Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

iskreno sumnjam da cu izvuci taj prosek, jednostavno po specifikaciji stilo je laksi skoro 100 kg i trosi 1.2 l manje u gradu. 8.4 spram 7.2. u svakom slucaju, uno mi po gradu trosi 12 do 13 l, libra nezvanicno za sada 8-5 do 9.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@sashicus

Apsolutno se slazem sa tvojim primedbama, sve je to relativno jer je cak i BG lokal sirok pojam, svako od nas ima svoj stil voznje... Jedino sto ja mogu da dodam na ovo je da auto provodi 30-40% kilometraze malo zescom voznjom na otvorenom putu, ne znam da li si video u onom postu. Ali se suma sumarum sve najcesce svodi na 6,2-6,5l/100km kad se natanka od cepa do cepa.

Opet, i Lybra je malo veci i tezi auto, a sve ovo je cisto drugarsko caskanje, opet ces sve najbolje sam izmeriti i preneti nam...

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

naravno, pratim ovu temu redovno ali nisam ulazio u diskusiju vezanu za dizelase jer nisam imao iskustva. a i gradska voznja moze da bude za isti grad a dva vozaca potpuno razlicit pojam, i to sto si rekao, stil voznje. Hladni startovi. Meni je najcesca destinacija 5-6 km, tu auto ne stigne ni da se zagreje posteno. Kad budem definisao moju potrosnju probacu da sipam par hiljadarki i da ih izvozam onako muski, da u cugu prelazim bar po 50-100 km iste moje najcesce gradske destinacije, garant potrosnja ide dole :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaboravih samo gore da ti dodam na ovaj moj visegodisnji prosek: Stilo 3v JTD 115 ima prazan 1265kg, a fabricki deklarisana potrosnja mu je 7,4 / 4,3 / 5,4 l/100km (consumo urbano/extraurbano/combinato , sto bi rekla braca).

Share this post


Link to post
Share on other sites

eto, a meni fabricka deklarisana 8.4 / 4.8 / 6.1. libra 110 ks i 1325kg mada mi na carini upisase 1360 kg koliko zaista ima kg?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da nadovežem , (mada za mene ovo ne važi :harhar: ) fabričke norme za Stilo 1,9 JTD MultiWagon 85 kW, h-1,57 m (Cd 0,31) masa 1410 kg i norma 7,5 l /4,6 l /5,6 l na 100 km.

Stvarna potrošnja je relativna stvar (ima puno lovačkih priča) ali je najbitnije kako se ti uklapaš u troškove. Meni je u startu bila 10 pa kad sam se izludeo i smirio (malo) spala na 7 l i savršeno mi odgovara.

Gledaj da držiš rezervoar sa što više goriva naročito zimi zbog kondenza u rezervoaru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene urezano k'o "Oce nas" na A stubu ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Presao 235 kilometara (Indjija-Mladenovac,u povratku svratio do Kumodraza,NBG-a,Zemuna pa u Indjiju),i potrosnja 8.6 litara evropremijuma!

Prosecna brzina 69 km/h,sve u svemu 3.000 dinara! :smoke:

Bord kompjuter pokazo potpuno tacnu potrosnju,provereno metodom od cepa do cepa na istom pistolju! :guitar:

Edited by aleksa_indjija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre par dana sam presao oko 180 km,uglavnom otvoren put,bord je pokazivao 21,4 km/l.Nisam mogao ispitati metodom punjenja x2 do cepa,ali gledajuci i skalu goriva mogu reci da je to to otprilike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja juce i danas sa 1000din benzina na Knez petrolu,108 km :) to je nesto malo vise od 6l

Edited by Bane23

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, ti nisi pravi Smederevac koji ima auto! Obicno, mi Smederevci da mozemo i u toalet bismo isli macchinom!!! :laughing: Zezam se, nije bas tako, ali imam mnogo ortaka koji su zamalo pa takvi. Ja otkad zivim na relaciji NS-SD, ubivam kilometre. Za vikend sam isao NS-SD-Leposavic-SD-NS. 900km. Sipano plina za 6000din i ima ga jos. Ispada 1000din/150km, tj 667din/100km. Ovoj racunici bi jedino neki 1.3 Mjet mogao da pomrsi racune.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da mozes ti to jos bolje.. Ne znam koja je cena plina u pitanju, u NS na Avii je 71.90 i ja sam na otvorenom putu potrosio otprilike isto kao i ti, sa 3000 sam presao 430 km i jos uvek ima nesto plina, cekam da zapisti pa da odem na tocenje... Potrosnja ispade negde oko 9 l, a ti sa punticem mozes 7 opusteno ako ne vozis preko 110 ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo praznim lagano rezervoar, i vec bord pokazuje manju potrosnju nego prosli put, umerenijom voznjom. Videcemo kad zaokruzim statistiku:-) inace po gradu normalnom voznjom bez prevelike guzve i bez duzih stajanja bord pokazuje od 4.5 - 4.8 - 5.5....do 7, cudi me da konacna potrosnja zakove na 8.5. Lancia lybra 1.9jtd 81 kw.

DSC_0394.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da mozes ti to jos bolje.. Ne znam koja je cena plina u pitanju, u NS na Avii je 71.90 i ja sam na otvorenom putu potrosio otprilike isto kao i ti, sa 3000 sam presao 430 km i jos uvek ima nesto plina, cekam da zapisti pa da odem na tocenje... Potrosnja ispade negde oko 9 l, a ti sa punticem mozes 7 opusteno ako ne vozis preko 110 ;)

Avia? Neka hvala. Tri puta sam se zeznuo i tamo tocio. Prvi put, zadnji put i nikad vise! Motor je samo gutao knedle.

Inace, u pravu si, mozda moze malo bolje, ali nekako mi je lenj ako ga ne razvucem malo. Bas voli od 2500-3000 obrtaja za menjanje brzina. Najbolje rezultate sam imao na magistrali gde 5om na 2100 obrtaja drzim na 70-80km/h. ja sam prezadovoljan. Jos 5-6 hiljada km i Landi ce sam sebe da otplati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sipam već duže vreme gas na Avia pumpi u Veterniku i gas im je sasvim o.k, potrošnja normalna, auto ide normalno. Sa cenom su uvek među najnižima.

Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo je negde u decembru prosle god kad sam sipao u prazan rezervoar plin za 1000din. Posle par km, upalila se CheckEngine lampica. Potrosio sam taj plin, pa vozio na benzin i lampica se sama ugasila. Zakljucih da mi je zapao los plin, pa otad Aviu zaobilazim. Ako vi nemate problema sada, probacu makar za 500din da dipam na prazan rezervoar, pa cu da vidim kako ide. Jesu jeftini, ali nisu im sve pumpe po NS ujednacene sa cenama plina. Je l' tocite na Knez petrolu u Rumenackoj? Tamo je takodje plin 71.9. Na pun rez od 35 litara taman ustedis za 2 litra tecnosti za sofer sajbnu(koju po ovom blatnjavom vremenu trosim vise od plina) , u odnosu na cenu na Lukoil, OMV ili NIS.

Edited by gile smederevo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...