaspitanja dovele do glupih radnji.

 

P.S. @city Neću da ti kažem kako znam da Micubišijev znak može da simulira šuriken prilikom igranja. :whistle:

Šalim se! :lol:

Edited by IDzO
Dodata šala :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su sa Brava i 159 krali antene, pa sam stavljao šraf i deblju, čvrstu bakarnu žicu (jbg živim pored osnovne škole).

A davno sa Ford Taunusa skinuo mi neki klinac šrafcigerom znak sa gepeka. Naravno dobro ogulio boju sa istog...

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 hours ago, neshtry said:

Ja cenim ove Fiatove, što se šrafe,te na feder baš i ne volim...

Slazem se, nema zajebavanja sa vezicama, ali nema 16" za na 4 srafa. Ima za 5 srafova, ali dzaba kad ne moze da se montira...

 

Zena juce ispricala na poslu, koleginica joj rece da su njoj 3 skinuli tokom nedelju dana, relativno skoro...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Klinci iz osnovne to skidaju. Kao da imaju neko takmicenje. Drugar nasao kod klinca u jakni pune dzepove kapica sa tockova. I to skidaju jbg.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Za kapice znam, kolegi (maltene komsija, 500m) sa Tiguana skidaju non stop. Toliko da kuci ima jos 50ak komada u nekoj fioci, al kaze mrzi ga da stavlja jer nestanu u roku od par dana...

 

Nego me iznenadilo jer nekoliko godina je bilo mirno. Ranije (pre 6-7 god) na Tempo parkingu mi sa Stila neko strgao celu masku iz branika, drugu sam morao da srafim iznutra u branik da ne moze lako da se skine... 

U kraju su krali antene, meni jednu u kraju i 3 po gradu, prodjes ujutru parkingom, pola automobila bez antena (gde se lako odsrafljuje). Akumulatore iz matorih vozila tipa Golf 2, 101, Lade, Puntici dok ih neko nije nasao i vaspitao... i bi mirno do skoro, opet pocelo.

 

Neko sa viskom vremena i manjkom morala, valjda svakih par generacija bude talas... nece se opariti od par antena i par ratkapni, pre rade zbog uzbudjenja. Dok se neki bivsi vlasnik ne uzbudi dovoljno da se nacestita mile nove godine pociniocu...

Edited by ostoja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postavim ja papir za prodaju auta na Reno. Naravno gomila dokonih ljudi me zvala. Ali onda jedan dan ujutru počeše neka deca da zovu, ja rekoh klinci iz ulice, pošto ima par sa kojima se uvek šalim. Vratim se kući, dam ćerki da proveri brojeve, kad ono, nepoznato. Odjednom opet, cimanje, zezanje, a kad se moja supruga javila i psovanje. Starija ćerka provali da se sigurno vraćaju iz druge smene iz škole, pošto imaju vajber vidim im imena, nađem slike u školskom almanahu i blokiram brojeve. Izađem na terasu i vidim njih dvojicu kako stoje pored auta i čude se što ne mogu da me dobiju. Siđem dole i malo ih vaspitno isprepadam! Iskreno očekivao sam poziv nekog tate ili mame da i njima očitam bukvicu, ali izgleda da su se klinci baš uplašili jer sam znao i imena i gde žive, pa sam zapretio policijom. :popo:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je ok dok ne krenu da skidaju cepove sa felni. Em izgrebe felnu em imas wupu u felni. Druga dobra stvar je sto ne gledaju toliko YT pa da skontaju koje sve plastike sa kola mozes da skidas samo cupanjem jer se drze na zabice, poput grilova, maske za hladnjake i dr...

I meni su skidali kapice isto. Srecom vosak sa kola jos uvek nisu pokusali da skinu :ermm:

 

To sto je sad mirno jer zbog hladnoce...cek da malo otopli pa im nece biti mrsko u 11 navecer da se setaju i lindraju kola koja mogu zbog nekog takmicenja ili slicno...svake godine isto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa sajta Efektive....

Šta mislite o ovome:

"

Pravo na raskid ugovora i vraćanje uređaja‼️

Operator A1, koji je transparentno obavestio korisnike o povećanju cene i koji za sada, bar koliko znamo, ne pravi problem oko raskida ugovora bez plaćanja penala, ipak ne prihvata zahteve onih korisnika koji zbog raskida ugovora žele da vrate uređaj.

Zakonom o elektronskim komunikacijama, kao i Zakonom o zaštiti potrošača, predviđeno je pravo potrošača na raskid ugovora bez plaćanja bilo kakvih troškova, usled povećanja cene.

