Jump to content
FAS Goran
hansf

Fiat Grande Punto - saveti, iskustva pre kupovine

Recommended Posts

On 8/1/2021 at 4:10 PM, Skorpion said:

To nisam znao, onda da dodam i 1.3 Mjet 84ks u razmatranje, ili je bolja jacija verzija?

Sent from my SM-G780F using Tapatalk
 

gledaj bolje onaj sa 90 konja ili 75 ako ti nije slab

Share this post


Link to post
Share on other sites

75 konja ne ide mnogo slabije od 90, ima kraci menjac. A kada se čipne, ide primetno bolje od verzije sa 90 :)
Po mnogim pricama, verzija od 84ks je najgora...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo svima,

Resio sam da kupim napokon kola i izbor je spao na Grande Punto/EVO/Punto, isključivo benzinac. Neki od modela koji su mi zapali za oko su sledeći:

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/18600573/fiat-grande-punto-evo?ref=picked-ads-profile (s tim sto nema slike enterijera, moraću da tražim slike ili da vidim tek kad odem prvi put)

 

image.thumb.png.4cc3c83c5ed8ad5a9ad24bf0c36b5a3a.png

 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/18519981/fiat-evo-14-8v-n-o-v?ref=picked-ads-profile

 

image.thumb.png.ba87e0ad6dda3a97d7cf166cd3f3e6a9.png

 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/18508801/fiat-grande-punto-evo-14-sport-ch?ref=search-normal&position_ref=4

 

image.thumb.png.35b4ef4214c6046b2e4a2a4ecb447703.png

 

Narednih nedelje planiram da pogledam neke, a pratim oglase i vidim da nije baš dinamično što se tiče benzinaca 1.4 2010+ sa nekom ok opremom i 77ks minimum (alu felne, aux/usb, senzore za parking nijedan nema)

Kako vam deluju ova tri iz oglasa?

Pozdrav

Poželjno bi bilo da prodavac pristaje da se auto odveze do mog majstora kako bi ga pogledao, ne znam koliko su placevi raspoloženi za tako nešto.

 

Edited by Ivan
Sredjene slike i format

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi navedeni deluju ok, najbolje majstor da pogleda svakako.

 

Sto se tice samog modela 1.4 77 ks, solidan motorcic, jeftin za odrzavanje, za prosecnu voznju sasvim dovoljno ks. Meni po BG trosi izmedju 7.5 i 8.5 ali imam malo tezu nogu.

 

Pogledaj link ispod, ja sam od istog coveka kupio moju masinu, originalna km (ulovio bivsu vlasnicu iz svice preko fejsa pa mi potvrdila), nije bio sminkan i zapiran svuda. Mozes i da oteras auto kod Gorana sa Altine da ga pogleda.

 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/18534117/fiat-evo-14-8v-ben?ref=search-profile

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Uros992 said:

pratim oglase i vidim da nije baš dinamično što se tiče benzinaca 1.4 2010+ sa nekom ok opremom i 77ks minimum (alu felne, aux/usb, senzore za parking nijedan nema)

"Problem" je sto bolja oprema vuce i bolju i jacu motorizaciju, tj. obrnuto.

U slucaju Punta, sto se 1.4 benzinaca tice, ako gledas iole mladje (>2009.) - to jace, podrazumeva "komplikaciju" sa MultiAir motorima. U smislu da imas jos jednu stavku za proveru i potencijalni trosak (a mozes i slatko da se navozas, kakav vec primerak zabodes).

Tacnije, od Punta Evo vise nemas standardni FIRE 1.4 16v od 95 KS, menja ga atmo verzija MultiAir od 105 KS (takodje 16v). A kao zamena za T-Jet 120, dolazi MultiAir Turbo od 135 KS.

Tako da od obicnih 1.4 atmosferaca koji su bili u Grandeu, od Eva pa nadalje nazalost ostaje samo 8v verzija od 77 KS.

Tako da i o tome prilicno povedi racuna pri kontroli, posto je konkretno auto sa tvog 3. linka MultiAir atmosferac od 105 KS ;) .

2 hours ago, Uros992 said:

aux/usb

Cisto da znas kada trazis (ili gledas ePer specifikaciju) - to ti je "Blue&Me" sistem, koji podrazumeva pre svega handsfree telefon, glasovne komande, kao i pomenutu mogucnost reprodukcije muzike preko USB/AUX. Bluetooth se koristi samo za telefonske pozive, fabricki nije bio podrzan A2DP protokol za strimovanje muzike.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Uros992

Iste Puntice gledam i ja samo sto meni se ne zuri dok ne prodam Yetija :)
Najveca steta sta nema vise provereni 1.4 Tjet od 120ks iz GP u novije verzije.
 

Edited by Ivan
Skinut nepotreban citat, dodat tag, skinut TT potpis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na savetima. 

