Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

eeej nemoj da mislite da vozim kao manijak, to sam morao da ga nagazim da vidim kako ide, svako to uradi kada uzme kola :)

sta ce da mu fali, daj bre ljudi pa jel sam kupio auto da se vozim ili da ga mazim pazim i zovem djole? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auuuu...svega ima...pa gde se taj auto vozi drugom pun gas :)

Me treba da ga zoves djole ali brate, druga pun gas...pa tu je i treca, razvlacenje do maksimuma...nece sinko to da traje! I ne kupuje se auto da ga unistis, vec da te sluzi :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa taj auto da treba da se vozi samo drugom, imao bi 2 brzine, a ne 5 ili 6 :D

tebi su ga kupili pa mozes sa njim sta hoces, ne mogu ja da ti zabranim, ali sto ne ide ne ide ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

a jaooo koje ste vi kukave babe :D (bez ljutnje)

znaci ovako, auto sam cepio dva do tri puta u drugoj... Prosla me je faza brze voznje, ova kola bas pazim kako vozim... Ako ce da se od toga raspadne nek se raspadne pa ko ga j**e! Treba voditi racuna o voznji, ali 3500 obrtaja nisu nista strasno s vremena na vreme, realno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

3ipo soma nije strasno...ali sve preko toga i sto je jos gore, stalno tako...to je pogubno za auto :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

o tome ti pricam brale, nisam ti ja onaj izdrani klinac koji pusti karleusu i cepa kola koliko moze, a pritom ne zna da vozi... za dva meseca punim 21 godinu, vozim vec 3 godine aktivno svaki dan. Necu da tamo neko misli da sam retard... Dosao sam na ozbiljan forum, jer imam problem koji me zivcira...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate...za potrosnju smo ti rekli...Meri cep cep, ili gledaj poo bordu, ali ne resetuj trip. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

kasno za trip... resetovao sam ga.. i opet cu kad budem pao na rezervu.. pa cu lepo po starinski nacin da racunam.. koliko sipam, koliko predjem i caoooo :) do 8 tolerisem

hvala puno! POZ!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ga stalno resetujes onda nemoj gledati potrosnju po bordu jer ti se nece svideti...

Onda lepo papir i olovku pa racunaj...mozda i najmerodavnija varijanta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj do rezerve, puno bolja i zdravija metoda do čepa (naročito zimi). Jedan mesec stegneš kaiš i napuniš ga do vrha i onda samo dolivaš i upoređuješ.

I vozi taj auto, ja mog odčepim i do 4000 (i svi iza mene odjednom nestanu :harhar: ), samo ga pametno vozi i ništa mu neće faliti. Mora i garež nekako da se istera.

Vezano za potrošnju pre i posle zamene termostata, iskreno nisam ni primetio, možda i postoji ali je vrlo mala razlika. Jedino što je po motor zdravije i u kabini toplije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam za vas, ali meni nikad realno ne treba preko 3000 obrtaja i to zagrejan. Sve to stoji da sam ja kupio auto, a ne on mene, ali baš zato što sam ga ja kupio i pazim ga maksimalno jer drugi nemam odakle da kupim. Zbog toga dok se ne zakuca na pola ne prelazim 2000 obrtaja i posle toga šaltam na 2200-2500 najviše i to mi je sasvim dovoljno da sve lagano obilazim. Ipak je to dizel i ne trebaju mu previsoki obrtaji :)

Dok sa druge strane Astru redovono provozam na 5000 obrtaja i više da prodiše malo. Ali zato zadnjih par dana potrošnja 7,9l mešovite vožnje(70-30% otvoren put i grad) ako je verovati elm-u :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Igore još nisi osetio sve čari JTD-a a ovi pozadi pošten dim.

Ortak tera godinama Mareu na 5000 i ide čudo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Žao mi da ga forsiram mnogo, a i posle Astre mi je i 2500 obrtaja puna kapa :laughing: Što se dima tiče nisam ga još video u retrovizoru, ali nikad ga nisam ni terao u crveno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo svezih podataka: Bg-Zlatibor-Bg, 446km; Aca 5.0l/100km; Avg speed 62km/h (po Trip B board-u).

Tamo pun, nazad prazan... :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malopre sam sipao do cepa na NISu, ispada potrosnja 6,6l, a bord kaze prosecna 5,7l. Ovo je do sad nevidjena razlika, i verovatno najveca potrosnja po rezervoaru,a nije bilo hladno i imao sam dosta otvorenog puta, pa mi se cini da sam malo pokraden na pumpi >_>

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 992D using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

627 km sa 38,04 litara.

prosecno 6,07 l/100km

prosecna brzina 39km/h

kada je pre mesec dana rezervoar napunjen sipano je 31l NIS-ovog goriva (s tim da je u rezervoaru bio LUKOIL).

I sada je rezervoar dopunjen NIS-ovim gorivom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toci na ECO pumpi u Cacku, sta mrsis sa ovima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, prethodnih 9.000km sam presao upravo sa gorivom sipanim na Eko pumpi i zamerke nije bilo...

Pravo da ti kazem, hteo sam da probam Lukoil i NIS i vidim eventualnu razliku.

Verovatno cu se i vratiti na EKO-v dizel.

A NIS ponovo uzeti u razmatranje tek nakon sto vidim npr 1000 pozitivnih komentara od prijatelja, na forumima i od majstora na racun njihovog poboljsanja kvaliteta :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malopre sam sipao do cepa na NISu, ispada potrosnja 6,6l, a bord kaze prosecna 5,7l. Ovo je do sad nevidjena razlika, i verovatno najveca potrosnja po rezervoaru,a nije bilo hladno i imao sam dosta otvorenog puta, pa mi se cini da sam malo pokraden na pumpi >_>

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 992D using Tapatalk 2

Meni obrnuto, večeras nasuo čep-čep board kaže 6,9, a matematika kaže 7,41. Pri čemu kad sipam do čepa, onda je to BUKVALNO do čepa :) E sad, pošto mi kazaljka pokazuje skoro pa tačno i do crtice do crtice znam da ima 7l, izgleda da pumpa nešto ozbiljno krade. Možda sam se istripovao, pratiću situaciju, ali nešto se silno ne poklapa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takođe sumnjam da pumpa toči manje nego što piše, jer redovno uspevam da naspem preko 68l, a prazan rezervoar je 70l. Po mojoj računici u rezervoaru tad mora da ima bar 7-8l, a nikako manje od 2!

Tapatalk HD

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma naravno da kradu,prekujce sipao za 1000 i presao sam 120 km,bez problema,bilo je tu i auto puta a vecinom graska voznja,a sl put ako budem sipao toliko nema sanse da predjem toliko,a sve zavisi od pumpe do pumpe,inace najvise sipam na nisu i zadovoljan sam

Edited by silenci

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ono preskakanje pištolja? Je l' tu može da se kraducka? Neki dan sam jedva usuo 2000 dinara. Došlo mi da zapalim onaj pištolj :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sinoc izadjoh na autoput zbog nekih obaveza pa reko da malo "produvam" masinu. Terao sam ga na 3,5k obrtaja u 4oj malo da razcadi sistem, pa sam ga posle malo razvukao do 180kmh cisto da se priseti auto kako moze da ide :). Potrosnja je pala za pola litre kako sam izasao na otvoren put, ali opet to je bilo na kratko :D U svakom slucaju posle malo "przenja" sa 9 je spala na 8.5l/100km. Nisam se setio da resetujem trip kad izadjoh na autoput, ali to su sledeci put :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...