Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

Uh, bre, mnogo je to, druze... Verovatno nesto nije u redu sa autom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguce da nije u redu.. Auto je presao 65 000 pravih, citanih sa original fiatove dijagnostike, to sam proverio kod najboljeg drugara koji drzi servis. Tako mi je i receno kad sam ga kupovao, a majstor koji je radio veliki servis i sredjivao ventile(koji su bili polupani proslom vlasniku u italiji, zato sam i za manje pare dobio auto) kaze da je sve sto je promenio, svaki kais bio fabricka ugradnja. Tako da mislim da je kilometraza prava. E sad moguce je kad je majstor radio da nesto tu nije dobro sredjeno.

Sad cu da ga vozim do rezerve, pa sledeci put kad budem sipao cu da restartujem bord i da racunam na papir, samo mi je nerealno da bord toliko pokazuje. Da li je moguce da toliko "laze" bord? Jer kad sam uzeo auto, potrosnja koju sam ja racunao bila je oko 7-7,2l...... ugusio sam vass :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Čestitam na kupovini!

2. Potrošnja ti je povećana čak i za najstrože gradske uslove - proveri auto kod majstora.

3. Ovo je tema o potrošnji goriva, za ostale probleme pretraži forum, pa ako nema odgovora na tvoje pitanje (a ima) onda otvori novu temu, da bi neko drugi kada dođe na forum sa sličnim problemom mogao da nađe odgovor.

offtopic: Auto sa 65000km pravih a polupani ventili?! Jel' to samo meni čudno zvuči ili pogrešno čitam?

Share this post


Link to post
Share on other sites

fala druze :)

Crkla mu pumpa za vodu, prezupcio i polupao ventile.. Caletov dobar ortak koji se bavi prodajom kola mi je sredio semu, mislim da me nije zajebao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedna stvar koja moze da zeza je malo predjena kilometraza po tripu...tada uvek pokazuje vecu potrosnju nego sto jeste...ali ako pustis da to tera dalje, ootrosnja po bordu se smanjuje...veruj mi da je i kod mene dolazila potrosnja do 10...mene je frapirala...ali kako odmice vreme i veca kilometraza, potrosnja je manja...meni sad po hladnijem vremenu oko 7, mozda malo jace:rolleyes: Ali isprati ti to jos...i memoj da resetujes trip... pozzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

8l po gradu je ok, 12 je baš previše. Meni je najviše pokazao oko 10 litara i to posle pola sata pomeranja po metar kod Vukovog spomenika. Preko toga stvarno ne bi trebalo da ide. Naravno, ovo je daleko od proseka, meni je pao prosek na 7 litara čim sam izašao na otvoren put.

@Pavel92 ne bih sad da te plašim, ali mom Stilu je verovatno do 180kkm bila originalna(ili prrva) pumpa za vodu i tek je na 185 000km počela da se raspada i vrišti. I to vrištanje je bilo takvo da nije sigurno mogla da se raspadne,a da to savestan vozač ne primeti. Čak i najmanji luft na pumpi za vodu*2000 obrtaja u minuti proizvodi užasan zvuk koji se lako primeti. I nije mi baš najlogičnije da se pumpa tako brzo raspadne. Neka ti dobro pogledaju auto, mnogo je to velika potrošnja kako god vozio..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Havarije se dešavaju. Ništa novo. Neke izazvane, neke ničim izazvane ali se dešavaju.

Isto tako zavisi ko kako vozi ali neka normalna potrošnja nikako ne bi smela da bude 12 l. Ili je to prosek po resetu borda (treba da pređe bar 50-tak km da se unormali) ili nešto ne valja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je zaglavljen u gradskoj gužvi, moguće je. Izađi negde na otvoreno, ne prelazi 100 na sat, 2500 obrtaja dok ubrzavaš i javi kakav je rezultat. Ako postoji, možda je riknuo varijabilni usis, mada je opet prevelika potrošnja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste, zaista jeste prevelika potrosnja...probaj to kao sto kolega rece pa javi...

I ne resetuj bord neko vreme :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Par limitera na ECU i eto malo boljeg odziva na gas i potrosnje na zavidnom nivou. :)

Za JTD/mJET sve preko 8L u gradu je ludilo mozga. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogme, ovaj moj JTDm je žedan u gradu, 8+, ako zaređaju semafori ili zapnem u nekoj gužvi, ali zato na otvorenom, brrrrrrm. :-) Malopre sam sa Košutnjaka došao u B45 sa 5.5l na bordu, ali to se retko dešava.

190km/h = 8.5l

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sinoc nesto gledah na boardu Trip B i stoji sledece, predjen put je 122km, prosecna brzina 23km/h prosecna potrosnja 8.9l/100km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta tacno prikazuje trip A i trip B? Ako moze neko da objasni ili pojasni, kako god!? I koja je razlika? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iliti, TripB mozes da aktiviras i pratis kao Partial Trip.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha...video sam da je sve isto pa sam trip B iskljucio u podesavanjima, ali reko opet da pitam :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trip A i B su dobri kad kreneš na put pa imaš na A ukupan pređeni put i potrošnju, a na B parcijalnu. Recimo resetuješ B pa samo meriš u lokalu ili resetuješ pred povratak pa samo potrošnju na otvorenom. Isto i za prosečne brzine i vreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se nesto cudno desilo sa potrosnjom... :)

Standardna potrosnja po NS mi je inace bila zadnjih 2 godine oko 6 - 6,5 litara (leti sa 225/45/17 i zimi sa 195/65/15 je isti prosek)....

Medjutim, odma posle nove godine sam uradio komplet mali i veliki servis, i zamenu termostata i antifriza...

Trenutni AVG na bordu je 5,4litre, na predjenih 675 kilometara od servisa, sve po Novom Sadu...

Nisam ni rezervoar jos potrosio, za ceo januar, i to mi je cudno :)

Da li je moguce da sa zamenom termostata smanjim potrosnju za skoro litru? :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da veoma je moguce. Ako to je termostat ostao otvoren auto je tesko ili nikako dostizao radnu temperaturu pa samim tim trosio vise goriva sto se i meni desavalo. Takodje i servisi blagotvorno uticu na motor i potrosnju pa nemoj da se cudis :)

Edited by Kejd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potrosen pun rezervoar i bord pokazuje 6.9 l/100. Ja prezadovoljan jer je 90% bila ostra beogradska voznja po centru.

Pozajmio kolegi auto jedan dan, nije skidao osmeh sa lica, osetio cari JTDa!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma da ga j***m :D

Kao sto sam vec rekao, racunao sam ja pomocu papira i olovke, ali to je bilo pre mesec dana. Tada mi je potrosnja bila oko 7l... I tada je bord pokazivao 12l. Medjutim, u poslednje vreme mi kazaljka za gorivo brzo pada, pa me je zanimalo da li bord moze stvarno toliko da laze.. Sad cu da ga vozim do rezerve, pa cu pomocu stapa i kanpa da racunam potrosnju... Inace auto ide ubija, u drugoj na punom gasu proklizava kao besan... Dva majstora su ga pregledala, kazu da je motor odlican i da mu je kilometraza realna... tada za potrosnju nisam mario..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pun gas drugom?! Neće ti taj potrajati...

Tapatalk

Edited by Sasa_NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...