On 8/23/2021 at 1:37 PM, Jackkk said:

Pogledaj link ispod, ja sam od istog coveka kupio moju masinu, originalna km (ulovio bivsu vlasnicu iz svice preko fejsa pa mi potvrdila), nije bio sminkan i zapiran svuda. Mozes i da oteras auto kod Gorana sa Altine da ga pogleda.

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/18534117/fiat-evo-14-8v-ben?ref=search-profile

Ovaj mi takođe deluje ok, išao bih da ga vidim, nadam se da bi prodavac malo spustio cenu ukoliko mi se svidi.

 

On 8/23/2021 at 3:48 PM, Ivan said:

"Problem" je sto bolja oprema vuce i bolju i jacu motorizaciju, tj. obrnuto.

U slucaju Punta, sto se 1.4 benzinaca tice, ako gledas iole mladje (>2009.) - to jace, podrazumeva "komplikaciju" sa MultiAir motorima. U smislu da imas jos jednu stavku za proveru i potencijalni trosak (a mozes i slatko da se navozas, kakav vec primerak zabodes).

Tacnije, od Punta Evo vise nemas standardni FIRE 1.4 16v od 95 KS, menja ga atmo verzija MultiAir od 105 KS (takodje 16v). A kao zamena za T-Jet 120, dolazi MultiAir Turbo od 135 KS.

Uf gledao sam jedno vreme baš ove od turbo MA od 135ks, gledam ih još, na oglasima stoje 3-4 komada, od kojih mi ova dva deluju zanimljivo:

 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/18577165/fiat-evo-spor-14-multiair?ref=search-normal&position_ref=3

image.thumb.png.4149113993652903511f02e63b0e477c.png

 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/18568340/fiat-evo?ref=search-normal&position_ref=10

image.thumb.png.b14e394988924c1a8d2b0e413c200e8a.png

 

 

ali me kopkaju baš ti potencijalni problemi, a nemam baš mnogo iskustva sa automobilima (vozim fiat una 97' i dan danas, radi savršeno i žao mi da ga prodajem, ali sam ga davno prevazišao i ne ispunjava potrebe..imao sam priliku da vozam razna druga kola ali nisam posedovao ništa kompleksnije za održavanje). Mislim da ću uzeti atmosferac od 77ks pa nakon 2-3 godine da vidim nešto jače ukoliko osetim želju i potrebu.

 

Primetio sam i da je u poslednja 2 meseca koliko redovno pratim otišlo 2-3 oglasa baš brzo (5-6 dana), delovali su dobro (bili registrovani), ali ništa specijalno mnogo bolje od drugih.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Uros992 said:

Uf gledao sam jedno vreme baš ove od turbo MA od 135ks

Kod ovih verzija u Evu, jedino mi nije bila jasna logika da turbo benzinac od 135 KS upare sa petostepenim menjacem :) .

I to je FPT C510.5 u pitanju, kao na 1.3 MultiJet. Cak su i svi prenosni odnosi isti, sem 5. brzine koja mu je jos kraca nego na dizelu.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima hteo bi da postavim jednu temu. Planiram u skorije vreme da kupim fiat grande Punto 1.4 16v atmosverac 95ks Vizio Sam ranije punta 2 1.2 8v I bio Sam prezadovoljan  kupio bih grandea  nebitno kupe Ili hecbeg  tipa 2006,2007 god Ali samo sa sport opremom I hteo Sam da pitam sta treba da gledam prilikom kupovine  kakav je taj motor cena odrzavanja  Kako ide Kako vuce Dali podnosi obican sekvent plin  kolika je potrosnja goriva Ako neko Ima plin kolika je potrosnja plina  jel Ima skupih kvarova u sustini  zanima me sve u vezi pomenutog modela unapred hvala

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Nik123 Pozdrav i dobrodošao na forum.

 

Konkretno te interesuju mišljenja oko GP-ja i kupovina istog, te odgovarajuću temu možeš ovde videti. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isti motor je u 500L i u Nuova Tipo...u nekoj varijanti i u Puntu mk2b...

Fire motor,troškari ulje,ako paziš na ulje,peri deri motor

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Nik123

Pozdrav i dobrodoslica na forum. Nepotrebno otvorena tema spojena je sa postojecom o kupovini GP.

18 minutes ago, Nik123 said:

Ali tu ne pisu konkretno za 1.4 16v 95 ks jer mene samo Taj interesuje.

Itekako se pisalo i to vise od decenije unazad ;) . Pa slobodno malo prelistaj ovu temu (dok se neko ponovo ne dopise), nedavno je par ljudi kupovalo upravo atmo benzince.

Taj 1.4 16v jedino i moze da se nadje u GP pocetnim godistima. Od Eva su ostavili samo 8v, a 16v zamenili sa MultiAir 105 atmosfercem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pretece me imenjak. U pretrazi ove teme (THIS TOPIC) sa 1.4 16v ces naci sve postove vezano za GP sa tim motorom a tih postova ima tuce.. Npr 

 

1

2

3

4

 

Itd... Cak mozes info o tom motoru naci i u najnovijem Tipu ili 500L pa i u tezim autima tima Bravo i Stilo. 