Članom 132. Zakona o obligacionim odnosima, definisane su posledice raskida ugovora, koje između ostalog, kažu da svaka strana treba da vrati onoj drugoj, ono što je od nje primila. To znači da korisnik vraća uređaj (telefon) a operator vraća sve uplate koje je primio, po osnovu otplate tog uređaja, uz zateznu kamatu.

A1 odbija da sprovede Zakon u tom delu. Šta može korisnik da uradi?

Prvi korak je izjava o raskidu ugovora, u kojoj će stajati zahtev operatoru da vrati uplaćeni novac, sa zateznom kamatom, uz ponudu vraćanja uređaja. Kada operator to odbije, postoje dve opcije za korisnika:

1. Vraćanje uređaja Poštom, uz dokaz da je isti vraćen (slikati pošiljku, a zatim fotografiju i dokaz o broju pošiljke poslati putem mejla, kao pisani trag potvrde o vraćenom uređaju). Nakon toga sledi zahtev za povraćaj novca, ili pokretanje sudskog spora, ako operator to odbije

2. Zadržati uređaj, bez zahteva za povraćaj novca, uz obustavljanje daljih uplata po tom osnovu. Operator bi u teoriji mogao da pokrene postupak naplate, ali bi ga izvesno izgubio, s obzirom na to da je raskid njegova krivica, kao i nepoštovanje pravila o posledicama raskida, definisanih članom 132. ZOO. U prošlosti smo već imali ovakve slučajeve, u kojima je korisnik zadržao uređaj, nakon što je operator odbio da ga primi nazad, i nikakvih tužbi nije bilo.

NAPOMENA: Sve što radite, uradite to pisanim putem, da ostane trag, koji vam sutra ide u prilog, ako eventualno dođe do pokretanja nekog postupka (sa bilo čije strane).

Verujemo da će većini ovo delovati nemoguće, jer je operator uporan da ne prihvati primenu Zakona, ali u praksi se ovo sprovodi u delo, samo treba biti odlučan i dosledan. Sva prava su na strani korisnika, koji nije krivac za raskid ugovora."

Share this post


Link to post
Share on other sites
Postavim ja papir za prodaju auta na Reno. Naravno gomila dokonih ljudi me zvala. Ali onda jedan dan ujutru počeše neka deca da zovu, ja rekoh klinci iz ulice, pošto ima par sa kojima se uvek šalim. Vratim se kući, dam ćerki da proveri brojeve, kad ono, nepoznato. Odjednom opet, cimanje, zezanje, a kad se moja supruga javila i psovanje. Starija ćerka provali da se sigurno vraćaju iz druge smene iz škole, pošto imaju vajber vidim im imena, nađem slike u školskom almanahu i blokiram brojeve. Izađem na terasu i vidim njih dvojicu kako stoje pored auta i čude se što ne mogu da me dobiju. Siđem dole i malo ih vaspitno isprepadam! Iskreno očekivao sam poziv nekog tate ili mame da i njima očitam bukvicu, ali izgleda da su se klinci baš uplašili jer sam znao i imena i gde žive, pa sam zapretio policijom. :popo:
Nazalost, sve cesce ti i takvi klinci potezu noz, ili nose motke. Ja sam skoro naisao na grupu osnovaca koji su iz zezanja lomili neku drvenu tarabu. Pridjem im, onako ostro ali kulturno im se obratim, bez agresije....od njih 4-orice, dvojica pale telefon i snimaju me, guraju kameru u lice... katastrofa.

Послато са M2003J15SC помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Siciliano said:

Nazalost, sve cesce ti i takvi klinci potezu noz, ili nose motke. Ja sam skoro naisao na grupu osnovaca koji su iz zezanja lomili neku drvenu tarabu. Pridjem im, onako ostro ali kulturno im se obratim, bez agresije....od njih 4-orice, dvojica pale telefon i snimaju me, guraju kameru u lice... katastrofa.

Послато са M2003J15SC помоћу Тапатока
 

LUDILO!

 

Pritom, klinci od 16 + godina provode vreme po teretanama, treniraju razne borilačke veštine i ozbiljno mogu da te izudaraju i bez noževa i palica. 