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super utisci, verujem da ce ovo pomoci mnogima. 

 

Koje godiste i motor je u Hyundai-u? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cestitam na kupovini i30, fin je auto, jedno vreme smo ih imali kao sluzbene u firmi i dobro su se pokazali :thumbsup:.

 

Problem sa Punticima od 135ks je sto ih ima vrlo malo na oglasima, i onda covek nema neki izbor. Za 1.5 godinu koliko aktivno pratim oglase ne secam se da je bilo vise od 6-7 u istom momentu na oglasima.

Inace, taj problem sa wastegate mozda moze da se resi i stelovanjem sipkice koja ide do njega, meni je nastelovana kada je radjen veliki servis i za sada je ok :D.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Uros992 Cestitke na kupovini, sjajan izbor. Ja kad sam uzeo Eva malo sam češljao oglase i skontao da sam mogao da kupim i30 kupljen nov u Srbiji sa relativno malom km za neznatno više para ali šta je tu je. Puntić služi korektno pa se ne žalim.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Uros992 said:

2009 godište, benzin 1.4 109 hp

Posedovao sam Kiu Ceed identicno godiste i motor, zato sam i pitao :D 

 

Cestitke i da te verno sluzi, sto verujem da Hyundai i hoce :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Uros992 said:

Veliko hvala @Ivan i @Jackkk na savetima, preporukama i pre svega izdvojenom vremenu tokom praćenja oglasa, njihove poruke i komentari su značili dosta u procenjivanju automobila.

Nema na cemu u ime svih kolega, a hvala i tebi na povratnim informacijama, sigurno ce znaciti nekome.

A i to je pravi, stari forumski duh medjusobne pomoci :thumbup: . A ne da se ovde neko pojavi samo kada mu nesto treba i cim dodje do resenja, nestaje u vidu lastinog repa. Do sledece situacije gde mu opet zapne.

Neka je sa srecom kupovina, verujem da ce te Hyu lepo posluzit. Ti prvi i30 mozda nisu toliko "inspirativni" vizuelno i performansama, ali znam da uz odrzavanje vrlo lepo sluze svoje vlasnike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro vece! U potrazi sam za  jacim GP/Evom od onog koji trenutno ima,1.4 77ks. Ponuda je blago receno uzasna. Naisao sam na par modela koji su mi interesantni, pa me interesuje vase misljenje o ovim modelima:

 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/19142940/fiat-evo-14t-abarth?attp=p1_pv0_pc1_pl1_plv0

1387822077_Screenshot(3).thumb.png.07119134e6e372f9803e17059e51f1ee.png

Ovaj planiram da odem da pogledam u narednim danima. Cena mi je sumnjiva, zazori na vozacevoj strani izrazeniji, ne izgleda najsjajnije na slikama, videcu kakav je uzivo. Vredi li uopste uzimati ovakav model ili postoje i bolje opcije? Potrosnja u gradu (nije mi presudna ali bih voleo da znam otprilike)? Brinu me dostupnost delova, njegova retkost kod nas, strucnost majstora. Ne bih ga uzimao na godinu dana da se izivim, nego bih ga uzeo na duze.

 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/19170391/fiat-evo-14-ben-turbo?attp=p1_pv0_pc1_pl2_plv2

1128009606_Screenshot(6).thumb.png.f91bbab7bc0bbf3bfb0ba3c36041a07e.png

Sasvim fina oprema, ne izgleda mi lose preko slika. 135ks motor.

 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/19179889/fiat-grande-punto-14-t-jet-ch?attp=p1_pv0_pc1_pl1_plv0

412883114_Screenshot(7).thumb.png.c68f6be4465a9509bf3c3158de0ce130.png

Ovaj mi na slikama izgleda "najsvezije".

 

Abarth GP mi je takodje zelja, ali mislim da su cene trenutne ponude prenaduvane.

 

Unapred hvala za svako misljenje ili bilo kakvu informaciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bogar Ne mogu da komentarisem okacene primerke, nisam ih gledao ali cu odgovirit na par stavki.

Potrosnja u gradu ne bi trebala da ti prelazi 10L u slucaju t-jet motora (120 i 155ks) a u slucaju multiair motora(135, 163, 170), moze da bude samo manje od t-jet u istim uslovima.

Delova ima pregrst i odrzavanje nije problem, jedni od jednostavnijih auta te snage i generacije.

Sto se tice Abartha GP, cene jesu dosta jake, pa zato mogu da predlozim da pogledas mozda Alfu Mito. Mehanicki gledano to je isti paket skroz, ne samo motor i menjac, nego i trap i kocnice. Tamo postoji verzija 1.4 tjet sa 155ks i cene takvih se krecu izmedju 4000-4500 za lepe primerke i malo ispod toga za losije primerke.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by horvat
dodao tag

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...