I za tako nešto da dobiju "ukor razrednog" pojačan vaspitni nadzor i to je to a kasnije, člansku kartu za rasterivanje neposlušnih

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg kad sad svi imaju neka svoja prava, cak i zivotinje, mnogo je bilo bolje vreme kad su roditelji pa i ucitelji tukli decu i tako ih vaspitavali a danas mogu da rade svasta i niko im nista ne moze jos ces biti kriv ako se branis i prebijes nekog a pogotovo maloletno lice. Nisam pametan sta je ispravno i kako postupiti u nekim situacijama. Mi u skoli nismo smeli nastavniku ili profesoru da prigovorimo i morali smo da slusamo sta nam kazu a danas se djaci svadjaju sa profesorima, zezaju ih, snimaju, ma uzas blagi dokle smo dosli. Ovde kod mene doduse nije takva situacija ni sto se tice ulice ni skole kao u npr. Beogradu ali opet sve to moze da se promeni

Share this post


Link to post
Share on other sites

U osnovnoj skoli i tetkice su bile autoritet nije nam padalo na pamet da ih ne poslusamo. U srednjoj vec ako si hteo malo da se mangupiras raspravljao bi se ponekad sa tetkicama ali kad se naljute, podviknu slusali smo i njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, OMP said:

mnogo je bilo bolje vreme kad su roditelji pa i ucitelji tukli decu

Roditelj može vaspitnom da “počasti” dete, učitelj/nastavnik NE! Udaranje od strane prosvetara mi je oduvek bilo nenormalno!

 

Takođe i roditelj do određene godine može vaspitnom da usmerava dete, kasnije mora milion puta da prežvaće jednu te istu temu i da prica sa svojim detetom.

 

Krenulo je nenormalno vreme jer generacije koje su stasavale krajem 90-tih i početkom 2000-tih postaju roditelji, a to vreme, kao i sadašnje, krasi kič, šund, nepoštovanje, kurčevitost… Tek će naše društvo doživeti raspad kako nove generacije postaju roditelji, a oni sami su izopačeni (čast malobrojnim izuzetcima koji su uspeli da se izdignu iz sivila).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisu ni nas tukli nastavnici ali postojalo je to postovanje i njihov autoritet. Jesmo imali nekog nastavnika umeo je da te pocupa za zuluf, bolelo je :) Nisu nas ni roditelji tuklji, bar ne vecinu, secam se jednog ili dva samara od oca za celo detinjstvo

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minute ago, city said:

Jesmo imali nekog nastavnika umeo je da te pocupa za zuluf

Nema šta učitelj/nastavnik da fizički vaspitava đaka.

Bilo je budala u svim generacijama i biće…i to u oba tabora (prosvetari i đaci) samo što je sada velika koncetracija budala na malom prostoru.

 

Nažalost došlo je vreme da prosvetari imaju minimalna prava, a deca prevelika, pa je nepoštovanje prema prosvetarima veoma izraženo.

 

Generalno narod je postao bahat bez empatije i sve svelo na debilizam u svakom smislu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Realno ne bi trebali nastavnici da vaspitaju decu, njihov posao je da ih uce znanju, roditelji treba da vaspitaju decu da postuju autoritet. Ja sam sinoc bio kod prijatelja i tu neki klinci 16-20 godina nekoliko njih izlazi iz kladionice, dvojica cupaju znak za zabranjeno parkiranje u 23:30...

 

Sa jedne strane verujem da roditelji trebaju biti jedini koji vaspitaju, sa druge strane ako nisu sposobni za to, drugi trebaju da imaju pravo za tako nesto. Zasto ja moram da gledam kako neko unistava javnu imovinu, moralno ja nemam nikakav problem da mu raspalim takvu samarcinu da ce je zapamtiti za ceo zivot kad ga roditelji nisu bolje naucili. Ja imam 3 sestrica i od svih od najblizih u familiji ukljucujuci i njihove roditelje ja imam najveci autoritet. Zato sto znaju da treci put kad treba nesto da ponovim, to nije recima. Prvi put me nisi mozda cuo, ali drugi put me nisi slusao. Ali za svaku batinu dobiju tacno objasnjen razlog za koji moraju da potvrde da razumeju sta su pogresili.

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve ovo je posledica devedestih i tadasnjeg razaranja drstva i rusenja svih moralnih normi. Zaboravili smo plate od pet, sest maraka i to ako stignes da ih kupis, u kaficima su se cene menjale dva tri puta za noc, potpuno prazne prodavnice... Tada su besprizorni isplivali na povrsinu i eto nas danas gde smo. Najgore je sto ti isti koji su to omogucili danas upravljaju drzavom i ubedju nas da su svi drugi krivi, da nas svi mrze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakve 90te, situacija je slicna u dobrom delu sveta, nisu bili ostali pod sankcijama. Problem je sto mi zelimo da vrednujemo takve vrednosti, ugledamo se na te drzave. Mislim da samo mi znamo da izaberemo najgore od svih, porodicne vrednosti kapitalista i politiku diktature...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...